Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι θέλουν να βάλουν κάποια 2.3 ROM στο pro, έφτιαξα ξεχωριστό θέμα για την κάθε μια και έκανα update στις τελευταίες τους εκδόσεις.

Όλα τα links στην υπογραφή μου. Ηave fun! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πατησα παρατεταμενα,διαλεξα edit,επελεξα το παιχνιδι,διαλεξα launcher actions και μου εχει βγαλει επιλογες οπως:μετακινηση στην κυρια οθονη,εμφανιση προεπισκοπησης κ.α. κατι εχω κανει λαθος?
Link to comment
Share on other sites

πατησα παρατεταμενα,διαλεξα edit,επελεξα το παιχνιδι,διαλεξα launcher actions και μου εχει βγαλει επιλογες οπως:μετακινηση στην κυρια οθονη,εμφανιση προεπισκοπησης κ.α. κατι εχω κανει λαθος?

 

πετα το στην κυρια οθονη.και μετα συρτο μεσα στον φακελο...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να βρω καπου την εφαρμογη track id της sony ericsson?Υπηρχε στην default rom οταν αγορασα το κινητο αλλα τωρα που αλλαξα rom χαθηκε.
Link to comment
Share on other sites

παιδεια καλησπερα επεσε στα χερια μου ενα xperia x10 mini και θα ηθελα να μου πειτε ποια ειναι η καλυτερη rom και που θα την βρω.

 

 

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Είμαι καινούργιος στον κόσμο του ανδροειδούς και θα ήθελα να ρωτήσω κάτι απλό. Υπάρχει τρόπος να σορτάρεις τη λίστα επαφών σύμφωνα με το επώνυμο και όχι σύμφωνα με το όνομα; Στο Χ10 mini δεν μπορώ να βρώ κάτι σχετικό.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,πραγματικά μου έχουν σπάσει τα νεύρα με μια σημαντική λεπτομέρεια

στο x10 mini..Έχω καλή σχέση με την τεχνολογία και θεωρώ ότι το να βάλω μια εικόνα φόντο στο κινητό είναι τουλάχιστον γελοίο..Σας γραφω αναλυτικά το πρόβλημα (έχω κάνει root στο κινητό):

 

Το πρόβλημα λοιπόν το εξής: πάω στο άλμπου,επιλέγω το εικονίδιο κάτω αριστερά και επιλέγω "φόντο" και μετά μου βγάζει το παράθυρο που "μεγαλώνει" για να επιλέξω το κομμάτι της εικόνας που θέλω να γίνει φόντο..Καταρχάς αυτό το παράθυρο ποτέ(!) δεν μεγαλώνει σε όλη την εικόνα!Δηλαδή δεν γίνεται να βάλω φόντο εντελώς ολοκληρη την εικόνα!!!Αφού λοιπόν το μεγαλώνω με τα βελάκια όσο μπορώ και επιλέγω αποθήκευση, σαν φόντο μου εμφανίζει μεγενθυμένο ένα κομμάτι της φωτογραφίας και όχι όλο το κομμάτι που επέλεξα(με το croping)!!Πραγματικά μου έχουν σπάσει τα νεύρα και το βρίσκω τουλάχιστον γελοίο να μην μπορώ να βάλω φόντο μια φωτογραφία και πραγματικά δεν κάνω κάτι λάθος..

Επίσης προσπάθησα και κάτι άλλο: πάτησα αλλαγή ταπετσαρίας στην αρχική

οθόνη και πήγα να βάλω φόντο μια φωτογραφία μέσω του astro manager αλλά και εκεί είχα πρόβλημα:με το που επιλέγω την φωτογραφία βγαίνει μια κενή μπλε οθόνη που απλά πάνω αριστερά βγάζει φωτογραφίες...

Πραγματικά τι να πω...Ελπίζω να με βοηθήσετε

 

Μπορεί να έχεις βρει την λύση δεν ξερω αλλά αν δεν την έχεις βρει φίλε μου κατέβασε απο το market εντελώς δωρεάν το Wallpeper Wizardrii. Στο χ10μινι δουλεύει τέλεια!!!!!! Ελπίζω να βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος αν υπαρχει επιλογη να ρυθμισουμε την σειρα προτιμησης των ραδιοφωνικων σταθμων και δεν το βλεπω;
Link to comment
Share on other sites

καπου ειχα δει εδω μεσα ενα οδηγο για custom rom

καποιο λινκ?

 

Αν θες για το προ,τσεκαρε την υπογραφη του kissmyarch

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

EXEI μεινει στην οθονη που λεει sony erricsson!!

brick

τωρα?

 

Γράψε το πρόβλημά σου στο thread της rom καλύτερα ;)

Link to comment
Share on other sites

EXEI μεινει στην οθονη που λεει sony erricsson!!

brick

τωρα?

 

το κινητο αυτο ΔΕΝ μπρικαρει..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω μηπως γνωριζει καποιος τι πρεπει να κανω να περασω τις εφαρμογες μου απο το κινητο στην sd...εχω δοκιμασει κατι οδηγους αλλα μου λεει οτι κατι το εμποδιζει απο τις ρυθμισεις ενω ολα ειναι οκ νομιζω...:/
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σας .

Ενας φίλος μου έχει το Χ10 mini ,και ξαφνικά μετά από φόρτιση δεν του ανοίγει.

πατάς το κουμπάκι για να ανοίξει και ανάβει 3 φορές το κόκκινο φωτάκι και αυτό μόνο.

Καμιά ιδέα τι μπορώ να κάνω για να το επαναφέρω (μου το έφερε μπας και μπορώ να κάνω κάτι ) :)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση στους κατόχους.

Η ένταση κατά τη χρήση ραδιοφώνου πως είναι?

Είχα δοκιμάσει παλιότερα στο πρώτο mini και ήταν ικανοποιητική σε σχέση με το Ν82 που δε μπορώ να βρω άλλη συσκευή ισάξια ή καλύτερη στο θέμα έντασης-ποιότητας του ραδιοφώνου.

 

Στις πιο πίσω σελίδες με μια γρήγορη ματιά διάβασα για κάποια θέματα στο καινούργιο pro. Τί ισχύει?

 

Η μπαταρία του βγαίνει? Αν ναι, ποιος τύπος είναι στη περίπτωση αγοράς 2ης?

 

Αναμένω τις εμπειρίες-γνώμες σας. . . :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σας .

Ενας φίλος μου έχει το Χ10 mini ,και ξαφνικά μετά από φόρτιση δεν του ανοίγει.

πατάς το κουμπάκι για να ανοίξει και ανάβει 3 φορές το κόκκινο φωτάκι και αυτό μόνο.

Καμιά ιδέα τι μπορώ να κάνω για να το επαναφέρω (μου το έφερε μπας και μπορώ να κάνω κάτι ) :)

 

Το κοκκινο φως που αναβοσβηνει σημαινει οτι δεν επαρκει η μπαταρια για να ενεργοποιηθει.Μηπως δεν φορτιστηκε σωστα?Αστο για κανα 30λεπτο στην πριζα και ξαναπροσπαθησε.

Link to comment
Share on other sites

παιδεια μηπως μπορουμε να κανουμε κατι για την μπαταρια του x10 mini εχουμε μαθει αν αλλαζη και αν υπαρχει μεγαλυτερης χωριτικοτητας απο ebay?

 

 

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το κοκκινο φως που αναβοσβηνει σημαινει οτι δεν επαρκει η μπαταρια για να ενεργοποιηθει.Μηπως δεν φορτιστηκε σωστα?Αστο για κανα 30λεπτο στην πριζα και ξαναπροσπαθησε.
Tι να σου πω δεν ξέρω.:wacko:

το έβαλα τώρα στην φόρτιση (από usb στο laptop ) να δω τι θα γίνει...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Tι να σου πω δεν ξέρω.:wacko:

το έβαλα τώρα στην φόρτιση (από usb στο laptop ) να δω τι θα γίνει...

 

Οχι απο usb!στην πριζα καρφωσε το!!

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...