Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαι τι στο καλο,εξαφανίστηκαν και οι επαφες μαζι?

Αν ξαναπεράσω την 2.1 να το επαναφερω στην αρχικη κατάσταση?

Τι λες?

 

αφου εισαι φρεσκος στην 2.1 και δεν εχεις πολλα μεσα γιατι οχι? δεν γνωριζω κατι αλλο για να σε βοηθησω κατι θα εχει γινει καταλαθος:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kαι τι στο καλο,εξαφανίστηκαν και οι επαφες μαζι?

Αν ξαναπεράσω την 2.1 να το επαναφερω στην αρχικη κατάσταση?

Τι λες?

 

Το μνμ που μου βγάζει είναι το εξής:

"Η δραστηριότητα κλήσεις(στη διαδικασία android.process.acore) δεν αποκρίνεται"

 

Μήπως έκανες backup και τις εφαρμογές συστήματος (1.6) και τις έκανες επαναφορά στην 2.1 με το titanium?

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αφου εισαι φρεσκος στην 2.1 και δεν εχεις πολλα μεσα γιατι οχι? δεν γνωριζω κατι αλλο για να σε βοηθησω κατι θα εχει γινει καταλαθος:worry:

 

Αυτό θα κάνω..Αρχίζω πάλι την διαδικασία..

Dark_Dog Αυτο που λες ακριβώς έκανα..Τωρα που το σκέφτομαι μεγάλη πατάτα..

Τι κανω τωρα?

Edited by kwtsoulis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους σας,

μερικες γρηγορες ερωτησουλες...

σκεφτομαι να παρω το χ10 μινι την επομενη βδομαδα..δεν με ενδιαφερουν πολλα πολλα μονο να παιρνω τηλεφωνα και να στελνω μηνυματα..ειναι ευχρηστο γενικα σαν κινητο???εχω συνιθησει με τα ΣΕ τα απλα οχι με τετοιο λειτουργικο συστημα.θα χρειατει να του κανω καποια αναβαθμιση???σκεφτειτε οτι μεχρι προτινος ειχα κινητα της σειρας w.αξιζει τον κοπο η μεταβαση η να κατσω στα αβγα μ??

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα κάνω..Αρχίζω πάλι την διαδικασία..

Dark_Dog Αυτο που λες ακριβώς έκανα..Τωρα που το σκέφτομαι μεγάλη πατάτα..

Τι κανω τωρα?

 

Reflash.

 

Ξέρω ακούγεται μλκι@ αλλά είναι ότι καλύτερο για clean install.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους σας,

μερικες γρηγορες ερωτησουλες...

σκεφτομαι να παρω το χ10 μινι την επομενη βδομαδα..δεν με ενδιαφερουν πολλα πολλα μονο να παιρνω τηλεφωνα και να στελνω μηνυματα..ειναι ευχρηστο γενικα σαν κινητο???εχω συνιθησει με τα ΣΕ τα απλα οχι με τετοιο λειτουργικο συστημα.θα χρειατει να του κανω καποια αναβαθμιση???σκεφτειτε οτι μεχρι προτινος ειχα κινητα της σειρας w.αξιζει τον κοπο η μεταβαση η να κατσω στα αβγα μ??

 

ο κοσμος παει μπροστα εσυ θα μεινεις πισω?? και εγω προσωπικα χαμπαρι δεν ειχα ειναι το πρωτο μου smartphone και δεν το αλλαζω με τιποτα, μεσα απ αυτο εδω το σαιτ σαινι θα γινεις :lol:,

Link to comment
Share on other sites

ο κοσμος παει μπροστα εσυ θα μεινεις πισω?? και εγω προσωπικα χαμπαρι δεν ειχα ειναι το πρωτο μου smartphone και δεν το αλλαζω με τιποτα, μεσα απ αυτο εδω το σαιτ σαινι θα γινεις :lol:,

 

ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου...κατι ακομα..απο την στιγμη που το παιρνω τι πρεπει να κανω???εννοω πρεπει να το αναβαθμισω???σε ποια εκδοση???και ποια ειναι τα must προγραμματα που πρεπει να περασω και απο που τα κατεβαζω???μονο τα απαραιτητα ομως οχι υπερβολες..ευχαριστω

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Reflash.

 

Ξέρω ακούγεται μλκι@ αλλά είναι ότι καλύτερο για clean install.

 

Reflash εννοείς επανεγκατάσταση της 2.1 έτσι...?

Όπως εκανα χτες την αναβαθμιση..Με τον ίδιο τρόπο δεν γινεται?

Sorry αν ρωτάω "γελοια" πραγματα αλλα έχω σκαλώσει..

Link to comment
Share on other sites

Reflash εννοείς επανεγκατάσταση της 2.1 έτσι...?

Όπως εκανα χτες την αναβαθμιση..Με τον ίδιο τρόπο δεν γινεται?

Sorry αν ρωτάω "γελοια" πραγματα αλλα έχω σκαλώσει..

 

Ναι ακριβώς με τον ίδιο τρόπο.

 

Δεν θέλω άγχος, είναι εύκολο!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είχα nordic generic 2.1 και έκανα επανεγκατάσταση. Τώρα έχω πάλι nordic generic ή έγινε greek generic;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου...κατι ακομα..απο την στιγμη που το παιρνω τι πρεπει να κανω???εννοω πρεπει να το αναβαθμισω???σε ποια εκδοση???και ποια ειναι τα must προγραμματα που πρεπει να περασω και απο που τα κατεβαζω???μονο τα απαραιτητα ομως οχι υπερβολες..ευχαριστω

 

δεν ξερω αν θα εχει την 2.1 αλλα με τις οδηγιες του φιλου μας DaRk_dOg ειναι πολυ ευκολο να το κανεις αναβαθμιση, οσο για τις εφαρμογες ειναι πολλες θα δεις εσυ τι χρειαζεσε και θα τις κατεβασεις απο το μαρκετ που εχει το κινητο, εχει κανει ο φιλος μας zxr FAQ απο το οποιο θα βρεις οτι θελεις;)

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν θα εχει την 2.1 αλλα με τις οδηγιες του φιλου μας DaRk_dOg ειναι πολυ ευκολο να το κανεις αναβαθμιση, οσο για τις εφαρμογες ειναι πολλες θα δεις εσυ τι χρειαζεσε και θα τις κατεβασεις απο το μαρκετ που εχει το κινητο, εχει κανει ο φιλος μας zxr FAQ απο το οποιο θα βρεις οτι θελεις;)

 

ευχαριστω πολυ φιλος..που το βρισκω αυτο το FAQ?και τον οδηγο εισης

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι ψιλοκουφό? Υπάρχουν διαφορετικές εκδόσεις του xperia mini pro, δηλαδή, πιο εξελιγμηγμένα μοντέλα? Αν πάω στο skroutz και κάνω ένα search βρίσκω το xperia mini pro από 230 ευρώ εως 300!!! Μεγάλες διαφορές
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου...κατι ακομα..απο την στιγμη που το παιρνω τι πρεπει να κανω???εννοω πρεπει να το αναβαθμισω???σε ποια εκδοση???και ποια ειναι τα must προγραμματα που πρεπει να περασω και απο που τα κατεβαζω???μονο τα απαραιτητα ομως οχι υπερβολες..ευχαριστω

 

Νομίζω οτι όλα τα Ελληνικά κιτ έχουν πάρει την αναβάθμιση.

 

Αυτό σημαίνει οτι παίρνοντας το κινητό έχεις την 1.6 αλλά το συνδέεις στο SEUS και κάνεις αναβάθμιση στην 2.1

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 2.1 κλείνοντας εφαρμογές τύπου angry birds, twitter ή το market κάνει restart ο launcher πολλές φορές. Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να παίζει? Εννοείται οτι δεν χρησιμοποιώ κάποιο task killer
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλος..που το βρισκω αυτο το FAQ?και τον οδηγο εισης

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287456 για εφαρμογες

για αναβαθμιση με καλυψε ο φιλος μου DaRk_dOg

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι στο θεμα μπαταριας. Δεν με ανεβαινει η αυτονομια με τιποτα.

Απο 100% πηγα στα 23% σε 12 ωρες.

Με

15 λεπτα wifi

10 λεπτα 3G

30 μισολεπτες κλησεις

Φωτεινοτητα 60%

Επανεκινηση μετα την φορτιση

SetCpu 122-600

Autokiller στο optimum

ADW Launcher

Beutiful widgets (χωρις εφε καιρου) και κατι αλλα ψιλοwidgetakia...

 

Ευτυχως που η δουλεια μου ειναι κοντα σε πριζα! Και οπως προειπα, εχω και 2 μπαταριες καβατζα.

 

Κανω κατι λαθος ρε γμτ;

Χωρις να ειμαι guru αντεληφθην οτι οτιδηποτε widjet=μπαταριο:kill:

Οποτε εβαλα αυτα που βλεπεις μονο σχεδον κανενα widjet που να κανει ελεγχο καθε 15 λεπτα η ακομα και καθε 1-2 ωρες, εκτος απ τα email.

Ο adw τρωει τα αντερα του εκτος αν εχεις τον 1.1.4 εχω launcher pro plus, μονο gsm για ιντερνετ και ανοιγω μονο οταν χρειαζομαι αν και ανοικτο να ειναι δεν τρωει αν δεν εχεις συχνους ελεγχους απο widjets.

WIFI οταν ειμαι σπιτι σχεδον συνεχεια ανοικτο ακουω 3-4 ωρες συνεχομενα τραγουδια την μερα με winamp το μυστικο ειναι να το εχεις λιγο χαμηλα, το πισω ηχειο ειναι χωνι, με παει με τραγουδια 2 μερες και 4 χωρις και αν δεν το πειραξω πολυ και ολα αυτα οταν λιγες μερες πριν εκλαιγα εδω μεσα για τον ιδιο λογο της καταναλωσης δηλαδη :)

Φωτεινοτητα 50%

Επανεκινηση μετα την φορτιση

SetCpu 122-480 χειροκινητα οχι set on boot

Autokiller στο strict

ΥΓ εχτες πηγα εκδρομη το ελιωσα στα τραγουδια απο ακουστικα ομως οχι απ το ηχειο και στο angry birds φωτογραφιες κλπ απο τις 6 το πρωι ως τις 10 το βραδυ ημουν στο 58% δεν το φορτισα εως τωρα που γραφω απο εχτες ειναι 45%

Made in Dark_Dogland εννοητε

Edited by ion008
Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Πως αυξάνεται ο ήχος αγγίγματος οθόνης???

 

Κάνεις??? :(

Επίσης έχω παρατηρήσει τελευταία ότι τρώει κτ κολλήματα η συσκευή μου οταν πατάω κάποιο κουμπί για να ανάψει η οθόνη να δω την ώρα,περνάνε κάποια δευτερόλεπτα για να πάει στη σωστή ώρα το ρολόϊ...Πώς μπορώ να το φτιάξω...???

Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!Επανέρχομαι μετά την αναβάθμιση σε 2.1 με απορίες σχετικά με εφαρμογές:

1. Πριν χρησιμοποιούσα το droidstats που μέσες άκρες υπολόγιζε πόσο παράπανω από το χρόνο/μηνύματα έχω ξεφύγει. Μετά την αναβάθμιση, δεν μπορώ να εισάγω επαφές που δεν χρεώνονται κλπ γιατί δεν "δεχεται" αναζήτηση από τον κατάλογό μου, οπότε ουσιαστικά είναι άχρηστο. Έχει κάποιος κάτι ανάλογο;

2. Βρήκα το z4root, που όπως λέει κάνει μόνιμο ή προσωρινό root. Κάνει κάτι ή να το πετάξω όπως το έβαλα;

3. Όποτε μιλάω με το handsfree και κάνω το λάθος να χρησιμοποιήσω το κουμπάκι του για τερματισμό, ενεργοποιείται το ραδιόφωνο/music player με αποτέλεσμα, αν δεν το αντιληφθώ γρήγορα, η μπαταρία μου να αδειάζει. Καμιά ιδέα; Μπορώ να κάνω κάτι με το task killer μου;

4. καμμιά εφαρμογή για περισσότερα widgets ανα οθόνη;; Κατέβασα ένα multicon αλλά είναι τοσοδούλικα τα εικονίδιά του...

 

Αυτά....(Η οθόνη είναι πιο ευαίσθητη με την 2.1 ή είναι ιδέα μου;;;;;)

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

"Η χειρότερη τιμωρία μας είναι να μην μπορούμε να βρούμε λόγια να εκφράσουμε αυτό που αισθανόμαστε..."
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!Επανέρχομαι μετά την αναβάθμιση σε 2.1 με απορίες σχετικά με εφαρμογές:

1. Πριν χρησιμοποιούσα το droidstats που μέσες άκρες υπολόγιζε πόσο παράπανω από το χρόνο/μηνύματα έχω ξεφύγει. Μετά την αναβάθμιση, δεν μπορώ να εισάγω επαφές που δεν χρεώνονται κλπ γιατί δεν "δεχεται" αναζήτηση από τον κατάλογό μου, οπότε ουσιαστικά είναι άχρηστο. Έχει κάποιος κάτι ανάλογο;

2. Βρήκα το z4root, που όπως λέει κάνει μόνιμο ή προσωρινό root. Κάνει κάτι ή να το πετάξω όπως το έβαλα;

3. Όποτε μιλάω με το handsfree και κάνω το λάθος να χρησιμοποιήσω το κουμπάκι του για τερματισμό, ενεργοποιείται το ραδιόφωνο/music player με αποτέλεσμα, αν δεν το αντιληφθώ γρήγορα, η μπαταρία μου να αδειάζει. Καμιά ιδέα; Μπορώ να κάνω κάτι με το task killer μου;

4. καμμιά εφαρμογή για περισσότερα widgets ανα οθόνη;; Κατέβασα ένα multicon αλλά είναι τοσοδούλικα τα εικονίδιά του...

 

Αυτά....(Η οθόνη είναι πιο ευαίσθητη με την 2.1 ή είναι ιδέα μου;;;;;)

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

 

#2

Είναι για να κάνεις ΜΟΝΙΜΟ root. Είναι η καλύτερη λύση για να κάνεις root στην συσκευή σου εύκολα και γρήγορα με ένα κλίκ.

 

#4

Μόνο με launcher θα έχεις όμορφο αποτέλεσμα.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

#2

Είναι για να κάνεις ΜΟΝΙΜΟ root. Είναι η καλύτερη λύση για να κάνεις root στην συσκευή σου εύκολα και γρήγορα με ένα κλίκ.

 

#4

Μόνο με launcher θα έχεις όμορφο αποτέλεσμα.

 

 

ευχαριστώ πολύ!!

Επίσης, κάποια στιγμή πήρε το μάτι μου ένα ποστ με"την καλύτερη εφαρμογή για να έχεις το myphone μαζί σου"? αλλά δεν μπορώ να βρω το ποστ αυτό.....

"Η χειρότερη τιμωρία μας είναι να μην μπορούμε να βρούμε λόγια να εκφράσουμε αυτό που αισθανόμαστε..."
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ!!

Επίσης, κάποια στιγμή πήρε το μάτι μου ένα ποστ με"την καλύτερη εφαρμογή για να έχεις το myphone μαζί σου"? αλλά δεν μπορώ να βρω το ποστ αυτό.....

 

Λες να έφτιαξε το myphone ".apk" και να μην το πήραμε πρέφα?! :D

 

Ας μας ενημερώσει ένας moooood!

 

Παρόλαυτα υπάρχει και το Tapatalk Pro, paid είναι αλλά γενικά τα σπάει για περιήγηση σε forum.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το αντίστοιχο του format των PC είναι το reflash που περιγράφεις παραπάνω DaRk_dOg; Υπάρχουν κάπου οδηγίες για το πως γίνεται ή είναι self explanatory; Μόνο με το SEUS γίνεται ή και με το PC Companion;
Link to comment
Share on other sites

Το αντίστοιχο του format των PC είναι το reflash που περιγράφεις παραπάνω DaRk_dOg; Υπάρχουν κάπου οδηγίες για το πως γίνεται ή είναι self explanatory; Μόνο με το SEUS γίνεται ή και με το PC Companion;

 

Ακριβώς.

 

Δεν έχει ιδιαίτερες οδηγίες, σου δίνει on screen οδηγίες το SEUS.

 

Γίνεται και με SEUS αλλά και με Pc Companion, προτίμησε το SEUS όμως γιατί το Pc Companion κάνει κάποια conflict με το java runtime environment και βγάζει αποτυχία αρκετά συχνά.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.

 

Δεν έχει ιδιαίτερες οδηγίες, σου δίνει on screen οδηγίες το SEUS.

 

Γίνεται και με SEUS αλλά και με Pc Companion, προτίμησε το SEUS όμως γιατί το Pc Companion κάνει κάποια conflict με το java runtime environment και βγάζει αποτυχία αρκετά συχνά.

 

Thanks. Απλά επειδή του έχω αλλάξει τα φώτα με 200 εφαρμογές που το έχω βαλο/βγάλει από τότε που το πήρα και επειδή ήρθε η 4Gb κάρτα για το App2SD, λέω να ξεκινήσω fresh χωρίς τα λάθη της πρώτης φοράς. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...