Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, έχω να κάνω την εξής ερώτηση...Βγήκε update 1 για την 2.1???

Σήμερα μόλις σύνδεσα το μίνι μου στo pc, το pc companion μου λέει οτι υπάρχεια αναβάθμιση...είχα κάνει κανονικά από τις αρχές unbrand, root etc και εχω nordic...oπότε και το έκανα το update σημερα και τωρα στις πληροφορίες γράφει 2.1 update1...:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω να κάνω την εξής ερώτηση...Βγήκε update 1 για την 2.1???

Σήμερα μόλις σύνδεσα το μίνι μου στo pc, το pc companion μου λέει οτι υπάρχεια αναβάθμιση...είχα κάνει κανονικά από τις αρχές unbrand, root etc και εχω nordic...oπότε και το έκανα το update σημερα και τωρα στις πληροφορίες γράφει 2.1 update1...:)

Κυκλοφόρησε update για τη σειρά Χ10 ( http://www.sonyericsson.com/update/?lc=en&cc=gb# ) που βελτιώνει Timescape & Mediascape αλλά ΧΑΝΕΙ το root (και κατά συνέπεια το jit). Καμιά από τις υπάρχουσες μεθόδους root δεν λειτουργεί μετά το update.

ΠΡΟΣΟΧΗ όποιος δεν θέλει να χάσει το root να μην αναβαθμίση.

copy/paste απο freco

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και Χρόνια Πολλά !!! Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει ακουστή κάτι για μελλοντική αναβάθμιση του x10 mini.

 

Βλέπω φίλους με αλλά κινητά της ιδίας τάξης χρημάτων η και μικρότερης να περιμένουν πολλή σύντομα αναβαθμίσεις. (η να έχουν ήδη την 2.2)

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ρε παιδια αλλα η σειρα μινι πρεπει να χει πουλησει περισσοτερο απο καθε αλλο μοντελο της sony.και για να μιλησω και πιο γενικα,η σειρα X..

οποιο τραπεζι δω,εχει και απο ενα Χ πανω..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ρε παιδια αλλα η σειρα μινι πρεπει να χει πουλησει περισσοτερο απο καθε αλλο μοντελο της sony.και για να μιλησω και πιο γενικα,η σειρα X..

οποιο τραπεζι δω,εχει και απο ενα Χ πανω..

 

Σωστος φιλε μου εχεις δικιο....και πολλοι το εχουν σαν 2η συσκευη λογω μεγεθους...!!!;)

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Αν γρατζουνιστει η οθονη μπορούμε να κανουμε κατι?????????????γιατι ειδα μια γρατζουνια σημερα..αλλαζει μηπως??
Link to comment
Share on other sites

Αν γρατζουνιστει η οθονη μπορούμε να κανουμε κατι?????????????γιατι ειδα μια γρατζουνια σημερα..αλλαζει μηπως??

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006590

 

Παρε προστατευτικα οθονης να μην εχεις τετοια προβληματα.

Ειναι φτηνα και δεν φαινονται καθολου:)

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

Ερωτ 1: Πως μπορώ να κλείσω τον ένα συνομιλητή σε μια κλήση συνακρόασης?

Ερωτ 2: Υπάρχει τρόπος να δω άμα ο συνομιλητής μου με έχει βάλει σε κλήση συνακρόασης?

 

Ευχαριστώ. Καλά χριστούγεννα σε όλους. :)

 

χμμμμμμμ για αόρατο με κόβω.......

Edited by apopsis
Truth is in your mind.Find it.Plzzz
Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006590

 

Παρε προστατευτικα οθονης να μην εχεις τετοια προβληματα.

Ειναι φτηνα και δεν φαινονται καθολου:)

 

νταξει να μην φαινονται..αλλα εχει την ιδια αισθηση οταν ακουμπας την οθονη ή χαλαει το touch?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερωτ 1: Πως μπορώ να κλείσω τον ένα συνομιλητή σε μια κλήση συνακρόασης?

Ερωτ 2: Υπάρχει τρόπος να δω άμα ο συνομιλητής μου με έχει βάλει σε κλήση συνακρόασης?

 

Ευχαριστώ. Καλά χριστούγεννα σε όλους. :)

 

χμμμμμμμ για αόρατο με κόβω.......

Σίγουρα δεν είσαι αόρατος. Απλά δεν γνωρίζει κάποιος να σου απαντήσει. Δεν χρειάζεται λοιπόν να ξανά κάνεις το ίδιο post. (by the way το προηγούμενο αφαιρέθηκε)

 

Ρίξε μια ματιά στην Κατηγοριοποιημένη λίστα εφαρμογών Android μήπως βρεις κάποια που σου κάνει. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν είσαι αόρατος. Απλά δεν γνωρίζει κάποιος να σου απαντήσει. Δεν χρειάζεται λοιπόν να ξανά κάνεις το ίδιο post. (by the way το προηγούμενο αφαιρέθηκε)

 

Ρίξε μια ματιά στην Κατηγοριοποιημένη λίστα εφαρμογών Android μήπως βρεις κάποια που σου κάνει. :)

 

zxr εσυ μηπως γνωριζεις αν μπορει να τρεξει το android αρχεια .jar?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

νταξει να μην φαινονται..αλλα εχει την ιδια αισθηση οταν ακουμπας την οθονη ή χαλαει το touch?

 

Nταξ εγω δεν εχω προβληματα αποκρισης.:happy:

 

Κοιταξε ειναι οπως το προφυλακτικο.

Μπορει να ειναι καλυτερα χωρις, αλλα μια χαρα ***** και με αυτο και προπαντων με

ασφαλεια.:lol:

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

zxr εσυ μηπως γνωριζεις αν μπορει να τρεξει το android αρχεια .jar?

 

Ριξε βρε συ ενα jar στην καρτα και τρεξτο να δουμε!

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

νταξει να μην φαινονται..αλλα εχει την ιδια αισθηση οταν ακουμπας την οθονη ή χαλαει το touch?

 

Εγώ έχω αφήσει το προστατευτικό που είχε όταν το αγόρασα και το touch είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω εναν κατανοητο οδηγο για το Jit και δεν βγαζω ακρη που ειναι ο dark με τις οδηγαρες του!!
Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ριξε βρε συ ενα jar στην καρτα και τρεξτο να δουμε!

 

Χλωμό προς υπέρχλωμο. Κανονικά υπάρχει η λύση του jbed, αλλά ποτέ δεν δούλεψε σωστά στα X10 γιατί δεν υπάρχει σωστό και λειτουργικό module.

 

Ψαχνω εναν κατανοητο οδηγο για το Jit και δεν βγαζω ακρη που ειναι ο dark με τις οδηγαρες του!!

 

ion008 είπα να κατεβάσω ρολά για Χριστούγεννα-Πρωτοχρονιά, αλλά αν βιάζεσαι τόσο, pm me να το κάνουμε JIT/MiT/GTI κλπ :lol::D

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

zxr εσυ μηπως γνωριζεις αν μπορει να τρεξει το android αρχεια .jar?

jar σκέτο δεν τρέχει. Πρέπει να το κάνεις .apk. Κατέβασε στο "Android J2me runner" από το market και ο Θεός βοηθός! Περισσότερα εδώ

 

Εσύ Dark κατέβασες ρολά κι εγώ ξεκίνησα πάλι να γράφω κώδικα για Sudoku!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Nταξ εγω δεν εχω προβληματα αποκρισης.:happy:

 

Κοιταξε ειναι οπως το προφυλακτικο.

Μπορει να ειναι καλυτερα χωρις, αλλα μια χαρα ***** και με αυτο και προπαντων με

ασφαλεια.:lol:

 

χαχαχ!ρισπεκτ η απαντηση σου μαν!!:lol: :lol: :lol::p

 

8ενξ παιδες για την απαντηση για το .jar!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

jar σκέτο δεν τρέχει. Πρέπει να το κάνεις .apk. Κατέβασε στο "Android J2me runner" από το market και ο Θεός βοηθός! Περισσότερα εδώ

 

Εσύ Dark κατέβασες ρολά κι εγώ ξεκίνησα πάλι να γράφω κώδικα για Sudoku!!!

 

Αντί για sudoku μπορούσαμε να κάνουμε ένα port του "Angry birds" στην Ελληνική πραγματικότητα. Αντί για πουλάκια θα πετούσαμε ντομάτες και φαντάζομαι μαντεύεις ποιός θα έπαιρνε την θέση των χοίρων!

:lol::lol:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω βρε παιδιά.

Όταν μαζευτούν πολλές κλήσεις υπάρχει περίπτωση να της σβήνει αυτόματα μόνο του το κινητό ? Δέχτηκα μια κλήση, το βάζω στην τσέπη μου και μετά που πάω να δω της κλήσεις δεν υπήρχε ούτε μια.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην υπήρχε ούτε μια τότε μάλλον κάτι πατήθηκε όταν το έβαλες στην τσέπη σου.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αντί για sudoku μπορούσαμε να κάνουμε ένα port του "Angry birds" στην Ελληνική πραγματικότητα. Αντί για πουλάκια θα πετούσαμε ντομάτες και φαντάζομαι μαντεύεις ποιός θα έπαιρνε την θέση των χοίρων!

:lol::lol:

 

Ρε συ αυτό που είπες είναι τρελλή ιδέα!!!!! Και άμα λάχει να πλερώσουμε κιόλας.... να έχει και Κοινωνική Υπευθυνότητα: π.χ. 3 ευρώ, 2 για τον developer και 1 για το ταμείο βοήθειας του κράτους!

Link to comment
Share on other sites

Για να μην υπήρχε ούτε μια τότε μάλλον κάτι πατήθηκε όταν το έβαλες στην τσέπη σου.

 

 

Παντως η αληθεια ειναι οτι,οταν το κινητο ειναι ξεκλειδωτο μπορεις να σβησεις πραγματα κατα λαθος.

Με την 1.6 δεν γινοταν αυτο αλλα τωρα με δυο απλα πατηματα κατα λαθος

(με το πρωτο λιιιγο παρατεταμενο μαυριζει η οθονη για τακτοποιηση εικονιδιων

και με το δευτερο επιλεγεται η απεγκατασταση εφαρμογης) βρισκεσαι σε κινδυνο να χασεις μια εφαρμογη.

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

Για σας και απο μενα ειμαι και εγω κατοχος του μινι εδω και 4 μερες . Του εκανα αναβαθμηση σε 2,1 σημερα πηγα με τον οδηγο να το κανω root και κανω οτι λεει ο οδηγος παταω τιν εντολη και μου λεει οτι δεν βρισκει τι διαδρομη που του δινω .Μηπως ξερει καποιος τι πρεπει να κανω για συνεχησω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...