Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα, κάτοχος του xperia pro

Επειδή τα ξεμερωματα δεχτηκα κλήσεις απο αγνωστο νούμερο ...και δεν είναι ότι καλύτερο αν δεν εχεις σίγαση ..

πιο πρόγραμμα προτείνετε για να μπορω να απορριπτω κλήσεις με αγνωστο αριθμό και γενικα να διαχειρίζομαι τις κλήσεις που δεν επιθυμώ? Εχω το dialer One αλλα δεν βλέπω να έχει κατι σχετικό. Να ρωτήσω επίσης τι δειχνει σαυτον που καλεί και εχει αγνωστο αριθμό ? ότι είναι κλειστό πχ ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλημέρα, κάτοχος του xperia pro

Επειδή τα ξεμερωματα δεχτηκα κλήσεις απο αγνωστο νούμερο ...και δεν είναι ότι καλύτερο αν δεν εχεις σίγαση ..

πιο πρόγραμμα προτείνετε για να μπορω να απορριπτω κλήσεις με αγνωστο αριθμό και γενικα να διαχειρίζομαι τις κλήσεις που δεν επιθυμώ? Εχω το dialer One αλλα δεν βλέπω να έχει κατι σχετικό. Να ρωτήσω επίσης τι δειχνει σαυτον που καλεί και εχει αγνωστο αριθμό ? ότι είναι κλειστό πχ ...

 

Εγώ χρησιμοποιώ το παρακάτω και με έχει βολέψει αρκετά....

https://market.android.com/details?id=com.edroidapps.filter&feature=search_result

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

απευθυνομαι στον mastora zxr!!...... δεν μου εμφανιζει το μαρκετ... χθες εγινε κατι διαφορετικο.... μπηκα μεσω google σε διαφορες σελιδες κ ολα καλα (παντα μεσω wi fi).. οταν ομως παω να μπω ξανα στο gmail ή στο fb ή στο youtube μου βγάζει παντα μηνυμα οτι δεν υπαρχει δίκτυο και δεν μπορω να κανω βημα παραπερα... εχω 2 βδομαδες το κινητο κ δεν μπορω τελικα να μπω στο μαρκετ κ να κατεβασω καποια πραγματακια που θελω..... εχω απογοητευτει λιγακι....

 

Έχεις περάσει σωστά user name και password από το gmail account σου στο κινητό;

 

Παιδιά καλημέρα, κάτοχος του xperia pro

Επειδή τα ξεμερωματα δεχτηκα κλήσεις απο αγνωστο νούμερο ...και δεν είναι ότι καλύτερο αν δεν εχεις σίγαση ..

πιο πρόγραμμα προτείνετε για να μπορω να απορριπτω κλήσεις με αγνωστο αριθμό και γενικα να διαχειρίζομαι τις κλήσεις που δεν επιθυμώ? Εχω το dialer One αλλα δεν βλέπω να έχει κατι σχετικό. Να ρωτήσω επίσης τι δειχνει σαυτον που καλεί και εχει αγνωστο αριθμό ? ότι είναι κλειστό πχ ...

 

Κατηγοριοποιημένη λίστα εφαρμογών Android

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με root και app2sd στη 2.1 το κινητό κάνει 4-5 restart μέχρι να ανοίξει κανονικά και εξαφάνισε και όλες τις εγκατεστημένες εφαρμογες απο το market. Έχετε να προτείνετε κάτι? Format και πάλι απο την αρχή?

 

Sent from my E10i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ειρωνικά το πες η όντος είναι ?

 

κάπου είχα διαβάσει και λέγανε πως είναι το 2.1 που απλά το παραμετροποιήσαν και το διαφημίζουν σα το 2.2 ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, κάτοχος του xperia pro

Επειδή τα ξεμερωματα δεχτηκα κλήσεις απο αγνωστο νούμερο ...και δεν είναι ότι καλύτερο αν δεν εχεις σίγαση ..

πιο πρόγραμμα προτείνετε για να μπορω να απορριπτω κλήσεις με αγνωστο αριθμό και γενικα να διαχειρίζομαι τις κλήσεις που δεν επιθυμώ? Εχω το dialer One αλλα δεν βλέπω να έχει κατι σχετικό. Να ρωτήσω επίσης τι δειχνει σαυτον που καλεί και εχει αγνωστο αριθμό ? ότι είναι κλειστό πχ ...

Super Private Conversation απο το Market.

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

ειρωνικά το πες η όντος είναι ?

 

κάπου είχα διαβάσει και λέγανε πως είναι το 2.1 που απλά το παραμετροποιήσαν και το διαφημίζουν σα το 2.2 ..

 

Καθόλου ειρωνικά. Δεν είναι απλά froyo αλλά είναι Froyo αλλά βασισμένο σε sources του Cyanogen (Τα Cyanogen mod θεωρούνται πλέον android distros και όχι απλά modded 2.2 AOSP)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου ειρωνικά. Δεν είναι απλά froyo αλλά είναι Froyo αλλά βασισμένο σε sources του Cyanogen (Τα Cyanogen mod θεωρούνται πλέον android distros και όχι απλά modded 2.2 AOSP)

 

Σε απλη μεταφραση για εμας τα Noobakia ?

Link to comment
Share on other sites

Σε απλη μεταφραση για εμας τα Noobakia ?

 

Ok,

είναι 2.2 αλλά πολύ πιο εξελιγμένη σε ρυθμίσεις, απόδοση, δομή κλπ κλπ.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση :p

Το titanium backup είναι free από market ή υπάρχει και "σπασμένο"?

Δηλαδή ποιο να κατεβάσω?!

 

Και επίσης αν μπορεί κάποιος που να ξέρει να μου απαντήσει στο post που έχω κάνει στο θέμα για root του x10 mini για να μην γράφω σε λάθος ενότητες!

 

Προειδοποίηση αυτός που θα γίνει εθελοντής να με βοηθήσει για να κάνω root θα τον πρήξω!..Οπότε ας το σκεφτεί καλά:lol:

Link to comment
Share on other sites

καλο μεσημερι σε ολους.αν καποιος αγορασει το χ10 μινι εχει μεσα ενσωματομενο μπλουτουθ η πρεπει να το κατεβασει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

καλο μεσημερι σε ολους.αν καποιος αγορασει το χ10 μινι εχει μεσα ενσωματομενο μπλουτουθ η πρεπει να το κατεβασει κανεις?
Καλησπερα. Εχει κανονικα bluetooth το Mini.
Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να περάσω στο CyanogenMod6-Floyo-v3.2.1 το Honeycomb Theme αλλά στο xrecovery πατάω install cm6.zip και...:

 

Copying files . . .

Copying files . . .

E: Can't mount sdcard:CMTheme

E: Failure at line 3:

copy_dir PACKAGE : sdcard

sdcard:CMTheme

Installation aborted.

 

Καμιά λύση ?

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να περάσω στο CyanogenMod6-Floyo-v3.2.1 το Honeycomb Theme αλλά στο xrecovery πατάω install cm6.zip και...:

 

Copying files . . .

Copying files . . .

E: Can't mount sdcard:CMTheme

E: Failure at line 3:

copy_dir PACKAGE : sdcard

sdcard:CMTheme

Installation aborted.

 

Καμιά λύση ?

Δοκιμασε install custom zip - choose custom zip απο το xrecovery και βρες το στην sd και κανε το εγκατασταση.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε install custom zip - choose custom zip απο το xrecovery και βρες το στην sd και κανε το εγκατασταση.

 

Ετσι το κάνω , αλλα τπτ ..το ιδιο πάλι !

Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου πειτε ενα καλο video player?τα γνωστα που δοκιμασα(rockplayer,meridian)δεν τα παιζουν τα βιντεο αν και λενε οτι τα παιζουν ολα
Link to comment
Share on other sites

Ετσι το κάνω , αλλα τπτ ..το ιδιο πάλι !

 

εγώ πάντως το εγκατέστησα μια χαρά αλλά μετά δεν άνοιγε :p

είναι εδω και 5 ώρες κολλημένο στο sony ericsson και δεν μπορώ και να το κλείσω..

Link to comment
Share on other sites

lol !!!

Χμμ ο ένας λέει ότι χάνονται και ο άλλος όχι .... χμμμ

 

Και οι 2 έχουν δίκιο χάνονται μόνο το (root και το xrecovery):D

Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως το εγκατέστησα μια χαρά αλλά μετά δεν άνοιγε :p

είναι εδω και 5 ώρες κολλημένο στο sony ericsson και δεν μπορώ και να το κλείσω..

 

Κράτα πατημένο το μεσαίο πλήκτρο και το on off να κάνει επανεκκίνηση

και μετά μόλις σου βγάλει το λογότυπο της sony πάτα συνεχώς το πλήκτρο back

για να μπεις στο regovery και να επαναφέρεις.

 

Kαι εγω αυτο ειχα πει...

 

Ναι είδα το ποστ σου και για αυτό είπα οτι εχεις δίκιο ,ο ένας απο τους 2 είσαι εσύ :lol::lol::lol:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...