Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ok!να ρωτησω κ κατι αλλο.το bluex ειναι το ιδιο αρχειο με την 1.6 η πρεπει να βαλουμε αλλο για να δουλέψει?γιατι παο να το κανω εγκατασταση κ μου κανει αναγκαστικη διακοπη.ειμαι root
2.1 εισαι τωρα? Αν ναι, γιατι να βαλεις το bluex? Στη 2.1 το bluetooth δουλευει κανονικα χωρις εφαρμογη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ειναι σίγουρο αυτο?με ολες τις συσκευές δουλεύει κανονικα?
Ναι,γιατι δε το δοκιμαζεις ομως?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Ναι,γιατι δε το δοκιμαζεις ομως?:confused:

οκ!μια φορα το δοκιμασα με ενα νοκια κ ο αλλος δεν με εβλεπε.κ ειπα μηπως θελει bluex παλι.τελοσπαντων θα το ψαξω λιγο καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

ok!να ρωτήσω κ κάτι άλλο.το bluex είναι το ίδιο αρχείο με την 1.6 η πρέπει να βάλουμε άλλο για να δουλέψει?γιατί πάω να το κάνω εγκατάσταση κ μου κάνει αναγκαστική διακοπή.είμαι root

 

Τι το θες το bleux; Στην 2.1 δεν στέλνει αρχεία χωρίς πρόγραμμα;

 

edit μάλλον άργησα να απαντήσω

duckriders.5u.com :superman:
Link to comment
Share on other sites

οχι..τουλαχιστον στο δικο μου δεν στελνει ουτε δεχεται κι ας ειμαι στην 2.1...:mad:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

οχι..τουλαχιστον στο δικο μου δεν στελνει ουτε δεχεται κι ας ειμαι στην 2.1...:mad:
Eγω παντως στελνω/παιρνω κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

Eγω αλλαξα τον adw με τον launcher pro plus (ειναι paid) και εχω την ιδια αποδοση μπαταριας με τον ADW,δηλαδη 2,5 μερες. Μη σου πω και καλυτερη αποδοση.

 

ρε φιλε σταματα πια να το κοπανας με τις 2,5 μερες!!η τουλαχιστον πες μου που μενεις να ρθω να το κλεψω και να σου αφησω το δικο μου!!(και δωρο η θηκη) :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποσο σου κραταει ρε συ? μηπως το λιωνεις?:p

 

η αληθεια ειναι οτι το ξεσκιζω στα μηνυματα!πρωτο στις μετρησεις βγαινει το handcent sms!αλλα κ παλι ρε συ..

Αμου κραταει γυρω στις 40 ωρες μεσο ορο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tι γινεται ρε παιδες με τις εφαρμογες για screenshot? Γιατι μου βγαζει παραμορφωμενη την εικονα?:mad:

Υπαρχει αλλη εφαρμογη εκτος απο την picme και shootme?

Link to comment
Share on other sites

Tι γινεται ρε παιδες με τις εφαρμογες για screenshot? Γιατι μου βγαζει παραμορφωμενη την εικονα?:mad:

Υπαρχει αλλη εφαρμογη εκτος απο την picme και shootme?

 

Υπαρχει το screen shot it αλλα και εκει βγαζει ακριβως το ιδιο...

Μηπως ο συνδιασμος 2.1 με την οθονη μας και screen capture δεν παιζει?

 

οκ!μια φορα το δοκιμασα με ενα νοκια κ ο αλλος δεν με εβλεπε.κ ειπα μηπως θελει bluex παλι.τελοσπαντων θα το ψαξω λιγο καλυτερα

 

Εχεις ενεργοποιησει να ειναι ανιχνευσιμο το κινητο σου απο τις ρυθμισεις?

Εχεις ενεργοποιημενο το bluetooth οταν πας να στειλεις?

Πως πας να στειλεις?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

καταφερε κανεις να λυσει το προβλημα με τις αναφορες παραδοσεις? ακομα και αν το κινητο που στελνεις το μηνυμα ειναι κλειστο, η αναφορα ερχεται κανονικα και δειχνει οτι εχει παραδοθει.χρησιμοποιω handcent
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και στο προηγούμενο post η μέθοδος της αναβάθμισης με το PC Companion είναι η προτεινόμενη από την ιδια την SE. Τώρα αν για σένα "σωστη διαδικασία" δεν είναι αθυτο που λέει ο κατασκευαστής και είναι αυτό που λες εσύ, εγώ δεν έχω τίποτε άλλο να πω,

 

Νομιζω οτι εχω απαντησει σε ολα.Διαβασε καλυτερα.

 

Αγαπητη kwnana,επειδη νομιζω οτι το πηγες πολυ μακρια το θεμα και,ναι! μας διαβαζουν πολλοι,σε διαβεβαιωνω,οτι δεν εχω καμια προθεση για ολα αυτα που με κατηγορεις και φυσικα,δεν θεωρω κανενα εξυπνοτερο απο καποιον αλλο.Οπως κι εσυ,ετσι κι εγω,εγραψα την προσωπικη μου αποψη.Η πολυωρη ταλαιπωρια μου με το PcCompanion,δεν ηταν"λανθασμενη εντυπωση"για μενα,ουτε και για ολους οσους εγραψαν μεχρι τωρα,για την αποτυχια αναβαθμισης με αυτο το προγραμα,που οπως λες κι εσυ,προτεινει η SE.Η προταση μου για το SEUS δεν ειναι"αυθαιρετη",την προτεινει η SE και μαλιστα,ολοι οι επαγγελματιες της κινητης,αυτο (SEUS Pro) χρησιμοποιουν για αναβαθμισεις.Τυχαιο??? δε νομιζω!

Οσο για το πια ειναι η "σωστη διαδικασια", πιστευω, οτι ειναι αυτη που ολοκληρωνεται γρηγορα και χωρις προβληματα.Το PcCompanion,για μενα,ειναι ενα αχρηστο,βαρυ και γεματο bugs προγραμα,που μας φορτωνει η SE ασκοπα.Ποσοι απο εμας το χρησιμοποιουμε και για πιο λογο?Εσυ kwnana,το χπησιμοποιεις? η μονο για αναβαθμιση το εχεις?

Εγω τελικα,αφου εκανα ολα οσα προτεινει η SE και ολα οσα εχω διαβασει στα σχετικα post (εχω διαβασει ολο το thread και πολλα ακομα σχετικα) δεν καταφερα τιποτα.Εσυ,(δεν ξερω με ποιο τροπο το καταφερες,η αν ειχες "μεσον",οπως ειπες,) μετα απ"ολα αυτα τα προβληματα που εχουν αναφερθει στο φορουμ, θα το προτεινες σε καποιο νεο και απειρο χρηστη? με το ρισκο να ταλαιπορηθει και αυτος ασκοπα? δε νομιζω!!! Γι¨αυτο το λογο εκανα το αρχικο post,για να μην χρειαστει καποιος ¨νεος και απειρος¨χρηστης να κανει ολες αυτες τις ασκοπες-ακυρες-αγνωστες-απροβλεπτες κ.λ.π, διαδικασιες,που απαιτει το PcCompanion για να κανει ενα update.Με το SEUS,με μια απλη πιστευω διαδικασια,μεσα σε 10 λεπτα το πολυ,μπορει να το κανει ο καθενας.

Οσο γι¨αυτο

Παράθεση:

Δηλαδή η SE που προτείνει με το PC Companion, είναι ηλιθιοι και θέλουν να ταλαιπωρήσουν τον κόσμο ?

σηκωνει πολυ σηζητηση...χαααχαααχααα.

 

 

SEUS:Sony Ericsson Update Servise. Το PcCompanion ειναι μια εφαρμογη AIO(All In One) που μας φορτωνει η SE,για μαρκετιστικους λογους πιστευω. Προσωπικα οταν θελω να κανω κατι συγκεκριμενο(αναβαθμιση),ειναι καλυτερα,απ¨οτι αποδεικτηκε,να χρησιμοποιησω μια εφαρμογη που ειναι φτιαγμενη(απο τη SE-SEUS) γι¨αυτο το σκοπο και μονο.

Και για να μην "παραπληροφορουμε" ,οπως λες, οριστε μερικα επισημα link:

 

http://www.sonyericsson.com/cws/support/phones/detailed/itiseasytorunupdateservice/xperiax10mini?cc=gr&lc=el

http://www.sonyericsson.com/cws/support/phones/detailed/optimiseyourphonesoftware/xperiax10mini?cc=gr&lc=el

 

Ουτε εγω θελω να επεκταθω περισσοτερο,"ο νοων νοητω"

Edited by makispap1
Link to comment
Share on other sites

καταφερε κανεις να λυσει το προβλημα με τις αναφορες παραδοσεις? ακομα και αν το κινητο που στελνεις το μηνυμα ειναι κλειστο, η αναφορα ερχεται κανονικα και δειχνει οτι εχει παραδοθει.χρησιμοποιω handcent

 

αν εχεις επιλεξει ολα οσα χρειαζονται ο τροπος για να δεις αν εχει αποσταλει και εχει παραδοθει ενα μηνυμα ειναι να πατησεις με το χερι πανω στο πρασινο τικ του μηνυματος σου.αν γραφει ωρα σημαινει οτι παραδοθηκε(τη συγκεκριμενη ωρα) αν δεν γραφει και λεει το ονομα και την κατασταση:εληφθη χωρις ωρα και ημερομηνια απο κατω τοτε δεν εχει παραδοθει.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις επιλεξει ολα οσα χρειαζονται ο τροπος για να δεις αν εχει αποσταλει και εχει παραδοθει ενα μηνυμα ειναι να πατησεις με το χερι πανω στο πρασινο τικ του μηνυματος σου.αν γραφει ωρα σημαινει οτι παραδοθηκε(τη συγκεκριμενη ωρα) αν δεν γραφει και λεει το ονομα και την κατασταση:εληφθη χωρις ωρα και ημερομηνια απο κατω τοτε δεν εχει παραδοθει.:cool:

 

ευχαριστω, εχεις δικιο :)

Link to comment
Share on other sites

καταφερε κανεις να λυσει το προβλημα με τις αναφορες παραδοσεις? ακομα και αν το κινητο που στελνεις το μηνυμα ειναι κλειστο, η αναφορα ερχεται κανονικα και δειχνει οτι εχει παραδοθει.χρησιμοποιω handcent

 

 

Ρυθμίσεις-ρυθμίσεις ειδοποίησης-ειδοποίηση αποστολών-κλίκαρε το ειδοποίηση κατά τη λήψη.έτσι θα σου έρχεται ειδοποίηση στην μπάρα όταν ο άλλος το λάβει....

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-ρυθμίσεις ειδοποίησης-ειδοποίηση αποστολών-κλίκαρε το ειδοποίηση κατά τη λήψη.έτσι θα σου έρχεται ειδοποίηση στην μπάρα όταν ο άλλος το λάβει....

 

ευχαριστω και σενα, συμπληρωσατε ο ενας τον αλλον χεχε

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις επιλεξει ολα οσα χρειαζονται ο τροπος για να δεις αν εχει αποσταλει και εχει παραδοθει ενα μηνυμα ειναι να πατησεις με το χερι πανω στο πρασινο τικ του μηνυματος σου.αν γραφει ωρα σημαινει οτι παραδοθηκε(τη συγκεκριμενη ωρα) αν δεν γραφει και λεει το ονομα και την κατασταση:εληφθη χωρις ωρα και ημερομηνια απο κατω τοτε δεν εχει παραδοθει.:cool:

 

αυτο δεν ισχυει

 

Ρυθμίσεις-ρυθμίσεις ειδοποίησης-ειδοποίηση αποστολών-κλίκαρε το ειδοποίηση κατά τη λήψη.έτσι θα σου έρχεται ειδοποίηση στην μπάρα όταν ο άλλος το λάβει....

 

+1 αυτο ισχυει ;)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

...........

 

Χρονια Πολλά Dark_dog :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλά Dark_dog :)

 

:music:Φίλε DaRk_dOg πολύχρονος και χρόνια πολλά:music:

 

Σας ευχαριστώ όλους να είστε καλά. :happy:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...