Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα οταν ανοιγω την γραμμη καταστασης μου δειχνει τα εξης:το ονομα του δικτυου μου.απο κατω λεει εν εξελιξει και απο κατω λεει κινηση δεδομενων απενεργοποιημενη.και επανω αριστερα μενει το εικονιδιο.χθες που το πηρα δεν το εδειχνε.αρα κατι αλλο πρεπει να συμβαινει.λογικα πρεπει να φευγει το εικονιδιο,εκτος αν εχει ενεργοποιηθει κατι αλλο που δεν ξερω και πρεπει να κλεισει.εσενα πανω αριστερα τι δειχνει?

 

Λοιπόν θα σου πω τα δικά μου (έχω Αγγλικά): έχει πάνω το vodafone gr, και στα αποκάτω (τα ongoing - σε εξέλιξη), έχω το data traffic enabled και μια εφαρμογή που τρέχει το advanced task killer. Αν πατήσω το data traffic με πάει στο μενού από όπου απενεργοποιώ το data traffic και τότε αλλάζει το εικονίδιο στην taskbar, έχει ένα κόκκινο Χ. Όπως είπα και πιό πάνω, τσέκαρε μήπως έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις του μενού data synchronisation έχεις ενεργοποιημένο το auto sync... εγώ έχω το background data ON και το auto sync OFF και με αφήνει να κάνω ενεργοποίηση και απενεργοποίηση της κίνησης δεδομένων κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα κι απο μενα. Το εχω απο τη Παρασκευη το βραδυ και δεν τοχω αφησει σε ησυχια. Φορτωθηκαν ολα οσα ηθελα και δουλευει αψογα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και εμένα αυτό το οικονίδιο υπάρχει και δεν φεύγει το μόνο που έκανα, ήταν να το απενεργοποιήσω.

Για πέστε καμιά χρήσιμη εφαρμογή....

Link to comment
Share on other sites

Για πέστε καμιά χρήσιμη εφαρμογή....

 

Τι εφαρμογη σε ενδιαφερει ακριβως; Δες εδω για να παρεις μια ιδεα:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=249301

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

tο market μου εχει σπασει τα νευρα, αδυνατο να συνδεθει με το gmail , ανοιξα λογαριασμο gmail το βαζω στο κινητο οπως μου ζηταει για να κανει την πρωτη συνδεση, αλλα δεν συνδεεται με τιποτα, κανω κατι λαθος?
Link to comment
Share on other sites

tο market μου εχει σπασει τα νευρα, αδυνατο να συνδεθει με το gmail , ανοιξα λογαριασμο gmail το βαζω στο κινητο οπως μου ζηταει για να κανει την πρωτη συνδεση, αλλα δεν συνδεεται με τιποτα, κανω κατι λαθος?

 

Εγω μπαινω αμεσως με wifi. Εχω επιλεξει μονο GSM (ρυθμισεις δικτυου κινητης τηλεφωνιας--> λειτουργια δικτυου). Αλλιως παλευει να μπει μεσω cosmote και δεν εχω καμμια διαθεση να πληρωνω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω μπαινω αμεσως με wifi. Εχω επιλεξει μονο GSM (ρυθμισεις δικτυου κινητης τηλεφωνιας--> λειτουργια δικτυου). Αλλιως παλευει να μπει μεσω cosmote και δεν εχω καμμια διαθεση να πληρωνω.

και σε μενα μπαινει στο internet μεσω wifi στο android market αδυνατει να μου συνδεσει τον λογαριασμο gmail, Τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Για πέστε καμιά χρήσιμη εφαρμογή....

 

Unit coverter, Marine com (πυξιδα), aflashlight (φακος), OI file manager (διαχειριση αρχειων), σκακι, κλπ... εχει πολυ πραγμα

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα μπαινει στο internet μεσω wifi στο android market αδυνατει να μου συνδεσει τον λογαριασμο gmail, Τι να κανω?

 

Μηπως κανεις καποιο αναγραμματισμο στη συνταξη εκει που ζηταει το mail? Γιατι το ιδιο ειχα παθει και γω...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως κανεις καποιο αναγραμματισμο στη συνταξη εκει που ζηταει το mail? Γιατι το ιδιο ειχα παθει και γω...

oxi ρε ****το και το θεμα ειναι πως δεν ξερω τωρα τι αλλο να κανω, εχω δοκιμασει ακομα κ μεσω του παροχου μου και μεσω wifi , τιποτα τι θα κανω τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Εγω μπαινω αμεσως με wifi. Εχω επιλεξει μονο GSM (ρυθμισεις δικτυου κινητης τηλεφωνιας--> λειτουργια δικτυου). Αλλιως παλευει να μπει μεσω cosmote και δεν εχω καμμια διαθεση να πληρωνω.

 

:!: Το ότι έχεις ρυθμισμένο να συνδέεται μόνο GSM, δε σημαίνει ότι δεν χρησιμοποιεί internet από την Cosmote. Σημαίνει ότι συνδέεται μόνο με δίκτυα 2G. Και πάλι μπορεί να μπει internet, απλά με χαμηλότερες ταχύτητες.

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

oxi ρε ****το και το θεμα ειναι πως δεν ξερω τωρα τι αλλο να κανω, εχω δοκιμασει ακομα κ μεσω του παροχου μου και μεσω wifi , τιποτα τι θα κανω τωρα?

 

Μη χαλιεσαι. Φτιαξε νεο λογαριασμο στο Google και απο την αρχη ;)

 

 

:!: Το ότι έχεις ρυθμισμένο να συνδέεται μόνο GSM, δε σημαίνει ότι δεν χρησιμοποιεί internet από την Cosmote. Σημαίνει ότι συνδέεται μόνο με δίκτυα 2G. Και πάλι μπορεί να μπει internet, απλά με χαμηλότερες ταχύτητες.

 

Το τηλεφωνο οταν επιλεξεις GSM μπαινει ιντερνετ μονο μεσω wifi

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο οταν επιλεξεις GSM μπαινει ιντερνετ μονο μεσω wifi

 

ΟΧΙ, αυτό προσπαθώ να σου εξηγήσω!

GSM σημαίνει δίκτυα 2G.

GSM/WCDMA σημαίνει δίκτυο 3G μέχρι 3G+.

Αυτή τη στιγμή το έχω σε GSM μόνο και κατεβάζω τα mail μου. :rolleyes:

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μη χαλιεσαι. Φτιαξε νεο λογαριασμο στο Google και απο την αρχη ;)

 

 

 

 

Το τηλεφωνο οταν επιλεξεις GSM μπαινει ιντερνετ μονο μεσω wifi

 

ma στο google νεο λογαριασμο εφτιαξα προκειμενου να εχω gmail :(

λαθοε κανεις, το εχω τσεκαρει και gsm μονο να επιλεξεις παλι μπανει στο internet και χωρις wifi

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν 2η μέρα με το κινητάκι, απόλυτα ικανοποιημένος μετά από το G900 (πριν είχα και το Ε51), μερικές παρατηρήσεις για ενημέρωση αλλά και βοήθεια:

1. Δεν στέλνει κενό sms! Για να δεις υπόλοιπο από το 1286 της vf πρέπει να πατήσεις τουλάχιστον ένα space αλλιώς δεν σε αφήνει να κάνεις send.

2. Μάλλον bug στα εισερχόμενα από 4ψήφιο: όταν έρθει δεύτερο sms από το 1286 με τα υπόλοιπα ΜΒ, τότε το πρώτο γίνεται overwritten, δηλαδή δεν υπάρχει καν log στα εισερχόμενο! Τσέκαρα και στο timescape, εκεί δείχνει ιστορικό 2 sms από το 1286 αλλά και οι δύο καρτέλες περιέχουν μόνο το τελευταίο μήνυμα!!

3. όσοι το πήρατε από vf, έχει ένα κόκκινο εικονίδιο browser το οποίο πάει κατευθείαν στο 360 σαν πρώτη σελίδα και δεν αλλάζει! Απλά πηγαίνετέ το στην τελευταί οθόνη και φέρτε μπροστά τον απλό browser με εικονίδιο τον πλανήτη γη.

4. όταν πρωτοπροσπάθησα να συνδεθώ με gsm/umts, μου έλεγε συνεχώς οτι δεν μπορούσε λόγω ρυθμίσεων. Κοίταξα στο apn names και είχε 3 για τη vodafone (wapkarta, intenet και vodafonelive) και ήταν και τα 3 ενεργά... δεν βρήκα τρόπο να απενεργοποιήσω τα 2 που δεν ήθελα, οπότε τα έσβησα τελείως, αφήνωντας μόνο το wapkarta - και ως δια μαγείας δούλεψε με τη μία η σύνδεση.

5. Εξακολουθώ να μην βολέυομαι με τη διαχείριση των contacts... δεν έχω βρεί τρόπο να τα σβήσω όλα (έχει πάρει και από το gmail μου ότι υπήρχε στις "επαφές μου" και τα έχει συνδυάσει με τα κινητά που έφερα από τη sim). Αναγκάστηκα και δούλεψα τις επαφές στο gmail (πέρασα όλα τα email contacts σε άλλες ομάδες και άφησα μόνο 1 επαφή στο "επαφές μου", οπότε κάνοντας νέο sync σβήστηκαν από το τηλέφωνο όλα τα εμαιλ που είχαν περάστει την πρώτη φορά), επιλέγοντας στο Χ10μινι να φαίνεται μόνο η ομάδα "επαφές μου" του gmail.

6. Έχω προσπαθήσει 3 φορές να κατεβάσω τον χάρτη για το navigon μέσω wifi, και τις τρεις φορές μετά από κανένα 15 λεπτο μου λέει ένα "an error occured" και σταματάει το download... καλά δεν τρελαίνομαι και για πλοήγηση σε τόσο μικρή οθόνη, αλλά αυτό το άγνωστο λάθος μου τη σπάει!!

 

ma στο google νεο λογαριασμο εφτιαξα προκειμενου να εχω gmail :(

λαθοε κανεις, το εχω τσεκαρει και gsm μονο να επιλεξεις παλι μπανει στο internet και χωρις wifi

 

1. δοκίμασε τον λογαριασμό σου από PC για να είσαι σίγουρος οτι είναι ΟΚ.

 

2. Για να είστε σίγουροι οτι δεν μπάινει στο νετ μέσω του δικτύου κινητής (gsm ή 3g) ενεργοποιείστε το widget " apn on-off" - δεν είμαι σίγουρος αν το κατέβασα από το market ή υπάρχει default στο τηλεφωνο, ψάξτε το από την επιλογή arrange widgets. Όταν το βάλεις OFF τότε στην μπάρα δείχνει μόνο το σήμα, χωρίς σηματάκι 3g η gprs και όντως δεν μπορεί να συνδεθεί στο νετ αν το ζητήσεις (π.χ. gmail ή yoytube)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

1. δοκίμασε τον λογαριασμό σου από PC για να είσαι σίγουρος οτι είναι ΟΚ.

 

2. Για να είστε σίγουροι οτι δεν μπάινει στο νετ μέσω του δικτύου κινητής (gsm ή 3g) ενεργοποιείστε το widget " apn on-off" - δεν είμαι σίγουρος αν το κατέβασα από το market ή υπάρχει default στο τηλεφωνο, ψάξτε το από την επιλογή arrange widgets. Όταν το βάλεις OFF τότε στην μπάρα δείχνει μόνο το σήμα, χωρίς σηματάκι 3g η gprs και όντως δεν μπορεί να συνδεθεί στο νετ αν το ζητήσεις (π.χ. gmail ή yoytube)

 

νομιζεις πως δεν το τσεκαρα απο το pc? το τσεκαρα το ριμαδι, εχω απογοητευτει, δεν ξερω τι φταιει κ τι αλλο να κανω.

αυτο το widget apn on off ειναι μηπως στην μπαρα το δευτερο απο δεξια, διπλα στο πληκτρο φωτεινοτητας?

Link to comment
Share on other sites

νομιζεις πως δεν το τσεκαρα απο το pc? το τσεκαρα το ριμαδι, εχω απογοητευτει, δεν ξερω τι φταιει κ τι αλλο να κανω.

αυτο το widget apn on off ειναι μηπως στην μπαρα το δευτερο απο δεξια, διπλα στο πληκτρο φωτεινοτητας?

 

τελικά είναι widget που κατέβασα από το market

**tp://www.cyrket.com/p/android/net.maicas.android.apnoo/

 

για το πρόβλημά σου τώρα, λέω μήπως πρέπει αν κάνεις ενα πρώτο sync με το gmail σου μέσα από gsm/umts... εγώ πάντως πρώτα συνδέθηκα με το gmail μου (κοίτα και στις επιλογές data sync να έχεις ΟΝ το sync) μέσω vodafone, και μετά μπήκα και στο μαρκετ... μετά μπήκα μόνο με wifi και μπήκα παντού κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

 

2. Για να είστε σίγουροι οτι δεν μπάινει στο νετ μέσω του δικτύου κινητής (gsm ή 3g) ενεργοποιείστε το widget " apn on-off" - δεν είμαι σίγουρος αν το κατέβασα από το market ή υπάρχει default στο τηλεφωνο, ψάξτε το από την επιλογή arrange widgets. Όταν το βάλεις OFF τότε στην μπάρα δείχνει μόνο το σήμα, χωρίς σηματάκι 3g η gprs και όντως δεν μπορεί να συνδεθεί στο νετ αν το ζητήσεις (π.χ. gmail ή yoytube)

 

Γιατί; Το ίδιο δεν είναι αν πάει κάποιος Ρυθμίσεις – Στοιχεία ελέγχου ασύρματου –Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας – Κίνηση δεδομένων. Με τικ σου επιτρέπει να συνδέεσαι στον πάροχο της κινητής τηλεφωνίας και να κατεβάζεις δεδομένα. Όταν είναι ξετικαρισμένο, μόνο με WiFi κάνει σύνδεση και αν δε βρίσκει, σου λέει ότι το έχεις απενεργοποιημένο και αν θέλεις να το ενεργοποιήσεις για να συνδεθείς μέσω Vodafone, Cosmote, Wind

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Το x10 mini ήταν να κυκλοφορήσει με την εμπρόσθια όψη του σε 2 χρωματισμούς. Μαύρο και Λευκό.

Για το λευκό κανένα νέο? Πρέπει να το κάνεις παραγγελία? Στο site του Plaisio έχει μόνο το μαύρο και ενδιαφέρομαι για το λευκό γιατί πάει για "δωράκι" σε κοπέλα το κινητό! :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δει πουθενα το λευκο που λες. Παντως η συσκευασια εχει και αλλα δυο καλυμματα για το πισω μερος.. εμενα ειχε κιτρινο και κοκκινο(που ειναι τελειο)!
Link to comment
Share on other sites

παιδια οι εφαρμογες τρεχουν ολες χωρις προβληματα? με την εκδοση 2.1 τρεχει τις ιδιες εφαρμογες? σορρυ για τις ερωτησεις αλλα ειναι η πρωτη μου επαφη με το android
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θα σου πω τα δικά μου (έχω Αγγλικά): έχει πάνω το vodafone gr, και στα αποκάτω (τα ongoing - σε εξέλιξη), έχω το data traffic enabled και μια εφαρμογή που τρέχει το advanced task killer. Αν πατήσω το data traffic με πάει στο μενού από όπου απενεργοποιώ το data traffic και τότε αλλάζει το εικονίδιο στην taskbar, έχει ένα κόκκινο Χ. Όπως είπα και πιό πάνω, τσέκαρε μήπως έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις του μενού data synchronisation έχεις ενεργοποιημένο το auto sync... εγώ έχω το background data ON και το auto sync OFF και με αφήνει να κάνω ενεργοποίηση και απενεργοποίηση της κίνησης δεδομένων κανονικά...

 

φιλε μου,που βρισκω το μενου data synchronistation?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...