Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, μια ερώτηση σε περίπτωση που έχει τύχει και σε άλλους.. Όταν μιλάω ακούγεται από μέσα αυτός ο ήχος..σαν να είναι το κινητό κοντά σε ηχείο ένα πράγμα.. Είναι πολύ κουραστικό και παρότι το πήγα από 2G/3G σε 2G μόνο, δεν διορθώθηκε! Είμαι με Gintonic και custom kernel αλλά και με τις 2 προηγούμενες custom το είχα. Έχει παίξει κανείς με άλλο radio?

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

συγνωμη δεν διευκρινισα την εκδοση μου ειναι 2.3.3 και το μοντελο που εχω ειναι το καινουργιο μινι προ..αλλα εχω δοκιμασει διαφορα κ δεν πετυχαινει..σαν να ειναι κλειδωμενη αυτη η επιλογη...και δεν ξερω τι αλλο να δοκιμασω..:/
Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό...

 

 

Ευχαριστώ πολυ! δεν πέτυχε το "Το κινητό ενώ φαίνεται να δουλεύει η οθόνη είναι νεκρή και δεν ανάβει! Τι να κάνω; " αλλα το "Πως μπορώ να κάνω reboot; "

Edited by Tilemaxos46
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη δεν διευκρινισα την εκδοση μου ειναι 2.3.3 και το μοντελο που εχω ειναι το καινουργιο μινι προ..αλλα εχω δοκιμασει διαφορα κ δεν πετυχαινει..σαν να ειναι κλειδωμενη αυτη η επιλογη...και δεν ξερω τι αλλο να δοκιμασω..:/

 

mikaelo δοκίμασε το άλλο thread μιας που έχει το xperia mini pro.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3823794#post3823794

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι και φιλες.....

Για βοηθηστε λιγο ρε παιδια γιατι καπου εχω χαθει.......

Ποια ειναι η τελευταια custom rom απο τις παρακατω.......

GingerDX | ArcMini | GinTonic.SE | MiniCM7pro

Θελω να ασχοληθω το σαββατοκυριακο λιγο με το τηλεφωνο και δεν ξερω ποια να περασω!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αυτη την στιγμη το τηλεφωνο εχει την εκδοση 2.1 update 1

Link to comment
Share on other sites

Όλες έχουν την τελευταία Gingerbread 2.3.7. Από αυτές τις έχω δοκιμάσει όλες εκτός από την ArcMini. Πλέον είμαι στην Gintonic με custom kernel. Έμεινα σε αυτή κυρίως για την αυτονομία της μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα την ginger dx v.17 με stock kernel και δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενος κολαγε το κινητο αργουσε δεν κλειδωνε αφου κλειδωνε δεν ανογε πολλες φορες ευκολα... γυρισα παλι στην v.14 που ειναι πιο σταθερη κατα την γνωμη μου. μπορω να εγκαταστησω τα ginger modules στην v.14;
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα την ginger dx v.17 με stock kernel και δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενος κολαγε το κινητο αργουσε δεν κλειδωνε αφου κλειδωνε δεν ανογε πολλες φορες ευκολα... γυρισα παλι στην v.14 που ειναι πιο σταθερη κατα την γνωμη μου. μπορω να εγκαταστησω τα ginger modules στην v.14;

 

Βάζοντας τα modules αλλάζει και το hw_config.sh. Πάνω κάτω όλες οι ρομ έχουν το ίδιο οπότε πιστεύω θα μπορείς. Καλού κακού πάρε ένα backup το /system/etc/hg_config.sh.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα την ginger dx v.17 με stock kernel και δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενος κολαγε το κινητο αργουσε δεν κλειδωνε αφου κλειδωνε δεν ανογε πολλες φορες ευκολα... γυρισα παλι στην v.14 που ειναι πιο σταθερη κατα την γνωμη μου. μπορω να εγκαταστησω τα ginger modules στην v.14;

 

φίλε μου μπορείς να μου πεις που βρήκες την v.14 γιατί και σε μένα η v.17 δεν παλεύεται;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου μπορείς να μου πεις που βρήκες την v.14 γιατί και σε μένα η v.17 δεν παλεύεται;

 

φιλε απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1272784 την ειχα κατεβασει οταν ηταν ομως η νεωτερη εκδοση. τωρα το εκανα απο back up που ειχα, μεσω του clockword mod

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αντιμετοπιζω αυτο το προβλημα

 

Ξαφνικα σε καθε επαφη εχει διπλα τα ιδια νουμερα.

Δηλαδη στην επαφη Μαρια εχει Κινητο:123456789 και απο κατω Σπιτι: 123456789

 

Εχω απενεροποιησει τους λογαριασμους google κ.α. εβαλα να φαινονται μονο οι επαφες της συσκευης και παλι τπτ.

Κανω συγχρονισμο με google και outlook και εκει σε καθε επαφη εχει μια φορα το καθε νουμερο.

 

Αρα πρεπει να ειναι καποια ρυθμιση του κινητου που δεν μπορω να βρω!!!

Εχει κανενας καμια ιδεα????

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου μπορείς να μου πεις που βρήκες την v.14 γιατί και σε μένα η v.17 δεν παλεύεται;

γενικα οπως ειδα, γιατι δοκιμασα 3 διαφορετικες ρομ, ολες οι 2.3.7 ειναι βαριες και εχουν τα προβληματα τους αν και αυτη για μενα ειναι η καλυτερη.

Το λινκ υπαρχει στην πρωτη σελιδα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1272784 και εχει 2 v.14 που δεν ξερω ομως τι διαφορα εχουν

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου???

 

Του επισημου λογισμικου ή custom rom?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αντιμετοπιζω αυτο το προβλημα

 

Ξαφνικα σε καθε επαφη εχει διπλα τα ιδια νουμερα.

Δηλαδη στην επαφη Μαρια εχει Κινητο:123456789 και απο κατω Σπιτι: 123456789

 

Εχω απενεροποιησει τους λογαριασμους google κ.α. εβαλα να φαινονται μονο οι επαφες της συσκευης και παλι τπτ.

Κανω συγχρονισμο με google και outlook και εκει σε καθε επαφη εχει μια φορα το καθε νουμερο.

 

Αρα πρεπει να ειναι καποια ρυθμιση του κινητου που δεν μπορω να βρω!!!

Εχει κανενας καμια ιδεα????

 

Βάλε το myhone explorer, σύνδεσε το κινητό, βγάλε χειροκίνητα τις επαφές και κάνε συγχρονισμό. Μετά σώσε τις επαφές μέσα απο το κινητό κάνοντας export (τις σώζει στην sd, ένα αρχείο vcf είναι).

 

παίδες ενδιαφέρομαι για μια καλή έκδοση custom froyo (2.2) με stock kernel. Ποια προτείνετε για καλύτερη;

Ευχαριστώ

 

Froyobread.

 

γενικα οπως ειδα, γιατι δοκιμασα 3 διαφορετικες ρομ, ολες οι 2.3.7 ειναι βαριες και εχουν τα προβληματα τους αν και αυτη για μενα ειναι η καλυτερη.

Το λινκ υπαρχει στην πρωτη σελιδα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1272784 και εχει 2 v.14 που δεν ξερω ομως τι διαφορα εχουν

Την re-up να βάλετε.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το myhone explorer, σύνδεσε το κινητό, βγάλε χειροκίνητα τις επαφές και κάνε συγχρονισμό. Μετά σώσε τις επαφές μέσα απο το κινητό κάνοντας export (τις σώζει στην sd, ένα αρχείο vcf είναι).

Ευχαριστω για την απαντηση, αν και μπερδευτικα λιγο.

Σημερα το πρωι ειχα βαλει το myhone explorer και παρατηρισα οτι στις επαφες εχει μια φορα το καθε νουμερο. Οποτε αν καταλαβα καλα αυτο που μου ειπες, δεν μπορω να το κανω γιατι στο myhone explorer τα βγαζει σωστα. Δλδ σε καθε εξωτερικη εφαρμογη οι επαφες ειναι κανονικα.Μονο στο τηλεφωνο εχει περασμενα καθε αριθμο 2 φορες στην ιδια επαφη!!! Πρεπει να εχει σχεση με του λογαριασμου. Αν παω στις επαφε>επαφες για προβολη εκει εχςω 3 επιλογες.Επαφες τηλεφωνου, επαφες google και εοαφες skype. Εχω απενεργοποιησει τα τελευταια 2 και αφησα του τηλεφωνου αλλα παλι τιποτα. Ακομα δεν εβγαλα ακρη....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση, αν και μπερδευτικα λιγο.

Σημερα το πρωι ειχα βαλει το myhone explorer και παρατηρισα οτι στις επαφες εχει μια φορα το καθε νουμερο. Οποτε αν καταλαβα καλα αυτο που μου ειπες, δεν μπορω να το κανω γιατι στο myhone explorer τα βγαζει σωστα. Δλδ σε καθε εξωτερικη εφαρμογη οι επαφες ειναι κανονικα.Μονο στο τηλεφωνο εχει περασμενα καθε αριθμο 2 φορες στην ιδια επαφη!!! Πρεπει να εχει σχεση με του λογαριασμου. Αν παω στις επαφε>επαφες για προβολη εκει εχςω 3 επιλογες.Επαφες τηλεφωνου, επαφες google και εοαφες skype. Εχω απενεργοποιησει τα τελευταια 2 και αφησα του τηλεφωνου αλλα παλι τιποτα. Ακομα δεν εβγαλα ακρη....

 

κατεβασε το contact remover και σβηστες ολες απο το κινητο σου και στην συνεχεια συγχρονισε το παλι, κρατα για καλο και κακο μπακαπ μη κανεις κανα λαθος

Link to comment
Share on other sites

Froyobread.

.

 

φίλε μου ή όποιος ξέρει, τι διαφορές έχει η froyobread με την miniCM6;

 

ευχαριστώ!!!!

 

ΥΓ διαβάζω στο νετ ότι υπάρχει θέμα με τη μπαταρία, αληθεύει; τώρα χρησιμοποιώ την miniCM6 αξίζει να πάω σε froyobread ή όχι;

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου ή όποιος ξέρει, τι διαφορές έχει η froyobread με την miniCM6;

 

ευχαριστώ!!!!

 

ΥΓ διαβάζω στο νετ ότι υπάρχει θέμα με τη μπαταρία, αληθεύει; τώρα χρησιμοποιώ την miniCM6 αξίζει να πάω σε froyobread ή όχι;

 

Βασικά αυτή είχα χρησιμοποιήσει τότε, δε θυμάμαι λεπτομέρειες να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ως νέος κάτοχος του x10mini (για τη σύζυγο) θα ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η καλύτερη custom rom και αν βάζοντας custom rom υπάρχει τρόπος να επιστρέψω στην official για να μη χάσω και την εγγυηση

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ως νέος κάτοχος του x10mini (για τη σύζυγο) θα ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η καλύτερη custom rom και αν βάζοντας custom rom υπάρχει τρόπος να επιστρέψω στην official για να μη χάσω και την εγγυηση

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

μπορεις ανετα να επιστρεψεις κανοντας αναβαθμιση το κινητο με την επισημη εκδοση.

Επειδη το τελευταιο διαστημα δοκιμασα αρκετες προτεινω αυτην εδω MiniCM7 Pro - V16( για μενα οχι την v19) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1201116. Τα ουσιαστικα σου προβληματα ειναι πως δεν θα εχεις πλεον το timescape, που εμενα μου λειπει, αλλα και πως οταν θα ανοιγεις το ραδιο θα ακουγεται πρωτα ο ηχος απο το ηχειο (αυτα τα προβληματα τα εχουν ολες οι ανεπισημες εκδοσεις). Κατι αλλο δεν βρηκα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...