Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν εχω κανει app2sd. εχω την original 2.1 και εγω και εκανα link2sd και σωθηκα!!! το. συνιστω ανεπιφυλακτα! ειναι πολυ πιο απλη η διαιδκασια.δεν εχω προχειρο το λινκ στο myphone που εχει απλουστατες οδηγιες. θα σας το στειλω το βραδυ εκτος αν μπορει καποις αλλος φιλος. διαβαστε το παιδια, πλεον ουτε μηννυματα χανω λογω χωρητικοτητας ουτε πρεπει να περιοριζομαι στις εφαρμογες .
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θελει root... :):):):):):):)

 

Φυσικα και θελει root.Χωρις root δεν πας πουθενα.:p

Link to comment
Share on other sites

το ειχα παρει στης 16-01-2011 το δικο μου ειχε την 1.6 εκδοση και μετα πηγε στην 2.1 και η sony ericsson η αλιως σκετη απο εδω και περα sony το παρατησε γιατι βηγκε το mini και mini pro 2 ευτηχως θα το διοξω εγω στα 115 με θηκη και στα 60 το c902 Και θα παρω το mini 2 εχω και το neo v ειμαι καλημενος το θεμα ειναι στο back up η επαφες δεν ειναι στην καρτα μνημης?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας κυριοι και κυριες

η συζηγος εχει το χ10mini με την 1.6 και καταλαθος εσβησε απο μεσα το GoogleSubscribedFeedsProvider.apk

το βρηκα εγω αλλα ειναι για την 2.1 και ενω το περναω μεσα,δεν μου το κανει εγκατασταση...

τι να κανω???...

εχει σβηστει απο το μενου του τηλεφωνου ο συγχρονισμος....

ευχαριστω εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας κυριοι και κυριες

η συζηγος εχει το χ10mini με την 1.6 και καταλαθος εσβησε απο μεσα το GoogleSubscribedFeedsProvider.apk

το βρηκα εγω αλλα ειναι για την 2.1 και ενω το περναω μεσα,δεν μου το κανει εγκατασταση...

τι να κανω???...

εχει σβηστει απο το μενου του τηλεφωνου ο συγχρονισμος....

ευχαριστω εκ των προτέρων...

 

ακομη στην 1.6?????????? συνδεσε το με το pc και με το pc companion περασε του την 2.1 και θα εισαι οκ.................................θα χαθουν επαφες εφαρμογες κλπ κρατα μπακαπ

Link to comment
Share on other sites

πως κραταω back up,απο τις επαφες κυριως....

 

ο καλυτερος τροπος για μενα ειναι αυτος http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286275&page=2 προσπαθησε να το κανεις ευκολο ειναι

και οσο αφορα για τις εφαρμογες μπαινεις μαρκετ απο το pc και βλεπεις το τι ειχες κανει εγκατασταση και κανεις παλι την ιδια διαδικασια ((εαν ησουνα ρουτ θα το εκανες με το titanium )

 

edit πρωτα κανε μια εξαγωγη των επαφων σε .vcf για να εισαι σιγουρος για οτιδηποτε και μετα κοιτα να κανεις εαν ειναι η επαφες σου στο τηλ συγχρονισμο με gmail και τις επαναφερεις οποτε θες και οτι ωρα θες

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα είναι πως δεν ξέρω πως θα πάω στις ρύθμισης της κάμερας αφου από το μενού τις κάμερας δεν κατάφερα να το βρω:p

 

καποια λυση ρε παιδια?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

ο καλυτερος τροπος για μενα ειναι αυτος http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286275&page=2 προσπαθησε να το κανεις ευκολο ειναι

και οσο αφορα για τις εφαρμογες μπαινεις μαρκετ απο το pc και βλεπεις το τι ειχες κανει εγκατασταση και κανεις παλι την ιδια διαδικασια ((εαν ησουνα ρουτ θα το εκανες με το titanium )

 

edit πρωτα κανε μια εξαγωγη των επαφων σε .vcf για να εισαι σιγουρος για οτιδηποτε και μετα κοιτα να κανεις εαν ειναι η επαφες σου στο τηλ συγχρονισμο με gmail και τις επαναφερεις οποτε θες και οτι ωρα θες

 

το κινητο ειναι root....

μετα την αναβαθμιση,θα χαθουν ολα και θα θελει παλι root???...

και με την αναβαθμιση θα περαστεί μεσα και το αρχειο που εχει χαθει,ή θα ανεβει στην 2.1 και θα θελει να το περασω εγω???...

Link to comment
Share on other sites

To root χανεται με την επισημη αναβαθμιση.Θα πρεπει να το ξανακανεις απ'την αρχη.Δεν ειναι δυσκολο.
Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη για την χαζη ερωτηση που θα κανω αλλα θελω να μου πειτε τις διαστασεις μιας εικονας ετσι ωστε να ειναι στο κεντρικο μερος της οθονης στο σημειο που ειναι το ρολοι,ευχομαι να εγινα κατανοητος....δεν αντεχω αλλο να κοβω και να ραβω τις φωτογραφιες ,σας παρακαλω βοηθηστε με,δεν αντεχω αλλο καρβουνο!!!!!!

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

To root χανεται με την επισημη αναβαθμιση.Θα πρεπει να το ξανακανεις απ'την αρχη.Δεν ειναι δυσκολο.

 

το ξερω οτι ειναι πολυ ευκολο,θεμα 2 λεπτων...

αυτο εδω που σβηστηκε,GoogleSubscribedFeedsProvider.apk και απο εκει ξεκινησε το κακό,θα εγκατασταθει απο μονο του με την αναβαθμιση????....

σημερα μου ειπε οτι ουτε κλησεις δεν μπορει να κανει....

τι σκ@τ@ κανει αυτο το apk,και εχει σβηστει ο συγχρονισμος απο το μενου,και δεν κανει ουτε κλησεις,ουτε ανοιγει ο τηλεφωνικος καταλογος?....

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα εγκατασταθεί. Αν σβήσεις κάποιο αρχείο συστήματος τότε δυστυχώς φίλε μου το πράγμα γίνεται φαινόμενο χιονοστιβάδας. Παρουσιάζονται πολλά.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καταρχας να σας ευχαριστησω για τις αμεσες απαντησεις σας...

εκανα το update σε 2.1 ολα καλα,αλλα τελικα τωρα εχω κολλησει στο root.

εχω δοκιμασει το z4root αλλα τιποτα....

δοκιμασα και το one click αλλα παλι τιποτα...

κολλαει στο searching device και τελος...δεν με βρισκει,και φυσικα δεν κανει τιποτα....

τι με συμβουλευετε να κανω?

εφ'οσον μπαινω στο pc companion δεν ειμαι οκ με τους drivers?

και αν ναι,γιατι δεν με βρισκει?τι κανω στραβά?

σας ευχαριστω εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μπορω να βαλω την Iridium ROM (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=292094 )

 

Με 2,1 fireware γιατι εκει βλεπω οτι εχει μεχρι το 2.0.2.A.0.24...?

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω για οποιοδήποτε πρόβλημα σχετίζεται με τους οδηγούς και τις διαδικασίες που περιγράφονται σε αυτούς να γράφεται στο σχετικό θέμα. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καταρχας να σας ευχαριστησω για τις αμεσες απαντησεις σας...

εκανα το update σε 2.1 ολα καλα,αλλα τελικα τωρα εχω κολλησει στο root.

εχω δοκιμασει το z4root αλλα τιποτα....

δοκιμασα και το one click αλλα παλι τιποτα...

κολλαει στο searching device και τελος...δεν με βρισκει,και φυσικα δεν κανει τιποτα....

τι με συμβουλευετε να κανω?

εφ'οσον μπαινω στο pc companion δεν ειμαι οκ με τους drivers?

και αν ναι,γιατι δεν με βρισκει?τι κανω στραβά?

σας ευχαριστω εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

αξιότιμοι συνφορουμίτες,

 

υπάρχει τρόπος να απεγκαταστήσω ολο αυτό το σκουπιδομάνι της επίσημης ρομ; (updates, χαζοεφαρμογές κλπ) θα προτιμούσα να κρατήσω την επίσημη ρομ αλλά ολίγον πιο ξαλαφρωμένη απο διάφορες αηδιούλες.

Link to comment
Share on other sites

αξιότιμοι συνφορουμίτες,

 

υπάρχει τρόπος να απεγκαταστήσω ολο αυτό το σκουπιδομάνι της επίσημης ρομ; (updates, χαζοεφαρμογές κλπ) θα προτιμούσα να κρατήσω την επίσημη ρομ αλλά ολίγον πιο ξαλαφρωμένη απο διάφορες αηδιούλες.

 

Root.

(10char)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Και μετά την eltsele πας στον zxr!!! :lol: :lol: :p

 

Y.Γ.: Είναι για το Neo V αλλά πάνω κάτω τα ίδια είναι.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχιση του post μου #13022, παραθέτω τα κάτωθι πανέμορφα νέα...

 

Έγραψα γράμμα στην Sony Ericsson απλά για να δω τι θα απαντήσουνε...

Η απάντηση ήρθε μετά από κάμποσες μέρες...Ποια ήταν???

 

Την παραθέτω αυτολεξεί...

 

Σε απάντηση του e-mail σας και σε συνέχεια της τηλεφωνικής μας επικοινωνίας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, έπειτα από τον διεξοδικό τεχνικό έλεγχο που πραγματοποιήθηκε στις συσκευές σας τύπου Sony Ericsson Xperia™ X10 mini pro από το Eξουσιοδοτημένο Κέντρο Επισκευών της εταιρίας μας, διαπιστώθηκε καταστροφή της υποδοχής φόρτισης των συσκευών. Η συγκεκριμένη βλάβη καθιστά τις συσκευές εκτός εγγύησης και ανεπισκεύαστες. (Τεχνικά βέβαια, δεν είναι τίποτα παραπάνω από το κόλλημα μιας καινούργιας (σωστής) υποδοχής φόρτισης πάνω στην ίδια πλακέτα που είναι μια χαρά...Αλλά επειδή εμείς ήμαστε η Sony και δεν κάνουμε τέτοια (απλά φτιάχνουμε κουκουρίκου κινητά και τα υποστηρίζουμε αναλόγως) πρέπει να αλλαχτεί όλη η πλακέτα...):whistle:

 

Κατόπιν των ανωτέρω και δεδομένου ότι τα άνω κινητά έχουν υποστεί ζημία οφειλόμενη σε αντικανονική τους χρήση πριν την παράδοση αυτών προς επισκευή, έχουν τεθεί εκτός εγγύησης, σύμφωνα με τον όρο 3 εγγύησης της Sony Ericsson: «…Η εγγύηση επίσης δεν καλύπτει ελαττώματα του προϊόντος εξαιτίας ατυχημάτων, τροποποιήσεων και ρυθμίσεων λογισμικού ή υλικού, περιστατικών ανωτέρας βίας ή ζημιών που προκύπτουν από υγρά ή υγρασία ». (Ατύχημα δεν έγινε, τροποποίηση δεν έγινε, υγρά και υγρασία καμία σχέση αλλά....SONY ERICSSON SUPPORT...ΜΙΛΑΜΕ ΕΓΓΥΗΣΗ!!!):mad:

 

Παρόλα αυτά, στα πλαίσια της πάγιας πολιτικής εξυπηρέτησης των πελατών μας, σας προτάθηκε μέσω του εν λόγω service να αντικαταστήσουμε την ηλεκτρονική πλακέτα των συσκευών σας, στα πλαίσια της τεχνικής υποστήριξης, έναντι του μικρότερου δυνατού κόστους. Η συσκευές, σύμφωνα με την επιθυμία σας, επιστράφηκαν ανεπισκεύαστες πίσω στην κατοχή σας.(ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΗΤΑΝΕ ΠΕΡΙ ΤΑ 165ευρώ!!! ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΣΥΣΚΕΥΗ...ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ 155ευρώ ΠΡΙΝ 6-7 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 120ευρώ...:w00t::ρ

 

Τους ανέφερα ότι ο επίσημος φορτιστής τους δεν κούμπωνε καλά με αποτέλεσμα να "παίζει" και μία να φορτίζει μία όχι μέχρι που έφτασε σε σημείο να πρέπει να το κρατάς το βύσμα σταθερό για να φορτίσει...Τους ανέφερα ότι ακριβώς αυτό συνέβη και στα 2 κινητά μας και σε κάποιο γνωστό μας και ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να μην είναι ενήμεροι για το πρόβλημα αυτό...Τους ανέφερα ρητά ότι "μάλλον εγώ, η αρραβωνιαστικιά μου και ο γνωστός μου ήμαστε γκαντέμηδες και πέσαμε σε κακή παρτίδα..."

 

Μετά από αυτό τους ρώτησα για το κόστος επισκευής και τους είπα ότι είναι εξωφρενικό να ζητάνε 165ευρώ για κινητό που αγοράστηκε καινούργιο πριν μήνες στα 155ευρώ και που τώρα κάνει στην αγορά 120 περίπου ευρώ καινούργιο!!! Η απάντηση...."Εμείς έχουμε έναν κατάλογο με τις χρεώσεις του κάθε ανταλλακτικού και αυτές είναι οι τιμές και δεν μας απασχολεί η τιμή που υπάρχει στην αγορά"!!!!!!! :clap::chair: "Και γω έχω να επιλέξω μεταξύ Nokia, Samsung, LG, Apple κτλ, βάσει των προσφορών, των τεχνικών χαρακτηριστικών και της εξυπηρέτησης που παρέχουν (το πόσο σέβονται τον πελάτη τους...) και δεν με απασχολεί περαιτέρω η γελοία αντιμετώπιση σας....":rocket:

 

Αυτά τα ολίγα για την ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ τεχνική υποστήριξη της Sony Ericsson...Για κλάματα και για γέλια....σε ανταγωνιστικές αγορές....

 

3 Sony Ericsson είχα πριν από αυτό....ευτυχώς που δεν μου χάλασαν....Εγώ απλά παραθέτω αυτό που μου συνέβη...Απλά No more Sony Ericsson for me!!! Διότι...και αν σου κάτσει???? Δεν σε Sony ΤΙΠΟΤΑ!!!:knife:

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχιση του post μου #13022, παραθέτω τα κάτωθι πανέμορφα νέα...

 

Έγραψα γράμμα στην Sony Ericsson απλά για να δω τι θα απαντήσουνε...

Η απάντηση ήρθε μετά από κάμποσες μέρες...Ποια ήταν???

 

 

Ενταξει και με τα δικια σου το λες αλλα μην νομιζεις οτι και οι αλλες εταιρειες δεν κανουν τα ιδια πραγματα.Δυστυχως ειναι να μην τυχει σε καποιον προβλημα με τη συσκευη του.:(

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

γεια σας μπορω να βαλω την Iridium ROM (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=292094 )

 

Με 2,1 fireware γιατι εκει βλεπω οτι εχει μεχρι το 2.0.2.A.0.24...?

 

Αμα ειναι να βαλεις καποια custom rom γιατι δεν βαζεις κατευθειαν καποια με android 2.3?

Link to comment
Share on other sites

καταρχας να σας ευχαριστησω για τις αμεσες απαντησεις σας...

εκανα το update σε 2.1 ολα καλα,αλλα τελικα τωρα εχω κολλησει στο root.

εχω δοκιμασει το z4root αλλα τιποτα....

δοκιμασα και το one click αλλα παλι τιποτα...

κολλαει στο searching device και τελος...δεν με βρισκει,και φυσικα δεν κανει τιποτα....

τι με συμβουλευετε να κανω?

εφ'οσον μπαινω στο pc companion δεν ειμαι οκ με τους drivers?

και αν ναι,γιατι δεν με βρισκει?τι κανω στραβά?

σας ευχαριστω εκ των προτέρων...

 

καμια λυση και για μενα????....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...