Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καινουργια Rom..."καινουργια" homescreen :-D

 

 

 

Sent from my U20i using Tapatalk

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καινουργια Rom..."καινουργια" homescreen :-D

 

 

 

Sent from my U20i using Tapatalk

 

πολυ καλη...με εχετε πεισει να βαλω και γω..:p

πως μπαινει αυτη?επισης 1-2 ερωτησουλες ακομα.παιζουν με ολους τους launcher?το 8εμα αλλαζει ε?ανανεωση πως κανεις στις θερμοκρασιες και τον καιρο?αυτοματα να φανταστω..για πες 2-3 κουβεντες ρε Διαμαντη!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη...με εχετε πεισει να βαλω και γω..:p

πως μπαινει αυτη?επισης 1-2 ερωτησουλες ακομα.παιζουν με ολους τους launcher?το 8εμα αλλαζει ε?ανανεωση πως κανεις στις θερμοκρασιες και τον καιρο?αυτοματα να φανταστω..για πες 2-3 κουβεντες ρε Διαμαντη!

Βαλτην! Ειναι jet! Φυσικα και δεχεται ολους τους launcher (εγω εχω pro plus). Toν καιρο δεν τον ανανεωνω αυτοματα...οποτε συνδεομαι με wifi η 3g, παταω ανανεωση...δεν ειναι δα και τοσο σημαντικο...

 

 

Sent from my U20i using Tapatalk

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

1) ΣΤΗΝ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΤΗΣ ΚΑΡΤΑΣ GIA TO APP2SD EBAΛΑ 500 ΜΒ ΓΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ Κ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΓΕΜΙΣΕ (ΕΧΩ ΜΟΝΟ 50 ΜΒ...) Η ΚΑΡΤΑ ΕΙΝΑΙ 4 ΓΙΓΑ..!! μπορω να αλλαξω την χωρητικοτητα των 2 μερων της sd k αντι για 3,5 και 0,5 giga na to κανω 3 και 1 giga αντιστοιχα χωρις να κανω flash στο κινητο μεσω του μινι τουλ partision wizard... η θα την κανει φορματ..την καρτα? και θα τα χασω ολα...? Edited by sfirojohn
Link to comment
Share on other sites

Βαλτην! Ειναι jet! Φυσικα και δεχεται ολους τους launcher (εγω εχω pro plus). Toν καιρο δεν τον ανανεωνω αυτοματα...οποτε συνδεομαι με wifi η 3g, παταω ανανεωση...δεν ειναι δα και τοσο σημαντικο...

Sent from my U20i using Tapatalk

 

ωραια..τωρα μενει κατι απλο...πως την βαζω??:lol::lol:

και αν θελω να επαναφερω το κινητο στην αρχικη του μορφη?πως το κανω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια και πάλι!

Επίσημα πλέον κάτοχος x10 mini προ :dance:

έχω λαλήσει,χθες όλη μέρα από τις 11 το πρωί ως τις 2 το βραδυ surfara στο forum εδώ και στο internet για να μάθω το νέο μου xperia..

Αλλα θα κάνω μερικές ερωτήσεις εδώ και οσες πιάσω :)

 

1. Το κινήτο ειναι απο μια φίλη που το πήρε απο γερμανό πριν 2 μήνες και λεει της το κάνανε αναβάθμιση εκεινη την στιγμη. Ειναι 2.1 αλλα το firmware ειναι το .504 (το πιο νεο ειναι το 2.0.24 ι κατι τετοιο οπως καταλαβα). πήγα να κάνω update αλλα μου λέει ότι δεν υπάρχουν νέες ενημερώσεις!

α)Χρειάζεται κάποιο κόλπο?

β)γραψτε λιγο την σωστη ακολουθια για update μηπως μπαίνω σε λαθος μενου/παταω λαθος πράματα.

2. Οκ,διαβασα αρκετά,καλό πραμα το root,θα προσπαθήσω να το κάνω. Πρεπει να κανω update to .504 στο νεο firmware για να ροοταρω με το Z4 που εχει ποστ του Dark_dog?

3.Οσο και αν διαβασα εδω και στον γοογλη δεν καταλαβα 100% τι ειναι το unbranding και τι κερδίζω με αυτο και αν πρεπει να γινει μαζι με το ροοτ(αν ναι πιο κανουμε πρωτα) Η ενα απο τα 2.

4. Αν μπορείτε να αριθμήσετε τα απαραίτητα προγράμματα που πρεπει να εχω και τις πηγες (δλδ μαρκετ/χδα/σαιτ της ερικσον) για πριν και μετα το ροοτ.

Δλδ όλα αυτα τα rom και τα iriidium.Δεν θέλω να τα περάσω και μετα να καταλάβω οτι εχω ξαναφορτώσει το κινητό τζαμπα.

Αυτο το λέω γιατι -και μπραβο σας- Ολες τις ερωτήσεις τις απαντάτε με 2-3 διαφορετικές λυσεις με 2-3 διαφορετικά προγράμματα και τα έχω μπλέξει λίγο

Υ.Γ.: Πηγα στο σαιτ της SE και το SEUS δεν το βρήκα.

Υ.Γ2:Διαβασα το Faq,αλλα και αυτό μέχρι ενα σήμειο βοηθάει.

 

Αυτά και άλλα πολλά που μαλλον επρεπε να τα σημειώσω για να τα θυμάμαι :lol:

Αναμενω αγωνιωδως!

Edited by Deadalus
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου duc για το vignette.Λειτουργει αψογα.Ευχαριστω και παλι!!!!!

 

Μετά απο καιρο και αρκετες ωρες ψαξιματος εχω βρει και εχω κανει ενα πακετακι με διαφορα προγραμματάκια που πιστευω χρειαζεται καποιος για το κινητο του.

Υποψιν δεν τα εχω δοκιμασει ολα γιατι απλα δεν τα χρειαζομαι ολα,οσα ομως εχω δοκιμάσει δουλευουν αψογα,οπως το vignette που εδωσα σε μερικους φιλους,οποιος ενδιαφερετε,να στειλει πμ με το email του για να του στειλω ενα αρχειο .zip και να δει αν καποιο απο τα προγραμματα που εχω του κανει!!!!!!!

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο καιρο και αρκετες ωρες ψαξιματος εχω βρει και εχω κανει ενα πακετακι με διαφορα προγραμματάκια που πιστευω χρειαζεται καποιος για το κινητο του.

Υποψιν δεν τα εχω δοκιμασει ολα γιατι απλα δεν τα χρειαζομαι ολα,οσα ομως εχω δοκιμάσει δουλευουν αψογα,οπως το vignette που εδωσα σε μερικους φιλους,οποιος ενδιαφερετε,να στειλει πμ με το email του για να του στειλω ενα αρχειο .zip και να δει αν καποιο απο τα προγραμματα που εχω του κανει!!!!!!!

 

πολυ καλη ιδεα!θα με ενδιεφερε πολυ!και πανω απολα να μην επιβαρυνω αλλο την internal..το μειλ μου ειναι αυτο που μου εστειλες το vignette.

Γιατι δεν βαζεις τις εφαρμογες αυτες αναλυτικα στο τοπικ «διαφορες εφαρμογες» ωστε να μπορει καθενας να βοηθηθει αφου εχεις κανει την ερευνα σου;; ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι λιγο μεγαλο το πακετακι,οποτε το ανεβαζω στο Rapid,καταλαβαινετε ειναι δυσκολο να το στειλω σε ολους ,για αυτο το κατεβαζετε οποιος θελει απο εκει!

Μολις το κανω upload,θα δωσω το λινκ σε οποιον στειλει!!!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα,

έχω την εξής απορία, αν και όχι πολύ νέος στη παρέα, παρόλαυτα δεν είμαι πολύ του "πειραγματος"....είδα κάτι εικόνες από customizes ROMs...και ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑ με το θέμα!!!ΑΠΑΙΧΤΟ!!!(Συγκεκριμένα του diamandi...!!!)

Τί σημαίνει ρε παιδιά Customized ROM (Customizes εννοείται ξέρω:p)...τι καλύτερο έχει από τη μαμίσια μας, και το βασικότερο....πώς τη περνάμε και τι προυποθέτει να έχουμε κάνει στο κινητάκι μας...

 

Τα φώτα σας guys....!!!!:O

thanks apriori!!!!

Edited by vaniasgr
etxra
paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

1. Το κινήτο ειναι απο μια φίλη που το πήρε απο γερμανό πριν 2 μήνες και λεει της το κάνανε αναβάθμιση εκεινη την στιγμη.

 

Εσύ ποια έκδοση έχεις; Λογικά αφού το πήρες τώρα θα πρέπει να είναι ήδη αναβαθμισμένο. Διαφορετικά δεν έχει κάποιο κόλπο. Το συνδέεις και μέσω του SEUS κάνεις έλεγχο για ενημερώσεις.

 

2. Οκ,διαβασα αρκετά,καλό πραμα το root,θα προσπαθήσω να το κάνω. Πρεπει να κανω update to .504 στο νεο firmware για να ροοταρω με το Z4 που εχει ποστ του Dark_dog?

 

 

Αν έχεις την 2.1 κάνεις ότι λεει αυτός ο οδηγός

 

3.Οσο και αν διαβασα εδω και στον γοογλη δεν καταλαβα 100% τι ειναι το unbranding και τι κερδίζω με αυτο και αν πρεπει να γινει μαζι με το ροοτ(αν ναι πιο κανουμε πρωτα) Η ενα απο τα 2.

 

Unbranding είναι η αφαίρεση λογισμικού που έχει εγκαταστήσει κάποιος πάροχος κινητής τηλεφωνίας. Κερδίζεις ότι παύεις να βλέπεις πράσινα, κόκκινα, μπλε εικονίδια και τυχόν άχρηστα προγράμματα.

 

4. Αν μπορείτε να αριθμήσετε τα απαραίτητα προγράμματα που πρεπει να εχω και τις πηγες (δλδ μαρκετ/χδα/σαιτ της ερικσον) για πριν και μετα το ροοτ.

Κατηγοριοποιημένη λίστα εφαρμογών Android

SEUS

 

 

Παιδια ειναι λιγο μεγαλο το πακετακι,οποτε το ανεβαζω στο Rapid,καταλαβαινετε ειναι δυσκολο να το στειλω σε ολους ,για αυτο το κατεβαζετε οποιος θελει απο εκει!

Μολις το κανω upload,θα δωσω το λινκ σε οποιον στειλει!!!!

 

duc βεβαιώσου ότι το πακετάκι που θα ανεβάσεις θα περιέχει μόνο δωρεάν εφαρμογές κι όχι copyrighed για να μην χρειαστεί να αφαιρέσω το link. Κρίμα θα είναι.:O:confused:

 

Καλησπέρα σε όλη την παρέα,

έχω την εξής απορία, αν και όχι πολύ νέος στη παρέα, παρόλαυτα δεν είμαι πολύ του "πειραγματος"....είδα κάτι εικόνες από customizes ROMs...και ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑ με το θέμα!!!ΑΠΑΙΧΤΟ!!!(Συγκεκριμένα του diamandi...!!!)

Τί σημαίνει ρε παιδιά Customized ROM (Customizes εννοείται ξέρω:p)...τι καλύτερο έχει από τη μαμίσια μας, και το βασικότερο....πώς τη περνάμε και τι προυποθέτει να έχουμε κάνει στο κινητάκι μας...

 

Τα φώτα σας guys....!!!!:O

thanks apriori!!!!

 

Customized rom είναι μια έκδοση του λειτουργικού συστήματος στο οποίο μετά από σχετικές παρεμβάσεις έχει υποστεί τροποποίηση ώστε να γίνει πιο αποδοτικό, πιο γρήγορο και κυρίως χωρίς περιττά προγράμματα που δεν εξυπηρετούν σε τίποτα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι λιγο μεγαλο το πακετακι,οποτε το ανεβαζω στο Rapid,καταλαβαινετε ειναι δυσκολο να το στειλω σε ολους ,για αυτο το κατεβαζετε οποιος θελει απο εκει!

Μολις το κανω upload,θα δωσω το λινκ σε οποιον στειλει!!!!

 

Καλησπερα φιλε. Μπορεις να μου στηλεις σε pm το Vignette ? σε ευχαριστω.! :)

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Customized rom είναι μια έκδοση του λειτουργικού συστήματος στο οποίο μετά από σχετικές παρεμβάσεις έχει υποστεί τροποποίηση ώστε να γίνει πιο αποδοτικό, πιο γρήγορο και κυρίως χωρίς περιττά προγράμματα που δεν εξυπηρετούν σε τίποτα.

 

ΕΥχαριστώωωωω, αλλά για ρίξε αρχηγέ μου και τα φώτα στα ακόλουθα που έχω απορία:

πώς τη περνάμε και τι προυποθέτει να έχουμε κάνει στο κινητάκι μας...

Edited by vaniasgr
ok
paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό και θα καταλάβεις πως τις περνάς. Η λέξη κλειδί είναι xrecovery (πρόγραμμα το οποίο γενικά σώζει από πολλούς μπελάδες). Τα υπόλοιπα είναι εύκολα πιστεύω.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

πώς τη περνάμε και τι προυποθέτει να έχουμε κάνει στο κινητάκι μας...

root και εγκατασταση του xrecovery μαλλον ειναι τα απαραίτητα..

 

ερωτηση: το partioning της sd οπως περιγραφεται καπου αλλου ειναι

απαραίτητο για την εγκατασταση καποιου theme ή χρειάζεται μονο

για το apps2sd?

Link to comment
Share on other sites

πώς τη περνάμε και τι προυποθέτει να έχουμε κάνει στο κινητάκι μας...

root και εγκατασταση του xrecovery μαλλον ειναι τα απαραίτητα..

 

ερωτηση: το partioning της sd οπως περιγραφεται καπου αλλου ειναι

απαραίτητο για την εγκατασταση καποιου theme ή χρειάζεται μονο

για το apps2sd?

 

Μόνο για το App2SD.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό και θα καταλάβεις πως τις περνάς. Η λέξη κλειδί είναι xrecovery (πρόγραμμα το οποίο γενικά σώζει από πολλούς μπελάδες). Τα υπόλοιπα είναι εύκολα πιστεύω.

 

ΣΩΣΤΟΣ!!!

Σε ευχαριστώ πολύ!

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

κατι εφαρμογες που βλεπω στο νετ: apps 2 sd και λοιπα ειναι απατεωνια??η μηπως κανουν αυτη τη δουλεια?(πολυ αμφιβαλλω..)

 

αντε ρε παιδια θελουμε την ρομ του Διαμαντη!βοηθηστε ντε!

 

p.s.εγω που θελω να κρατησω κατι εφαρμογες οπως το youtube και το geotags δεν μπορω να κανω κατι με τις roms που τα αφαιρουν??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει μία λειτουργία ρε παιδιά το handcent sms για αναγνωση των μηνυμάτων και με τη καινουρια αναβάθμιση προστέθηκαν και τα Ελληνικά....έχει κανείς ιδέα πως χρησιμοποιήτε;;
Link to comment
Share on other sites

 

4. Αν μπορείτε να αριθμήσετε τα απαραίτητα προγράμματα που πρεπει να εχω και τις πηγες (δλδ μαρκετ/χδα/σαιτ της ερικσον) για πριν και μετα το ροοτ.

Δλδ όλα αυτα τα rom και τα iriidium.Δεν θέλω να τα περάσω και μετα να καταλάβω οτι εχω ξαναφορτώσει το κινητό τζαμπα.

 

Αυτά και άλλα πολλά που μαλλον επρεπε να τα σημειώσω για να τα θυμάμαι :lol:

Αναμενω αγωνιωδως!

 

Εγώ προσωπικά στο δικό μου mini μέχρι στιγμής έχω τα εξής προγράμματα:

Πρίν το κάνω root έβαλα τον Astro File Manager.

Μετά το root έβαλά τα εξής(δεν χρειαζεται να εισαι rooted σε όλα):

1)Τitanium Backup *

2)Navigon (Gps εφαρμογή)

3)Msn Talk Pro

4)iRecord (φωνητικη εγγραφή) *

5)Skype *

6)Real Calculator *

7)Documents to Go *

8)Dropbox *

9)Root Explorer

10)Tapatalk Pro

11)xperia flashlite *

όπου έχω αστεράκι,είναι από το market,οι άλλες είναι paid(pm για λεπτομέρειες).

 

και φυσικά η πιο σημαντική εφαρμογη που έχω εγκαταστήσει είναι το xRecovery από τους xda-developers

 

Aυτά αποτελούν προσωπική μου επιλογή,τα παιδιά εδώ θα σου πούν και άλλα,αναλογα με τις ανάγκες του καθενος..Ότι απορία έχεις μη διστάσεις..

Edited by kwtsoulis
Link to comment
Share on other sites

αντε ρε παιδια θελουμε την ρομ του Διαμαντη!

 

ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑ με το θέμα!!!ΑΠΑΙΧΤΟ!!!(Συγκεκριμένα του diamandi...!!!)

 

Ρε παιδια...δεν εβγαλα ROM εγω...του Dark ειναι...εγω απλα τροποποιησα την homescreen μου για να ταιριαζει με την Iridium...:happy:

 

 

 

Καινουργια Rom..."καινουργια" homescreen :-D

Δηλαδη: Αφου εβαλα καινουργια Rom...εβαλα και καινουργια homescreen:p

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ρε παιδια επειδη εχω μπερδευτει,εγω θελω να κανω root το τηλ,αλλα δεν θελω πχ να περασω το Xrecovery,η καποιο αλλο προγραμμα,το θελω απλα και μονο για να αφαιρεσω καποια προγραμματα τα οποια δεν μπορω αλλιως.πχ wisepilot,latitube,και κατι αλλα χαζα!!!

Μπορω να το κανω?

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια...δεν εβγαλα ROM εγω...του Dark ειναι...εγω απλα τροποποιησα την homescreen μου για να ταιριαζει με την Iridium...:happy:

 

 

 

 

Δηλαδη: Αφου εβαλα καινουργια Rom...εβαλα και καινουργια homescreen:p

 

δηλαδη για να βαλω μια ρομ θα πρεπει να εχω xrecovery,app2sd,dalvik,jit?????κοροιδευομαστε;;δεν εχω ιδεα πως,που,γιατι,ποτε πρεπει να υπαρχουν αυτες οι εφαρμογες στο κιν!αν τα επιχειρησω παει για αποσυρση το κινητο!

Πφφφφ και ειχα ψυθει τοσο πολυ...απομακρυνεται το ονειρο της ρομ για μενα..:/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω φιλε μου konstantinoslp,και εγω μολις τωρα τελειωσα το διαβασμα για το τι πρεπει να κανω και πραγματικα δεν καταλαβα τπτ,πελαγωσα,ειμαι σιγουρος οπως και εσυ,οτι αμα επειχειρησω να κανω κατι το κιν θα παει για αποσυρση,οποτε παει και για μενα το ονειρο να το κανω αλλαγη με την Iridium Rom!!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...