Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας από έναν καινουργιο κάτοχο ενός mini.

Έχω την 2.1 έκδοση εγκατεστημένη και προσπαθώ να συνδεθω με το MyPhoneExplorer. Όταν συνδέω το κινητό στη usb και προσπαθω να συνδεθώ από το πρόγραμμα, το τηλέφωνο κάνει απανεκκίνηση και το MyPhoneExplorer δεν βρισκει συσκευή συνδεδεμένη.

Το άλλο περίεργο είναι πως οταν επανενεργοποιηθεί το τηλεφωνο και βγεί η οθόνη που σε ρωτα για τον τροπο σύνδεσης με το pc, παγώνει και δεν μπορω να επιλεξω τιποτα.

Αν βγαζει κάποιος άκρη απ όλα αυτα ας μου πει τι κάνω λάθος.

Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάντως παιδιά κι εμένα μου χάνει το wi-fi κ πολυ μ εχει στενοχωρήσει αυτό.....

 

πολυ περιεργο αυτο παντως.εχει γινει και σε μενα μια φορα.ισως δυο.αλλα κατα τα αλλα σταθεροτατο..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως το wifi χανεται οταν κλειδωνει το τηλεφωνο.

αν και εχω ψαξει δεν εχω βρει στις ρυθμισεις κατι που να το διορθωνει.

μπορεις ομως να επιλεξεις η οθονη να μενει παντα ανοιχτη μεσα απο τις ρυθμισεις ή μεσω καποιου widget ή παλι μεσω widget (συγκεκριμενα εγω το βρηκα στα power widgets) να πατας το wifi lock.

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως το wifi χανεται οταν κλειδωνει το τηλεφωνο.

αν και εχω ψαξει δεν εχω βρει στις ρυθμισεις κατι που να το διορθωνει.

μπορεις ομως να επιλεξεις η οθονη να μενει παντα ανοιχτη μεσα απο τις ρυθμισεις ή μεσω καποιου widget ή παλι μεσω widget (συγκεκριμενα εγω το βρηκα στα power widgets) να πατας το wifi lock.

μπες ρυθμισεις wifi πατα το αριστερο πληκτρο-συνθετα-πολιτικη καταστασης αδρανειας-τικαρε το ποτε.

Το προβλημα σου λυθηκε...;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα...Κατοχος του mini απο τοτε που βγηκε σχεδον..

Υπαρχει περιπτωση με την 2.1 να μπορεσουμε να παιξουμε flash player??

Γενικα υπαρχει η δυνατοτητα flash player στο κινητο μας ή πρεπει να περιμενουμε τη 2.2?

Link to comment
Share on other sites

μπες ρυθμισεις wifi πατα το αριστερο πληκτρο-συνθετα-πολιτικη καταστασης αδρανειας-τικαρε το ποτε.

Το προβλημα σου λυθηκε...;)

 

Άψογος! Κ νόμιζα οτι είχε να κάνει με το μαμίσιο widget, που φόρεσα με τους "διακόπτες" (wi-fi bt κλπ), γιατί πριν δε το έκανε.

Το ξαναφόρεσα, βρήκα το "κρυφό" μενού που ανέφερες, τεστάρω κ νομίζω θα μαι οκ.

Πάντως, μετά από 2-3 μέρες που το έχω, μπορώ να πω, πως είναι πολύ καλύτερο απ οτι νόμιζα :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα...Κατοχος του mini απο τοτε που βγηκε σχεδον..

Υπαρχει περιπτωση με την 2.1 να μπορεσουμε να παιξουμε flash player??

Γενικα υπαρχει η δυνατοτητα flash player στο κινητο μας ή πρεπει να περιμενουμε τη 2.2?

Το έχω ψάξει μπορώ να πω πολύ αυτό το θέμα και δεν έχω βρει κάτι για mini/mini pro, έχω κάνει και κάτι δοκιμες αλλα τίποτα. Οπότε περιμένουμε μπας και βγει κάτι στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ψάξει μπορώ να πω πολύ αυτό το θέμα και δεν έχω βρει κάτι για mini/mini pro, έχω κάνει και κάτι δοκιμες αλλα τίποτα. Οπότε περιμένουμε μπας και βγει κάτι στο μέλλον.

 

Ευχαριστω για την απαντηση...:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας από έναν καινουργιο κάτοχο ενός mini.

Έχω την 2.1 έκδοση εγκατεστημένη και προσπαθώ να συνδεθω με το MyPhoneExplorer. Όταν συνδέω το κινητό στη usb και προσπαθω να συνδεθώ από το πρόγραμμα, το τηλέφωνο κάνει απανεκκίνηση και το MyPhoneExplorer δεν βρισκει συσκευή συνδεδεμένη.

Το άλλο περίεργο είναι πως οταν επανενεργοποιηθεί το τηλεφωνο και βγεί η οθόνη που σε ρωτα για τον τροπο σύνδεσης με το pc, παγώνει και δεν μπορω να επιλεξω τιποτα.

Αν βγαζει κάποιος άκρη απ όλα αυτα ας μου πει τι κάνω λάθος.

Ευχαριστω εκ των προτέρων.

 

Γιατί δεν συνδέεσαι με wifi;

Link to comment
Share on other sites

elgian Πρέπει να έχεις και την εφαρμογή του MyPhoneExplorer ΤΑΥΤΌΧΡΟΝΑ ανοιχτή και στο κινητό σου,την εχεις εγαταστήσει απ το Market?Μετά απλά δοκίμασε μέσω Wi-Fi.Θα συνσεθεί κανονικά και θα μπορέσεις να κάνεις τη μεταφορά..

 

Να ρωτήσω και εγώ κάτι παιδιά.Δίπλα απ το εικονιδιο που μας δείχνει το σήμα χτές το βράδυ μου εμφάνισε το αγγλικό γράμμα H και κάτω από αυτο 2 μικρά βελάκια που κοιτούν αντίθετα(το ένα πάνω και το άλλο κάτω).Τι είναι αυτό,και πως το απενεργοποιώ?Γιατί απ ότι καταλαβα μου έλιωσε την μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την βοηθεια σας στο παρακάτω.

 

Όταν πραγματοποιειται μια κληση απο το τηλεφωνο μου (XPERIA MINI PRO) ειτε εξερχομενη ειτε εισερχομενη μιλαω για 5 δευτερολεπτα και η κληση πεφτει απο μονη της.

 

1.Σημα εχω full

2.Αναβαθμιση εχει γινει σε android 2.1 (το ιδιο προβλημα το ειχα και με 1.6)

3.Εχω κανει απαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις.

4Εχω αλλαξει sim.

 

Εχω καταφερει να περιορισω το προβλημα και εχω διαπιστωσει οτι συμβαινει επειδη ενεργοποιειται απο μονη της προωθηση κλησεων. Απενεργοποιωντας την με ##21#, το τηλεφωνο δεν το παρουσιαζει αλλα για καποιο ανοητο λογο αυτη ξαναενεργοποιειται.

 

Καμια αλλη ιδεα;;;

 

Μου εχουν τσακισει τα νευρα!!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

απο οσο ξερω το Η ειναι για HDSPA που σημαινει απλα οτι ηταν ενεργοποιημενη η κινηση δεδομενων και οτι ησουν συνδεδεμενος με 3G. Αναλογα με το τι εχεις ενεργοποιησει εσυ να κανει update απο το internet και ποτε μπορει οσο αυτο ηταν ανοιχτο να σε χρεωνε.

πηγαινοντας στο ρυθμισεις->ασυρματο και δικτυα-> δικτυα κινητης τηλεφωνιας ξετικαρεις την κινηση δεδομενων.

επισης μπορεις να ελεγχεις την κινηση δεδομενων μεσω widget

τελος με widget τυπου apn on-off μπορεις να εχεις ανοικτη την κινηση δεδομενων και να διαλεγεις αν θα εχεις ενεργοποιημενο το 3g ή οχι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ψαχνω στο market το set cpu για να ακολουθήσω τις συμβουλές του dark dog για τη μπαταρία και μου βγαίνουν διάφορα προγράμματα όπως το cools, captivate keep alive κλπ. Είναι κάποιο απ αυτά? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ψαχνω στο market το set cpu για να ακολουθήσω τις συμβουλές του dark dog για τη μπαταρία και μου βγαίνουν διάφορα προγράμματα όπως το cools, captivate keep alive κλπ. Είναι κάποιο απ αυτά? Ευχαριστώ!

 

angiemicro είναι paid εφαρμογή.

 

ωστόσο, u've got mail!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σαββατοκύριακο! Ευκαιρία για format στην SD ή καλύτερα γιατί όχι αγορά μιας 4Gb? Να λοιπόν η καινούρια microSD με adapters στη συσκευασία.... Ας βάλουμε λοιπόν το card reader, να μεταφέρουμε τα αρχεία από την παλιά μέσω του PC!

Αμ δε.... Τα Win7 αναγνωρίζουν το cardreader αλλά δεν δίνουν νέα drives στην εξερεύνηση των windows (οδηγοί για το card reader σε win7 ούτε για πλάκα στο Internet)! Δε βαριέσαι, έχει cardreader και ο εκτυπωτής! Ας δοκιμάσουμε από εκεί! Ούτε..... βλέπει την παλιά κάρτα των 2Gb αλλά δεν γράφει στην καινούρια ..... write protection λέει! :blink: Τι λες ρε μεγάλε.... δεν είναι write protection και το τριπλοτσεκάρισα.... Δεν πειράζει..... τουλάχιστον μετέφερα τα αρχεία από την παλιά κάρτα στο PC. Ας πάμε στο άλλο PC που τρέχει winXP να βάλουμε το card reader, στο οποίο είχα περάσει τους drivers και όλα καλά! Θα ήθελα.... με τη σύνδεση της συσκευής crashαρισμα του PC.... :shoot:

 

Τελική λύση....... σύνδεση του miniX10pro στο PC με τα win7, φορμάρισμα της νέας κάρτας, μέσα από το κινητό και πέρασμα των αρχείων. :clap:

 

Μου φαίνεται το κινητό μας είναι και το καλύτερο cardreader για microSD που κυκλοφορεί!

Link to comment
Share on other sites

Σαββατοκύριακο! Ευκαιρία για format στην SD ή καλύτερα γιατί όχι αγορά μιας 4Gb? Να λοιπόν η καινούρια microSD με adapters στη συσκευασία.... Ας βάλουμε λοιπόν το card reader, να μεταφέρουμε τα αρχεία από την παλιά μέσω του PC!

Αμ δε.... Τα Win7 αναγνωρίζουν το cardreader αλλά δεν δίνουν νέα drives στην εξερεύνηση των windows (οδηγοί για το card reader σε win7 ούτε για πλάκα στο Internet)! Δε βαριέσαι, έχει cardreader και ο εκτυπωτής! Ας δοκιμάσουμε από εκεί! Ούτε..... βλέπει την παλιά κάρτα των 2Gb αλλά δεν γράφει στην καινούρια ..... write protection λέει! :blink: Τι λες ρε μεγάλε.... δεν είναι write protection και το τριπλοτσεκάρισα.... Δεν πειράζει..... τουλάχιστον μετέφερα τα αρχεία από την παλιά κάρτα στο PC. Ας πάμε στο άλλο PC που τρέχει winXP να βάλουμε το card reader, στο οποίο είχα περάσει τους drivers και όλα καλά! Θα ήθελα.... με τη σύνδεση της συσκευής crashαρισμα του PC.... :shoot:

 

Τελική λύση....... σύνδεση του miniX10pro στο PC με τα win7, φορμάρισμα της νέας κάρτας, μέσα από το κινητό και πέρασμα των αρχείων. :clap:

 

Μου φαίνεται το κινητό μας είναι και το καλύτερο cardreader για microSD που κυκλοφορεί!

 

Είδες αν έχει κλειστό το write data lock? :

 

http://static.commentcamarche.net/en.kioskea.net/faq/images/0-hXBUyBSB-t555-1122-callout-s-.png

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κοίταξα στους davinci και είδα ότι έχουν βγει και ελληνικές εκδόσεις 2.1 (cosmote wind & vodafone) θέλω να παρακαλέσω αν κάποιος έχει κάνει αυτή την αναβάθμιση(δηλαδή χωρίς να έχει βάλει UK η Nordic) να ανεβάσει το build.prop αρχείο για να μπορέσουμε να βάλουμε την ελληνική έκδοση στο δικό μας.

 

Το αρχείο βρίσκεται στο φάκελο /system.

Edited by kostas21pgr
Galaxy Note 4 SM-N910F
Link to comment
Share on other sites

Αν μπω με το root explorer στο /data/app και στο system/app μπορώ να βρω πολλά .apk από εφαρμογές που έχω περάσει. Αυτά τα .apk μπορούν να χρησιμοποιηθούν και για την εγκατάσταση αυτών των εφαρμογών; Αν τα πάρω backup δηλαδή, μπορώ να γλιτώσω το ξανά κατέβασμα τους;
Link to comment
Share on other sites

Είδες αν έχει κλειστό το write data lock? :

[/img]

 

Ξεκλέιδωτο Dark.... Αυτό ήταν που τριπλοτσεκάρισα .....

Tnx πάντως..... Η δουλειά έγινε μέσω του κινητού!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω μια βοηθεια!!φορτιζα το κιν και οταν φορτισε του εκανα μια επανεκκινηση και απο τοτε μου λεει προετοιμασια καρτας sd και δεν φευγει το μηνυμα..παντα οταν το ανοιγω το βγαζει και μετα απο λιγο φευγει το εικονιδιο πανω αριστερα..τωρα εχει μεινει και οταν κατεβαζω την στατους μπαρ,λεει προετοιμασια καρτας SD ελεγχος για σφαλματα..τι να κανω???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το XPERIA mini ή το HTC Wildfire είναι καλύτερο;

hariskar τέτοιου είδους ερωτήσεις είναι καλύτερα να τις απευθύνεις στο forum των Διαξιφισμών :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...