Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν έχεις κανει app2sd δεν μπορεις να μεταφερεις τις εφαρμογες στην καρτα sd.

Δοκιμασε να απενεργοποιησεις τις ειδοποιησεις της εργοστασιακης εφαρμογης

μηνυματα-αριστερο πληκτρο-ρυθμισεις-εκει ψαξε και ξετικαρε τις ειδοποιησεις

 

Εφαρμογή στο Market είναι αυτό το app2sd? Το κάνω αναζήτηση αλλά βγάζει ένα AppBrain.

Αυτό με τις ειδοποιήσεις το έχω ξετικαρισμένο. Είναι για να μην έρχονται διπλές ειδοποιήσεις απο την εργοστασιακή εφαρμογή και την εγκαθιστόμενη.

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εφαρμογή στο Market είναι αυτό το app2sd? Το κάνω αναζήτηση αλλά βγάζει ένα AppBrain.

Αυτό με τις ειδοποιήσεις το έχω ξετικαρισμένο. Είναι για να μην έρχονται διπλές ειδοποιήσεις απο την εργοστασιακή εφαρμογή και την εγκαθιστόμενη.

To app2sd δεν το βρισκεις στο market. Μπορεις να το κανεις με τον οδηγο που σου εδωσα.
Link to comment
Share on other sites

To app2sd δεν το βρισκεις στο market. Μπορεις να το κανεις με τον οδηγο που σου εδωσα.

 

Ευχαριστώ, μήπως θα σου ήταν εύκολο να μου δώσεις κάποιον οδηγό για να κάνω εγκατάσταση το 2.2 Froyo λογισμικό όπως γράφει? Απ' ότι κατάλαβα πρέπει κάποια διαδικασία να γίνει? Πάω στις ρυμθίσεις->Σχετικά με το τηλ-> Ενημέρωση Τώρα και λέει πως διαθέτω το τελευταίο λογισμικό (κατέχω το mini-pro)

 

Έχω την:

Έκδοση firmware: 2.1-update1

Αριθμός έκδοσης 2.1.1.A.0.6

Edited by sporoz

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά. θα ήθελα να μου προτείνετε ένα καλό ελληνοαγγλικο λεξικό δωρεάν ή αν κάποιος έχει το collins (είναι trial) ή κάποιο άλλο....(καταλάβατε) ;) ας μου στείλει πμ....

 

Ευχαριστώ, μήπως θα σου ήταν εύκολο να μου δώσεις κάποιον οδηγό για να κάνω εγκατάσταση το 2.2 Froyo λογισμικό όπως γράφει? Απ' ότι κατάλαβα πρέπει κάποια διαδικασία να γίνει? Πάω στις ρυμθίσεις->Σχετικά με το τηλ-> Ενημέρωση Τώρα και λέει πως διαθέτω το τελευταίο λογισμικό (κατέχω το mini-pro)

 

Έχω την:

Έκδοση firmware: 2.1-update1

Αριθμός έκδοσης 2.1.1.A.0.6

 

οδηγός εγκατάστασης 2.2 froyo ---> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=296065

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

οδηγός εγκατάστασης 2.2 froyo ---> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=296065

 

Ευχαριστώ αλλά είδα αυτό και..

 

***Προσοχή! Ο οδηγός είναι μόνο για το X10mini και όχι για το pro!***

 

Εγώ έχω το pro όμως..

Edited by sporoz

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

SOS!!!!!!!! ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ 1000 ROMS ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΜΝΜ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ Κ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΩ?????

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr

x10 miniCyanogen Mod 7 mini cm 2.0.0(Nobodyatall) και τα μυαλα στα καγγελα!!!!

htc sensation.....και μολις αρχισε το παιχνιδι..:p

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά είδα αυτό και..

 

***Προσοχή! Ο οδηγός είναι μόνο για το X10mini και όχι για το pro!***

 

Εγώ έχω το pro όμως..

 

φίλε μου το είχα ξεχάσει. κ στο pro το είχαν δοκιμάσει κάποια παιδιά κ δούλεψε αλλά είχε περισσότερα bugs. αν κρατήσεις backup. με το xrecovery δεν χάνεις κ τίποτα αν την δοκιμάσεις....

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου το είχα ξεχάσει. κ στο pro το είχαν δοκιμάσει κάποια παιδιά κ δούλεψε αλλά είχε περισσότερα bugs. αν κρατήσεις backup. με το xrecovery δεν χάνεις κ τίποτα αν την δοκιμάσεις....

 

Γιατι να κανει κατι τετοιο;;αφου υπαρχει και οδηγος για προ!!

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να κανει κατι τετοιο;;αφου υπαρχει και οδηγος για προ!!

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

δεν το γνώριζα φίλε μου. αν μπορείς να παραθέσεις το λινκ.... :)

Link to comment
Share on other sites

δεν το γνώριζα φίλε μου. αν μπορείς να παραθέσεις το λινκ.... :)

 

δυστυχως ειμαι απο αιποντ και δεν μπορω να κανω κοπυ πειστ..:p

ειναι στους οδηγους..εκει που βρισκονται ολοι οι οδηγοι.

Παντως η 2.2 του μινι ειναι σε πολυ καλυτερο σταδιο απο αυτη του προ..

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να κανει κατι τετοιο;;αφου υπαρχει και οδηγος για προ!!

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

Ναι αν σου είναι εύκολο να παραθέσεις το λίνκ.

EDIT: Οκ τότε θα το ψάξω, Ευχαριστώ. Για το πρόβλημα που αντιμετωπίζω με τα μηνύματα, μήπως υπάρχει κάποια εξήγηση?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3603873#post3603873

Edited by sporoz

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν σου είναι εύκολο να παραθέσεις το λίνκ.

EDIT: Οκ τότε θα το ψάξω, Ευχαριστώ. Για το πρόβλημα που αντιμετωπίζω με τα μηνύματα, μήπως υπάρχει κάποια εξήγηση?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3603873#post3603873

 

Εντιτ: Αυτο με τα μηνυματα μπορει να οφειλεται στο οτι δεν εχεις πολυ χωρο στην εσωτερικη μνημη.σβησε κατι και ξαναδοκιμασε.επισης δοκιμασε να βαλεις το handcent sms να δεις μηπως ειναι θεμα εφαρμογης..ή σβησε και ξαναεγκατεστησε αυτη που εχεις τωρα..

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα μηνυματα μπορει να οφειλεται σε 1000 λογους..μπορει ναναι θεμα εφαρμογης,ακομα και παροχου..μηπως σβηστηκε το κεντρο μηνυματων απο το τηλ;

Μηνυματα λαμβανεις;

δεν χανεις τιποτα να ξαναφλασαρεις την ρομ.ποια φορας τωρα;

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

Δοκίμασα και απο την εργοστασιακή εφαρμογή (έκανα απενεγκατασταση την εφαρμογή) αλλά τίποτα.

Όταν λες ρόμ? (δεν ετα κατέχω αυτά :p) Την κάρτα μνήμης εννοείς?

Edited by sporoz

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

παιδια η εφαρμογη where's my droid μπορει να εντοπισει το κινητο σε περιπτωση που χαθει??και αν ναι πως??υπαρχει καποια εφαρμογη που το κανει αυτο??
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και απο την εργοστασιακή εφαρμογή (έκανα απενεγκατασταση την εφαρμογή) αλλά τίποτα.

Όταν λες ρόμ? (δεν ετα κατέχω αυτά :p) Την κάρτα μνήμης εννοείς?

 

χμμ τοτε δεν φταινε οι εφαρμογες..στην εσωτερικη μνημη του κινητου εχεις χωρο;οχι την sd.

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

παιδια η εφαρμογη where's my droid μπορει να εντοπισει το κινητο σε περιπτωση που χαθει??και αν ναι πως??υπαρχει καποια εφαρμογη που το κανει αυτο??

 

τοβσκεφτομουν και γω αυτο..αν υπαρχει καποιο προγραμμα που να ενεργοποιει το gps και να σου λεει που βρισκεται το κινητο σου σε περιπτωση κλοπης

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά. θα ήθελα να μου προτείνετε ένα καλό ελληνοαγγλικο λεξικό δωρεάν ή αν κάποιος έχει το collins (είναι trial) ή κάποιο άλλο.... :X (καταλάβατε) ;) ας μου στείλει πμ....

 

Επισης, οταν παω να κανω το titanium backup ενημερωση απο το market, μου βγαζει αυτο... http://img233.imageshack.us/img233/3074/cap201104231225.jpg τι παιζει?

Edited by AndreWserr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους.

θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει προγραμμα για μετρηση εξερχομενων κλησεων και αν ναι ποιο ειναι αυτο και απο που μπορω να το κατεβασω.

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους.

θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει προγραμμα για μετρηση εξερχομενων κλησεων και αν ναι ποιο ειναι αυτο και απο που μπορω να το κατεβασω.

Ευχαριστω πολυ.

 

χρονια σου πολλα! :) δοκιμασε το Call Meter NG απο το market. παρε κ QR Code ---> http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chs=135x135&chl=market%3A%2F%2Fdetails%3Fid%3Dde.ub0r.de.android.callMeterNG%26referrer%3Dutm_source%253DAndrolib%2526utm_medium%253DPage%2526utm_campaign%253DAndrolib%2520Page ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά.

Έκανα μια αναζήτηση σε αυτό εδώ το topic για την εκπομπή ακτινoβολίας sar του xperia 10 mini, αλλά δεν βρήκα τίποτα.

Όσοι απο εσάς έχουν αυτό το τηλέφωνο, έχετε αναρωτηθεί πόσο επικίνδυνη μπορεί να είναι (αν είναι) η χρήση του ιδίως όταν σερφάρουμε στο Ίντερνετ;

Εχθές παρακολουθούσα βίντεο στο youtube με σύνδεση wi-fi για περίπου 3 ώρες.

(Εννοείται το είχα συνδεδεμένο στον φορτιστή). Μετά αισθανόμουν μια ενόχληση σαν ανεπαίσθητο πόνο στα χέρια μου και γενικά σε όλο το σώμα.

Αναρωτιέμαι λοιπόν μήπως δεν είναι καλό το παρατεταμένο σερφάρισμα στο Ίντερνετ, λόγω της υπερβολικής ακτινοβολίας που εκπέμπει το τηλέφωνο;

Μήπως κινδυνεύουμε; Το έχει σκεφτεί κανείς αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά.

Έκανα μια αναζήτηση σε αυτό εδώ το topic για την εκπομπή ακτινoβολίας sar του xperia 10 mini, αλλά δεν βρήκα τίποτα.

Όσοι απο εσάς έχουν αυτό το τηλέφωνο, έχετε αναρωτηθεί πόσο επικίνδυνη μπορεί να είναι (αν είναι) η χρήση του ιδίως όταν σερφάρουμε στο Ίντερνετ;

Εχθές παρακολουθούσα βίντεο στο youtube με σύνδεση wi-fi για περίπου 3 ώρες.

(Εννοείται το είχα συνδεδεμένο στον φορτιστή). Μετά αισθανόμουν μια ενόχληση σαν ανεπαίσθητο πόνο στα χέρια μου και γενικά σε όλο το σώμα.

Αναρωτιέμαι λοιπόν μήπως δεν είναι καλό το παρατεταμένο σερφάρισμα στο Ίντερνετ, λόγω της υπερβολικής ακτινοβολίας που εκπέμπει το τηλέφωνο;

Μήπως κινδυνεύουμε; Το έχει σκεφτεί κανείς αυτό;

 

Αναφερεσαι στη συγκεκριμενη συσκευη οτι εχει το προβλημα?Γιατι απο οσο ξερω ολα τα κινητα καλώς ή κακως βλαπτουν την υγεια μας.Ειναι γνωστο αυτο.Ποσο μαλλον οταν χρησιμοποιουμε ασυρματες τεχνολογιες.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά.

Έκανα μια αναζήτηση σε αυτό εδώ το topic για την εκπομπή ακτινoβολίας sar του xperia 10 mini, αλλά δεν βρήκα τίποτα.

Όσοι απο εσάς έχουν αυτό το τηλέφωνο, έχετε αναρωτηθεί πόσο επικίνδυνη μπορεί να είναι (αν είναι) η χρήση του ιδίως όταν σερφάρουμε στο Ίντερνετ;

Εχθές παρακολουθούσα βίντεο στο youtube με σύνδεση wi-fi για περίπου 3 ώρες.

(Εννοείται το είχα συνδεδεμένο στον φορτιστή). Μετά αισθανόμουν μια ενόχληση σαν ανεπαίσθητο πόνο στα χέρια μου και γενικά σε όλο το σώμα.

Αναρωτιέμαι λοιπόν μήπως δεν είναι καλό το παρατεταμένο σερφάρισμα στο Ίντερνετ, λόγω της υπερβολικής ακτινοβολίας που εκπέμπει το τηλέφωνο;

Μήπως κινδυνεύουμε; Το έχει σκεφτεί κανείς αυτό;

 

γενικα φιλε μου τα smartphones εχουν υψηλο SAR. ομως το SAR δεν ειναι σταθερο. οσο ποιο καλο το σημα που εχεις, τοσο χαμηλότερο SAR εχεις... :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

 

Αναφερεσαι στη συγκεκριμενη συσκευη οτι εχει το προβλημα?Γιατι απο οσο ξερω ολα τα κινητα καλώς ή κακως βλαπτουν την υγεια μας.Ειναι γνωστο αυτο.Ποσο μαλλον οταν χρησιμοποιουμε ασυρματες τεχνολογιες.

 

Λες αυτό να είναι πρόβλημα μόνο της δικής μου συσκευής;Αυτό δεν το είχα σκεφτεί.

 

γενικα φιλε μου τα smartphones εχουν υψηλο SAR. ομως το SAR δεν ειναι σταθερο. οσο ποιο καλο το σημα που εχεις, τοσο χαμηλότερο SAR εχεις... :)

 

Πράγματι. Εγώ δεν έχω καθόλου καλό σήμα wi-fi. Μάλιστα αποσυνδέεται κάμποσες φορές και επανασυνδέεται μετά.

 

Κατά την γνώμη σας πόσο επικίνδυνη είναι αυτή η ακτινοβολία;

Ή μήπως είναι προτιμότερο να την αγνοήσουμε;

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι. Εγώ δεν έχω καθόλου καλό σήμα wi-fi. Μάλιστα αποσυνδέεται κάμποσες φορές και επανασυνδέεται μετά.

 

Κατά την γνώμη σας πόσο επικίνδυνη είναι αυτή η ακτινοβολία;

Ή μήπως είναι προτιμότερο να την αγνοήσουμε;

 

φιλε μου εννοω το σημα του 2G ή του 3G, οχι του wifi... :) κατα την γνωμη μου σιγουρα ειναι επικινδυνη η ακτινοβολια, αλλα αν δεν ασχολείσαι ολη την μερα με το κινητο δεν εχεις προβλημα. τωρα μια φορα τον μηνα αμα κατσεις 3-4 ωρες δεν πιστευω να ειναι τεραστιο το προβλημα... :p

Link to comment
Share on other sites

χρονια σου πολλα! :) δοκιμασε το Call Meter NG απο το market. παρε κ QR Code ---> http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chs=135x135&chl=market%3A%2F%2Fdetails%3Fid%3Dde.ub0r.de.android.callMeterNG%26referrer%3Dutm_source%253DAndrolib%2526utm_medium%253DPage%2526utm_campaign%253DAndrolib%2520Page ;)

 

Σε ευχαριστω πολυ το κατεβασα το qr code τι ειναι και πως το βλεπω? Επισης προγραμματιζεται απο καπου π.χ πρωτη μερα χρεωσης?

Edited by jimP
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ το κατεβασα το qr code τι ειναι και πως το βλεπω? Επισης προγραμματιζεται απο καπου π.χ πρωτη μερα χρεωσης?

 

το QR ειναι ενας κωδικας που διαβαζεται με διαφορα προγραμματα (στην δικια σου περιπτωση το διαβαζεις με το NeoReader που ειναι προεγκατεστημενο στο κινητο) κ σε μεταφερει αμεσως στο site ή στο android market απο οπου μπορεις να κατεβασεις το προγραμμα. :) για πρωτη μερα χρεωσης κλπ, ενω εισαι στο προγραμμα πατα το κουμπι επιλογων, μετα πανε ρυθμισεις, μετα πανε κλησεις κ εκει εχει οτι ζητας...

Edited by AndreWserr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...