Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες επειδη εχω σβησει το pc companion απο κινητο και pc ,ειπα να κανω μια αναζητηση μεσω κινητου να δω αν εχω νεο λογισμικο..βρηκε η συσκευη νεο λογισμικο αλλα μου ειπε οτι δεν μπορει να κανει εγκατασταση γιατι δεν εχω επαρκη μνημη..η αληθεια ειναι οτι εχω μονο 34 mb.ποσα πρεπει να εχω για να γινει η εγκατασταση?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλα τοσο δυσκολο ειναι να βγαλουν ενα update ωστε να λειτουργει το scroll bar search στις επαφες τηλ στα ελληνικα?το χουν για μη σημαντικο το να χεις 150 επαφες και να πηγαινεις αμεσως στο κ η στο μ κατευθειαν απο το scroll search?ελεος δλδ....
Link to comment
Share on other sites

Πως λέγεται η εφαρμογή που σου επιτρέπει να κατεβάζεις ότι θέλεις απο το market?

 

λέγεται 'market'

Link to comment
Share on other sites

το pro εχω..

 

Έβαλα αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=961783 Ελληνική γλώσσα πως περνάς ,γτ στο λινκ που σας έδωσα μεν δίνει το αρχείο(greek keybord) αλλά δεν λέει τι και πως ???

αα και το πληκτρολόγιο δεν φωτίζετε ..

 

Ποιος άρχοντας θα με voithisi?

 

για να φωτίζεται το πληκτρολόγιο νομίζω υπάρχει κάποια ρύθμιση στις ρυθμίσεις που πρέπει να ενεργοποιήσεις. δενν ξέρω που ακριβώς την βρισκεις γιατι δεν έχω τωρα αυτη την ρομ. νομίζω όμως οτι θα το βρεις:ρυθμίσεις->cyanogenmod settings(πάρακατω δεν θυμάμαι ψάξε ομως και θα το βρεις)

Link to comment
Share on other sites

για να φωτίζεται το πληκτρολόγιο νομίζω υπάρχει κάποια ρύθμιση στις ρυθμίσεις που πρέπει να ενεργοποιήσεις. δενν ξέρω που ακριβώς την βρισκεις γιατι δεν έχω τωρα αυτη την ρομ. νομίζω όμως οτι θα το βρεις:ρυθμίσεις->cyanogenmod settings(πάρακατω δεν θυμάμαι ψάξε ομως και θα το βρεις)

 

και για να μπορω να γραφω ελληνικα ???

 

Υπάρχουν και αλλες Mod roms για το pro ?(και αν ναι , ειναι καλυτερες?)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν καποιες εφαρμογες οπως το superleague κ το all application organizer, tα οποια πριν κανω εγκατασταση το app2sd ...τα κατεβασα κ δουλεψαν κανονικα...!!

 

οταν ομως κανω πρωτα app2sd και μετα εγκατασταση των προγραμματων δεν δουλευουν! ξερει κανεις κατι για αυτο...?

 

Φταινε οι εφαρμογες που δεν δεχονται το app2sd?

πως μπορω να τις εγκαταστησω στην εσωτερικη μνημη , οταν ηδη ειμαι app2sd (διαδικασια ποy περιγραφει ο dark_dog)

 

Με την διαδικασια του dark, εχει μεταφερθει κ η dalvik στην sd card?

Εαν βγαλω την sd, k εγκαταστησω τις εφαρμογες... θα εχω προβλημα? μπορω να τις βαλω στο συστεμ, Θα λειτουργησουν ετσι?

ευχαριστω...!!

Link to comment
Share on other sites

και για να μπορω να γραφω ελληνικα ???

 

Υπάρχουν και αλλες Mod roms για το pro ?(και αν ναι , ειναι καλυτερες?)

 

μπες σε αυτο το λινκ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=961783

υπάρχει η ελληνική γώσσα και κατέβασε την και φλασαρε την με το xrecovery.

Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα χτες το adw launcher αλλα κλικαρα ως προεπιλογη την οθονη και δεν μπορω απο τοτε να κανω το adw να ξεκινησει...εκανα απεγκατασταση,εγκατασταση αλλα ξεκιναει το default προγραμμα...πηγα εφαρμογες για να κανω εκκαθαριση προεπιλογων αλλα το συγκεκριμενο πλαισιο δεν τικαρεται γιατι δεν εχουν οριστει προεπιλογες λεει...απαντηστε μου παρακαλω τι πρεπει να κανω
κανενας δεν ξερει?:(
Link to comment
Share on other sites

με ποιο τροπο ομως δηλαδή θα την φλασαρω ???????????????????τι κανω δηλαδή στο xcovery Edited by dennisgr
Link to comment
Share on other sites

κανενας δεν ξερει?:(

 

κανε reboot το τηλέφωνο και προσπάθησε να ξαναεγκαταστήσεις τον adw launcher.

 

με ποιο τροπο ομως δηλαδή θα την φλασαρω ???????????????????τι κανω δηλαδή στο xcovery

 

θα την μετονομάσεις σε update και θα την περάσεις στην sd.

μετα θα απενεργοποιήσεις το τηλέφωνο και θα πας στο μενου του xrecovery και μετα θα πατήσεις instal update.zip και μετα yes οταν ολοκληρωθεί η διαδικασια κανε reboot και εισαι ετοιμος

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

θα την μετονομάσεις σε update και θα την περάσεις στην sd.

μετα θα απενεργοποιήσεις το τηλέφωνο και θα πας στο μενου του xrecovery και μετα θα πατήσεις instal update.zip και μετα yes οταν ολοκληρωθεί η διαδικασια κανε reboot και εισαι ετοιμος

 

το εκανα , αλλα τπτ ..παλι το ιδιο !

Link to comment
Share on other sites

μάλλον δεν γινεται να έχεις ελληνικα

ενω Menu Κλτπ ειναι ελληνικα το 80% μόνο οταν πάω να γράψω κάτι με το πληκτρολόγιο δεν τα παίρνει τα ελληνικά ενω αν παω να γράψω με της αφης γράφω ελληνικά κανονικα!

Link to comment
Share on other sites

ενω Menu Κλτπ ειναι ελληνικα το 80% μόνο οταν πάω να γράψω κάτι με το πληκτρολόγιο δεν τα παίρνει τα ελληνικά ενω αν παω να γράψω με της αφης γράφω ελληνικά κανονικα!

 

υπομονή μεχρι να τελιοποιηθεί η ρομ τότε

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

εχω περασει 2 apk στην καρτα μνημης μου μεσω PC

και οταν τις εγκαταστηνω μου λεει λιγος χωρος και ακυρωση

εγκαταστασης.

εχω ελευθερα 26 mb στην συσκευη

και 7 giga στην sd..

:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

υπομονή μεχρι να τελειοποιηθεί η ρομ τότε

 

υπάρχει μονο αυτη η rom η έχουν φτιάξει και άλλοι Moders?

 

και κατι αλλο , αυτο που λένε τα παιδιά απο πάνω για Lunchers ktlp(luncher pro ktlp) τι ακριβός ειναι, και ποιος ειναι ο καλύτερος?

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει μονο αυτη η rom η έχουν φτιάξει και άλλοι Moders?

 

και κατι αλλο , αυτο που λένε τα παιδιά απο πάνω για Lunchers ktlp(luncher pro ktlp) τι ακριβός ειναι, και ποιος ειναι ο καλύτερος?

 

να βάλεις αυτον:http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=433000&d=1288800129 τον launcher στο τηλέφωνο σου.

Link to comment
Share on other sites

χαχα ,οκ τέλειωσα με τις ερωτήσεις μου ...σας ευχαριστώ όλους !!

 

Επιφυλάσσομαι και για άλλες μελλοντικά :p

Link to comment
Share on other sites

Οκ δεσποινίς για να μην έχετε παράπονο:

 

 

 

Εύκολος ναι, απλός όχι.

 

Δοκιμάζεις είτε αυτό, το οποίο όμως δημιουργεί δομικές αλλαγές του λειτουργικού, είτε τον πιο εύκολο τρόπο που είναι αυτός.

 

Για τις φωτό:

 

Εννοείς να προβάλλονται σε φακέλους? Με την stock συλλογή ΔΕΝ γίνεται. Δοκίμασε το JustPictures!. Όσο για τα wallpaper, δεν έχουν τις σωστές διαστάσεις οι φωτό σου γι'αυτό και δεν μπορείς να τις επιλέξεις ολόκληρες. Για wallpaper επέλεξε φωτό σε διαστάσεις 640x480 ή πολλαπλάσια αυτών των διαστάσεων.

 

 

 

Φυσικά και μπορούμε. Πήγαινε Ρυθμίσεις - Πληροφορίες τηλεφώνου και δες ποιον αριθμό έκδοσης έχεις. Τότε σίγουρα κάποιος φίλος του forum θα σου πει με ποιον τρόπο κάνεις Root στην εκάστοτε έκδοση.

 

ευχαριστω! ειχα βαρεθει να παρακαλαω! δηλαδη ολες τισ φωτο πρεπει να τισ αλλαζουμε τισ διαστασεις πλεον??? :(

 

ειναι φυσιολογικο που ενω πηρα το κινητο προχτες, χτες το βραδυ το φορτισα και μολις το ανοιξα σημερα το πρωι ηταν η μπαταρια στο 95% κ χωρις πολυ χρηση μεσα σε καμια ωρα πηγε στο 87 %? η μηπως εχει κανενα προβλημα το κινητο?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω! ειχα βαρεθει να παρακαλαω! δηλαδη ολες τισ φωτο πρεπει να τισ αλλαζουμε τισ διαστασεις πλεον??? :(

 

Αν θέλεις να πιάνουν ολόκληρη την φωτό σαν wallpaper ναι.

 

 

ΥΓ: Όλοι θέλουν να βοηθήσουν, απλά πολλές φορές είναι αρκετά τα post, ακόμη περισσότερα τα pm και η μπάλα δεν αργεί να χαθεί. Υπομονή λοιπόν και ολο και κάποιος που γνωρίζει θα βοηθήσει.

 

D_d

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ειναι φυσιολογικο που ενω πηρα το κινητο προχτες, χτες το βραδυ το φορτισα και μολις το ανοιξα σημερα το πρωι ηταν η μπαταρια στο 95% κ χωρις πολυ χρηση μεσα σε καμια ωρα πηγε στο 87 %? η μηπως εχει κανενα προβλημα το κινητο?

κανονικο ειναι φιλε.η μπαταρια του ειναι ψιλοχαλια....

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω κι εγώ εδώ και 3 μέρες είμαι αρκετά ενθουσιασμένος, να ρωτήσω ποιόν browser χρησιμοποιείται, αυτόν που έχει ενσωματωμένο ή έχετε βάλει πχ. τον Opera Mobile ;
-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω κι εγώ εδώ και 3 μέρες είμαι αρκετά ενθουσιασμένος, να ρωτήσω ποιόν browser χρησιμοποιείται, αυτόν που έχει ενσωματωμένο ή έχετε βάλει πχ. τον Opera Mobile ;

 

ασε τους οπερα και τα αλλα και κατεβασε τον dolphin hd .απλα τρομερος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όσο για τα wallpaper, δεν έχουν τις σωστές διαστάσεις οι φωτό σου γι'αυτό και δεν μπορείς να τις επιλέξεις ολόκληρες. Για wallpaper επέλεξε φωτό σε διαστάσεις 640x480 ή πολλαπλάσια αυτών των διαστάσεων.

 

 

μπορει μηπως καποιος να μου εξηγησει αυτο με τις διαστασεις?? αν πχ μια φωτο εινα 240x320 δεν μπορει να μπει ολοκληρη ως φοντο?

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...