Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εκανες 3η φορα update?

 

ναι με το δικό σου f/w και όλα καλά αν και παρόλο που έβαλα το δικό σου στον φάκελο και έκανα rename πάλι μου κατέβασε 100mb...

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega v3.0XT - XXKI4 Gingerbread 2.3.5

 

www.e-arena.gr

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κανουν update στο market. Κι εμενα πλεον εκτος οτι καποιες εφαρμογες εμφανιζονται 6-7 φορες μου εμφανιζει πλεον και τις paid.

 

Sent from my X10i using Tapatalk

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα αυτό παρατηρήθηκε σε πολλές Android συσκευές (και στη δικιά μου). Η google έχει ανακοινώσει ότι θα "ανοίξει" το market σε 14 ακόμα χώρες (για να βλέπουνε τις paid apps) , χωρίς να έχει ανακοινώσει τις χώρες αυτές. Κάποιοι ισχυρίζονται ότι έχουν δει ήδη τις επί πληρωμή εφαρμογές, ενώ πολλοί έχουμε το πρόβλημα με την επανάληψη της ίδιας εφαρμογής στο μάρκετ. Όλα αυτα μακάρι να συνδέονται...

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιοσ να με βοηθησει με το ndrive?στο μαρκετ δεν μπορεισ πλεων να κατεβασεις ουτε τριαλ τουσ χαρτες. pm αν θελεται
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση του firmware έχω ένα πρόβλημα: όταν κάνω εκκαθάριση των ειδοποιήσεων από την πάνω μπάρα, φεύγει και το εικονίδιο για την ενεργοποίηση/απενεργοποίηση της κίνησης δεδομένων, ενώ με την προηγούμενη έκδοση ήταν πάντα εκεί. Τώρα πρέπει μετά από εκκαθάριση να μπω στις ρυθμίσεις για να το βρω...

Υπάρχει λύση;

 

Ευχαριστώ

Edited by hariskar
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση του firmware έχω ένα πρόβλημα: όταν κάνω εκκαθάριση των ειδοποιήσεων από την πάνω μπάρα, φεύγει και το εικονίδιο για την ενεργοποίηση/απενεργοποίηση της κίνησης δεδομένων, ενώ με την προηγούμενη έκδοση ήταν πάντα εκεί. Τώρα πρέπει μετά από εκκαθάριση να μπω στις ρυθμίσεις για να το βρω...

Υπάρχει λύση;

 

Ευχαριστώ

Και μενα φευγει οταν κανω εκκαθαριση δεδομενων και δεν ξερεις ποσο χαιρομαι! Τοσο πολυ το θες αυτο το εικονιδιο? Ειναι αθλιο...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βρίσκω χρήσιμο, γιατί αλλάζω συχνά αυτή τη ρύθμιση. Το έχεις ενεργοποιημένο ή απενεργοποιημένο;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βρίσκω χρήσιμο, γιατί αλλάζω συχνά αυτή τη ρύθμιση. Το έχεις ενεργοποιημένο ή απενεργοποιημένο;
Απενεργοποιημενο. Δεν μου χρειαζεται σε κατι,δεν προκειται να μπω ποτε με 3g στο ιντερνετ. Ασε που κανει κατι κουλα αν εχεις διαβασει στο thread του Χ10 με υπερογκους λογαριασμους χωρις καν να το χρησιμοποιουν! Εμπαινε μονο του και χρεωνε..

Μακρυα..

Link to comment
Share on other sites

καλιμερα μποριτε να μοθ πιτε ποσ μπορο να ακουο λιφε ραδιο απο σιτε .πιο προγραμα χριαζετε ΄΄
SAN TIN KOYTRA TIPOTA STON KOSMO...... :wink:
Link to comment
Share on other sites

καλιμερα μποριτε να μοθ πιτε ποσ μπορο να ακουο λιφε ραδιο απο σιτε .πιο προγραμα χριαζετε ΄΄

 

τι ακριβως θελεις να πεις φιλε;

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως θελεις να πεις φιλε;

 

΄μπορο να ακουσο ραδιοφονο πχ ερα σπορ μεσο φισικα ιντερνετ (wi fi) χριαζετε να εχο καπιον πλειερ ενκαταστιμενο αν ναι πιον προτινετε,,

SAN TIN KOYTRA TIPOTA STON KOSMO...... :wink:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα guys!!! Θα μπορούσε καποιος να μου στείλει με p.m. που μπορώ να βρώ το bluex;;; Πάντα εννοείται σε trial, αφού η εφαρμογή ειναι paid:p:p
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους ! Τι συμβαίνει με το market? Μου βγάζει την ίδια εφαρμογή κάμποσες φορές και σε διαφορετικές γλώσσες.....
Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση του firmware έχω ένα πρόβλημα: όταν κάνω εκκαθάριση των ειδοποιήσεων από την πάνω μπάρα, φεύγει και το εικονίδιο για την ενεργοποίηση/απενεργοποίηση της κίνησης δεδομένων, ενώ με την προηγούμενη έκδοση ήταν πάντα εκεί. Τώρα πρέπει μετά από εκκαθάριση να μπω στις ρυθμίσεις για να το βρω...

Υπάρχει λύση;

 

Ευχαριστώ

 

σε μένα πάντως ακομη και με την παλια εκδοση, έφευγε το εικονιδιο απο την μπαρα. αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να το βαλεις σαν widget.

 

@vassaki: μαλλον κανουν ανανεώσεις στο market. μας βλεπω μια απ τις χωρες που θα μπορουμε να αγορασουμε apps πλεον! :)

Link to comment
Share on other sites

σε μένα πάντως ακομη και με την παλια εκδοση, έφευγε το εικονιδιο απο την μπαρα. αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να το βαλεις σαν widget.

 

@vassaki: μαλλον κανουν ανανεώσεις στο market. μας βλεπω μια απ τις χωρες που θα μπορουμε να αγορασουμε apps πλεον! :)

 

'Αντε να δούμε...μια ζωή τελευταίοι είμαστε....

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! 'Εχω 1 ερώτηση... :)

 

Προσπαθώ να μπω σε μία εφαρμογή του facebook με opera mini.(είναι στους προτεινόμενους browser της εφαρμογής). Ενώ εμφανίζεται στην οθόνη μου,δεν δέχεται το log in μου. Γιατί συμβαίνει αυτό?

χχχ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! 'Εχω 1 ερώτηση... :)

 

Προσπαθώ να μπω σε μία εφαρμογή του facebook με opera mini.(είναι στους προτεινόμενους browser της εφαρμογής). Ενώ εμφανίζεται στην οθόνη μου,δεν δέχεται το log in μου. Γιατί συμβαίνει αυτό?

χχχ

 

μπορει να ειναι φλασια. εμενα πχ χθες ενω εμπαινα απ την εφαρμογη κ μου ανοιγε μετα την σελιδα του ενσωματωμενου browser, δεν μου εκανε login. με ξαναπεταγε στην login σελιδα.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να ειναι φλασια. εμενα πχ χθες ενω εμπαινα απ την εφαρμογη κ μου ανοιγε μετα την σελιδα του ενσωματωμενου browser, δεν μου εκανε login. με ξαναπεταγε στην login σελιδα.

 

Δεν νομίζω, γιατί προσπαθώ 3 μέρες τώρα... :wacko:

Να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα,σε flash εφαρμογές διάβασα οτι δεν μπορώ να μπω,ισχύει? :)

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ηθελα να ρωτησω αν εχει ασχοληθει κανει με το VNC. Θελω κατι σαν το teamviewer στο κινητο μου για να βλεπω το desktop του pc μου, και κατεληξα στον VNC. Σεταρισα σωστα και τον server και τον viewer του VNC αλλα δεν συνδεονται. Εκανα ακριβως οτι βρηκα σε πολλες σελιδες στο internet αλλα τιποτα. Εχετε υπ'οψιν σας καποιο αλλο αντιστοιχο προγραμμα?

 

up:):):):)

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Οδηγός για debrand. Από το xda developers. ΔΙΟΡΘΩΜΕΝΟΣ.

 

 

1) Αν έχουμε εγκατεστημένο το SEUS το κάνουμε unistall.

2) Κατεβάζουμε την έκδοση από εδώ http://www.sonyericsson.com/cws/download/1/110/61/1275980198/Update_Service_Setup-2.10.6.21.exe και εγκατάσταση (ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ - Μετά το τελος της εγκατάστασης ξετικαρουμε την επιλογή run program)

3) Πάμε C: –> Program Files –> Sony Ericsson –> Update Service –> Settings και ανοίγουμε το "currentapplication.xml" με notepad.

4) Αντικατάσταση όλων των 2.10.6.21 με 2.10.9.13 (επεξεργασία -> αντικατάσταση -> πάνω το 2.10.6.21 και κάτω το 2.10.9.13 -> αντικατάσταση όλων). Αν δε μας επιτρέπει αποθήκευση αντιγράφουμε το αρχειο στην επιφάνεια εργασίας, κάνουμε την αντικατάσταση, αποθηκεύουμε και αντιγράφουμε στον αρχικό φάκελο.

5) Ανοίγουμε το SEUS και κάνουμε update το τηλέφωνο. Στο τέλος το κλείνουμε.

6) Κατεβάζουμε το http://www.speedyshare.com/files/23100797/E10i-CUSTOMIZED_UK-1237-0392-10A136.rar και τα κάνουμε extract

7) Πάμε στον C:\Program Files\Sony Ericsson\Update Service\db\13740270\blob_fs

8) Ψάχνουμε δυο αρχεία με μέγεθος 12mb και 85mb.

9) Μετονομάζουμε τα αρχεία που κατεβάσαμε με τις αντίστιχες ονομασίες του βήματος 8. Το μεγάλο με το μεγάλο και το μικρό με το μικρό.

10) Τα αντιγράφουμε στον C:\Program Files\Sony Ericsson\Update Service\db\13740270\blob_fs

11) Κάνουμε ξανά update.

12) Έτοιμο!!!

 

 

ΥΓ. Έβαλα και την 2.1!!!!!!!

 

Χαρήκατε? Πλακίτσα :X:X

καλησπερα!ακολουθησα τις οδηγιες για debrand και ολα πηγαν καλα!μαλιστα εκανα αμεσως μετα update απο το κινητο μου και αναβαθμιστηκε...παρατηρησα ομως κατι στο android market και δεν ξερω πως διορθωνεται!μου εμφανιζει τις ιδιες εφαρμογες 2 και 3 η και περισσοτερες φορες...μαλλον απ'οτι καταλαβαινω εχει μπλεξει το android market της ελλαδας με android market αλλων χωρων (αν υπαρχουν διαφορετικα android market)!τι γινεται σ'αυτη την περιπτωση?ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΛΛΑΠΛΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΣΤΟ MARKET ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ! ΛΟΓΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ GOOGLE ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ Η ΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΜΑΣ!

 

υγ. Τα κεφαλαια ειναι επιτηδες γιατι οντως ... φωναζω

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Τελευταία έκανα debrand με το UK Generic, και update στην τελευταία έκδοση λογισμικού.

 

Αντιμετωπίζω όμως το εξής πρόβλημα: ενώ πριν με το ελληνικό firmware, ενώ κάποιος με καλούσε μου έβγαζε κανονικά το caller id (πχ Σπύρος Παπαδόπουλος ή Stacey Birds), μετά την αναβάθμιση μου βγάζει μόνο τον αριθμό που καλεί (πχ. +30690808080)

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα πως να το διορθώσω?

 

ΥΓ: Εννοείται πως τα παραπάνω ονόματα και αριθμοί είναι φανταστικά και ουδεμία σχέση έχουν με υπαρκτά πρόσωπα :P )

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Τελευταία έκανα debrand με το UK Generic, και update στην τελευταία έκδοση λογισμικού.

 

Αντιμετωπίζω όμως το εξής πρόβλημα: ενώ πριν με το ελληνικό firmware, ενώ κάποιος με καλούσε μου έβγαζε κανονικά το caller id (πχ Σπύρος Παπαδόπουλος ή Stacey Birds), μετά την αναβάθμιση μου βγάζει μόνο τον αριθμό που καλεί (πχ. +30690808080)

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα πως να το διορθώσω?

 

ΥΓ: Εννοείται πως τα παραπάνω ονόματα και αριθμοί είναι φανταστικά και ουδεμία σχέση έχουν με υπαρκτά πρόσωπα :P )

μου το κανει και εμενα αυτο.αντικατεστησα ολα τα αποθηκευμενα μου τηλεφωνα βαζοντας το +30 μπροστα απο καθε αριθμο και το προβλημα λυθηκε!δεν ειναι οτι καλυτερο ειδικα αν εχεισ πολλες επαφες αλλα δουλεψε...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...