Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

 

Συνήθως αυτή η εφαρμογή είναι "κατάλοιπο" απεγκατάστασης, καποιας εφαρμογής συστήματος.

Απεγκατέστησες κάποια εφαρμογή συστήματος μήπως με το Titanium Backup?

τελικα εκανα επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις και εξαφανιστηκε.ευχαριστω παντως για την αμεση απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξανακαντο!

 

Παιζει να μην εβγαλε ακομα την ενημερωση ο παροχος σου προς τους πελατες του...

Αν προσεξεις παλιοτερα τοπικ, πριν μερικους μηνες, ολοι αλλαζαμε localisation (βαζαμε Αγγλιας ή Σκανδιναβιας) για να παιρνουμε πιο γρηγορα τις ενημερωσεις...

Τωρα που εχουν βγει στην φορα οι ROM (Dark_Dog, Nobodyatall) κανενας δεν ασχολειται με αυτα...ολοι αλλαζουμε ROM και ειναι σαν να αλλαζουμε κινητο! Προς το απείρως καλυτερο φυσικα!

 

λες να ειναι απο τισ πολες αναβαθμισεις ?

Link to comment
Share on other sites

λες να ειναι απο τισ πολες αναβαθμισεις ?

 

Πιστευω πως ειναι πιθανο...σαν να κανεις τα ιδια σε εναν υπολογιστη...

Καντου ενα format και λογικα θα στρωσουν ολα!

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να κάνουμε link τις επαφές μας με το προφίλ του κάθε νους στο fb ?

 

Κάνω συγχρονισμό αλλά το μόνο π κάνει είναι να μου προσθέτει τους φίλους μου που έχω στο fb σα ξεχωριστές επαφές !

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως ειναι πιθανο...σαν να κανεις τα ιδια σε εναν υπολογιστη...

Καντου ενα format και λογικα θα στρωσουν ολα!

 

Τι εννοείς format?Με την αναβάθμιση δεν γίνεται και format η πρέπει να κάνω και κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε τον OI File Manager ή τον Αstro file manager και εισαι οκ

Δηλαδη χωρις αυτο το προγραμμα δεν υπαρχει τροπος να βλεπουμε τα αρχεια της sd? Ειναι δυνατον?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδη χωρις αυτο το προγραμμα δεν υπαρχει τροπος να βλεπουμε τα αρχεια της sd? Ειναι δυνατον?

 

Χρειάζεσαι κάποιον file manager μιας και δεν είναι προεγκατεστημένος στα android. Εναλλακτικά προτείνω και το ES File Manager.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη χωρις αυτο το προγραμμα δεν υπαρχει τροπος να βλεπουμε τα αρχεια της sd? Ειναι δυνατον?

 

κιομως ειναι...:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις πήρα και εγώ ενα χ10 mini για δεύτερο και επειδή είναι λίγο αργό θα ήθελα να μου πείτε πια custom rom μου προτείνετε να περάσω και αν είναι δυνατόν και ένα λίνκ για το που θα την βρώ...

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις πήρα και εγώ ενα χ10 mini για δεύτερο και επειδή είναι λίγο αργό θα ήθελα να μου πείτε πια custom rom μου προτείνετε να περάσω και αν είναι δυνατόν και ένα λίνκ για το που θα την βρώ...

ευχαριστώ

 

Ρίξε μια ματιά εδώ, σε λίγη ώρα ανεβαίνει η beta1.

 

 

:D

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ, σε λίγη ώρα ανεβαίνει η beta1.

 

 

:D

 

Dark αυτη η ρομ ειναι η 2.2 ? Επειδη μπερδευτηκα λιγο :P

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

ναι είναι η 2.2...

όταν λες σε λίγο;και πως μπορούμε να κάνουμε αναβάθμιση;θα χάσουμε τις ρυθμίσεις και αυτά;

Link to comment
Share on other sites

να μην έχεις το ίντερνετ και τα bluetooth ανοιχτά όλη την ώρα...

γενικά εγώ αν το αφήσω και δεν το πειράξω σχεδόν καθόλου κρατάει και 3 μέρες...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κανένα tip για να μην πέφτει σε 1 μέρα η μπαταρία; :Ρ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3335922#post3335922

Edited by BMW116i
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,οταν μου ερχεται μηνυμα στην μπαρα ειδοποιησεων γραφει 2 μηνυματα αντι για ενα...το ιδιο και με τις αναπαντητες(2 κλησεις αντι για 1)...ξερει κανεις γιατι γινεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

μήπως έχεις εγκαταστήσει 2 προγράμματα για διαχείριση μηνυμάτων και κλήσεων;
μηνυματα εχω εγκαταστησει το handcent και για κλησεις το dialer one αλλα το τελευταιο το απεγκατεστησα πριν λιγες μερες
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις δει κανενα Η ή 3G διπλα απο το σξμα του παροχου σου,τοτε εισαι οκ..

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

Παιδιά μη συγχέετε την κίνηση δεδομένων με το αν το κινητό είναι δικτυωμένο με GSM , 3G ή HSPA. To ότι είναι σε GSM δεν σημαίνει ότι το κινητό δεν κατεβάζει δεδομένα. Αν έχεις ανοιχτό το data traffic και δεν είσαι συνδεδεμένος με wifi φυσικά και κατεβάζει και βεβαίως χρεώνεσαι. Απλά στο GSM κατεβάζει με GPRS και οι ταχύτητες είναι πολύ μικρότερες από ότι με 3G ή HSPA

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!

μπορει κανεις να με βοθησει με το ndrive;

pm please.....γιατι θα κουρασω με ερωτησεις που προφανως θα εχουν ξαναγινει,αλλα οσο και να εψαξα....ειναι και τοσες σελιδες!!!!!!!

 

EDIT:

ευχαριστω τα 2 μελη που απαντησαν ΑΚΑΡΙΑΙΑ λεμε......αυτα ειναι αντανακλαστικα κυριοι....γι αυτο φυσαει το myphone!!!!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να ρωτησω κατι τα Δεδομενα φοντου που βρισκονται στο μενου Ρυθμησεις\λογαριασμοι & συγχρονισμος πρεπει να ειναι ενεργοποιημενα υπαρχει προβλημα αμα το απενεργοποιησω?
Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μη συγχέετε την κίνηση δεδομένων με το αν το κινητό είναι δικτυωμένο με GSM , 3G ή HSPA. To ότι είναι σε GSM δεν σημαίνει ότι το κινητό δεν κατεβάζει δεδομένα. Αν έχεις ανοιχτό το data traffic και δεν είσαι συνδεδεμένος με wifi φυσικά και κατεβάζει και βεβαίως χρεώνεσαι. Απλά στο GSM κατεβάζει με GPRS και οι ταχύτητες είναι πολύ μικρότερες από ότι με 3G ή HSPA

 

εγω ειπα απλα οτι για να καταλαβει αν το κινητο του συνδεεται με το ιντερνετ,θα του βγαλει ενδειξη..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω ειπα απλα οτι για να καταλαβει αν το κινητο του συνδεεται με το ιντερνετ,θα του βγαλει ενδειξη..

Οταν το κινητό συνδέεται με το Internet , η ένδειξη που το δείχνει δεν είναι 3G/HSDPA , αλλά τα πάνω/κάτω βελάκια που αναβοσβήνουν και δείχνουν ότι κινούνται δεδομένα. Και με GSM επίσης πάλι κάνεις σύνδεση στο internet

 

Καλησπερα να ρωτησω κατι τα Δεδομενα φοντου που βρισκονται στο μενου Ρυθμησεις\λογαριασμοι & συγχρονισμος πρεπει να ειναι ενεργοποιημενα υπαρχει προβλημα αμα το απενεργοποιησω?

Καλό είναι να το έχεις ενεργοποιημένο καθώς πολλές εφαρμογές που κάνουν συγχρονισμό δεδομένων κ.τ.λ π.χ. widgets καιρού , το χρησιμοποιούν. Το Market επίσης χρειάζεται να είναι ενεργοποιημένα τα δεδομένα φόντου για να δουλέψει. Οπότε τίκαρε το

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Οταν το κινητό συνδέεται με το Internet , η ένδειξη που το δείχνει δεν είναι 3G/HSDPA , αλλά τα πάνω/κάτω βελάκια που αναβοσβήνουν και δείχνουν ότι κινούνται δεδομένα. Και με GSM επίσης πάλι κάνεις σύνδεση στο internet

 

Αν έχεις απενεργοποιημένη την κίνηση δεδομένων δεν μπορεί να συνδεθεί στο internet.

Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...