Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η froyo ειναι η πιο stable απο ολες.Συγκεκριμενα αυτη τρεχει απροβληματιστα.Η gingerbread μπορει να ειναι η πιο καινουρια και καλυτερη ομολογουμενως,αλλα υπαρχουν ακομα καποια ενοχλητικα bugs.Μπορεις να δεις ποια ειναι αυτα και αμα δεν σε χαλανε και τοσο μπορεις να την βαλεις. Gingerbread

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου:)

Και κάτι τελευταίο, όπως διαβάζω στο FAQ ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1066824 ) μπορώ να κάνω εγκατάσταση κατευθείαν το 2.0? Η πρέπει να βάλω την 1.1 -> 1.2 -> 1.3 και πάει λέγοντας

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μολις εκανα αναβαθμιση στο x10 mini απο pc companion.. το κινητο με το που τελειωσα και το ανοιξα κολλησε στο λογοτυπο της sonny ericsson.... εχουν περασει ηδη 4-5 ωρες και τιποτα!!!!!! πειτε κατι κοντευω να παθω εμφραγμα!!!!!!
x10 mini . rooted . xrecovery . froyo2.2 ... kai to mini ginetai mega....!!!!!!! thanks guys...:D
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου:)

Και κάτι τελευταίο, όπως διαβάζω στο FAQ ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1066824 ) μπορώ να κάνω εγκατάσταση κατευθείαν το 2.0? Η πρέπει να βάλω την 1.1 -> 1.2 -> 1.3 και πάει λέγοντας

 

Κατ'αρχας να σε διορθωσω σε κατι για να τα ξερεις :

2.1(stock,αυτη που εχει το κινητο οταν το αγοραζεις):Eclair

2.2:Froyo

2.3:Gingerbread

 

Οποια και να εχεις απο αυτες,μπορεις να βαλεις καποια αλλη χωρις να αναβαθμισεις στην προηγουμενη της.

Edited by NickThesss
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχας να σε διορθωσω σε κατι για να τα ξερεις :

2.1(stock,αυτη που εχει το κινητο οταν το αγοραζεις):Eclair

2.2:Froyo

2.3:Gingerbread

 

Οποια και να εχεις απο αυτες,μπορεις να βαλεις καποια αλλη χωρις να αναβαθμισεις στην πορηγουμενη της.

 

επισης να αναφερω οτι δεν υπαρχει η 2.0... υπαρχει η 1.6 :)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μα γιατί πρέπει να βγάζει τόσο χάλια φωτογραφίες;;;Γιατί πρέπει να είναι τόσο θαμπές και κουνημένες ;; Δεν υπάρχει τρόπος να το φτιάξουμε αυτό;; Πόσο σταθερό χέρι θέλει...δεν έχει τίποτα από ρυθμίσεις για την κάμερα...πρώτη φορά το βλέπω αυτό σε κινητό..

 

συν led flash δεν υπάρχει..καταστρέφει κάθε φώτο,αλλά τί να κάνουμε..

 

Χωρίς να έχω την δική σου εμπειρία στο φόρουμ... μπορώ να πω ότι οι δικές μου φωτογραφίες μια χαρά βγαίνουν. ΕΚΤΟΣ αν επιλέξεις την επιλογή Νύχτα οπότε το κλείστρο της μηχανής μένει περισσότερο ανοιχτό για να περάσει περισσότερο φως και αν κουνήσεις το χέρι άστα! Εντάξει είναι λίγο τεχνικές φωτογραφίας αλλά ισχύουν και για το κινητό και εξάλλου δεν έχω παρατηρήσει κάτι...:O

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το vignette απο το μαρκετ... εχει πολλες ρυθμισεις.... :)

 

Είσαι άρχον! Ευχαριστώ...αλλά βρίσκω μόνο την demo...Που υπάρχει η πλήρης να την αγοράσω;;

Βρήκα την app. camera advance lite και μπορώ να την πάρω φουλ...Η vingnette είναι πιο καλή;; Βρήκα και την vignette..ποιό να βάλω;;

Χωρίς να έχω την δική σου εμπειρία στο φόρουμ... μπορώ να πω ότι οι δικές μου φωτογραφίες μια χαρά βγαίνουν. ΕΚΤΟΣ αν επιλέξεις την επιλογή Νύχτα οπότε το κλείστρο της μηχανής μένει περισσότερο ανοιχτό για να περάσει περισσότερο φως και αν κουνήσεις το χέρι άστα! Εντάξει είναι λίγο τεχνικές φωτογραφίας αλλά ισχύουν και για το κινητό και εξάλλου δεν έχω παρατηρήσει κάτι...:O

 

Έλα μωρε η εμπειρία είναι τυπική:p,για να ψαρώνουν τα pipins(πιπίνια:lol: ) .

Ρε αφεντικό..και γω αυτόματο το έχω δεν το έχω νύχτα,όπως λες για τις τεχνικές..Το ξερα από την ψηφιακή μου(αιώνια η μνήμη της)..αλλά εντάξει 5mp μπορούν να βγάλουν μια χαρά φώτο,δεν περιμένω κάτι τρελό,αλλά έτσι όπως βγάζει με έχει απογοητεύσει...Να το βάλω κάτι άλλο;;Το σπορ μήπως νοιώσει...δεν έχω και πάρκινσον αλλό εντάξει..θολούρα πολύ.

 

Είσαι άρχον! Ευχαριστώ...αλλά βρίσκω μόνο την demo...Που υπάρχει η πλήρης να την αγοράσω;;

Βρήκα την app. camera advance lite και μπορώ να την πάρω φουλ...Η vingnette είναι πιο καλή;; Βρήκα και την vignette..ποιό να βάλω;;

 

 

 

Δεν υποστηρίζετε η πλήρης vignette από το x10i mini;;;; από την χώρα λεει που βρίσκεστε...λολ ;;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζετε η πλήρης vignette από το x10i mini;;;; από την χώρα λεει που βρίσκεστε...λολ ;;

 

 

Αν δεν μπορεις να το αγορασεις,τοτε πρεπει να το βρεις καπως αλλιως..ή να το googlαρεις ή να στο στειλει καποιο παιδι με p.m.

γενικα να ξερεις οτι μπορεις να βρεις τα παντα στο ιντερνετ free.τελος της κουβεντας γιατι απαγορευεται να μιλαμε στο φορουμ για παρανομο υλικο.απλα στο λεω γιατι εισαι καινουριος..:)

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έλα μωρε η εμπειρία είναι τυπική:p,για να ψαρώνουν τα pipins(πιπίνια:lol: ) .

Ρε αφεντικό..και γω αυτόματο το έχω δεν το έχω νύχτα,όπως λες για τις τεχνικές..Το ξερα από την ψηφιακή μου(αιώνια η μνήμη της)..αλλά εντάξει 5mp μπορούν να βγάλουν μια χαρά φώτο,δεν περιμένω κάτι τρελό,αλλά έτσι όπως βγάζει με έχει απογοητεύσει...Να το βάλω κάτι άλλο;;Το σπορ μήπως νοιώσει...δεν έχω και πάρκινσον αλλό εντάξει..θολούρα πολύ.

 

Βγάλε το καπάκι από πίσω. Πάρε ένα πανάκι στεγνό και καθάρισε τον φακό της μηχανής από την συσκευή. Με το ίδιο πανάκι (αλλά άλλο μέρος του) καθάρισε το τζαμάκι (ο Θεός να το κάνει!) της μηχανής από το καπάκι... Μετά κάθάρισε και απ' έξω... Λέω μπας και...

 

Σου έχει πέσει κάτω ποτέ;;;

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

x10mini - βοηθεια... αναβαθμιση απο pc companion μ το καψε??

μολις εκανα αναβαθμιση στο x10 mini απο pc companion.. το κινητο με το που τελειωσα και το ανοιξα κολλησε στο λογοτυπο της sonny ericsson.... εχουν περασει ηδη 4-5 ωρες και τιποτα!!!!!! πειτε κατι κοντευω να παθω εμφραγμα!!!!!!

 

pfff....εχω φτασει ηδη τις 16 ωρες και τιποτα.... δεν μπορω ουτε να κλεισω το κινητο... οποτε ουτε xrecovery ουτε pc companion.... ουτε φως στο τουνελ.... παει για πεταμα???

x10 mini . rooted . xrecovery . froyo2.2 ... kai to mini ginetai mega....!!!!!!! thanks guys...:D
Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε εκανα αυτο που λεει στο βιντεο και εκανα δυο partitions και μετα το κινητο μου ελεγε να κανω καθαρισμο μνημης η κατι τετοιο και το εκανα..αλλα οταν μπηκα στο link2sd μου ελεγε οτι δεν εχω δευτερο partition..τι παιζει??

ξερει κανεις???εχετε χρησιμοποιησει το link2sd??πως κανετε παρτιτιον??εμενα δεν μου το αναγνωριζει!

Link to comment
Share on other sites

pfff....εχω φτασει ηδη τις 16 ωρες και τιποτα.... δεν μπορω ουτε να κλεισω το κινητο... οποτε ουτε xrecovery ουτε pc companion.... ουτε φως στο τουνελ.... παει για πεταμα???

 

Προς Θεου οχι!Να χρησιμοποιεις το SEUS

για αναβαθμισεις λογισμικου,ειναι το πλεον αξιοπιστο και θα φτιαξει,ειναι σιγουρο.Και εγω την εχω παθει με το companion,ξερω τι σου λεω:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Προς Θεου οχι!Να χρησιμοποιεις το SEUS

για αναβαθμισεις λογισμικου,ειναι το πλεον αξιοπιστο και θα φτιαξει,ειναι σιγουρο.Και εγω την εχω παθει με το companion,ξερω τι σου λεω:rolleyes:

 

αποσυνδεσε την μπαταρια:

 

 

για να κανεις επανεκκινηση...

 

Είσαι άρχον! Ευχαριστώ...αλλά βρίσκω μόνο την demo...Που υπάρχει η πλήρης να την αγοράσω;;

Βρήκα την app. camera advance lite και μπορώ να την πάρω φουλ...Η vingnette είναι πιο καλή;; Βρήκα και την vignette..ποιό να βάλω;;

 

 

Έλα μωρε η εμπειρία είναι τυπική:p,για να ψαρώνουν τα pipins(πιπίνια:lol: ) .

Ρε αφεντικό..και γω αυτόματο το έχω δεν το έχω νύχτα,όπως λες για τις τεχνικές..Το ξερα από την ψηφιακή μου(αιώνια η μνήμη της)..αλλά εντάξει 5mp μπορούν να βγάλουν μια χαρά φώτο,δεν περιμένω κάτι τρελό,αλλά έτσι όπως βγάζει με έχει απογοητεύσει...Να το βάλω κάτι άλλο;;Το σπορ μήπως νοιώσει...δεν έχω και πάρκινσον αλλό εντάξει..θολούρα πολύ.

 

Δεν υποστηρίζετε η πλήρης vignette από το x10i mini;;;; από την χώρα λεει που βρίσκεστε...λολ ;;

 

 

 

κατεβασε απο εδω δυο καλες εφαρμογες (paid) για την καμερα δοκιμασμενες απο εμενα σε SE x10 mini (lgCameraPro.v5.55.apk & Vignette v2011.03.16.1.apk):

 

Moderation mode

URL removed

 

....

Edited by mcde
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχας να σε διορθωσω σε κατι για να τα ξερεις :

2.1(stock,αυτη που εχει το κινητο οταν το αγοραζεις):Eclair

2.2:Froyo

2.3:Gingerbread

 

Οποια και να εχεις απο αυτες,μπορεις να βαλεις καποια αλλη χωρις να αναβαθμισεις στην προηγουμενη της.

 

Μάλλον κάτι μπερδεύω εγώ... τα 1.2-1.3 και αυτά τι είναι? Εφόσον τον κινητό έχει το 2.1 από μόνο του.

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το omnius και θα βρεθει λυση.βρες το σωστο firmware για το e10i ακολουθησε το προγραμα και θα βρεις την ακρη.το ιδιο επαθα και με το pro.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα........ επειδή έχω μπερδευτεί για να κάνω πρώτη φορά root σε xperia mini που φοράει 2.1 ρομ (wind),θα χρησιμοποιήσω z4root η SuperOneClick ??????
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι μπερδεύω εγώ... τα 1.2-1.3 και αυτά τι είναι? Εφόσον τον κινητό έχει το 2.1 από μόνο του.

 

Δεν υπαρχουν 1.2-1.3 κλπ!Μη σε απασχολει.

 

αποσυνδεσε την μπαταρια:

 

 

για να κανεις επανεκκινηση...

 

Πιθανοτατα δεν θα πιασει.Ακριβως αυτο εκανα οταν brickαρα με το PC companion το mini pro που βγαινει αμεσως η μπαταρια του, την εβγαλα.Το αποτελεσμα?Επανεκκινει απο μονο του και αρχιζει τα ιδια.Τωρα αν αλλαζει κατι στο mini,ειναι περιεργο :blink: .

 

Καλησπέρα........ επειδή έχω μπερδευτεί για να κάνω πρώτη φορά root σε xperia mini που φοράει 2.1 ρομ (wind),θα χρησιμοποιήσω z4root η SuperOneClick ??????

 

Το superoneclick.Αν δεν πιασει η πιο καινουρια εκδοση του,ψαξε για την 1.5.5 ,σε μενα δουλεψε 3 φορες :)

Edited by NickThesss
Link to comment
Share on other sites

pfff....εχω φτασει ηδη τις 16 ωρες και τιποτα.... δεν μπορω ουτε να κλεισω το κινητο... οποτε ουτε xrecovery ουτε pc companion.... ουτε φως στο τουνελ.... παει για πεταμα???

 

Όπως σου είπε ο NickThesss, θα κάνεις την αναβάθμιση με το SEUS (Sony Ericsson Update Service)

 

Αφού το κατεβάσεις και το κάνεις εγκατάσταση, ακολουθείς τα βήματα που παραθέτει και όταν σου ζητήσει να το συνδέσεις:

 

-Πατάς ταυτόχρονα το πλήκτρο On/Off + το πλήκτρο home + το πλήκτρο back και τα κρατάς πατημένα (το κινητό θα κάνει reset)

-Συνδέεις το usb στο κινητό και τον υπολογιστή (εννοείται όταν στο ζητήσει το SEUS) και αφήνεις το home και on/off, συνεχίζοντας να κρατάς πατημένο το back.

 

Αν όλα πάνε καλά θα ανάψει το πράσινο λαμπάκι και θα ξεκινήσει το update. Αν δεν ανάψει ξαναπροσπάθησε, πρέπει να πετύχεις το σωστό sequence κινήσεων απλά.

 

Το κινητό δεν χαλάει εύκολα και στο 99.9% των περιπτώσεων μπορείς να το επαναφέρεις. Επίσης δεν συστήνω την μέθοδο με το "ξεκούμπωμα" του φις της μπαταρίας γιατί μέχρι τώρα έχουν περάσει από τα χέρια μου 2 mini με σπασμένες επαφές.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδες.... λιγο ο ενας λιγο ο αλλος το εφτιαξα.... αποσυνδεσα τη μπαταρια... (αν και δε χρειαστηκε να βγαλω καμια βιδα... μονο εκεινο το ελαστικο καλλυμα)... δεν εκανε reboot το κινητο αλλα τουλαχιστον ηταν κλειστο... οποτε το εκανα flush mode στο SEUS και επανεγκατασταση.... problem solved...πολυ ξεφτιλίκι αυτο με το pc companion παντως... τωρα κανω παλι root xrecovery k apps2sd και ειμαι οκ.... 8α το σκεφτω για να το ξαναπειράξω.... :lol: ευχαριστω για τη βοηθεια!!!!!
x10 mini . rooted . xrecovery . froyo2.2 ... kai to mini ginetai mega....!!!!!!! thanks guys...:D
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω μια φλασια που εφαγα..παλια ειχα ενα κινητο (panasonic πρεπει να ταν) που του εβαζες μια ωρα και ανοιγε μονο του!!υπαρχει τετοια εφαρμογη στο αντροιντ;;γιατι για μενα που το κλεινω τα βραδυα το κινητο,ειναι πολυ χρησιμο...

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω μια φλασια που εφαγα..παλια ειχα ενα κινητο (panasonic πρεπει να ταν) που του εβαζες μια ωρα και ανοιγε μονο του!!υπαρχει τετοια εφαρμογη στο αντροιντ;;γιατι για μενα που το κλεινω τα βραδυα το κινητο,ειναι πολυ χρησιμο...

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

Εννοείς να το ξυπνάει από παθύ ύπνο (λέγε με PowerOff)?! Αυτό δεν γίνεται αλλά μπορείς να το βάζεις σε offline mode (που είναι και πιο βολικό νομίζω) και να βάλεις ένα προγραμματάκι που να σου το γυρίζει σε phone mode (που από όσο θυμάμαι υπάρχει κάτι τέτοιο.. νομίζω πως το timerrific το κάνει)..

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς να το ξυπνάει από παθύ ύπνο (λέγε με PowerOff)?! Αυτό δεν γίνεται αλλά μπορείς να το βάζεις σε offline mode (που είναι και πιο βολικό νομίζω) και να βάλεις ένα προγραμματάκι που να σου το γυρίζει σε phone mode (που από όσο θυμάμαι υπάρχει κάτι τέτοιο.. νομίζω πως το timerrific το κάνει)..

 

 

Κριμα..σε ενα κινητο πριν 10 χρονια γινοταν..:p

Αυτο που λες καλο ακουγεται αν και το σημαντικο για μενα ειναι να γλειτωνω την ακτινοβολια..

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει SuperOneClick 1.5.5 γιατί δεν την βρίσκω....Ευχαριστώ

 

http://www.megaupload.com/?d=UQ2BYQYU

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Μόλις έγινα μέλος. Είδα το forum που υπάρχει για το x10 mini το οποίο και έχω. Έχω ένα archos 70 internet tablet και λέει ότι μπορεί να συνδεθεί στο internet και κάνοντας hotspot το κινητό. Έχετε ιδέα πως να το κάνω hotspot;( Είναι ήδη rooted ) :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...