Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα,

έχω το x10 mini...

1.έχει βρει κανένας κάτι για τις φωνητικές κλήσεις?

2.έχω ένα πρόβλημα... στο 'άλμπουμ' του κινητού έχει μαζί φωτογραφίες και βίντεο ενώ στην επιλογή 'βίντεο' δεν έχει τίποτα μέσα... ξέρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό ή πως μπορώ να μπαίνουν τα βίντεο στο 'βίντεο'?

 

thanks προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως έχω πάρει αυτή, και δεν καταλαβαίνω καμιά απολύτως διαφορά. Μόνο στον κόντρα ήλιο μπορώ να δω ότι έχει πάνω στην οθόνη "κάτι". :)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω πάρει αυτή, και δεν καταλαβαίνω καμιά απολύτως διαφορά. Μόνο στον κόντρα ήλιο μπορώ να δω ότι έχει πάνω στην οθόνη "κάτι". :)

 

ε ναι ειπα και εγω οτι αν εισαι ψειρας(σαν και μενα πχ):lol::lol: θα καταλαβεις ψιλοδιαφορα:):)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσεις απο το HD?

 

Sent from my U20i using Tapatalk

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3508381#post3508381

 

Για να μην γεμίζουμε το thread του mini με άσχετα.

 

;)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έκανα στο Χ10 mini και δεν μου εμφανίζει να επιλέξω τα μουσικά κομμάτια που έχω βάλει εγω στο κινητό όταν διαλέγω ήχο κλήσης ας πούμε ή ήχο για μύνημα. Μάλλον έχει να κάνει με την προεπιλογή που έχει... πως το επαναφέρω??
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος Unistaller να μπορεί να κάνει uninstall κάποιες από τις default εφαρμογές ?

Και

Κάποιο εφαρμογή να κάνει "move" τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης (εκτός και αν δεν επιρεάζει την απόδοση)

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος Unistaller να μπορεί να κάνει uninstall κάποιες από τις default εφαρμογές ?

Και

Κάποιο εφαρμογή να κάνει "move" τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης (εκτός και αν δεν επιρεάζει την απόδοση)

 

 

Για το πρωτο,δοκιμασε το titanium back up,πρεπει να σαι rooted και προσοχη μη σβησεις τιποτα ασχετο.

Για το δευτερο,δες το θεμα app2sd

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kοίταγα τα posts στο forum και έπεσα σε αυτό

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=283141

Υπάρχει περίπτωση να πέσουν χρεώσεις κάπως ενώ είναι το Data Traffic -> Οff ?

Ρωτάω γιατί είχα άσχημη εμπειρία με Cosmote και το 5800 μου.....

Link to comment
Share on other sites

Kοίταγα τα posts στο forum και έπεσα σε αυτό

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=283141

Υπάρχει περίπτωση να πέσουν χρεώσεις κάπως ενώ είναι το Data Traffic -> Οff ?

Ρωτάω γιατί είχα άσχημη εμπειρία με Cosmote και το 5800 μου.....

 

Αν το έχεις κλειστό όπως λες (ΟΧΙ) εκτός αν έχεις κάποια εφαρμογή που έχει δικαιώματα να το ενεργοποιεί!!

Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

Έχω το XPERIA x10 mini και θα ήθελα να ρωτήσω γιατί χρεώνομαι όταν μπαίνω στο Internet εφόσον το χρησιμοποιώ παρεχόμενο από το PC μου ή και απο Wireless ...

 

Αν κάποιος θα μπορούσε να με βοηθήσει . Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τι προσφέρει η νέα αναβάθμιση...? :/
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τέτοια εφαρμογή ??? :@ :@

 

Και κάτι ακόμα..... έχω κάνει sync το calendar από το google και έχω εορτές, ονομαστικές, γενέθλια και άλλα και κάθε βράδυ παίζει εκεί ήχους και μου θυμίζει τι έχω να κάνω !!

Υπάρχει τρόπος να σταματήσω αυτές τις ειδοποιήσεις ?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τέτοια εφαρμογή ??? :@ :@

 

Και κάτι ακόμα..... έχω κάνει sync το calendar από το google και έχω εορτές, ονομαστικές, γενέθλια και άλλα και κάθε βράδυ παίζει εκεί ήχους και μου θυμίζει τι έχω να κάνω !!

Υπάρχει τρόπος να σταματήσω αυτές τις ειδοποιήσεις ?

 

Υπάρχουν κάποιες εφαρμογές που ζητάνε κάτι μυστήρια δικαιώματα

δεν μου ερχετε τώρα καμιά κατά νου αλλά εχε το νου σου!!:lol:

ΛΟΓΙΚΑ με κλειστό δεν χρεωνόμαστε :!:

 

Για το δεύτερο σκέλος της ερώτησης σου δεν γνωρίζω ίσως κάποιο άλλο μέλος

να βοηθήσει αν ξέρει!!

Edited by trap_1
Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

Πειτε μου ενα καλο προγραμμα για word, exel kai pdf please...:rolleyes:

 

Documents to go (paid). Κοίτα στο section του Android τις Εφαρμογές, για να μην βγαίνουμε offtopic.:)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το XPERIA x10 mini και θα ήθελα να ρωτήσω γιατί χρεώνομαι όταν μπαίνω στο Internet εφόσον το χρησιμοποιώ παρεχόμενο από το PC μου ή και απο Wireless ...

 

Αν κάποιος θα μπορούσε να με βοηθήσει . Ευχαριστώ

εκτός και αν κάνω τραγικό λάθος, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΠΑΡΕΧΟΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟ PC. Μόνο από το wireless..

 

βεβαιώσου ότι έχεις κλειστή την κίνηση δεδομένων και δεν υπάρχει περίπτωση να χρεωθείς. δεν νομιζω να υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορεί να ανοιξει την κίνηση δεδομένων χωρίς να σε ρωτήσει πρώτα...

Link to comment
Share on other sites

Documents to go (paid). Κοίτα στο section του Android τις Εφαρμογές, για να μην βγαίνουμε offtopic.:)

 

Καλημέρα κατ αρχήν και μια ερωτησούλα φίλε kalas

ποιο θεματάκι χρησιμοποιείς, είδα τα screen και μου άρεσε:thanks:!!!

Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κατ αρχήν και μια ερωτησούλα φίλε kalas

ποιο θεματάκι χρησιμοποιείς, είδα τα screen και μου άρεσε:thanks:!!!

 

Το elegant theme του Manny-, από τους xda.:)

Link to comment
Share on other sites

Το elegant theme του Manny-, από τους xda.:)

 

Νομίζω τα έχω δοκιμάσει όλα αλλά κάτι ακόμη, περνάς απλώς το updade zip

με το xrecovery μόνο?

η περνάς και κάποια απο τα συνημμένα αρχεία όπως αυτα ας πούμε ?

Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τα έχω δοκιμάσει όλα αλλά κάτι ακόμη, περνάς απλώς το updade zip

με το xrecovery μόνο?

η περνάς και κάποια απο τα συνημμένα αρχεία όπως αυτα ας πούμε ?

 

Εγώ έχω βάλει το συνημμένο "Elegant Theme - Android in Statusbar (With Xtreme Theme Animations).zip" γιατί αυτό ήθελα και χρησιμοποίησα τον κλασσικό τρόπο, εσύ όμως αν περάσεις το update.zip θα είσαι καλυμμένος.

 

Υ.Γ. Στα screenshots που είδες πάντως το θέμα φαίνεται πολύ λίγο, μόνο στην statusbar. Όλο το υπόλοιπο δεν οφείλεται στο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει το συνημμένο "Elegant Theme - Android in Statusbar (With Xtreme Theme Animations).zip" γιατί αυτό ήθελα και χρησιμοποίησα τον κλασσικό τρόπο, εσύ όμως αν περάσεις το update.zip θα είσαι καλυμμένος.

 

Υ.Γ. Στα screenshots που είδες πάντως το θέμα φαίνεται πολύ λίγο, μόνο στην statusbar. Όλο το υπόλοιπο δεν οφείλεται στο θέμα.

 

Ευχαριστώ φίλε για τις απαντήσεις σου, ναι σωστά έχεις πατήσει πολύ δουλειά για να το κάνεις ετσι , διάφορα παπατζιλίκια που λέμε :lol:

Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω προβλημα με το update του experia μου σε android 2.1 . Πρωτη φορα το κανω κατεβασα το pc companion Ολα οκ. ακολουθησα πιστα τις οδηγιες... μπηκα εδω http://www.sonyericsson.com/update/backupandrestore/xperiaX10mini?lc=el&cc=GR να κανω backup ... στο 10 βημα με εβγαλε στην κυρια οθονη και χαθηκε η εγκατασταση... παω να το ξανακανω απο την αρχη τπτ... δεν εγινε αυτοματο download... που εχει παει :wacko: πηγα ρυθμισεις... εφαρμογες ουτε εκει το βρηκα... τι αλλο να κανω για να κανω back up και να γινει το update?πιστευω να εγραψα σε σωστο τοπικ. ευχαριστω πολυ... ελπιζω να με βοηθησετε. φιλια.:worry:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε για τις απαντήσεις σου, ναι σωστά έχεις πατήσει πολύ δουλειά για να το κάνεις ετσι , διάφορα παπατζιλίκια που λέμε :lol:

 

Ναι, όντως.:lol:

 

Γεια σας εχω προβλημα με το update του experia μου σε android 2.1 . Πρωτη φορα το κανω κατεβασα το pc companion Ολα οκ. ακολουθησα πιστα τις οδηγιες... μπηκα εδω http://www.sonyericsson.com/update/backupandrestore/xperiaX10mini?lc=el&cc=GR να κανω backup ... στο 10 βημα με εβγαλε στην κυρια οθονη και χαθηκε η εγκατασταση... παω να το ξανακανω απο την αρχη τπτ... δεν εγινε αυτοματο download... που εχει παει :wacko: πηγα ρυθμισεις... εφαρμογες ουτε εκει το βρηκα... τι αλλο να κανω για να κανω back up και να γινει το update?πιστευω να εγραψα σε σωστο τοπικ. ευχαριστω πολυ... ελπιζω να με βοηθησετε. φιλια.:worry:

 

Καλησπέρα, καλώς ήρθες.:)

 

Αν δεν μπορείς να επαναλάβεις τα βήματα με το PC Companion, δοκίμασε με το SEUS: [Link]

 

Αναφέρει και αυτό πως να πάρεις backup πριν περάσεις την νεότερη έκδοση. Απλά ακολούθησε τις οδηγίες, είναι πολύ εύκολο.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους... Είμαι φρεσκος στο forum και για την ακριβεια μόλις εγινα μελος... Διαβασα αρκετες σελιδες και μπορω να πω οτι κανετε πολυ καλη δουλεια... Αγορασα και εγω το Xperia X10 mini πριν απο 12 ημερες.... Σημερα κατα τις 5 το πρωι ψαχνω ηχο για το ξυπνητηρι και παρατηρω οτι το ηχειο κανει διακοπες... Βαζω ενα τραγουδι για δοκιμη και βλεπω , βασικα ακουω οτι οταν αυξανω στα 3/4 της εντασης εχω παραμορφωση του ηχου και ξαφνικα σταματαει ενω το τραγουδι παιζει... Και η ερωτηση ειναι... Που να παω το κινητο γιατι προφανως θελει servise... Το αγορασα απο τα Media Markt αλλα θελω να γινει καλη δουλεια και σκεφτηκα να το παω στη Sony E. Ξερετε που εχει επισημο servise...??? Διαβασα στο google οτι τα πιο πολλα ειναι χαλια και αργουν πολυ... Και ειναι κριμα γιατι το προσεχω το κινητο και δεν μου εχει πεσει ακομα κατω...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...