Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το Νdrive λες οτι εχουμε το ζιπακι αλλα ειναι κλειδωμενο?:blink:

 

Να και ενα video με το iGO για όποιον ψάχνεται για offline gps.

 

 

Δεν μπορώ να πω πως δεν εχει τα προβληματάκια του.

Kυρίως με την ανάλυση οπου όντος κάτι περίεργο τρέχει.

Κάποια κουμπάκια δεν πατιούνται εύκολα και μπορεί να εκνευρίσουν γι αυτό το λόγο.

Κατά τα άλλα είναι πλήρως λειτουργικό ενα απο τα πιο αξιόπιστα και σύγχρονα προγράμματα πλοήγησης δεν θέλει internet φυσικά για να δουλέψει και στο x10 mini κλειδώνει σφαίρα.

To Ndrive πάντως κάθεται κάπως καλύτερα στο mini.

Πιστεύω σε 2-3 εκδόσεις να το έχουν στρώσει για QVGA και να δείξει τον πραγματικό του εαυτό γιατί και στο PNA μου μετά απο πολλές δοκιμές μόνο iGO χρησιμοποιώ.

Edited by yiannis_1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστω τον DaRk_dOg για το προγραμα.αγορασα acount απο Αγγλια και το επανεφερα.εχω για μια μερα πληρωμενο λογαριασμο για κινητα brick (οπος τα PSP). :lol: :rolleyes: ;) :D :lol: :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω τον DaRk_dOg για το προγραμα.αγορασα acount απο Αγγλια και το επανεφερα.εχω για μια μερα πληρωμενο λογαριασμο για κινητα brick (οπος τα PSP). :lol: :rolleyes: ;) :D :lol: :lol: :lol:

 

τι επανεφερες φιλε? το μινι στις εργοστασιακες ρυθμισεις?

Link to comment
Share on other sites

για το πως θα βαλετε το NDRIVE αναλιτικα στο http://www.roufianos.com

 

οχι.ειχε μενοθ vodafone και πανο στην αλαγη brickαρε.το brick το εχω απο το psp.δεν ανοιγε δεν εκανε τιποτα.μου εδωσε ενα προγραμα ο daRK_Dog και το εκανα να δοθλεψη.απο την χαρα μου πηρα 7 φιλουσ να παμε να κερασω.καλο βραδυ.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

οχι.ειχε μενοθ vodafone και πανο στην αλαγη brickαρε.το brick το εχω απο το psp.δεν ανοιγε δεν εκανε τιποτα.μου εδωσε ενα προγραμα ο daRK_Dog και το εκανα να δοθλεψη.απο την χαρα μου πηρα 7 φιλουσ να παμε να κερασω.καλο βραδυ.

 

xaxaxaxa :D ok φιλε καλα να περασεις

 

γνωριζει κανεις πως βλεπουμε tv ελληνικων καναλιων στο μινι? καποια εφαρμογη υπαρχει? καπου ειχα δει για το SPB TV αλλα δεν μπορω να το κατεβασω θελει να κανω login κλπ κλπ κλπ και κατι που ξεχασα υπαρχει καποια ρυθμιση για το wifi του κινητου να πιανει σημα λιγο μακρια?????? το λεω γιατι με συγκριση ενος αλλου κινητου αυτο ειχε σχεδον φουλ σημα και εγω μια γραμμη με το ζορι

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει καμια εφαρμογη που να ομορφαινει το μενου?Για παραδειγμα τα εικονιδια να φαινονται με διαφορετικο σχημα κ.α
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Έχω ένα πρόβλημα με την κάμερα του τηλεφώνου. Όταν έχω κάποια ώρα να την ενεργοποιήσω και πατήσω το κουμπί (είτε από το μενού είτε από το πλάϊ) μου κάνει restart το τηλέφωνο. Με το που ανοίξει λειτουργεί κανονικά, μετά από κάποια ώρα πάλι το ίδιο..

 

Έκανα firmware update (1.1.Α.0.8) αλλά και πάλι ακριβώς το ίδιο πρόβλημα! Το είχε κανείς άλλος??

...Sign of Living Fast
Link to comment
Share on other sites

οχι.ειχε μενοθ vodafone και πανο στην αλαγη brickαρε.το brick το εχω απο το psp.δεν ανοιγε δεν εκανε τιποτα.μου εδωσε ενα προγραμα ο daRK_Dog και το εκανα να δοθλεψη.απο την χαρα μου πηρα 7 φιλουσ να παμε να κερασω.καλο βραδυ.

 

Σε καταλαβαίνω γιατί την πρώτη φορά που έκανα flash στο V3r μου, (motorola μην ξεχνιόμαστε), δεν πήγε καλά και μέχρι να το επαναφέρω είδα και έπαθα.

 

Καλή συνέχεια στο modding του Χ10 mini pro!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

1) Αποφασισα να κανω αναβαθμιση του firmware του κινητου μου (xperia mini), ελα ομως που δεν ειχα παρει backup και ετσι δε βρισκω πουθενα τις επαφες και τις εφαρμογες που χρησιμοποιουσα.

Θα μου πειτε ''εκανες πατατια'' Οκ το δεχομαι..ξερω οτι στη χειροτερη περιπτωση θα τα ξαναπερασω απο την αρχη.

Γιατι στην καρτα μνημης μου δειχνει οτι ειναι σχεδον γεματη πορολο που την επανεφερα στις εργοστασιακες ρυθμισεις και εχω καναδυο φακελους με mp3

(αντε να ειναι 300mb maximum και καμμια 5 φωτογραφιες τραβηγμενες απο το κινητο.)

Η καρτα ειναι χωρητικοτητας 2gb και αυτη τη στιγμη ειναι κατειλλειμενα τα 1,89 gb.

Γιατι γινεται αυτο?

 

Αφου σας ευχαριστησω εκ των προτερων για την απαντηση , θα ηθελα να θεσω και ενα ακομη ερωτημα.

2) Εχω μια καρτα 4gb...με mp3 ...αν τη τοποθετησω στο xperia θα δουλεψει? εννοω οι εφαρμογες που θα (ξανα)περασω αποθηκευονται στη καρτα μνημης και ετσι σε καθε καρτα που θα αλλαζω (πχ μελλοντικη αναβαθμιση σε 8 η 16 gb) θα πρεπει να ξαναεγκαθιστω τις εφαρμογες απο την αρχη?

 

ευχαριστω για το χρονο σας:ninja:

επισης εψαξα αρκετα στο forum και δε βρηκα κατι αναλογο.

Συγνωμη επισης αν ποαταρω σε λαθος μερος αλλα η λογικη μου λεει εδω!

Edited by testelios
συμπληρωση στοιχειων
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλημέρα ,

 

κατ' αρχάς να ρωτήσω κάτι ...

Ανοίγοντας την κάρτα SD σου αν μαρκάρεις όλα τα αρχεία με το ποντίκι και κάνεις Δεξί κλικ και Ιδιότητες ο χώρος που καταλαμβάνουν είναι 300MB ενώ όταν κάνεις Δεξί κλικ στις ιδιότητες της κάρτας SD σου λέει ότι είναι πιασμένα 1.89 εκ των 2.00 GB ?

Γιατί δεν μας διευκρινίζεις πως ξέρεις αυτή τη διαφορά ακριβώς ... Εννοώ αυτά τα mp3 και οι 5-10 φωτογραφίες που αναφέρεις θα μπορούσαν κάλλιστα να είναι 1.89GB (αν βέβαια τα mp3 ήταν τίποτα τεράστιες μουσικές συλλογές σε τρελή ποιότητα - μάλλον απίθανο) εκτός αν υπάρχουν και άλλα περιεχόμενα μέσα στην κάρτα σου όπως αρχεία που κατέβασες μετέπειτα ή κάποια ταινία ίσως εκεί να σου ξέφυγε ανάμεσα στα mp3. Για κοίταξε το και πες μας.

 

Επίσης οι εφαρμογές εγκαθίστανται στην εσωτερική , ενσωματωμένη μνήμη του τηλεφώνου. Οπότε όσες κάρτες μνήμης και να αλλάξεις δε θα πρέπει να τις εγκαθιστάς κάθε φορά.

 

Τέλος αν και δεν είναι στην δικαιοδοσία μου να σου κάνω παρατηρήσεις σου λέω ότι έκανες post σε ένα πολύ γενικό μέρος του forum , στις Sony Ericsson Android συσκευές. Γι' την συσκευή που ρωτάς υπάρχει αντίστοιχο thread που σχολιάζεται και απαντώνται όλες οι ερωτήσεις γύρω από αυτή και θα το βρεις εδώ.

Πιστεύω ότι κάποιος moderator θα μεταφέρει τα μηνύματα αυτά εκεί που πρέπει!

Εν τω μεταξύ περιμένω απάντηση σου όσον αφορά το 1ο σκέλος του προβλήματος σου.

Link to comment
Share on other sites

που μπορω να βρω και να εγκαταστησω την εφαρμογη a2sd για μεταφορα των εφαρμογων στη καρτα μνημης. η συσκευη μου ειναι root.

 

Πολύ απλά δεν μπορείς γιατί το Android 1.6 δεν υποστηρίζει αυτήν την λειτουργία.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

"Η λειτουργία αυτή δεν είναι διαθέσιμη για την έκδοση 1.6 του android. Παρέχεται μόνο σε κατόχους εκδόσεων από 2.2 και άνω.

Για rooted users υπάρχει η δυνατότητα μεταφοράς των εφαρμογών στην κάρτα μνήμης κατόπιν κάποιας διαδικασίας μεσω της εφαρμογής a2sd. "

 

Αυτο δηλαδη που λεει στο FAQ δεν γινεται τωρα σε μας?

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

"Η λειτουργία αυτή δεν είναι διαθέσιμη για την έκδοση 1.6 του android. Παρέχεται μόνο σε κατόχους εκδόσεων από 2.2 και άνω.

Για rooted users υπάρχει η δυνατότητα μεταφοράς των εφαρμογών στην κάρτα μνήμης κατόπιν κάποιας διαδικασίας μεσω της εφαρμογής a2sd. "

 

Αυτο δηλαδη που λεει στο FAQ δεν γινεται τωρα σε μας?

 

Για να είμαι ειλικρινής επειδή με έβαλες σε tripάκι έψαξα λίγο και διάβασα εδώ

 

Δεν είμαι σίγουρος αν το 1.6 μπορεί να υποστηρίξει τέτοια διαδικασία. Δεν το έχω ψάξει παραπάνω γιατί προς το παρόν η εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου μου υπεραρκεί για εφαρμογές.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλημέρα ,

 

κατ' αρχάς να ρωτήσω κάτι ...

Ανοίγοντας την κάρτα SD σου αν μαρκάρεις όλα τα αρχεία με το ποντίκι και κάνεις Δεξί κλικ και Ιδιότητες ο χώρος που καταλαμβάνουν είναι 300MB ενώ όταν κάνεις Δεξί κλικ στις ιδιότητες της κάρτας SD σου λέει ότι είναι πιασμένα 1.89 εκ των 2.00 GB ?

Γιατί δεν μας διευκρινίζεις πως ξέρεις αυτή τη διαφορά ακριβώς ... Εννοώ αυτά τα mp3 και οι 5-10 φωτογραφίες που αναφέρεις θα μπορούσαν κάλλιστα να είναι 1.89GB (αν βέβαια τα mp3 ήταν τίποτα τεράστιες μουσικές συλλογές σε τρελή ποιότητα - μάλλον απίθανο) εκτός αν υπάρχουν και άλλα περιεχόμενα μέσα στην κάρτα σου όπως αρχεία που κατέβασες μετέπειτα ή κάποια ταινία ίσως εκεί να σου ξέφυγε ανάμεσα στα mp3. Για κοίταξε το και πες μας.

 

Επίσης οι εφαρμογές εγκαθίστανται στην εσωτερική , ενσωματωμένη μνήμη του τηλεφώνου. Οπότε όσες κάρτες μνήμης και να αλλάξεις δε θα πρέπει να τις εγκαθιστάς κάθε φορά.

 

Τέλος αν και δεν είναι στην δικαιοδοσία μου να σου κάνω παρατηρήσεις σου λέω ότι έκανες post σε ένα πολύ γενικό μέρος του forum , στις Sony Ericsson Android συσκευές. Γι' την συσκευή που ρωτάς υπάρχει αντίστοιχο thread που σχολιάζεται και απαντώνται όλες οι ερωτήσεις γύρω από αυτή και θα το βρεις εδώ.

Πιστεύω ότι κάποιος moderator θα μεταφέρει τα μηνύματα αυτά εκεί που πρέπει!

Εν τω μεταξύ περιμένω απάντηση σου όσον αφορά το 1ο σκέλος του προβλήματος σου.

 

SniFiSniF σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

σωστα δεν σας εδωσα να καταλαβετε ...

και στον υπολογιστη και στο κινητο εδειχνε τα ιδια, 1,89 απο τα 2,00 gb

Η καρτα μνημης εχει διαφορους φακελους μεσα που δεν ξερω τι να σβησω.Αυτοι δημιουργηθηκαν απο εγκαταστασεις? Τι μπορω να σβησω?

Εσβησα τα mp3 και τις photo , εψαξα αλλα δε βρηκα κατι αλλο που να ειχε τοποθετηθει απο εμενα.

Το αποτελεσμα στο screenshot που επισυναπτω (δεσμευμενος χωρος 573 mb) (απο τα windows)

[ATTACH]17267[/ATTACH]

το ιδιο ακριβως μου δειχνει και στο κινητο οταν παω στις ιδιοτητες της καρτας μνημης,

Τι ειναι αυτο που πιανει 573mb SniFiSniF?

Επισης πως μπορω να δω τα περιεχομενα της μνημης του τηλεφωνου?

Για το αλλο το θεμα? ξανα εγκατασταση τις εφαρμογες και τις επαφες?

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ο music player σας παιζει ολα τα mp3???γιατι σε μενα τα μισα οχι και οταν βαζω να τα παιξει με αλλον player που εχω κατεβασει απο μαρκετ μου τα εμφανιζει σε μορφη m3u.τι συμβαινει??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολλά favorites που πήγα να βάλω απο μια εφαρμογή του google τώρα δεν μπορώ να μπω στα favorites στον internet explorer του android. βγάζει:

 

"Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής internet (διαδικασία com.android.browser) Προσπαθήστε ξανα."

 

έκανα απεγκατασταση της εφαρμογής του google αλλα τίποτα.

Καμια ιδέα?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλως σας βρηκα!!!!

Εχω μερικες ερωτησεις σχετικα με το Xperia X10 μινι...

Πως μπορω να στειλω και να λαβω δεδομενα μεσω BT?

Υπαρχει καποιο προγραμμα???? Αν υπαρχει παρακαλω οποιον ξερει ας μου το στειλει με ΠΜ!!!και αν ειναι δυνατον συνοπτικες οδηγιες γιατι ειμαι ψιλοασχετος!!! Ευχαριστω πολυ!!!!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

http://img40.imagefra.me/img/img40/7/10/1/dark_dog/f_1m_a6ef02d.pnghttp://img37.imagefra.me/img/img37/7/10/1/dark_dog/f_2m_fa9ccaa.pnghttp://img38.imagefra.me/img/img38/7/10/1/dark_dog/f_3m_b16409c.png

 

le bébé :P

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα ενα θεμα που λεει οτι για να το χρησημοποιησεις χρειαζεται adw launcher.τι ειναι αυτο και που το βρισκω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα ενα θεμα που λεει οτι για να το χρησημοποιησεις χρειαζεται adw launcher.τι ειναι αυτο και που το βρισκω?

 

Το κατεβάζεις από το market και είναι εδώ.

 

To ADW Launcher είναι ένας εναλλακτικος Launcher από αυτόν που παρέχει η μαμά SE.

Σου δίνει την δυνατότητα να προσθέτεις πολλαπλες συντομεύσεις εφαρμογών καθώς και άλλα καλούδια και αλλάζει σημαντικά την εμφάνιση των μενού του κινητού.

 

Στο market μπορείς να βρείς άπειρα θέματα για αυτόν.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

http://img40.imagefra.me/img/img40/7/10/1/dark_dog/f_1m_a6ef02d.pnghttp://img37.imagefra.me/img/img37/7/10/1/dark_dog/f_2m_fa9ccaa.pnghttp://img38.imagefra.me/img/img38/7/10/1/dark_dog/f_3m_b16409c.png

 

le bébé :P

 

Για δώσε πληροφορίες πως το έκανες αυτό? Και επίσης μια ερώτηση, το όλο θέμα με το ADW Launcher τι επιπτώσεις έχει στην μπαταρία σε συνδιασμό με τα beautifull widgets?

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε πληροφορίες πως το έκανες αυτό? Και επίσης μια ερώτηση, το όλο θέμα με το ADW Launcher τι επιπτώσεις έχει στην μπαταρία σε συνδιασμό με τα beautifull widgets?

 

Πληροφορίες θα βρείς σε αυτό το thread κάτω κάτω.

 

Όσο για την μπαταρία... Προσωπικά φορτίζω το κινητό μόλις φτάσει στο 5%, κάνω restart μετά από κάθε φόρτιση και με κάμποση χρήση, φτάνω 3 ημέρες γεμάτες.

 

Ο ADW νομίζω κρατάει περισσότερη μπαταρία σε σχέση με τον home launcher της SE,

απλά ώρες ώρες κάνει τα χαζά του (περνώντας από κατάσταση αδράνειας σε χρήση, ψιλοκολλάει αλλά σπάνια)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Ο ADW νομίζω κρατάει περισσότερη μπαταρία σε σχέση με τον home launcher της SE,

απλά ώρες ώρες κάνει τα χαζά του (περνώντας από κατάσταση αδράνειας σε χρήση, ψιλοκολλάει αλλά σπάνια)

 

Ιδίως η τελευταία έκδοσή του!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...