Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Έχω την 2.1 . Γνωρίζετε εάν μπορώ να χρησιμοποιήσω tethering; Θέλω να το συνδέσω με το playbook που δεν έχει 3G. Αν όχι μήπως μπορώ με κάποια 2.3;ευχαριστώ πολύ

 

Νμοιζω οτι το tethering δουλευει μονο για 2.2 και πανω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια οταν κανω αναβαθμιση απο το seus τις επαφες οταν τις φορτωνω απο την sim δεν τις δειχνει ολοκληρες,δλδ τα ονοματα ειναι μισα,πως γινετε να τα κρατησω backup ολοκληρα για να μην κανω συνεχεια τις διορθωσεις γιατι μου περνει μια ωρα?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα πριν κατι μερες το χ10 μινι θα ηθελα να μου πειτε πως περναω ρομ σε αυτο ξερω οτι εχει απαντιθει το θεμα αλλα βιαζομαι λιγακι

Μηπως ειναι ο ιδιος τροπος οπως και στο ideos x5 που εχω η αλλαζει κατι? :worry:

Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

εχω την miniCM7 pro v21 στο Χ10 mini pro και εχω προβλημα με τα mms. εχω περασει τις ρυθμισεις απο τον παροχο και εχω επιλεξει στην επιλογη :

Ασυρματο και δικτυα>Δικτυα κινητης τηλεφωνιας>Ονοματα σημειου προσβασης>vodafon gr prepaid με αυτη την επιλογη δεν δεχομαι ουτε στελνω mms.

αν επιλεξω vf internet τοτε δεχομαι και στελνω κανονικα. το θεμα ειναι οτι δεν τηελς να το εχω εκει γα να μην εχω τιποτα περιεργεσ χρεωσεις... εχετε καμια λυση;

 

Ο μόνος τρόπος είναι να ενεργοποιήσεις το 3g...

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν κανω αναβαθμιση απο το seus τις επαφες οταν τις φορτωνω απο την sim δεν τις δειχνει ολοκληρες,δλδ τα ονοματα ειναι μισα,πως γινετε να τα κρατησω backup ολοκληρα για να μην κανω συνεχεια τις διορθωσεις γιατι μου περνει μια ωρα?

Κανε εξαγωγη επαφων στην καρτα sd.

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει η δυνατοτητα να εχει η καθε επαφη την δικη της μελωδια για τα μηνυματα; Eβαλα το handcent αντι για το go sms αλλα δεν βρισκω κατι αναλογο
Link to comment
Share on other sites

η συσκευη μου ειναι root,πως διαγραφω το peggie?

 

Root Uninstaller, Titanium backup..

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

ενας απλος οδηγος για root σε x10 mini 2.1 μανισιο υπαρχει?

και επισης ενας απλος οδηγος αναβαθμισης σε 2.2?

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

παιδια τις τελευταιες μερες το τηλεφωνο μου αναβει καθε 20 περιπου λεπτα μονο του για 1 με 2 λεπτα με αποτελεσμα να φευγει πολυ γρηγορα η μπαταρια...

εχετε να προτινετε τιπoτα για να μην αναβει μονο του???

επισης πως μπορω να περασω τις επαφες απο το τηλεφωνο μου στο gmail μου??

 

thnx!!

Edited by bouas
Link to comment
Share on other sites

παιδια τις τελευταιες μερες το τηλεφωνο μου αναβει καθε 20 περιπου λεπτα μονο του για 1 με 2 λεπτα με αποτελεσμα να φευγει πολυ γρηγορα η μπαταρια...

εχετε να προτινετε τιπoτα για να μην αναβει μονο του???

επισης πως μπορω να περασω τις επαφες απο το τηλεφωνο μου στο gmail μου??

 

thnx!!

 

δε θελω να σε τρομαξω αλλα ισως να εχεις καποια εφαρμογη μαιμου (ιος) με οτι αυτο συνεπαγεται................................. για συγχρονισμο με gmail εδω εισαι http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286275&page=2

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα ειναι ΟΚ??

εχω κανει ενα backup των επαφων μου και τις εχω περασει στο pc μου(αρχειο .sbf)...αν κανω την επαναφορα και περασω αυτο το αρχειο στο τηλεφωνο θα μπορεσω να κανω επαναφορα ολες τις επαφες μ??

Link to comment
Share on other sites

με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα ειναι ΟΚ??

εχω κανει ενα backup των επαφων μου και τις εχω περασει στο pc μου(αρχειο .sbf)...αν κανω την επαναφορα και περασω αυτο το αρχειο στο τηλεφωνο θα μπορεσω να κανω επαναφορα ολες τις επαφες μ??

 

ναι με εργοστασιακες ρυθμισεις θα εισαι οκ , κανε και μια αποθηκευση επαφων στην sd σε μορφη .vcf. οσο αφορα για το προβλημα σου καλο ειναι να ριξεις μια ματια εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=326829 ποστ 1 και 2

Link to comment
Share on other sites

ενας απλος οδηγος για root σε x10 mini 2.1 μανισιο υπαρχει?

και επισης ενας απλος οδηγος αναβαθμισης σε 2.2?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287054

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=296065

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

eltsele σευχαριστω πολυ,το εκανα με το root uninstaller και πετυχε,με το titanium backup δεν το βρηκα,εχω στην συσκευη μου και το root explorer ισως να γινοταν μαυτο. κατι ακομα,ποια ειναι η καλυτερη φαρμογη που να δειχνει τον καιρο με εικονες και βιντεο οπως το go weather ΟΜΩΣ να δειχνει τον καιρο σε βαθμους κελσιου?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

eltsele σευχαριστω πολυ,το εκανα με το root uninstaller και πετυχε,με το titanium backup δεν το βρηκα,εχω στην συσκευη μου και το root explorer ισως να γινοταν μαυτο. κατι ακομα,ποια ειναι η καλυτερη φαρμογη που να δειχνει τον καιρο με εικονες και βιντεο οπως το go weather ΟΜΩΣ να δειχνει τον καιρο σε βαθμους κελσιου?

 

Το go weather δειχνει κανονικα βαθμους κελσιου

Link to comment
Share on other sites

Αφενός από τις ρυθμίσεις σου (θα πρέπει να είναι επιλεγμένο το WCDMA/GSM) και αφετέρου ότι θα βλέπεις το "H" στην notification bar.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παρακαλώ οποιος μπορει να μου πει τα εξής

που έχετε χιλιοαπαντηση αλλα βαριέμαι να ψάχνω

καταρχήν αγόρασα για δεύτερη φορα το x10 mini απο μια ξαδέρφη μου..

αποτι βλεπω μεσα φοραει την 2.1

1) μεχρι ποια εκδοσή φτανει αυτο το κινητό...(και ας μου επισυνάψει το οδηγο αναβαθμησης του και αφου το κανω αυτο να μου πει τον οδηγο για ροοταρισμα...2 πραγματα συγκεκριμενα ζηταω..

οποιος μπορει περιμενω απαντηση να το κανω τωρα. ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

μου λετε σας παρακαλω πως λεγεται η εφαρμογη που απαγορευει στο κινητο να συνδεθει στο ιντερνετ?οχι μεσω wi fi, μεσω δικτυου εννοω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μου λετε σας παρακαλω πως λεγεται η εφαρμογη που απαγορευει στο κινητο να συνδεθει στο ιντερνετ?οχι μεσω wi fi, μεσω δικτυου εννοω.

 

Δεν είναι εφαρμογή πας Ρυθμίσεις > Ασύρματο και δίκτυα > Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας > και απενεργοποιείς τα δεδομένα

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

οταν κατεβαζω απο το ιντερνετ μια εφαρμογη και την κανω εγκατασταση μετα να πειραζει αν σβηνω το apk αρχειο μεσα απο το astro manager ετσι ωστε να εξεικωνομω χωρο στην μνημη?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...