Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως η αληθεια ειναι οτι,οταν το κινητο ειναι ξεκλειδωτο μπορεις να σβησεις πραγματα κατα λαθος.

Με την 1.6 δεν γινοταν αυτο αλλα τωρα με δυο απλα πατηματα κατα λαθος

(με το πρωτο λιιιγο παρατεταμενο μαυριζει η οθονη για τακτοποιηση εικονιδιων

και με το δευτερο επιλεγεται η απεγκατασταση εφαρμογης) βρισκεσαι σε κινδυνο να χασεις μια εφαρμογη.

 

Ειχαν βρει στους xda μια πολυ καλη λυση για αυτο το προβλημα: Να το κλειδωνεις πριν το βαλεις στην τσεπη!:p:p

 

Περα απο την πλακα τωρα, αυτο που λες ισχυει...πατιεται με το παραμικρο η οθονη...κλειδωνε το απο το πανω κουμπι με το που τελειωνεις οποιαδηποτε κινηση στο κινητο. Μια δυο τρεις, θα μαθεις να το κανεις αυτοματα!:)

 

 

 

 

Για σας και απο μενα ειμαι και εγω κατοχος του μινι εδω και 4 μερες . Του εκανα αναβαθμηση σε 2,1 σημερα πηγα με τον οδηγο να το κανω root και κανω οτι λεει ο οδηγος παταω τιν εντολη και μου λεει οτι δεν βρισκει τι διαδρομη που του δινω .Μηπως ξερει καποιος τι πρεπει να κανω για συνεχησω.

 

Εκατσες στην περιπτωση. Βγηκε προσφατα καινουργια αναβαθμιση της 2,1 για την οποια δεν ισχυει η διαδικασια ρουτ που ξεραμε ως τωρα...οποτε ή περιμενε να βγει (δεν θα αργησει λογικα) ή γυρνα στην πρηγουμενη 2,1...

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειχαν βρει στους xda μια πολυ καλη λυση για αυτο το προβλημα: Να το κλειδωνεις πριν το βαλεις στην τσεπη!:p:p

 

Να πουμε στον dark dog να ετοιμασει οδηγο!! :lol::lol:

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ αυτό που είπες είναι τρελλή ιδέα!!!!! Και άμα λάχει να πλερώσουμε κιόλας.... να έχει και Κοινωνική Υπευθυνότητα: π.χ. 3 ευρώ, 2 για τον developer και 1 για το ταμείο βοήθειας του κράτους!

 

Ναι είμαι διάσημος για την σωστή χρήση του marketing :P :lol:

 

Να πουμε στον dark dog να ετοιμασει οδηγο!! :lol::lol:

 

Στον έχω ετοιμάσει ήδη και είναι υπεραπλός:

 

http://static-p3.fotolia.com/jpg/00/09/07/86/400_F_9078647_AIf8yS3Zfk69pjQ6Z5liWPgHryg3ngLn.jpg

:p:p:lol:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι είμαι διάσημος για την σωστή χρήση του marketing :P :lol:

 

 

 

Στον έχω ετοιμάσει ήδη και είναι υπεραπλός:

 

http://static-p3.fotolia.com/jpg/00/09/07/86/400_F_9078647_AIf8yS3Zfk69pjQ6Z5liWPgHryg3ngLn.jpg

:p:p:lol:

 

+1000 πραγματικά απορώ με το κουράγιο σου πάντως...ένα ΕΥΓΕ, ίσως είναι λίγο, αλλά είναι ειλικρινές!

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το πατημα ειναι κλασσικο αλλα πλεον με τον launcher δεν γινεται αυτο..ενας λογος που αρχισα να χρησιμοποιω λαουντσερ.Αν και γενικα ειναι δυσκολο να σβηστει εφαρμογη..γιατι πρεπει να πατηθει και το οκ στην ερωτηση που σου κανει..δοκιμαστε να βαλετε και το application protection.πριν σβηστει μια εφαρμογη,ζηταει κωδικο Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επειδη εχασα την πριζα του φορτιστη, αμα χρησιμοποιησω το αντιστοιχο του blackberry, θα παιζει θεμα με watt κλπ ή θα ειμαι ok?
Link to comment
Share on other sites

επειδη εχασα την πριζα του φορτιστη, αμα χρησιμοποιησω το αντιστοιχο του blackberry, θα παιζει θεμα με watt κλπ ή θα ειμαι ok?

 

εγω χρησιμοποιω του mini για να φορτισω το ipod touch και μαλιστα φορτιζει καλυτερα απο εναν μουφα που ειχα παρει απο το media markt και υποτειθεται ηταν ειδικα για iphones...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οποιοδηποτε micro usb καλώδιο μπορεί να φορτίσει το κινητό. απλά έχε υπόψιν ότι αναλόγως τον φορτιστή μπορεί να φορτίζει πιο αργά.. πχ αν πας να το φορτίσεις μέσω από υπολογιιστή αργεί αρκετα να φορτίσει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εφαρμογη για qwerty .. Ευχαριστω και καλες γιορτες
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ρωτας κατι?

Μας δηλωνεις κατι?

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Μετα από αναβάθμιση του x 10 mini proσε 2.1 δεν λειτουργεί κάλα το bluetooth. Στέλνει αρχεία αλλα δεν δέχεται. Βγάζει ενα μήνυμα για έλλειψη αποθηκευτικού χώρου κάτι ομως που δεν ισχύει. Παρακαλώ να με βοηθήσει όποιος μπορεί ή εχει αντιμετωπίσει ανάλογο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Είχε αναφερθεί παλιότερα απ ότι θυμάμαι για τους χαρακτήρες σε μήνυμα που με ελληνικούς παει για 1 μνμ 70 χαρακτήρες,ορισμένοι νομίζω το είχαν παει σονυ κ φτιάχτηκε..Αυτο με το update 2.1 φτιάχνει ξέρει κανείς η δν έχει καμια σχέση με αυτό?Με αγγλικούς χαρακτήρες γράφει κανονικά 1 μνμ με 160 χαρακτήρες οπότε μπορω να αρκεστώ σ αυτο αν για να αλλάξει πρεπει να πάει στη σονυ κ αυτη να κάνουν ξερω γω 10 χρονια να μου το παραδόσουν..εσεις τι λετε??:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Ρωτας κατι?

Μας δηλωνεις κατι?

 

Sent from my Milestone

 

Ρωταω :p Ξερεις καμια εφαρμογη για qwerty ?

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Χλωμό προς υπέρχλωμο. Κανονικά υπάρχει η λύση του jbed, αλλά ποτέ δεν δούλεψε σωστά στα X10 γιατί δεν υπάρχει σωστό και λειτουργικό module.

 

 

 

ion008 είπα να κατεβάσω ρολά για Χριστούγεννα-Πρωτοχρονιά, αλλά αν βιάζεσαι τόσο, pm me να το κάνουμε JIT/MiT/GTI κλπ :lol::D

 

Οχι βεβαια φιλε μου με τιποτα δεν θα το ηθελα υπαρχει καιρος την υγεια μας να χουμε να περασεις καλα φιλε μου καλη πρωτοχρονια :cool:

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Οχι βεβαια φιλε μου με τιποτα δεν θα το ηθελα υπαρχει καιρος την υγεια μας να χουμε να περασεις καλα φιλε μου καλη πρωτοχρονια :cool:

 

Thanx mate. Πάντως ισχύει η προσφορά. :D

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο πολυ ''μελετη'' κατεληξα εδω...

 

http://img838.imageshack.us/img838/8924/cap201012271848.th.jpg

Edited by BMW116i
Link to comment
Share on other sites

Mετα απο πολυ ''μελετη'' κατεληξα εδω...

 

http://img838.imageshack.us/img838/8924/cap201012271848.th.jpg

 

oμορφο..να σε ρωτησω πως γινεται να βαλεις καποιο αλλο ρολοι εκτος του default στη μεση της οθονης???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανέναν οδηγό για data2ext είναι εύκολο σε κάποιον που να τα "παίρνει" και το έχει κάνει να φτιάξει???:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Mετα απο πολυ ''μελετη'' κατεληξα εδω...

 

http://img838.imageshack.us/img838/8924/cap201012271848.th.jpg

 

super, πολυ κλασατο! πως το εκανες αυτο? δωσε κανενα info και σε μας που... δε τα παμε τοσο καλα με τη μελετη... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κανέναν οδηγό για data2ext είναι εύκολο σε κάποιον που να τα "παίρνει" και το έχει κάνει να φτιάξει???:rolleyes:

 

Το έχουμε κάνει και εγώ και ο darkdog, αλλά δεν αξίζει εκτός κι αν έχεις sd class10. Έχει παρά πολύ lag, ειδικά στην εκκίνηση και δεν είναι και ότι πιο σταθερό. Στην ουσία δεν κερδίζεις τίποτα καθώς η μνήμη της συσκευής αρκεί για παρά πολλές εφαρμογές και είναι και αρκετά ταχύτερη, φυσικά αν θες να το δοκιμάσεις κανε τα ακόλουθα:

1) κανε αντιγραφή τον φάκελο /data/data στο /system/sd (δηλαδή πλέον στο /system/sd θα υπάρχουν οι φάκελοι app και data)

2)πήγαινε στον φάκελο /system/etc και κανε edit το mount_sd.sh

3) κάτω από την γραμμή rm -r /data/app πρόσθεσε μια καινούργια και γραψε: rm -r /data/data

4)επίσης κάτω από την γραμμή ln -s /system/sd/app /data/app προσθέτεις το : ln -s /system/sd/data /data/data

Κάνεις αποθήκευση μετά επανεκκίνηση και είσαι οκ.

Η συμβουλή μου είναι πριν το κάνεις να εγκαταστήσεις το xrecovery και να κάνεις backup έτσι ώστε να μπορείς να το επαναφέρεις ανά πασσα στιγμή. Ελπίζω να σε κάλυψα :p

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

super, πολυ κλασατο! πως το εκανες αυτο? δωσε κανενα info και σε μας που... δε τα παμε τοσο καλα με τη μελετη... :lol:

Tο ρολοι ειναι το simi clock

Το widget της μπαταριας ειναι το battstat pro

Tο Wallpaper ειναι εδω---->http://download.ultradownloads.uol.com.br/wallpaper/73862_Papel-de-Parede-Pier-3D_1920x1200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε κάνει και εγώ και ο darkdog, αλλά δεν αξίζει εκτός κι αν έχεις sd class10.

[...]

Η συμβουλή μου είναι πριν το κάνεις να εγκαταστήσεις το xrecovery και να κάνεις backup έτσι ώστε να μπορείς να το επαναφέρεις ανά πασσα στιγμή. Ελπίζω να σε κάλυψα :p

 

Μετά από κανά 2 δοκιμές, κατέληξα στο οτι αν μεταφέρεις μόνο την dalvik-cache στην sd (το /data/data στην θέση του) κερδίζεις πάρα πολύ χώρο χωρίς να θυσιάζεις ταχύτητα (τουλάχιστον σε class4 και class6 δεν είδα διαφορά).

 

Επίσης ένα φοβερό παλικάρι στο xda, ο nobodyAtall, ο οποίος είναι και Έλληνας (μπράβο του x2), έχει κάνει compile μερικά απίστευτα module για το kernel των mini/mini pro/x8.

 

Προσωπικά χρησιμοποίησα τα module για ext3 και ext4.

 

Εν τέλει κατέληξα και χρησιμοποιώ ext3 με app2SD και data2ext και πάει ΠΟΛΥ καλά.

 

 

Μήπως, είναι καιρός για καμιά pre-cooked rom?..

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα, η απορια μου ειναι πως μπορω να ενεργοποιησω το JIT στο xperia x10 mini μου, επισης τι ειναι τα Zipaligned Apps; Ειναι rooted το mini μου και τρεχει android 2.1.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,πολλα μπραβο για την εξαιρετικη δουλεια σας.Χτες εκανα το mini μου rebrand με βαση τον οδηγο ωστε να ξαναθεσω το κινητο εντος εγγυησης (χρησιμοποιοντας το"ελληνικο" build.prop που εδινε ο οδηγος ). Μετα το update o αριθμος εκδοσης ειναι 2.0.2.A.0.24 του καινουργιου update δηλαδη που κυκλοφορισε η s.e .Εχω εγγυηση?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα.

το τηλεφωνο το πηρα πριν μερικες μερες δωρο στην συζυγο οποτε ερωτησεις αρχαριου.

Μπορεις και αν ναι πως να αποθηκευσεις μια φωτογραφια που σου εστειλαν με mms στο αλμπουμ?

ευχαριστω πολυ

Βαγγέλης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...