Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια πωσ ενεργοποιουμε την αποκρυψη σε κατε τηλεφωνημα χωρισ το #31# μπροστα απο καθε αριθμο!! επειγον!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά ποιο αρχειάκι σβήνουμε από το root exlporer για να σβηστούν τα ασύρματα δίκτυα που έχουν αποθηκευθεί όταν μπαίνουμε wifi;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,εχω froyo 2.2 minicm v3 και θέλω να την κανω αναβαθμιση σε v5.

Υπάρχει τρόπος να κρατήσω προγράμματα και ρυθμισεις για να μην χρειαστει να τα ξαναπερασω ενα ενα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,εχω froyo 2.2 minicm v3 και θέλω να την κανω αναβαθμιση σε v5.

Υπάρχει τρόπος να κρατήσω προγράμματα και ρυθμισεις για να μην χρειαστει να τα ξαναπερασω ενα ενα?

 

Καλύτερα να μείνεις στην 3, εγώ έβαλα την 5 αλλά έχει μου έχει κάποια προβλήματα σταθερότητας και κατανάλωσης μπαταρίας και θα ξαναγυρίσω στην 3, όσο για τα προγράμματα απλώς δεν θα κάνεις full wipe, flashαρε το .zip και θα μείνουν τα προγράμματα σου... Αλλά γενικά δεν σου συνιστώ να κάνεις την αναβάθμιση, περίμενε και σε λίγες μέρες θα έχουμε την επόμενη έκδοση...

SE x10 mini pro 2.3.4 SonyBread v.4

 

ln -s /me /myphone/users/yperion

Link to comment
Share on other sites

παιδια πωσ ενεργοποιουμε την αποκρυψη σε κατε τηλεφωνημα χωρισ το #31# μπροστα απο καθε αριθμο!! επειγον!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Στις default ρυθμισεις, ρυθμισεις κλησης > προσθετες ρυθμισεις > αναγνωριση κλησης > αποκριψη - εμφανιση αριθμου ....

Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μείνεις στην 3, εγώ έβαλα την 5 αλλά έχει μου έχει κάποια προβλήματα σταθερότητας και κατανάλωσης μπαταρίας και θα ξαναγυρίσω στην 3, όσο για τα προγράμματα απλώς δεν θα κάνεις full wipe, flashαρε το .zip και θα μείνουν τα προγράμματα σου... Αλλά γενικά δεν σου συνιστώ να κάνεις την αναβάθμιση, περίμενε και σε λίγες μέρες θα έχουμε την επόμενη έκδοση...

 

οριστε και η νεα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1132063

Link to comment
Share on other sites

Στις default ρυθμισεις, ρυθμισεις κλησης > προσθετες ρυθμισεις > αναγνωριση κλησης > αποκριψη - εμφανιση αριθμου ....

να σαι καλα φιλε μου σε ευχαριστω..!¨-)

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μείνεις στην 3, εγώ έβαλα την 5 αλλά έχει μου έχει κάποια προβλήματα σταθερότητας και κατανάλωσης μπαταρίας και θα ξαναγυρίσω στην 3, όσο για τα προγράμματα απλώς δεν θα κάνεις full wipe, flashαρε το .zip και θα μείνουν τα προγράμματα σου... Αλλά γενικά δεν σου συνιστώ να κάνεις την αναβάθμιση, περίμενε και σε λίγες μέρες θα έχουμε την επόμενη έκδοση...

 

Σ'ευχαριστω πολυ φιλε μου,δεν ηξερα οτι παιζει τετοιο θεμα με την 5.Θα περιμενω μεχρι να βγει καποια σταθερη εκδοση σαν την 3.απο την 3 ειμαι απολυτα ευχαριστημενος,δεν με εχει προβληματισει καθολου!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη για να καταλαβω κατεβαζω εφαρμογες και αποθηκευονται στη μνήμη του κινητου και δεν μπορω να τισ μεταφερω στη καρτα μνήμης;;;το εχω 2 μερες το κινιτο και εχω κατεβασει 7 εφαρμογεσ και μου βγαζει μηνυμα οτι εχει απομεινει λίγος χωρος τι να κανω??

 

Για να μπουν εφαρμογες στην καρτα μνημης πρεπει κατ'αρχην να κανεις root και να κατεβασεις την εφαρμογη apps2sd.Xωρις root δεν γινεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για να μπουν εφαρμογες στην καρτα μνημης πρεπει κατ'αρχην να κανεις root και να κατεβασεις την εφαρμογη apps2sd.Xωρις root δεν γινεται.

 

Και αυτό βέβαια μόνο για εφαρμογές που υποστηρίζουν τη μεταφορά στην κάρτα μνήμης (οι οποίες δεν είναι πολλές).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Δυστυχώς και αυτή θέλει δουλειά ακόμη, είναι ίσως χειρότερη και από την ν5 προς το παρών... Για εμένα πάντως η ν3 είναι μέχρι στιγμής η πιο σταθερή 2.2 ρομ για το προ, και πιστεύω να την αλλάξω μόνο για κάποια καινούργια έκδοση της 2.3

SE x10 mini pro 2.3.4 SonyBread v.4

 

ln -s /me /myphone/users/yperion

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Αγόρασα προχθές το sony ericsson xperia x10 mini pro και η αλήθεια είναι ότι χάθηκα!

Βλέπετε, είναι τελείως διαφορετικό από τα "παλιά" κινητά που χρησιμοποιούσα μέχρι τώρα και θα ήθελα λίγη βοήθεια μέχρι να μπω στο κλίμα...

Αρχικά ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να χτυπάει το ξυπνητήρι ακόμα και όταν το τηλέφωνο είναι απενεργοποιημένο.

Δεύτερον, σε αυτού του τύπου τα κινητά όλη η υπόθεση είναι οι εφαρμογές που κατεβάζεις απ'ότι κατάλαβα γιατί το κίνητο από μόνο του δεν σου δίνει πολλές επιλογές. Στο market μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές δωρεάν ή είναι όλες με χρέωση? Για παράδειγμα, θα ήθελα μια εφαρμογή που να επεξεργάζεται τις φωτογραφίες και μία εφαρμογή για μουσική. Έχετε κάτι να προτείνετε?

Τρίτον, όταν λαμβάνω ένα μήνυμα ή έχω μια αναπάντητη κλήση, υπάρχει τρόπος να υπάρχει αυτή η ειδοποίηση σε πρώτο πλάνο όταν ξεκλειδώνω την οθόνη? (Αντί για τη μικρή ένδειξη πάνω στο αντίστοιχο εικονίδιο της οθόνης)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια.

Trying to understand the android world...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αρχικά ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να χτυπάει το ξυπνητήρι ακόμα και όταν το τηλέφωνο είναι απενεργοποιημένο.

 

Όχι, σε καμία συσκευή του είδους. Αν το θέλεις κλειστό, βάλτο σε flight mode. Θα έχεις τη λειτουργία του τηλεφώνου κλειστή αλλά η συσκευή θα λειτουργεί για να χτυπήσει το ξυπνητήρι σου.

 

Δεύτερον, σε αυτού του τύπου τα κινητά όλη η υπόθεση είναι οι εφαρμογές που κατεβάζεις απ'ότι κατάλαβα γιατί το κίνητο από μόνο του δεν σου δίνει πολλές επιλογές. Στο market μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές δωρεάν ή είναι όλες με χρέωση? Για παράδειγμα, θα ήθελα μια εφαρμογή που να επεξεργάζεται τις φωτογραφίες και μία εφαρμογή για μουσική. Έχετε κάτι να προτείνετε?

 

Για εφαρμογές συζητάμε σε ξεχωριστό χώρο. Για το αντικείμενο που σε ενδιαφέρει απευθύνσου εδώ.

 

Για γενικότερη ενημέρωση στην ορολογία του Android ρίξε μια ματιά και εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.. πηρα το x10 mini πριν δυο εβδομαδες αλλα δεν μπορω με τιποτα να βρω πως μπορω να αποθηκευω τις εφαρμογες απο το android market στην sd card και οχι στη μνημη τηλεφωνου. σας ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα σας, χρειάζομαι βοήθεια το xperia mini μου έκλεισε χτές απο μπαταρία καί δεν φορτίζει καθόλου εδώ και μια μέρα , ξεβίδωσα την μπάταρια εβγάλα το φις και το ξανάβαλα άλλα και πάλι δεν φορτίζει . please πείτε μου αν υπάρχει κάτι άλλο που να μπορώ να κάνω και αν ξέρετε πόσο κοστίζει μια καινούρια μπαταρία... ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα σας, χρειάζομαι βοήθεια το xperia mini μου έκλεισε χτές απο μπαταρία καί δεν φορτίζει καθόλου εδώ και μια μέρα , ξεβίδωσα την μπάταρια εβγάλα το φις και το ξανάβαλα άλλα και πάλι δεν φορτίζει . please πείτε μου αν υπάρχει κάτι άλλο που να μπορώ να κάνω και αν ξέρετε πόσο κοστίζει μια καινούρια μπαταρία... ευχαριστώ

 

αλλαξε πριζα, αλλαξε φορτιστη, βαλτο στο pc, βγαλε την sim, τι αλλο να σκεφτω?

Edited by dedalos91
Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το μινι και εχω την cm6 1.02 πωσ μπορω να απενεργοποιησω την δονηση οταν καλω αριθμο??κοιταξα τα παντα ολεσ τισ ρυθμισεισ και ομωσ τπτ!!!σασ παρακαλω!!!!
Link to comment
Share on other sites

Please please βοηθεια!!!! Πριν λιγο καιρο πηρα το Sony Ericsson XPERIA x10 ΜΙΝΙ αλλά έκανα μια βλακεία έπεσε νερό και τώρα η ένταση κατά τη διάρκεια της κλήσης έχει μειωθεί σημαντικά.. Τι πρέπει να κάνω;:(
Link to comment
Share on other sites

Τι, βούτηξε σε νερό?! Αν το έχεις ανοίξει και έχεις στεγνώσει ό,τι μπορείς να στεγνώσεις σημαίνει πως πας για service.. Απλώς έχε υπόψιν πως υπάρχει (σοβαρό) ενδερχόμενο να σε βγάλουν εκτός εγγύησης οπότε να χρειαστεί να πληρώσεις. Στείλτο και βλέπεις. Θα σου πουν.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Please please βοηθεια!!!! Πριν λιγο καιρο πηρα το Sony Ericsson XPERIA x10 ΜΙΝΙ αλλά έκανα μια βλακεία έπεσε νερό και τώρα η ένταση κατά τη διάρκεια της κλήσης έχει μειωθεί σημαντικά.. Τι πρέπει να κάνω;:(

 

Αν στεγνώσει (εσωτερικά) μπορεί να επανέλθει η ένταση στα φυσιολογικά επίπεδα αλλά η υγρασία που συσσωρεύεται σε αυτές τις περιπτώσεις αργά ή γρήγορα συνήθως βγάζει τα προβλήματα της.

 

Όσον αφορά την επίσκεψη στο service... το πρώτο πράγμα που κοιτάζουν είναι η ύπαρξη υγρασίας για να βγάλουν εκτός εγγύησης μια συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σ' ευχαριστω dedalos91 ,τα έκανα όλα αύτα αλλά τίποτα μάλλον η μπαταρία θέλει άλλαγμα .... 2 μέρες τώρα είναι νεκρό το κινητό :(
Link to comment
Share on other sites

σ' ευχαριστω dedalos91 ,τα έκανα όλα αύτα αλλά τίποτα μάλλον η μπαταρία θέλει άλλαγμα .... 2 μέρες τώρα είναι νεκρό το κινητό :(

 

λυπαμαι φιλε αλλα δεν εχω ακουσει καποιον να αλλαξε μπαταρια σε x10 mini (not pro) και δεν ειδα πουθενα να πωλειται σκετη, ρωτα και για εγγυηση και αν βρεις καποια ακρη πες μας...

Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...