Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια.Εχω βαλει την MiniCM7-2.1.1 rom 2.3 android και εχω αρκετα προβληματα.

1) η μπαταρια κραταει το πολυ 1 μερα και με συχνη χρηση λιγοτερο, με την μανισια πηγαινε κοντα 3 μερες

2) εχω συχνα κοληματα χωρις κανενα λογο και αιτια

3)η καμερα μου εχει αθλια εικονα καμια σχεση με την 2.1

 

Εχετε να μου προτεινετε καμια αλλη καρτα δοκιμασμενη και αξιοπιστη?????

 

Εχω x10 mini

Edited by kostaspao4

''Ολα ειναι δρόμos''

Sony Xperia L (4.2.2)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια! εχω ενα x10 mini και του εχω περασει Ginger DX v017 (Stock Kernel). Ολα ειναι μια χαρα, εκτος απο το πληκτρολογιο... Πολλες φορες κολλαει η "καρτελα" με τα συμβολα και τα emoticons.. ξερει κανεις αν διορθωνεται αυτο?? :/
Link to comment
Share on other sites

Εχετε να μου προτεινετε καμια αλλη καρτα δοκιμασμενη και αξιοπιστη?????

 

Εχω x10 mini

Καρτα??Τι ενοεις?Καρτα μνημης?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! εχω ενα x10 mini και του εχω περασει Ginger DX v017 (Stock Kernel). Ολα ειναι μια χαρα, εκτος απο το πληκτρολογιο... Πολλες φορες κολλαει η "καρτελα" με τα συμβολα και τα emoticons.. ξερει κανεις αν διορθωνεται αυτο?? :/

 

Ναι, είναι ένα θέμα που το είχα συναντήσει σε όποια είχα δοκιμάσει. Το αντιμετώπισα απλώς.. αλλάζοντας πληκτρολόγιο!! Δεν είχε διορθωθεί.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι ένα θέμα που το είχα συναντήσει σε όποια είχα δοκιμάσει. Το αντιμετώπισα απλώς.. αλλάζοντας πληκτρολόγιο!! Δεν είχε διορθωθεί.

 

δεν εχει και πολλα περιθωρια το x10 mini με την οθονη που εχει για αλλο πληκτρολογιο "ευχρηστο" :/ ευχαριστω παντως!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει και πολλα περιθωρια το x10 mini με την οθονη που εχει για αλλο πληκτρολογιο "ευχρηστο" :/ ευχαριστω παντως!!!

 

Όντως, δεν έχει. Αλλά δοκίμασε το smart keyboard pro (στη διάταξη τηλεφώνου) και το swype. Ξέρω, στην αρχή θα σου φανούν μικρά αλλά αν συνηθίσεις θα σου είναι πολύ πιο εύχρηστα. Εγώ είχα μείνει με το swype.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα ένα Χ10 Mini για να βγάλω μέχρι να πάρω το άλλο μου κινητό από το service. Μια χαρά είναι το κινητάκι για πληκτρολόγιο του πέρασα στο swiftkey X και μια χαρά δουλεύει, μια ερώτηση επειδή είναι vodafone και έχει κάτι βλακείες μέσα υπάρχει τρόπος να τις βγάλω αυτές; Κάνω απεγκατάσταση και στο επόμενο restart τις βγάζει πάλι. Ποια είναι η τελευταία επίσημη που έχει βγει γι αυτό το κινητό από sony; Συγνώμη που ρωτάω αλλά 883 είναι πάρα πολλές κι ο χρόνος μου αυτόν τον καιρό δεν μου επιτρέπει. :(

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα παράξενο πρόβλημα με το κινητό μου.Το έχω κανονικά σε αναμονή (μαύρη οθόνη) και μετά απο λίγο η οθόνη ανάβει μόνη της και δεν κλείνει μετά απο λίγο όπως μου έκανε παλιά αλλα μένει σταθερή.Κλείνει μόνο όταν πατήσω το κουμπάκι απο πάνω...Τι στο καλό να φταίει;; Σας παρακαλώ όποιος γνωρίζει κάτι ας πεί...Εντελώς ξαφνικά μου το κάνει....
Link to comment
Share on other sites

Δες στους οδηγους του myphone.gr

 

Κοιταξα στους οδηγους και δεν βρηκα συμβατο οδηγο για το X10 mini.Εχει μονο για το pro

Βρηκα μονο την MiniCM7-2.1.1 την οποια εχω

''Ολα ειναι δρόμos''

Sony Xperia L (4.2.2)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!! Μετα απο πτώση στο κιν. έσπασε ενα κομματακι απο το wi-fi κ δυστυχως ακομη το κλαιω.. :(

τεσπα, το τηλεφωνο λειτουργει αλλα αντιμετωπίζω το εξης:

 

Οταν τικαρω το wifi για να ενεργοποιηθει απλα δεν βρισκει τπτ. Μετα απο κανα λεπτο το τηλ. κανει restart (μαλλον λογω της βλαβης). Προσπαθω να το απενεργοποιησω-ξετικαρω αλλα δεν το κανει. οποτε κανει restart μονο τ καθε τρεις κ λιγο αφου δεν μπορω να απενεργοποησω το wifi.

 

Υπαρχει καποια εφαρμογη (.apk) ή καποιος κωδικας που να μπορεσω να απενεργοποιησω παντελώς το wifi απτη συσκευη (σαν να μην υπάρχει hardware δλδ)???:!::!:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Εχω xperia x10 mini και μου ειχαν πει αμα βραχει να το βαλω μεσα σε ενα ποτηρι με οινοπνευμα.

Σημερα μου βραχηκε και μετα απο πολλη ωρα γιρω στα 30-45 λεπτα δεν ανοιγε και η καμερα ειχε γινει ασπρη και η οθονη ειχε βγαλει πανω ασπρο εγω καταλαβα οτι βραχηκε γιαυτο και δεν ανοιγει και μετα κανα 5 λεπτο το εβαλα μεσα σε ενα ποτηρι με οινοπνευμα αλλα χωρις το καπακι και η οθονη εχει γεμισει υγρο.

Θα γινει τιποτα η αδικα περιμενω?

Link to comment
Share on other sites

πέτα το... ελπίδες δεν έχεις

ΑΛΛΑ βάλτο σε ρύζι να τραβήξει την υγρασία. και απλά περίμενε

Θεωρητικά επειδή το οινόπνευμα εξατμίζεται γρηγορότερα από το νερό βοηθά στην απομάκρυνση του νερού. Μιλάμε όμως για μικρές πόσοτητες όχι για.... εντριβές με οινόπνευμα!!!! Μάλλον το ξεχνάς...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα παράξενο πρόβλημα με το κινητό μου.Το έχω κανονικά σε αναμονή (μαύρη οθόνη) και μετά απο λίγο η οθόνη ανάβει μόνη της και δεν κλείνει μετά απο λίγο όπως μου έκανε παλιά αλλα μένει σταθερή.Κλείνει μόνο όταν πατήσω το κουμπάκι απο πάνω...Τι στο καλό να φταίει;; Σας παρακαλώ όποιος γνωρίζει κάτι ας πεί...Εντελώς ξαφνικά μου το κάνει....

 

Απενεργοποιησε τον αυτοματο φωτισμο μηπως και ειναι αυτο το προβλημα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! εχω ενα x10 mini και του εχω περασει Ginger DX v017 (Stock Kernel). Ολα ειναι μια χαρα, εκτος απο το πληκτρολογιο... Πολλες φορες κολλαει η "καρτελα" με τα συμβολα και τα emoticons.. ξερει κανεις αν διορθωνεται αυτο?? :/

Γνωστό bug σε όλες τις 2.3 roms. Ανοιγόκλεισε το πορτάκι και θα ξεκολλήσει.

 

-------------------------------------------------

Γεια σας. Εχω xperia x10 mini και μου ειχαν πει αμα βραχει να το βαλω μεσα σε ενα ποτηρι με οινοπνευμα.

Σημερα μου βραχηκε και μετα απο πολλη ωρα γιρω στα 30-45 λεπτα δεν ανοιγε και η καμερα ειχε γινει ασπρη και η οθονη ειχε βγαλει πανω ασπρο εγω καταλαβα οτι βραχηκε γιαυτο και δεν ανοιγει και μετα κανα 5 λεπτο το εβαλα μεσα σε ενα ποτηρι με οινοπνευμα αλλα χωρις το καπακι και η οθονη εχει γεμισει υγρο.

Θα γινει τιποτα η αδικα περιμενω?

 

πέτα το... ελπίδες δεν έχεις

ΑΛΛΑ βάλτο σε ρύζι να τραβήξει την υγρασία. και απλά περίμενε

 

epic posts... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω το SE X10 MINI και το ειχα κανει root τον Αυγουστο!! Ξαφνικα αρχισε να μην κραταει η μπαταρια και πηγα να το κανω update android 2,3 μπας και βελτιωθει. Τελικα οταν "εγινε" η αναβαθμιση μου ζητησε να το κανω επανεκκινηση και αυτο ηταν!! Το κινητο δεν ξεκιναει παρα μόνο μενει κολλημενο στο λογοτυπο της Sony Ericsson και δεν κανει τιποτα, ουτε στο menu του root μπαινει μονο μενει κολλημενο. Στα σερβις δεν μου το δεχεται κανενας... Υπάρχει καμια ιδεα για να το επαναφερω στη ζωη??? Ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

To X10 mini δεν παίρνει 2.3. Σύνδεσε το με το SEUS και φλασάρισέ το να στρώσει.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

To X10 mini δεν παίρνει 2.3. Σύνδεσε το με το SEUS και φλασάρισέ το να στρώσει.

 

καλησπερα εχω ενα xperia x10mini me 2.1 rom μαμα.θελω να του περασω μια ρομ ελεγα 2.3.7cm.κατεβασα το flashtool,την ρομ τον κερνελ και τα gapps.εβαλα την ρομ και τα gapps στο φακελο του κινητου και ανοιξα το flashtool το συνδεσα αλλα μου λεει οτι το debug ειναι off kai κατι για συνδεση mtp.symperasma δεν μπορω να προχωρησω.τι να κανω:( α και cwm δεν εχει

Edited by magiver1908
Link to comment
Share on other sites

απο που κατεβασες το flashtool?

 

εχει κανεις ιδεα που μπορω να βρω μια firmware με το 2.1 android για x10 mini?? το λεω επειδη το megaupload εκλεισε. Ευχαριστώ

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο μου εχει αρχισει να κολλαει αρκετα και δεν ξερω γιατι.το εχω κανει root.αν του ξαναπερασω τη rom με seus (για να σβηστει οτιδηποτε μπορει να εχει προκαλεσει το προβλημα) υπαρχει περιπωση να γινει καλα???με τα τηλεφωνα του καταλογου τι γινεται σε αυτη την περιπτωση?πως γινεται να μην τα χασω?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τέτοια περίπτωση. Για τα τηλέφωνά σου θα κάνεις ένα backup τον κατάλογο με το MyPhoneExplorer
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει απο τουσ οδηγους του forum την 2.2.1 αλλα τωρα θελω να δοκιμασω να περασω την 2.3.5 απο τον οδηγο που υπαρχει εδω.τι δεν χρειαζεται να κανω επειδη εχω βαλει την 2.2.1?μπορω απλα να την κατεβασω και να την ακνω εγατασταση?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...