Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά..Έχω ένα Xperia x10 mini pro και πήρα μία κάρτα μνήμης Toshiba 8GB γιατί δεν μου έφτανε ο χώρος με την κάρτα του αρχικού πακέτου..Την βάζω στο κινητό αλλά το κινητό "παγώνει", τις φωτογραφίες τις εμφανίζει κατεστραμένες και τα αρχεία μουσικής κολλάνε..Τι μπορώ να κάνω για να το διορθώσω και να μην κολλάει όλο το κινητό;;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια τι πρεπει να πατησω ακριβως στο τιτανιουμ για να κανω μπακαπ τα παντα? φωτο,επαφες κλπ στην καρτα μνημης.θελω να πειραματιστω παλι με την 2.3 μπας και τα καταφερω αν και δεν το νομιζω.επισης αν κατι παει στραβα και η συσκευη κανει συνεχως reboot τι πρεπει να κανω για να βαλω το μπακαπ?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα xperia x10mini me 2.1 rom μαμα.θελω να του περασω μια ρομ ελεγα 2.3.7cm.κατεβασα το flashtool,την ρομ τον κερνελ και τα gapps.εβαλα την ρομ και τα gapps στο φακελο του κινητου και ανοιξα το flashtool το συνδεσα αλλα μου λεει οτι το debug ειναι off kai κατι για συνδεση mtp.symperasma δεν μπορω να προχωρησω.τι να κανω:( α και cwm δεν εχει

 

Εχω βαλει απο τουσ οδηγους του forum την 2.2.1 αλλα τωρα θελω να δοκιμασω να περασω την 2.3.5 απο τον οδηγο που υπαρχει εδω.τι δεν χρειαζεται να κανω επειδη εχω βαλει την 2.2.1?μπορω απλα να την κατεβασω και να την ακνω εγατασταση?

 

Για να περασετε την 2.3.7 ρομ πρεπει να ξεκλειδωσετε το bootlοader γιατι αλλιως δεν μπορει να μπει η ginger.Υπαρχει αναλυτικος οδηγος για το πως θα γινει οπως και με το να συνεχισετε το φλασαρισμα σε 2.3.7. Επισης εχουν βγει και δοκιμαστικες ρομ (δεν δουλευουν wifi και καμερα προς το παρον) ICS και Miui!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση. Ειναι ασφαλες το ξεκλειδωμα του bootloader στο x10 mini;

 

Εαν ακολουθησεις πιστα τις οδηγιες ειναι απολυτα ασφαλες!Εγω κλεινω 6 μηνες απο τοτε που το εκανα και το κινητο εχει αλλαξει πραγματικα παραλληλα με τις ρομ.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα. Απλα σκεφτομαι αρκετα να το κανω και στο x8 μου αλλα το φοβαμαι λιγο.

Μιας και εχουν το ιδιο hardware ειπα να ρωτησω και εδω για να δω τι παιζει..

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως περνω backup απο τις επαφες και τις εφαρμογες μου?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ειμαι καινουριος στο σιτε και ειπα να γραψω το πρωτο μου προβλημα

Εχω ενα xperia x10 mini που το πηρα απο ανταλλαγη απο εναν φιλο και εχω το εξις προβλημα

Οταν παω να παρω τηλεφωνο και ενω δειχνει οτι εχει σημα η δεν μου κανει "μπιπ μπιπ" καθολου η μου λεει η κληση ολοκληρωθηκε

Αυτο σημαινεει οτι εχει καποιο προβλημα το κινητο και να του το δωσω πισω ή θελει καποια ρυθμιση

 

Ευχαριστω εκ των πρωτερων

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα και παλι! Μπορει κάποιος να μου δώσει ένα link να κατεβασω ενα .ftf firmware για το x10 mini να το φλασαρω?? Εχω φαει τον κοσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ειμαι καινουριος στο σιτε και ειπα να γραψω το πρωτο μου προβλημα

Εχω ενα xperia x10 mini που το πηρα απο ανταλλαγη απο εναν φιλο και εχω το εξις προβλημα

Οταν παω να παρω τηλεφωνο και ενω δειχνει οτι εχει σημα η δεν μου κανει "μπιπ μπιπ" καθολου η μου λεει η κληση ολοκληρωθηκε

Αυτο σημαινεει οτι εχει καποιο προβλημα το κινητο και να του το δωσω πισω ή θελει καποια ρυθμιση

 

Ευχαριστω εκ των πρωτερων

Μήπως έχεις το 3G ενεργοποιημένο και χάνει το σήμα;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ, ΜΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΠΛΗΚΤΡΩΝ ΠΧ, ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ? ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΡΑΓΙΣΜΑ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΑΠΟ ΠΕΣΙΜΟ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ Κ Η ΟΘΟΝΗ ΕΙΝΑΙ ΜΑΥΡΗ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ,.. ΟΤΑΝ ΤΟ ΣΥΝΔΕΩ ΓΙΑ ΦΟΡΤΙΣΗ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΤΟ ΗΧΗΤΙΚΟ ΣΗΜΑΤΑΚΙ,.. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ Η ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΕΡΒΙΣ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.. :(

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Ίσως με το MyPhoneExplorer κάνεις δουλειά αλλά χρειάζεται και ο client να είναι εγκατεστημένος στο κινητό οπότε δεν ξέρω κατά πόσο εύκολο είναι αυτό.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έχω το xperia x10 mini εδώ και 1μιση χρόνο. Μέχρι σήμερα ακόμα ανακαλύπτω διάφορα πράγματα. Μόλις πριν λίγο είδα μια ρύθμιση (χώρος αποθήκευσης διαπιστευτηρίων) και νομίζω ότι έχει σχέση με τους κωδικούς των τραπεζών. Αν είναι όντως αυτό, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πώς λειτουργεί; Επιχείρησα να κάνω εγκατάσταση κρυπτογραφημένων πιστοποιητικών αλλά μου λέει ότι δεν βρέθηκε αρχείο .p12.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έχω το xperia x10 mini εδώ και 1μιση χρόνο. Μέχρι σήμερα ακόμα ανακαλύπτω διάφορα πράγματα. Μόλις πριν λίγο είδα μια ρύθμιση (χώρος αποθήκευσης διαπιστευτηρίων) και νομίζω ότι έχει σχέση με τους κωδικούς των τραπεζών. Αν είναι όντως αυτό, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πώς λειτουργεί; Επιχείρησα να κάνω εγκατάσταση κρυπτογραφημένων πιστοποιητικών αλλά μου λέει ότι δεν βρέθηκε αρχείο .p12.

Που το βρήκες αυτό; Αν και νομίζω ότι εννοεί τα passwords των ασύρματων δικτύων πες μας που το εντόπισες για να το επιβεβαιώσουμε.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινεις "Ρυθμίσεις" μετά πατάς "Τοποθεσία και ασφάλεια" και ρολάρεις τερμα κάτω. Εκει είναι τα διαπιστευτήρια

 

Και κάτι άλλο. Κατέβασα το My Phone Explorer και μου λέει να κάνω κάποια πράγματα όπως, να βάλω κωδικο pin στο WiFi, να ενεργοποιήσω το Bluetooth και να συνδέσω το USB. Τα κάνω όλα αυτά αλλά στο USB λέει σφάλμα συνδεσης. Ενώ στον υπολογιστή συνδέεται κανονικά

 

EDIT:

Ξεχάστε το, τελικά βρήκα ποιο είναι το σφάλμα!

 

Το My Phone Explorer Client κάνει back up? Εγώ δεν κατάλαβα πως λειτουργεί. Το back up που έχει μέσα το κινητό δεν λειτουργεί. Δεν κάνει καθόλου back up. Μήπως ξέρει κανένας καμιά καλή εφαρμογή για να κάνει πραγματικά back up?:D

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες backup τίνος πράγματος εννοείς; Εφαρμογές; Επαφές; Γιατί για επαφές, μηνύματα κτλ κάνει backup. Για εφαρμογές όχι.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες backup τίνος πράγματος εννοείς; Εφαρμογές; Επαφές; Γιατί για επαφές, μηνύματα κτλ κάνει backup. Για εφαρμογές όχι.

 

Ααα! Οκ! Ευχαριστώ πολύ. Μηπως ξερεις καμια εφαρμογή που να κάνει back up σε ολα?

Link to comment
Share on other sites

Ααα! Οκ! Ευχαριστώ πολύ. Μηπως ξερεις καμια εφαρμογή που να κάνει back up σε ολα?

 

Titanium backup αλλα πρεπει να εισαι root.

Link to comment
Share on other sites

Titanium backup αλλα πρεπει να εισαι root.

 

Πως μπορω να γίνω root? Είναι εύκολο? Δεν τα πάω και πολύ καλά με τους υπολογιστες

Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα την 2.2 froyo MiniCM6 1.0.2 στο κινητο μου και ενω πριν ημουν root τωρα οταν μπαινω στο titanium μου βγαζει μηνυμα που λεει οτι το busybox λειτουργει αλλα η εντολη su δεν εχει προσβαση root.ξερει κανεις τι παιζει??και κατι ασχετο..αν εχω ανοιχτο το gps για να χρησιμοποιω καποιο προγραμμα (ndrive ας πουμε) αλλα κλειστο το 3G υπαρχει περιπτωση να χρεωνομαι?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...