Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το QR ειναι ενας κωδικας που διαβαζεται με διαφορα προγραμματα (στην δικια σου περιπτωση το διαβαζεις με το NeoReader που ειναι προεγκατεστημενο στο κινητο) κ σε μεταφερει αμεσως στο site ή στο android market απο οπου μπορεις να κατεβασεις το προγραμμα. :) για πρωτη μερα χρεωσης κλπ, ενω εισαι στο προγραμμα πατα το κουμπι επιλογων, μετα πανε ρυθμισεις, μετα πανε κλησεις κ εκει εχει οτι ζητας...

 

Εισαι και ο πρωτος, ευχαριστω πολυ! Βασικα δεν εχω ξαναασχοληθει με Android και δεν ξερω πως παιζει η φαση. Το εφτιαξα και παλι ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ξερει κανενας γτ το κινητο ''κλανει οταν βαζω cpu max 768?? με 748 τρεχει μια χαρα αλλα εχω δει που αλλοι τρεχουν στα 768 χωρισ προβλημα...φοραω την ρομ του φιλου nobodyatall τελευταια εκδοση....

x10 miniCyanogen Mod 7 mini cm 2.0.0(Nobodyatall) και τα μυαλα στα καγγελα!!!!

htc sensation.....και μολις αρχισε το παιχνιδι..:p

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας γτ το κινητο ''κλανει οταν βαζω cpu max 768?? με 748 τρεχει μια χαρα αλλα εχω δει που αλλοι τρεχουν στα 768 χωρισ προβλημα...φοραω την ρομ του φιλου nobodyatall τελευταια εκδοση....

Χμμ συνήθως όταν ξεπεράσεις τη μέγιστη ταχύτητα που αντέχει το κινητό κάνει reboot ή αλλιώς κλείνει. Τώρα για το σύμπτωμα που περιγράφεις... δεν ξέρω... :D

 

Κάθε cpu αντέχει έως κάποια συχνότητα από κατασκευαστική άποψη. Άλλο λίγο περισσότερο, άλλο λίγο λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

φιλε και ''θεε'' nobodyatall αλλοι με το ιδιο κινητο κ την ιδια ρομ εχουν cpu max 768 εμενα παλι κολλαει κ κανει reboot...:(...καλα μιλαμε τρελη αυτονομια πλεον ξεπερναμε τισ 2μιση μερες ανετα!!!!εισαι απιστευτος....ενα θεμα μονο οταν βαζω wiget μπαταριασ η σειμηωσεν μετα απο επανεκκινηση εχουν χαθει κ δεν τα ξαναανειγει ξερεις τπτ γι αυτο?ευχαριστω εκ τον προτερων....

x10 miniCyanogen Mod 7 mini cm 2.0.0(Nobodyatall) και τα μυαλα στα καγγελα!!!!

htc sensation.....και μολις αρχισε το παιχνιδι..:p

Link to comment
Share on other sites

φιλε και ''θεε'' nobodyatall αλλοι με το ιδιο κινητο κ την ιδια ρομ εχουν cpu max 768 εμενα παλι κολλαει κ κανει reboot...:(...καλα μιλαμε τρελη αυτονομια πλεον ξεπερναμε τισ 2μιση μερες ανετα!!!!εισαι απιστευτος....ενα θεμα μονο οταν βαζω wiget μπαταριασ η σειμηωσεν μετα απο επανεκκινηση εχουν χαθει κ δεν τα ξαναανειγει ξερεις τπτ γι αυτο?ευχαριστω εκ τον προτερων....

Και μένα 768 αντέχει αλλά το τρέχω λίγο πιο χαλαρά. Σόρυ δεν γνωρίζω κάτι για το θέμα με τα widgets :S

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι. Εγώ δεν έχω καθόλου καλό σήμα wi-fi. Μάλιστα αποσυνδέεται κάμποσες φορές και επανασυνδέεται μετά.

 

Κατά την γνώμη σας πόσο επικίνδυνη είναι αυτή η ακτινοβολία;

Ή μήπως είναι προτιμότερο να την αγνοήσουμε;

 

Δεν είναι πρόβλημα μόνο της δικιάς σου συσκεύης. Η ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία φέρει ενέργεια με ότι συνέπεια έχει αυτό. Η συζήτηση είναι πολύ μεγάλη και δεν έχει νόημα να επεκταθούμε. Πάντως να ξέρεις ότι όσο πιο αδύναμο είναι το σήμα σου τόσο χειρότερα είναι γιατί αναγκάζεις τον πομπό και τον δέκτη σου να λειτουργούν στις μέγιστες εντάσεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ηθελα να ρωτησω αν εχει βαλει κανεισ απο εσασ την Srom-2.2.1Froyo-v5 Fixed που ανανεωνεται σχεδον ανα δυο μερεσ!! δεν εχει καθολου bugs ??

 

λειτουργουν ολα τελεια?

δλδ ραδιοφωνο, καμερα ολα????

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ηθελα να ρωτησω αν εχει βαλει κανεισ απο εσασ την Srom-2.2.1Froyo-v5 Fixed που ανανεωνεται σχεδον ανα δυο μερεσ!! δεν εχει καθολου bugs ??

 

λειτουργουν ολα τελεια?

δλδ ραδιοφωνο, καμερα ολα????

 

γεια σου φιλε μου. το ραδιοφωνο κ η καμερα δουλευουν κανονικοτατα, απλα αν αλλαξεις την γλωσσα του κινητου, η καμερα θα ειναι στα κινεζικα. τωρα εχει μερικα reboots αμα το σκαλιζεις, οχι οταν το αφηνεις στην αναμονη... :) κανε ενα backup κ αμα δεν σε ικανοποιησει, επαναφερεις το κινητο σου με restore... ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω σοβαροτατο προβλημα με το Χ10 μινι.. αγορασα μονο την συσκευη απο εναν γυφτο εδω στην πολη κ οταν πηγα σπιτι να το ανοιξω για να το δουλεψω εβγαζε οτι πρεπει να βαλω εναν κωδικο απο mazelock... προσπαθησα να κανω διαφορους συνδιασμους με αποτελεσμα μετα απο 20 προσπαθειες να μου βγαλει οτι πρεπει να απαντησω σε μια ερωτηση ασφαλειας οπου λεει πιο ειναι το πατρικο ονομα της μητερας σας κ εχει επισης αλλη μια επιλογη για google εμαιλ αλλα εκει δν γνωριζω τι username κ password οποτε το αφηνω στην ακρη.. τι στο κορακα μπορω να κανω? παρακαλω μην μ πειτε να τ το επιστρεψω πισω κ να παρω τα λεφτα μ γτ το εκανα κ παραλιγο π δεν τις εφαγα κ απο πανω...:mad:

 

Ευχαριστω

Γιώργος

 

Το παντελόνι μου στα γόνατα κ τα δικά της γόνατα να ακουμπάν στα χώματα.. δίχως συμπόνια!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω σοβαροτατο προβλημα με το Χ10 μινι.. αγορασα μονο την συσκευη απο εναν γυφτο εδω στην πολη κ οταν πηγα σπιτι να το ανοιξω για να το δουλεψω εβγαζε οτι πρεπει να βαλω εναν κωδικο απο mazelock... προσπαθησα να κανω διαφορους συνδιασμους με αποτελεσμα μετα απο 20 προσπαθειες να μου βγαλει οτι πρεπει να απαντησω σε μια ερωτηση ασφαλειας οπου λεει πιο ειναι το πατρικο ονομα της μητερας σας κ εχει επισης αλλη μια επιλογη για google εμαιλ αλλα εκει δν γνωριζω τι username κ password οποτε το αφηνω στην ακρη.. τι στο κορακα μπορω να κανω? παρακαλω μην μ πειτε να τ το επιστρεψω πισω κ να παρω τα λεφτα μ γτ το εκανα κ παραλιγο π δεν τις εφαγα κ απο πανω...:mad:

 

Ευχαριστω

 

το mazelock νομιζω ειναι εφαρμογη που κλειδωνει το κινητο (βαζεις οτι κωδικο θελεις). δοκιμασε να ξανα flashαρεις το λειτουργικο με το SEUS (Sony Ericsson Update Service) που θα βρεις εδω δωρεαν ---> SEUS (εχει οδηγιες το προγραμμα, δεν χρειαζεσε κατι αλλο :))

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και Καλή Ανάσταση να έχουμε!

Πρόβλημα/Ερώτημα: Στις ρυθμίσεις δεν αναγνωρίζονται ήχοι mp3 και mp4 στο φάκελο system/media/audio ούτως ώστε να τα "βλέπει" όταν πάω να επιλέξω ήχο κλήσης.

(τα μετακίνησα από την SD γιατί παρατήρησα στις κλήσεις ότι ξεκινούσε η δόνηση και μετά από 1-2 δευτερόλεπτα ξεκινούσε ο ήχος κλήσης και υπέθεσα ότι είναι επειδή "διαβάζει" από την SD).

 

Συγγνώμη που επαναλαμβάνω το ερώτημα... Χρόνια Πολλά!

Sony Xperia Z5 Premium
Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε μου. το ραδιοφωνο κ η καμερα δουλευουν κανονικοτατα, απλα αν αλλαξεις την γλωσσα του κινητου, η καμερα θα ειναι στα κινεζικα. τωρα εχει μερικα reboots αμα το σκαλιζεις, οχι οταν το αφηνεις στην αναμονη... :) κανε ενα backup κ αμα δεν σε ικανοποιησει, επαναφερεις το κινητο σου με restore... ;)

 

α οκ φιλε μου δλδ σε σχεση με την MiniCM6 1.0.0 ποια ειναι καλυτερη και τι διαφορεσ εχουν?? εσυ ποια εχεισ??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και Καλή Ανάσταση να έχουμε!

Πρόβλημα/Ερώτημα: Στις ρυθμίσεις δεν αναγνωρίζονται ήχοι mp3 και mp4 στο φάκελο system/media/audio ούτως ώστε να τα "βλέπει" όταν πάω να επιλέξω ήχο κλήσης.

(τα μετακίνησα από την SD γιατί παρατήρησα στις κλήσεις ότι ξεκινούσε η δόνηση και μετά από 1-2 δευτερόλεπτα ξεκινούσε ο ήχος κλήσης και υπέθεσα ότι είναι επειδή "διαβάζει" από την SD).

 

Συγγνώμη που επαναλαμβάνω το ερώτημα... Χρόνια Πολλά!

φιλε μου δεν ειμαι 100% σιγουρος αλλα δεν γινεται να εχεις τους ηχους στην μνημη του κινητου γιατι δεν τους αναγνωριζει... πιστευω σε ολους καθυστερει 1-2 δευτερολεπτα μεχρι να ξεκινησει ο ηχος (οπως κ σε εμενα) :)

 

α οκ φιλε μου δλδ σε σχεση με την MiniCM6 1.0.0 ποια ειναι καλυτερη και τι διαφορεσ εχουν?? εσυ ποια εχεισ??

 

αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος, αλλα μεταξυ CM κ Srom, η μονη διαφορα ειναι η εμφανιση κ μερικα προεγκατεστημενα προγραμματα που εχουν αλλαξει στην Srom... τις δοκιμασα κ τις 2 αλλα σε εμενα εκανε πολλα reboots το κινητο κ "τρεχω" την stock overclocked... :)

Edited by AndreWserr
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω μεσα απο το Χ10 μινι να βρω το δικτυο μ απο το ρουτερ αλλα δν το βρισκει... βλεπει ολα τα αλλα δυκτια της γειτονιας αλλα οχι το δικο μ.. ενω αν προσπαθησω να ψαξω wi fi μεσω τ Ν8 το βλεπει κανονικα.. γνωριζει κανενας τι προβλημα υπαρχει ?

Γιώργος

 

Το παντελόνι μου στα γόνατα κ τα δικά της γόνατα να ακουμπάν στα χώματα.. δίχως συμπόνια!!

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε το κανάλι του router σου.

Θα σε παρακαλέσω επίσης να μην κάνεις χρήση της γραφής τύπου SMS μιας και δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε το κανάλι του router σου.

Θα σε παρακαλέσω επίσης να μην κάνεις χρήση της γραφής τύπου SMS μιας και δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09.

 

ενημερωτικα, πως αλλαζει το καναλι? :O

Link to comment
Share on other sites

Από τις ρυθμίσεις του router σου. Μπαίνεις στη σελίδα διαχείρισης του router και το βρίσκεις. Δεν μπορώ να γίνω πιο συγκεκριμένος γιατί το κάθε router έχει το δικό του interface.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

 

Εχω το εξης θεμα με το X10 mini μου. Καποιες στιγμες, η μπαταρια εξαντλειται απιστευτα γρηγορα. Π.χ. φορτισμα μεχρι το 100% στις 12 το βραδυ και το πρωι στις 8 να ειναι στο 54%. Παρατηρησα δυο πραγματακια.... Καποιες φορες, οταν αφηνω το κινητο να χαμηλωσει απο μονο του την φωτεινοτητα και να κλειδωσει την οθονο δεν το κανει και μενει στην συνηθισμενη φωτεινοτητα που εχω στην κανονικη χρηση. Επισης οταν πηγαινω στην "Χρηση μπαταριας", τις φορες που ξεφορτιζει γρηγορα, η "Προβολη" ειναι στο 67-70% !!!!!!

 

Τι μπορει να φταιει?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

παιδες εβαλα την 2.2 froyo (final) του owain απο xda (για μινι προ) και πραγματικα ειναι το κατι αλλο..

Φοβερη δουλεια..

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες εβαλα την 2.2 froyo (final) του owain απο xda (για μινι προ) και πραγματικα ειναι το κατι αλλο..

Φοβερη δουλεια..

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

Οντως εξαιρετικη δουλεια...αποχαιρετησαμε και το γνωστο προβλημα με τα reboot σε αυτη την εκδοση :D

Link to comment
Share on other sites

Οντως εξαιρετικη δουλεια...αποχαιρετησαμε και το γνωστο προβλημα με τα reboot σε αυτη την εκδοση :D

 

Το μονο bug που βρηκα ειναι τα συμβολα του πληκτρολογιου..οταν τα πας τερμα κατω κολλανε..κατα τα αλλα ειναι ολα τα λεφτα!!

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

 

Εχω το εξης θεμα με το X10 mini μου. Καποιες στιγμες, η μπαταρια εξαντλειται απιστευτα γρηγορα. Π.χ. φορτισμα μεχρι το 100% στις 12 το βραδυ και το πρωι στις 8 να ειναι στο 54%. Παρατηρησα δυο πραγματακια.... Καποιες φορες, οταν αφηνω το κινητο να χαμηλωσει απο μονο του την φωτεινοτητα και να κλειδωσει την οθονο δεν το κανει και μενει στην συνηθισμενη φωτεινοτητα που εχω στην κανονικη χρηση. Επισης οταν πηγαινω στην "Χρηση μπαταριας", τις φορες που ξεφορτιζει γρηγορα, η "Προβολη" ειναι στο 67-70% !!!!!!

 

Τι μπορει να φταιει?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Μια στο τόσο άστο να τελειώσει τελείως η μπαταρία κ φόρτισε το κλειστό, βγάλε όλες τίς εφαρμογές οθόνης, επανεκίνηση μετά από κάθε φόρτιση, κλείσε 3G, κίνηση δεδομένων, ότι έχει σχέση με GPS κλπ, θέσε το όριο κλεισίματος της οθόνης στο 15" και τη φωτεινότητα όσο πιο χαμηλά αντέχεις και θα δεις μεγάλη διάφορα! Επίσης αφού δεν το κλείνεις το βράδυ μπορείς να το βάζεις σε flight mode! Εγώ αυτά εφαρμόζω κ έχω δει 50% βελτίωση! ;-)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα χτες την αναβάθμιση σε 2.1.1.Α.0.6 (εμείς με vodafone την πήραμε μόλισ πριν 20 μέρες!) και τα καλά νέα είναι οτι δεν έχει πια το 360 contacts το οποίο έσκιζε τη μαμίσια εφαρμογή contacts (τουλάχιστον στο δικό μου)...

 

το πρόβλημα είνια οτι αρνείται πεισματικά να συνδεθεί με το ρούτερ μου, βάζω το password και ζητάω connect, περνάνε 2-3 δευτερόλεπτα χωρίς να γίνει τίποτα (συνήθως έδινε status όπως authenticating, connecting κτλ) και μετά μου πετάει ένα disconnected.... απενεργοποίησα και το wpa key, αλλά πάλι αρνείται να συνδεθεί με το netfaster.... και forget network + restart και στα δύο έκανα, τίποτα. δεν δοκίμασα ακόμα να αλλάξω κανάλι που λέει και ο zxr πιό πάνω, θα το κάνω απόψε..... καμμιά άλλη ιδέα??

Link to comment
Share on other sites

Μια στο τόσο άστο να τελειώσει τελείως η μπαταρία κ φόρτισε το κλειστό, βγάλε όλες τίς εφαρμογές οθόνης, επανεκίνηση μετά από κάθε φόρτιση, κλείσε 3G, κίνηση δεδομένων, ότι έχει σχέση με GPS κλπ, θέσε το όριο κλεισίματος της οθόνης στο 15" και τη φωτεινότητα όσο πιο χαμηλά αντέχεις και θα δεις μεγάλη διάφορα! Επίσης αφού δεν το κλείνεις το βράδυ μπορείς να το βάζεις σε flight mode! Εγώ αυτά εφαρμόζω κ έχω δει 50% βελτίωση! ;-)

 

οσα λες, τα εχω κανει.... και συνηθως η μπαταρια μου κραταει 3 και 4 μερες.... αυτο που περιεγραψα παραπανω δεν συμβαινει παντα.... συμβαινει στο ασχετο, χωρις λογο.... και το προβλημα το εχω εντοπισει στο οτι δεν κλειδωνει η οθονη στο οριο. απλα μενει ανοιχτη στην μεγιστη φωτεινοτητα. αν το κλειδωσω με το χερι και μετα ξεκλειδωσω, δουλευει μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

οσα λες, τα εχω κανει.... και συνηθως η μπαταρια μου κραταει 3 και 4 μερες.... αυτο που περιεγραψα παραπανω δεν συμβαινει παντα.... συμβαινει στο ασχετο, χωρις λογο.... και το προβλημα το εχω εντοπισει στο οτι δεν κλειδωνει η οθονη στο οριο. απλα μενει ανοιχτη στην μεγιστη φωτεινοτητα. αν το κλειδωσω με το χερι και μετα ξεκλειδωσω, δουλευει μια χαρα

 

φιλε μου μην τρελαίνεσαι... :) αφου σου κραταει πανω απο 1 μερα εισαι μπομπα... :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...