Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μεμβράνη προφυλάσσει την οθόνη και από γρατσουνιές

 

Συμβουλή προς τους μελοντικούς κατόχους: Μην τη βγάλετε.

 

Έχεις βρει κάποια καλύτερη λύση; Αν ναι, μπορείς να γράψεις το λινκ;

 

έχω ήδη ποστάρει τι protector πήρα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3296177#post3296177

αν και δεν ξέρω τι το θέλεις το λινκ, αφού βλέπω οτι επιμένεις για το κάλυμα οθόνης που έχει από μαμά το τηλέφωνο....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έχω ήδη ποστάρει τι protector πήρα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3296177#post3296177

αν και δεν ξέρω τι το θέλεις το λινκ, αφού βλέπω οτι επιμένεις για το κάλυμα οθόνης που έχει από μαμά το τηλέφωνο....

 

Σε ευχαριστώ. Προς το παρόν με καλύπτει αυτό που έχω, στο μέλλον βλέπουμε. :)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά λέω να δοκιμάσω κανα qwerty πληκτρολογιο οθονης. ποιο προτεινετε για το x10 mini; λεω να χρησιμοποιώ περισσότερο την οθονη μην ταλαιπωρώ το κινητο (x10mini pro) με το συνεχές slide.
Link to comment
Share on other sites

κανε εκαθάρριση όλων των επαφών. δλδ να μείνει κενός ο φάκελος με τις επαφές (πηγαινε στο ρυθμίσεις-> εφαρμογές, βρες την εφαρμογή που είναι για τις επαφές και πάτα να καθαρίσει) και μετά κάνε συγχρονισμό με το google.

 

ναι η έκδοση του adw launcher που δουλευει για τα 1.6 κινητά είναι η donut.

 

Άμα κάνω στο τέλος συγχρονισμό με το Gmail δεν θα μου αφήσει πάλι τα σκέτα mail s στις επαφές?

Δηλαδή ότι επαφές έχω στο Gmail υποχρεωτικά θα είναι ως επαφές και στο τηλέφωνο? Μήπως να κάνω ένα νέο λογαριασμό στο gmail μόνο για το pro γιατί εγω θέλω μόνο τις επαφές από την SIM.?

Link to comment
Share on other sites

νομιζω υπαρχει επιλογή να μην εμφανίζει τις επαφές που δεν περιέχουν τηλεφωνικό αριθμό.
Link to comment
Share on other sites

νομιζω υπαρχει επιλογή να μην εμφανίζει τις επαφές που δεν περιέχουν τηλεφωνικό αριθμό.

OK θα το ψάξω μήπως την βρω.

Για τις διπλές εγγραφές έχει το gmail μια επιλογή διαγραφής των ίδιων επαφών μήπως να το κανω απο εκεί?

Link to comment
Share on other sites

OK θα το ψάξω μήπως την βρω.

Για τις διπλές εγγραφές έχει το gmail μια επιλογή διαγραφής των ίδιων επαφών μήπως να το κανω απο εκεί?

 

δοκιμασε το. να σου την αληθεια εγω το gmail δεν το χρησιμοποιώ παρα μόνο για το κινητό. ειδάλλιως ήταν σε πλήρης απραξια.

 

EDIT: Λαθος μου! η επιλογή που σου είπα ήταν στο handcent sms και όχι στο καταλογο των ονομάτων.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

παιδιά λέω να δοκιμάσω κανα qwerty πληκτρολογιο οθονης. ποιο προτεινετε για το x10 mini; λεω να χρησιμοποιώ περισσότερο την οθονη μην ταλαιπωρώ το κινητο (x10mini pro) με το συνεχές slide.

βάλε το greekime απο το μαρκετ.

ειναι και free!!

Link to comment
Share on other sites

βάλε το greekime απο το μαρκετ.

ειναι και free!!

 

αυτή η εφαρμογή ΔΕΝ κάνει για το X10 mini (ΌΧΙ το pro)? Γιατί δεν μου την βγάζει στο market!!! :!:

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα.ειμαι καινουριος στην παρεα..σε λιγο θα παω μολ να αγορασω το κινιτακι.το ειχα ερωτεθει απο την πρωτη στιγμη (το απλο) ποσο μαλλον το προ που ειναι ο,τι ακριβως χρειαζομαι αφου στελνω πολλα μηνυματα και γενικα τουιταρω,φεισμπουκαρω και λοιπα..:)

μια ερωτησουλα μονο.οταν το παρω.πρεπει να το ξεφορτισω πριν το φορτισω πρωτη φορα?επισης θελω να το ρουταρω και σκεφτομαι να το συνδεσω δηλαδη με το πισι.να περιμενω να ξεφορτισει πρωτα,να το φορτισω και μετα να ξεκινησω διαδικασια?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν έχουν όλα τα κινητα την ίδια έκδοση λογισμικού. άλλα είναι ακόμα στην 1.5 και δν θα παρουν αναβαθμιση, άλλα στην 1.6 περιμενουν να πανε στην 2.1 άλλα με 2.1 και περιμενουν να πανε σε 2.2... εξαρτάται απο τον κατασκευαστή για το ποια έκδοση έχεις.
Link to comment
Share on other sites

γειαα.....ρε παιδια σημερα ειμουν με ενα φιλο ο οποιος εχει ενα κινητο της HTC με Android λειτουργικο και εχει 2 βδομαδες μου ειπε και το ειδα οτι εχει περασμενη την εκδοση 2.1:worry:πως γινεται αυτο??το ιδιο λειτουργικο δεν εχει με το XPERIA ?υπαρχει καμια διαφορα?

 

Όχι βέβαια... Εμείς εδώ καθημερινά γιατί χτυπιόμαστε και βρίζουμε ομαδικώς την Sony Ericsson?

Η σειρά XPERIA βγήκε με Android 1.6 ενώ τα κινητά της HTC κυκλοφορούν (τα νέα μοντέλα - Μαΐου και μετά) με 2.1 και τα καλά από αυτά (βλέπε Desire κλπ.) αναβαθμίζονται και σε 2.2.

Η Sony αν ποτέ νιώσει , θα μας δώσει την 2.1 κάποια στιγμή μέχρι το τέλος Οκτωβρίου και για 2.2 ούτε συζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα εν τελει το slideIT και έβαλα και την ελληνική γλώσσα και μπορώ να πω ότι δεν το περιμενα να τα πηγαίνει τόσο καλά! είναι σχεδόν τόσο γρήγορο όσο και το πληκτρολόγιο!
Link to comment
Share on other sites

αυτή η εφαρμογή ΔΕΝ κάνει για το X10 mini (ΌΧΙ το pro)? Γιατί δεν μου την βγάζει στο market!!! :!:

ΕΓΩ την ειχα βαλει. μαλλον επειδη ημουν ρουτ και ειχα βαλει να βλεπω και στο μαρκετ ολες τις εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα εν τελει το slideIT και έβαλα και την ελληνική γλώσσα και μπορώ να πω ότι δεν το περιμενα να τα πηγαίνει τόσο καλά! είναι σχεδόν τόσο γρήγορο όσο και το πληκτρολόγιο!

 

Αυτό θα σου πρότεινα κι εγώ! Είναι πολύ καλό και το χρησιμοποιώ αρκετά!

 

εχει εγκαταστησει κανεις το Sygic Mobile 2010 ?

να μου πει και μενα τι στο καλο θελει για να τρεξει????

 

Το κατέβασα από δω --> http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=806&t=131556

ακολούθησα τις οδηγίες εγκατάστασης και μου λειτουργεί μια χαρά!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

πω πω εχω τοσες πολλες ερωτησεις..σιγουρα πολλες εχοτν απαντηθει μεσα σαυτες τις 200 και πλεον σελιδες..απλα ειναι πολυ δυσκολο να τις βρω..κατρχην και πιο βασικο.1)πως βγαζουμε τη δονηση απο τα μηνυματα οταν γραφουμε;

2)παιζει καποιος τροπος να δημιουργησω μερικα προφιλ τυπου αθορυβο,δυνατο κ.λ.π και να τα εναλλασω;η αν υπαρχει καποια εφαρμογη που να το κανει..η πρεπει παντα απο τις ρυθμισεις να παταω ηχο,δονηση κ.λ.π;

3)πως ενεργοποιουμε και απενεργοποιουμε το 3G;

4)οταν με πρωτορωτησε να κανω τις ρυθμισεις δυκτιου πατησα ακυρο.τωρα πως μπορω να το ρυθμισω ωστε να μπαινου στο νετ χωρις wifi?

5)πως γινεται να μην πρεπει να μπω στο μηνυμα για να φυγει το φακελακι απο πανω αριστερα;κατεβασα την εφαρμογη για τα μηνυματα που προτεινατε αλλα παλι πανω αριστερα υπαρχει ο φακελος..

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.με αυτες τις απαντησεις θαμαι καλυμενος...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χτες το βράδυ έκανα αναβάθμιση με VF branded και είμαι στην 1.2.Α.1.174. Προσθέτει το TrackID, το Roadsync και ταξινόμηση των επαφών με Ελληνικό αλφάβητο. Αυτό που ακόμα δε διορθωνεται είναι ταξινόμηση με το επίθετο και όχι το όνομα
Link to comment
Share on other sites

Άμα κάνω στο τέλος συγχρονισμό με το Gmail δεν θα μου αφήσει πάλι τα σκέτα mail s στις επαφές?

Δηλαδή ότι επαφές έχω στο Gmail υποχρεωτικά θα είναι ως επαφές και στο τηλέφωνο? Μήπως να κάνω ένα νέο λογαριασμό στο gmail μόνο για το pro γιατί εγω θέλω μόνο τις επαφές από την SIM.?

 

το να κάνεις ξεχωριστό λογαριασμό είναι η καλύτερη λύση αν δεν χρησιμοποιείς calendar κτλ. Είναι και πιο secure αυτό, γιατί το τηλέφωνο θα είναι always authenticated με το gmail (π.χ. αν κάποιος το πάρει στα χέρια του θα βλέπει κατευθείαν τα μαιλ σου, χωρίς επιπλέον log in)

 

εναλλακτικά, φτιάξε μια ομάδα επαφών myx10 στο gmail σου, και όταν κάνεις sync από το τηλέφωνο, θα επιλέξεις να γίνει sync μόνο αυτός ο φάκελος.

 

αν έχεις ήδη διπλά και σκουπίδια μέσα, καλύτερα σβήσε όλες τις επαφές (δες στο FAQ πως) και κάνε νέο συγχρονισμό..

Link to comment
Share on other sites

το να κάνεις ξεχωριστό λογαριασμό είναι η καλύτερη λύση αν δεν χρησιμοποιείς calendar κτλ. Είναι και πιο secure αυτό, γιατί το τηλέφωνο θα είναι always authenticated με το gmail (π.χ. αν κάποιος το πάρει στα χέρια του θα βλέπει κατευθείαν τα μαιλ σου, χωρίς επιπλέον log in)

 

εναλλακτικά, φτιάξε μια ομάδα επαφών myx10 στο gmail σου, και όταν κάνεις sync από το τηλέφωνο, θα επιλέξεις να γίνει sync μόνο αυτός ο φάκελος.

 

αν έχεις ήδη διπλά και σκουπίδια μέσα, καλύτερα σβήσε όλες τις επαφές (δες στο FAQ πως) και κάνε νέο συγχρονισμό..

Ωπα...μισο γιατι μπερδευτηκα.

Εγω οταν πηρα το κινητο εστειλα τις επαφες απο το παλιο στο gmail. μετα συγχρονισα το καινουργιο με το gmail και περαστηκαν ολες οι επαφες στο pro.

Απο τοτε δεν ξαναεκανα συγχρονισμο, ουτε ξαναανοιξα το gmail μου. παρολαυτα, μεσα στον ενα μηνα που περασε, προσθεσα καποιες επαφες στο κινητο και τροποποιησα καποιες αλλες.

Αν κανω τωρα συγχρονισμο, τι θα γινει?

Θα ανανεωθει το gmail?

Θα ξαναγυρισω στο κινητο στην προ ενος μηνος κατασταση?

Θα αποκτησω διπλες επαφες στο κινητο?

 

Αυτο που θελω βασικα εγω, ειναι να κραταω ενα backup των επαφων μου στο gmail...

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Συγνωμη για την ασχετοσυνη μου με το android αλλα θελω να βοηθησω μια φιλη που εχει το Mini pro και θελει να σεταρει το yahoo εμαιλ και το εταιρικο exchange email

 

Φευγει αυριο για εξωτερικο και δεν εχω πολυ χρονο να το ψαξω το θεμα

 

Πηγαινω να σεταρω το yahoo απο το Mail Client που εχει στην αρχικη σελιδα αλλα μου βγαζει συνεχεια authentication error

 

Δοκιμαζο το roadsynch για τον Exchange αλλα παλι τιποτα

 

Μηπως υπαρχουν καποια αλλα προγραμματακια απο το Android market για αυτες τις δουλειες?

 

Τhanks εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

πω πω εχω τοσες πολλες ερωτησεις..σιγουρα πολλες εχοτν απαντηθει μεσα σαυτες τις 200 και πλεον σελιδες..απλα ειναι πολυ δυσκολο να τις βρω..κατρχην και πιο βασικο.1)πως βγαζουμε τη δονηση απο τα μηνυματα οταν γραφουμε;

2)παιζει καποιος τροπος να δημιουργησω μερικα προφιλ τυπου αθορυβο,δυνατο κ.λ.π και να τα εναλλασω;η αν υπαρχει καποια εφαρμογη που να το κανει..η πρεπει παντα απο τις ρυθμισεις να παταω ηχο,δονηση κ.λ.π;

3)πως ενεργοποιουμε και απενεργοποιουμε το 3G;

4)οταν με πρωτορωτησε να κανω τις ρυθμισεις δυκτιου πατησα ακυρο.τωρα πως μπορω να το ρυθμισω ωστε να μπαινου στο νετ χωρις wifi?

5)πως γινεται να μην πρεπει να μπω στο μηνυμα για να φυγει το φακελακι απο πανω αριστερα;κατεβασα την εφαρμογη για τα μηνυματα που προτεινατε αλλα παλι πανω αριστερα υπαρχει ο φακελος..

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.με αυτες τις απαντησεις θαμαι καλυμενος...

3)ρυθμισεις->Στοιχεια ελεγχου ασυρματου->δικτυα κινητης τηλεφωνιας->Κινηση δεδομενων

4)παρε ενα τηλεφωνο στον παροχο σου (πχ Vodafone) και πες τους να σε στειλουν τις ρυθμισεις. Εμενα με τις στειλανε με mail αφου τους ειπα ποια συσκευη εχω...

5)ρυθμισεις->Sony Ericsson->μυνηματα->Ξετικαρεις το ειδοποιησεις (ετσι αναλαμβανει μονο του το Handcent SMS να σε ειδοποιει και οχι ΚΑΙ το μαμα προγραμμα)

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Χτες το βράδυ έκανα αναβάθμιση με VF branded και είμαι στην 1.2.Α.1.174. Προσθέτει το TrackID, το Roadsync και ταξινόμηση των επαφών με Ελληνικό αλφάβητο. Αυτό που ακόμα δε διορθωνεται είναι ταξινόμηση με το επίθετο και όχι το όνομα

 

το trackid υπηρχε ανέκαθεν μέσα στο κινητό.. μάλλον δεν το είχες πάρει χαμπάρι..:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ρώτησα και πρίν μερικές ημέρες αλλά απάντηση δεν πήρα.Έχω το Χ10 mini αγορασμένο από τη wind αλλά το λειτουργώ στη vodafone.Αναβαθμίσεις απο ποιά εταιρεία θα παιρνω? Είμαι ακόμη στην 1.1.Α.0.8

 

Χτες το βράδυ έκανα αναβάθμιση με VF branded και είμαι στην 1.2.Α.1.174. Προσθέτει το TrackID, το Roadsync και ταξινόμηση των επαφών με Ελληνικό αλφάβητο. Αυτό που ακόμα δε διορθωνεται είναι ταξινόμηση με το επίθετο και όχι το όνομα

Η vodafone βλέπω έδωσε την 1.2.Α.1.174,τι στο καλό γίνεται.Εμένα λέει τρέχει την τελευταία αναβάθμιση.Κοιμούνται στη wind ή κατι δεν κάνω σωστά και δεν αναβαθμίζει(αν τελικά ειμαι στη vodafone)?

Link to comment
Share on other sites

ασχετα με τι παροχο χρησιμοποιείς, το κινητό θα πάρει την αναβάθμιση της εταιρείας όπου είναι branded.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...