Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ και τους 2! Όντως κάποια πράγματα είναι λίγο υποκειμενικά! Το θέμα με το MyPhoneExplorer το βρήκα στο Faq και στην σελίδα της εφαρμογής. Λογικά δεν θα έχω πρόβλημα!

Ρίχνοντας, όμως, μια ματιά στο FAQ μου δημιουργήθηκαν ε απορίες ακόμα!!:)

1) Μετά την αναβάθμιση σε 2.1 εξακολουθεί να είναι απαραίτητο το ΒΤ File Transfer για αποστολή/λήψη?

2) Ισχύει ακόμα το θέμα με το +30 για να μπορεί να αναγνωρίζει τον αριθμό που σε καλεί?

3) Είδα για την πιθανότητα να μην μπορείς να συνδεθείς σε wifi router λόγω MAC Address. Γενικότερα έχει καλό wifi? Ισχυρό σήμα? Γιατί επειδή θα έχω καρτοκινητό εκεί θα βασίζομαι στο wifi!!

Ευχαριστώ και πάλι! Sorry για το πρήξιμο αλλά επειδή η HTC έλυνε συνήθως τέτοιες μικρολεπτομέρειες δεν ξέρω αν κάποια θέματα αφορούν το λειτουργικό και εγώ δεν τα είχα δει στο Desire λόγω επέμβασης HTC ή αν είναι θέματα SE γι' αυτό και ρωτάω!

 

Edit:

 

Α, δεν σου επιτρέπει by default? Μαθαίνω σιγά σιγά!!! :)

 

1) και 2) ειναι κομπλε

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ και τους 2! Όντως κάποια πράγματα είναι λίγο υποκειμενικά! Το θέμα με το MyPhoneExplorer το βρήκα στο Faq και στην σελίδα της εφαρμογής. Λογικά δεν θα έχω πρόβλημα!

Ρίχνοντας, όμως, μια ματιά στο FAQ μου δημιουργήθηκαν ε απορίες ακόμα!!:)

1) Μετά την αναβάθμιση σε 2.1 εξακολουθεί να είναι απαραίτητο το ΒΤ File Transfer για αποστολή/λήψη?

2) Ισχύει ακόμα το θέμα με το +30 για να μπορεί να αναγνωρίζει τον αριθμό που σε καλεί?

3) Είδα για την πιθανότητα να μην μπορείς να συνδεθείς σε wifi router λόγω MAC Address. Γενικότερα έχει καλό wifi? Ισχυρό σήμα? Γιατί επειδή θα έχω καρτοκινητό εκεί θα βασίζομαι στο wifi!!

Ευχαριστώ και πάλι! Sorry για το πρήξιμο αλλά επειδή η HTC έλυνε συνήθως τέτοιες μικρολεπτομέρειες δεν ξέρω αν κάποια θέματα αφορούν το λειτουργικό και εγώ δεν τα είχα δει στο Desire λόγω επέμβασης HTC ή αν είναι θέματα SE γι' αυτό και ρωτάω!

 

Edit:

 

Α, δεν σου επιτρέπει by default? Μαθαίνω σιγά σιγά!!! :)

1) Δεν χρειάζεται πια το bt file transfer

2) Το +30 δεν μου είχε εμφανιστεί ούτε στην 1.6 ούτε τώρα στη 2.1

3) Δεν έχει ισχυρό σήμα. Τουλάχιστον εγώ από αυτόν τον τομέα δεν είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

εννοώ να τα δείχνει όπως με αυτό το app.

https://market.android.com/details?id=com.contapps.android

 

κοιτα αν περασεις το launcher pro plus σε μια οθονη μπορεις να εχεις ολες τις επαφες με φωτο μαζι ειναι σαν αυτο που λες

Link to comment
Share on other sites

 

φιλε επειδη βιαζομαι να φυγω θα σου το στειλω αργα το βραδυ, θα σου στειλω pm

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν βαζεις το quick settings? βολικο ειναι τα εχει ολα

 

Πάρα πολύ καλό !!! Υπάρχει αντίστοιχο σε widget ?

 

φιλε επειδη βιαζομαι να φυγω θα σου το στειλω αργα το βραδυ, θα σου στειλω pm

 

ok να'σαι καλά

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ΗΕLP!!:( εκανα φορματ κ δεν μπορω να κανω με τπτ ροοτ παλι!τι μπορει να φταιει??εκανα κ την μεθοδο με σουπερ1κλικ αλλα κ ζ4ροοτ!σταματαει κ στα 2!πρεπει να κανω κατι αλλο πριν?πριν κανω φορματ μου ειχε πετυχει με τη μια!πειτε καμια ιδεα!ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!:O

Πως εκανες format? το ψαχνω μια ωρα και δεν το βρισκω! :S

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Mayday Mayday !!

Έκανα τις επαφές μου sync από το account Μου στο google και ενώ περάστηκαν όλες κανονικά μαζί με την photo της κάθε επαφής....καταλάθος έσβησα τις επαφές από το google account μου .!!!

 

Κανένας τρόπος να τις στείλω από το χ10 στο google πάλι ??!! Αν κάνω sync λογικά θα μου τις σβήσει όλες από το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Thanks και πάλι παιδιά για τις απαντήσεις! Είστε διαφωτιστικοί! Κάτι τελευταίο: Θυμάται κανείς με πόση αρχική storage ελεύθερη έρχεται? Μιλάω για τη μνήμη τηλ που είναι διαθέσιμη για εφαρμογές. Λογικά θα ρουταριστεί αλλά μέχρι να το πάρω και να το rootάρω ας έχω μια ιδέα!

 

@ion008: ωραίο wallpaper κι ωραία γραμματοσειρά!:) Όμορφο στήσιμο!

 

Mayday Mayday !!

Έκανα τις επαφές μου sync από το account Μου στο google και ενώ περάστηκαν όλες κανονικά μαζί με την photo της κάθε επαφής....καταλάθος έσβησα τις επαφές από το google account μου .!!!

 

Κανένας τρόπος να τις στείλω από το χ10 στο google πάλι ??!! Αν κάνω sync λογικά θα μου τις σβήσει όλες από το κινητό.

 

Δεν υπάρχουν στα διεγραμμένα στο google account? Αν όχι, μια λύση είναι σίγουρα να τα κάνεις export σε μια μορφή που να μπορείς μετά να τα κάνεις import στο google. Λογικά το .csv θα δουλεύει αλλά να ρίξω και μια ματιά γιατί συγχρονίζω με Outlook εγώ. Edit: Μπορείς να κάνεις Import .csv αρχείο.

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι θέλετε να τσεκάρετε μια συμπαθητική 2.2 rom για το mini, ρίξτε μια ματιά εδω.

 

Παίζουν αρκετά bug ακομα αλλά είναι μια πολύ καλή γευση από 2.2.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Thanks και πάλι παιδιά για τις απαντήσεις! Είστε διαφωτιστικοί! Κάτι τελευταίο: Θυμάται κανείς με πόση αρχική storage ελεύθερη έρχεται? Μιλάω για τη μνήμη τηλ που είναι διαθέσιμη για εφαρμογές. Λογικά θα ρουταριστεί αλλά μέχρι να το πάρω και να το rootάρω ας έχω μια ιδέα!

 

@ion008: ωραίο wallpaper κι ωραία γραμματοσειρά!:) Όμορφο στήσιμο!

 

 

 

Δεν υπάρχουν στα διεγραμμένα στο google account? Αν όχι, μια λύση είναι σίγουρα να τα κάνεις export σε μια μορφή που να μπορείς μετά να τα κάνεις import στο google. Λογικά το .csv θα δουλεύει αλλά να ρίξω και μια ματιά γιατί συγχρονίζω με Outlook εγώ. Edit: Μπορείς να κάνεις Import .csv αρχείο.

 

Για όποιον πάθει κάτι ανάλογο υπάρχει λύση εύκολη !!!!

Από το GMail σας πατάτε More Actions -> Restore Contacts και όλα κομπλέ !!

Link to comment
Share on other sites

Thanks και πάλι παιδιά για τις απαντήσεις! Είστε διαφωτιστικοί! Κάτι τελευταίο: Θυμάται κανείς με πόση αρχική storage ελεύθερη έρχεται? Μιλάω για τη μνήμη τηλ που είναι διαθέσιμη για εφαρμογές. Λογικά θα ρουταριστεί αλλά μέχρι να το πάρω και να το rootάρω ας έχω μια ιδέα!

 

@ion008: ωραίο wallpaper κι ωραία γραμματοσειρά!:) Όμορφο στήσιμο!

 

 

 

Δεν υπάρχουν στα διεγραμμένα στο google account? Αν όχι, μια λύση είναι σίγουρα να τα κάνεις export σε μια μορφή που να μπορείς μετά να τα κάνεις import στο google. Λογικά το .csv θα δουλεύει αλλά να ρίξω και μια ματιά γιατί συγχρονίζω με Outlook εγώ. Edit: Μπορείς να κάνεις Import .csv αρχείο.

 

Αυτο ειναι ενα προβλημα..το χω κλεισει τωρα και δεν μπορω να δω ακριβως.αλλα ειναι γυρω στα 200κατι mb.βεβαια με τα ομορφα scriptακια των φιλτατων,μπορεις ο,τι κατεβαζεις απο το κινητο να πηγαινει κατευθειαν στην εξωτερικη μνημη

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Α, δεν σου επιτρέπει by default? Μαθαίνω σιγά σιγά!!! :)

 

Όχι, ο default launcher δεν επιτρέπει πάνω από ένα widget.

 

Κάτι ακόμα. Υπάρχει κανείς τρόπος οι επαφές δίπλα στο όνομα να δείχνουν κ την φωτογραφία ?

 

Χρησιμοποιώντας κάποιο άλλο πρόγραμμα για επαφές, όπως Dialer One.

 

Παιδιά, όσοι θέλετε να τσεκάρετε μια συμπαθητική 2.2 rom για το mini, ρίξτε μια ματιά εδω.

 

Παίζουν αρκετά bug ακομα αλλά είναι μια πολύ καλή γευση από 2.2.

 

Όντως πολύ καλή προσπάθεια, το παρακολουθώ, και περιμένω να βγει για pro + να είναι για everyday use. Μακάρι να βγουν κάπου, αν και το development το βλέπω pretty messy.

Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ καλή προσπάθεια, το παρακολουθώ, και περιμένω να βγει για pro + να είναι για everyday use. Μακάρι να βγουν κάπου, αν και το development το βλέπω pretty messy.

 

Ισχύει. Έχει σοβαρά θέματα στο mount της sd.

 

Αλλά για αρχική προσπάθεια, δουλεύουν αρκετά.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Έχει σοβαρά θέματα στο mount της sd.

 

Αλλά για αρχική προσπάθεια, δουλεύουν αρκετά.

 

Το παρακολουθω και εγω και ευχομαι να πετυχουν το καλυτερο δυνατο τα παιδια εκει ...και ας ειναι και η τελευταια αναβαθμιση :)

 

Sent from my U20i using Tapatalk

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Έχει σοβαρά θέματα στο mount της sd.

 

Αλλά για αρχική προσπάθεια, δουλεύουν αρκετά.

 

Όντως. Στα θετικά είναι ότι ασχολούνται πολλοί. Τελείως out of the blue για 'μενα πάντως, σε λίγες μέρες μετά τις πρώτες προσπάθειες του Mikevhl, πήραν φωτιά όλοι. Καλό αυτό, να έχουμε συνεχώς εξελίξεις.

 

Το δοκίμασες; Τα ~1000 του Quadrant (λες να) φαίνονται στην casual χρήση, ή είναι benchmark για να χαιρόμαστε; Μου φαίνεται απίστευτο να έχει τόση μεγάλη διαφορά, αλλά βαριέμαι να μπω στην διαδικασία να το περάσω, λόγω του ότι δεν υποστηρίζει ext3 ακόμα.

 

@ion008 Μακάρι.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Θέλω να κάνω update στο κινητό μου με την νέα έκδοση λογισμικού, αλλά επειδή έχω εγκαταστήσει μερικά παιχνίδια από το market θα ήθελα να μάθω αν θα σβηστούν. Κρίμα είναι, μου έχουν βγει τα δάχτυλα με το angry birds! χαχαχαχαχα Είδα οτι κάνεις backup πρώτα αλλά δεν αναφέρει κάτι για παιχνίδια.

Ευχαριστώ και συγνώμη αν το έχουν ξαναρωτήσει.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι απο εμενα!

μια ερωτηση να κανω κι εγω με την σειρα μου στους ειδημωνες του ειδους!

 

εδω και 3 μερες εχω στην κατοχη μου το χ10 μινι προ! σαν πρωτη αποψη, ειναι κορυφαιο!

εχω ενα θεμα με την μνημη! οταν το πρωτοανοιξα, ειχε ελευθερα περιπου 100 μβ στο τηλεφωνο!

μετα απο 3 μερες... ταλαιπωριας (με κατεβασματα, παιχνιδια κτλ),

η μνημη του τηλεφωνου εχει φτασει να εχει ελευθερα 20 μβ!

αν συνεχισει αυτο... αυριο δεν θα εχει καθολου μνημη ελευθερη!

 

τι κανω για να ελευθερωσω μνημη; το ανοιγοκλεισα... αλλα τιποτα!

νομιζω οτι εχει γινει και λιγο πιο αργο!

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Δημητρης

Δημήτρης__H A K U N A M A T A T A__SV1OBJ
Link to comment
Share on other sites

Hello στην παρεα.....

ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το λεξικό του κινητού.

Έστω οτι δεν υπάρχει κάποια συγκεκριμένη λέξη και την αποθηκεύω εγώ, αν θέλω να την διαγράψω στο μέλλον πώς γίνεται;;; Υπάρχει αυτή η δυνατότητα;;;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Φιλικά Θάνος.

Link to comment
Share on other sites

Ο κύβος ερρίφθη. Το παρήγγειλα! Ελπίζω να είναι σωστή επιλογή!

 

Hello στην παρεα.....

ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το λεξικό του κινητού.

Έστω οτι δεν υπάρχει κάποια συγκεκριμένη λέξη και την αποθηκεύω εγώ, αν θέλω να την διαγράψω στο μέλλον πώς γίνεται;;; Υπάρχει αυτή η δυνατότητα;;;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Φιλικά Θάνος.

 

Δεν εγγυώμαι γιατί το βλέπω σε άλλη σε συσκευή, αλλά αν πας Ρυθμίσεις-Γλώσσα και πληκτρολόγια-Touch Input-Λεξικό χρήστη μετά πατώντας το μενού σου λέει διαγραφή και βγάζει όλες τις λέξεις με ένα "χ" δίπλα. Τσεκάρεις ποιές θες και τις διαγράφεις.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα 2 φορές τώρα μου έτυχε να με πάρουν τηλέφωνο και να μην ακούνε τι τους λέω. Σας έχει τύχει κάτι τέτοιο ?

Πολλακις.

Το αυτι σου παταει το mute (πανω δεξια) στην οθονη γι αυτο δεν σε ακουνε. Αργει να ενεργοποιηθει ο αισθητηρας προσεγγισης. Να πηγαινεις πιο αργα το κινητο στο αυτι σου (οσο και αν ακουγεται αστειο αυτο!)

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι απο εμενα!

μια ερωτηση να κανω κι εγω με την σειρα μου στους ειδημωνες του ειδους!

 

εδω και 3 μερες εχω στην κατοχη μου το χ10 μινι προ! σαν πρωτη αποψη, ειναι κορυφαιο!

εχω ενα θεμα με την μνημη! οταν το πρωτοανοιξα, ειχε ελευθερα περιπου 100 μβ στο τηλεφωνο!

μετα απο 3 μερες... ταλαιπωριας (με κατεβασματα, παιχνιδια κτλ),

η μνημη του τηλεφωνου εχει φτασει να εχει ελευθερα 20 μβ!

αν συνεχισει αυτο... αυριο δεν θα εχει καθολου μνημη ελευθερη!

 

τι κανω για να ελευθερωσω μνημη; το ανοιγοκλεισα... αλλα τιποτα!

νομιζω οτι εχει γινει και λιγο πιο αργο!

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Δημητρης

 

ολα γινονται ορεξη να εχεις http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287671

Link to comment
Share on other sites

Πολλακις.

Το αυτι σου παταει το mute (πανω δεξια) στην οθονη γι αυτο δεν σε ακουνε. Αργει να ενεργοποιηθει ο αισθητηρας προσεγγισης. Να πηγαινεις πιο αργα το κινητο στο αυτι σου (οσο και αν ακουγεται αστειο αυτο!)

 

χαχαχα καλό !!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...