Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια το droitstats το κατεβαζω απ το κινητο με χρεωση?δε γινεται να το κατεβασω στο pc και να το μεταφερω στο κινητο?Ειδα οτι για να δω τη διαρκεια των κλησεων μου πρεπει να εχω αυτο το προγραμμα.Επισης το ξυπνητηρι δε χτυπαει κλειστο?ευχαριστω
Κατεβασε το απο το market το droidstats ειναι χωρις χρεωση. Οχι το μανισιο ξυπνητηρι δεν χτυπαει με κλειστο το κινητο. Εχει εφαρμογες στο μαρκετ που χτυπαει και με κλειστο αλλα δεν το εχω ψαξει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θενξ bmw!Πως γινεται να αποφευγω τυχον ανεπιθυμητες συνδεσεις με ιντερνετ?απενεργοποιω κατι?..εγω πχ θελω να μπαινω μονο μεσω wifi.Επισης το μαρκετ με βαζει στο google.πως θα το κατεβασω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθεια σας. Δεν ξέρω τι έκανα κάτι με το recovery ίσως χωρίς όμως να κάνω κάποια διαδικασία απλά το έψαχνα. Κάνω reboot και πάω να δω τις καρτέλες με τις εφαρμογές αλλά πουθενά ενώ στις ρυθμίσεις/εφαρμογές υπάρχουν κανονικά. Το κλείνοντας ανοίγω και οι εφαρμογές υπάρχουν αλλά όταν πάταω μου εμφανίζει ένα παράθυρο σου λέει λυπουμαστε υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή animated weather(διαδικασία com.mobilityflow.animatedweather.free). Προσπαθήστε ξανά. Αν το κάνω πάλι επανέκκινηση πάει στην πρώτη μορφή δηλαδή δεν τις εμφανίζει στις καρτέλες. Ξέρει κάνεις τι παίζει?

 

θα τρελαθω δεν μπορω με τπτ να βρω τι φταει. υπαρχουν αλλα δεν λειτουργουν και βγαινει αυτο τομ μηνυμα. Τι γινεται? καποιος?

 

Τελικα πατησα επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων και ολα OK

Edited by herc7387
Link to comment
Share on other sites

θενξ bmw!Πως γινεται να αποφευγω τυχον ανεπιθυμητες συνδεσεις με ιντερνετ?απενεργοποιω κατι?..εγω πχ θελω να μπαινω μονο μεσω wifi.Επισης το μαρκετ με βαζει στο google.πως θα το κατεβασω?
εχεις φτιαξει account gmail? Με wifi το κατεβαζεις...;)
Link to comment
Share on other sites

Πριν κανεις εγκατασταση της rom εκανες πρωτα full wipe απο το xrecovery?

 

οχι δεν το εκανα θα το κανω τωρα. ευχαριστώ

 

το πληκτρολόγιο που το βρίσκω στο custom rom tou nobodyAtal???

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το απο το market το droidstats ειναι χωρις χρεωση. Οχι το μανισιο ξυπνητηρι δεν χτυπαει με κλειστο το κινητο. Εχει εφαρμογες στο μαρκετ που χτυπαει και με κλειστο αλλα δεν το εχω ψαξει.

 

νομίζω δεν υπάρχει εφαρμογή που να χτυπάει το ξυπνητήρι με κλειστό κινητό!!!

Link to comment
Share on other sites

τελικα καταφερα να περασω και εγω την 2.2.1 froyo που καταφερε και εκανε ο φιλος μας nobodyAtall, παιδια καταπληκτικη δουλεια μιλαμε ολα τα λεφτα.....................:D , γνωριζει καποιος τα πλεονεκτηματα που εχω τωρα?????????
Link to comment
Share on other sites

τελικα καταφερα να περασω και εγω την 2.2.1 froyo που καταφερε και εκανε ο φιλος μας nobodyAtall, παιδια καταπληκτικη δουλεια μιλαμε ολα τα λεφτα.....................:D , γνωριζει καποιος τα πλεονεκτηματα που εχω τωρα?????????

 

χαχαχα κατσε ρε φιλτατε,πως εισαι τοσο ικανοποιημενος οταν δεν ξερεις τι πλεονεκτηματα εχεις??:lol: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα κατσε ρε φιλτατε,πως εισαι τοσο ικανοποιημενος οταν δεν ξερεις τι πλεονεκτηματα εχεις??:lol: :lol:

 

χαχαχα ειχα ακουσει πολλα θετικα αλλα δεν τα θυμαμε, 5 λεπτα που το εχω περασει εχει αλλο degin και πολυ σφαιρα παει, θα πεσει πολυ δουλεια σημερα :lol:

 

edit σαν πρωτη εικονα τα σπαει !

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος τρόπος να διαβάσω τις επαφές μου τελικά; Δεν μπορώ με τίποτα να το λύσω.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα ειχα ακουσει πολλα θετικα αλλα δεν τα θυμαμε, 5 λεπτα που το εχω περασει εχει αλλο degin και πολυ σφαιρα παει, θα πεσει πολυ δουλεια σημερα :lol:

 

edit σαν πρωτη εικονα τα σπαει !

 

ναι βρε καταλαβα τι εννοεις..:)

αν εχεις το pro δες εδω τα καλα που εχεις τωρα αλλα και τα κακα..

The Work's:

 

* ADB

* Display

* Touchscreen

* 5 Random bootanimations

* Light sensor

* SD-Card

* OpenGL / 3D

* GSM

* 3G/EDGE

* Video Playback

* Sound

* Vibration

* Sensors

* GPS

* WiFi

* FroYo Apps2SD

* Keyboard layout

* xRecovery

* USB Mounting

* LED Flash

* Keyboard backlight

* Audio mixer

* Camera

* New market!

 

 

The Won't 's:

 

* Headphone jack detection

* Running adb shell and unplugging makes it reboot also some weird reboots are still there

* compass

* camcorder

 

παρμενο απο το original post του owain94 απο τους xda

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι βρε καταλαβα τι εννοεις..:)

αν εχεις το pro δες εδω τα καλα που εχεις τωρα αλλα και τα κακα..

The Work's:

 

 

The Won't 's:

 

* Headphone jack detection

* Running adb shell and unplugging makes it reboot also some weird reboots are still there

* compass

* camcorder

 

παρμενο απο το original post του owain94 απο τους xda

 

οκ φιλε thanks , οσο αφορα τα bugs μικρο το κακο :D , το μινι εχω λες να εχει πολλες διαφορες?

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανεις εγκατασταση της rom εκανες πρωτα full wipe απο το xrecovery?

 

 

 

Ποια εντολή είναι αυτή ?

Το wipe cache partision? Η το wipe Dalvik Cache στο advanced options ?

Link to comment
Share on other sites

οκ φιλε thanks , οσο αφορα τα bugs μικρο το κακο :D , το μινι εχω λες να εχει πολλες διαφορες?

 

κοιτα αν φτιαχτει το θεμα των reboot και η ληψη βιντεο τοτε θα μαστε πολυ οκ!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εδώ και ώρα διαβάζω και έχω φρικάρη. δεν είμαι γνώστης του κινητού και των προγραμμάτων που λέτε. υπαρχή κάτι μαζεμένο όλα σε 1? έχω αγοράση το xreria 10mini.πως να μπω στην μνήμη ? την μπαταρία την τρωη τόσο γρήγορα?{1 μέρα} κατέβασα αυτό το companion από sony αλλά δεν μου δουλεύη συνέχεια μου ζητάη να κάνω αναβάθμιση και ας έκανα ενώ ήταν στην 2.1.το μπλουτουθ χρειάζεται κάτι? αυτά παιδιά για τη ώρα ελπίζω να μην σας κούρασα .
Link to comment
Share on other sites

factory reset( full wipe)

 

Τελικά το βρήκα ευχαριστώ.

Ρε παιδιά για μένα έχει ένα μεγάλο μείων, το πληκτρολόγιο είναι πολύ μικρό και πατάς άσχετα γράμματα. Μπορούμε να έχουμε το αρχικό πληκτρολόγιο σε αυτήν την rom?

Είναι κρίμα να την βγάλω από το τηλέφωνο μόνο γ’αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος μπορεί να μου πεί πως μπορώ να βάλω ήχους στα sms στο Xperia mini;

Ευχαριστώ.

Οκ Λύθηκε.

Edited by pfg

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν υπαρχει το flash player sto market της rom tou NobodyAtal???

 

Δεν έχω βρει flash library που να παίζει με το mini. Αν θελήσει η Adobe :blink:

 

factory reset( full wipe)

 

Ποια εντολή είναι αυτή ?

Το wipe cache partision? Η το wipe Dalvik Cache στο advanced options ?

 

Αν περνάτε από stock 2.1 της SE ενδεχομένως να χρειάζεται format το data partition.

(Κρατάμε τα backupακια μας πρώτα :rolleyes:). Cache και dalvik γίνονται format κατά το flashaρισμα της ROM.

Link to comment
Share on other sites

μηπως θα μπορουσε να γινει ενα post που να λεει ακριβως την διαδικασια και τα links εγκαταστασης του καινουργιου port σε μινι και μινι προ?

απο τους xda δεν τα κατανοω επακριβως και δεν θελω να κανω κατι στο περιπου.ευχαριστω!!

στην εκδοση για το προ δεν δουλευει η καμερα?κατι τετοιο διαβασα!!!???

 

ΠΑΙΔΙΑ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΚΑΠΟΙΟΣ!!!

Edited by kegokego
Link to comment
Share on other sites

φιλε nobodyatall βοηθησε και μας τους καινουργιους για το πως να βαλουμε την νεα rom.εχω το minipro!!!στα ελληνικα ο οδηγος αν σου ειναι ευκολο.ευχαριστωω

η καρτα μας που ειναι χωρισμενη σε 2 partitions fat32&ext2 πρεπει να την κανουμε format η πρεπει να υπαρχουν αυτα?εχω την rom .024.

Link to comment
Share on other sites

1.CyanogenMod3.0 by MikevHL & Owain94

2.Please flash this if you get FC on market

3.And if that market also FC try this one

 

ποια απο τις τρεις πρεπει να περασω?πρεπει να βαλω πρωτα την .06?:!:

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τις επαφές που είχα από ένα backup του satio στον υπολογιστή και επειδή δεν μπορούσα να το ανοίξω με το SE pcsouite..Πέρασα μια μια τις επαφές μέσα στον υπολογιστή.Αυτό όμως που παρατήρησα είναι,ότι τα ελληνικά ονόματα,αυτά που ήταν γραμμένα μέσα στο κινητό με ελληνικούς χαρακτήρες,εμφανίζονται με ότι να ναι χαρακτήρες,και έτσι δεν ξέρω ποιός είναι ποιος..

 

Είναι έτσι:

 

http://img248.images...contlathos.jpg/

 

Μπορώ να το φτιάξω αυτό;;

 

Έχω win7 pro english 64bit.Και έχω ρυθμίσει την γλώσσα.

 

Να τις περάσω στο κινητό το βρήκα,αφού τις περάσω πρώτα online,διαβάζει και τους ελληνικούς χαρακτήρες,ελπίζω και στο κινητό..Όμως στα windows πως θα το κάνω;

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

1.CyanogenMod3.0 by MikevHL & Owain94

2.Please flash this if you get FC on market

3.And if that market also FC try this one

 

ποια απο τις τρεις πρεπει να περασω?πρεπει να βαλω πρωτα την .06?:!:

 

1. Η rom

2,3. Δυο διαφορετικες εκδοσεις του market (και οι δυο μου κανουν FC αν και δε με απασχολει ιδιαιτερα το market...)

 

Για μενα το μονο που λειπει ειναι η υποστηριξη headphones αλλα πιστευω οτι θα ερθει συντομα.

 

* Η 0.6 ειναι προυποθεση για να εγκατασταθει αυτη η rom.

 

Sent from my U20i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...