Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eμενα ηταν ηδη ρυθμισμενο στα 722max και Min στα 122

Παντως τα σπαει η εκδοση!Αν και την εχω μολις μιση ωρα.Το καλο ειναι οτι εχει και τον shell 3d ηδη μεσα οποτε ειμαστε κομπλε!Επισης ενω την φωτεινοτητα την εχω σε συγκεκριμενο σημειο,μετα το φλασαρισμα μου φαινεται πιο εντονη ενω το σημειο ηταν εκει που το ειχα.:wacko:

 

τυχερεεεεεε, εμεις στο πηγαδι κατ...με?????:lol: αυτο με την φωτεινοτητα το προσεξα και εγω μεγαλη διαφορα :), περιμενω απαντηση για την ρυθμιση cpu :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τυχερεεεεεε, εμεις στο πηγαδι κατ...με?????:lol: αυτο με την φωτεινοτητα το προσεξα και εγω μεγαλη διαφορα :), περιμενω απαντηση για την ρυθμιση cpu :p

 

Θα σου απαντησει καποιος ειδικος για να μη σε καψω εγω:lol:

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

για να βαλεις την 2.2 πρεπει πρωτα να κανεις αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση 2.1 με το SEUS η το pc companion( εκδοση 2.1.1.Α.0.6).μετα θα πρεπει να κανεις ροοτ το κινητο σου και μετα να βαλεις την 2.2

για πληροφοριες δες εδω:

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=124

 

Σε ευχαριστώ!!

// Παιδιά όποιος γνωρίζει ας απαντήσει λίγο εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3592477#post3592477 :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ!!

// Παιδιά όποιος γνωρίζει ας απαντήσει λίγο εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3592477#post3592477 :rolleyes:

 

Φίλε μου, την 2.1 θα την περάσεις μέσω sony ericsson update service (θα το βρεις δωρεάν στο ιντερνετ) το άλλο το θέμα είναι για αυτούς σου ήθελαν την 2.1 πριν βγει επίσημα.... :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. πηρα κ εγω προχθες το κινητο. πρωτη αποψη, μια κ δεν ξαναειχα smartphone, οτι ειναι πολυ καλο, ομορφο κ ευχρηστο, με μονο θεμα τη μπαταρια, που δεν κραταει πολυ

 

προφανως κ εχει απαντηθει εν μερει αυτο που εχω να ρωτησω, αλλα παροτι εψαξα δε βρηκα αναλυτικες πληροφοριες για καποιον σαν εμενα που δεν εχω ιδεα απο τετοια τηλεφωνα.

 

η ερωτηση: χρησιμοποιησα το gps(wsepilot) μεσω 3g. υπαρχει καποιο αξιοπιστο gps που εχετε να προτεινετε για εγκατασταση μονιμη κ οχι μεσω ιντερνετ? κ αν ναι, θα παρακαλουσα να περιγραψετε λιγο τη διδικασια (αν κατεβαζουμε το αρχειο απο υπολογιστη η στο τηλεφωνο απευθειας, πως το κανουμε εκτελεση- εγκατασταση κτλ).πραγματικα θα εκτιμουσα μια απαντηση, εστω με πμ. αν δεν "γραφονται" δημοσια ολα.

 

ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια Οκ με την ζελατινα βρηκα.. Μια ερωτηση ακομα ομως.. Οταν μπαινουμε στο ιντερνετ απο το μινι , που να ειναι συνδεδεμενο στο ρουτερ της ιντερνετ συνδεσης μας πχ φορθνετ χρεωνεται και η συνδεση η, η καρτα μας ( πχ κοσμοτε, γουατς απ κτλ κτλ );;; δυο φορες μου κατεβασε την καρτα .. Μηπως πρεπει να κανω καποια ρυθμιση τπτ;;

 

ΥΓ: εκλεισα την κινηση δεδομενων και τον αυτοματο συγχρονισμο... Αντε να δουμε θα με χρεωνει τωρα αλλο..

Edited by nikolas_m
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. πηρα κ εγω προχθες το κινητο. πρωτη αποψη, μια κ δεν ξαναειχα smartphone, οτι ειναι πολυ καλο, ομορφο κ ευχρηστο, με μονο θεμα τη μπαταρια, που δεν κραταει πολυ

 

προφανως κ εχει απαντηθει εν μερει αυτο που εχω να ρωτησω, αλλα παροτι εψαξα δε βρηκα αναλυτικες πληροφοριες για καποιον σαν εμενα που δεν εχω ιδεα απο τετοια τηλεφωνα.

 

η ερωτηση: χρησιμοποιησα το gps(wsepilot) μεσω 3g. υπαρχει καποιο αξιοπιστο gps που εχετε να προτεινετε για εγκατασταση μονιμη κ οχι μεσω ιντερνετ? κ αν ναι, θα παρακαλουσα να περιγραψετε λιγο τη διδικασια (αν κατεβαζουμε το αρχειο απο υπολογιστη η στο τηλεφωνο απευθειας, πως το κανουμε εκτελεση- εγκατασταση κτλ).πραγματικα θα εκτιμουσα μια απαντηση, εστω με πμ. αν δεν "γραφονται" δημοσια ολα.

 

ευχαριστω προκαταβολικα

 

Πρωτη μεθοδος εγκαταστασης προγραμματων ειναι κατ'ευθειαν απο το κινητο,μεσω του Market(που υπαρχει ως εφαρμογη μεσα).

 

Δευτερη μεθοδος ειναι παλι μεσω του Market,αλλα απο την αντιστοιχη σελιδα για τα PC https://market.android.com/ .Εδω προυποθετει να εχεις το κινητο συνδεδεμενο στο ιντερνετ για να παρει την εντολη απο το PC.Η εγκατασταση γινεται επιλεγοντας την εφαρμογη που θες και επειτα πατωντας ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ,μετα αρχιζει το κατεβασμα στο κινητο και την εγκαθιστας.

 

Τριτη μεθοδος,για εφαρμογες επι πληρωμη(συνηθως) που δεν υπαρχουν στο Market και μπορει καποιες να εχουν αναφερθει κατα καιρους εδω μεσα,ειναι να τις ψαξεις στο google, να κατεβασεις το αρχειο εγκαταστασης τους στο PC(που καταληγει σε .apk),να το περασεις στην καρτα μνημης του mini και απο εκει να το βρεις με εναν file manager και να το εγκαταστησεις.

 

Οσο για εφαρμογη GPS, εγω χρησιμοποιω το Maverick,ειναι free και offline.Απλα πρεπει να φορτωσεις περιοχες οταν εισαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ.Οταν φορτωθουν τις βλεπεις και χωρις ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, την 2.1 θα την περάσεις μέσω sony ericsson update service (θα το βρεις δωρεάν στο ιντερνετ) το άλλο το θέμα είναι για αυτούς σου ήθελαν την 2.1 πριν βγει επίσημα.... :)

 

Καλημέρα και ευχαριστώ για την πληροφορία. Έβαλα το τελευταίο Update της SE (2.1.1.A.0.6), έκανα Root & εγκατάστησα επιτυχώς το xRecovery ακριβώς όπως γράφει BMW116i εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294476 .

Τώρα βάζω την RC 2 (Froyo) αφού πάρω Backup με αυτή την διαδικασία http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294476 και τέλος?

EDIT: Την πέρασα!

Edited by Mitsos_The_Great
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα το Navigon 2.6.1

Όλα καλά το πρόγραμμα δουλεύει υποδειγματικά, αλλά τις οδηγίες μου τις δίνει στα αγγλικά. Την γλώσσα που εχω το κινητό δηλαδή.

Υπάρχει τρόπος να εχω την γλώσσα του λειτουργικού στο mini στα αγγλικά και να έχω ελληνικά instructions.

Θυμάμαι την συγκεκριμένη παραξενιά την είχα και στο 3gs και τελικά το γύρισα όλο στα ελληνικά και το συνήθισα έτσι.

Αλλά το mini συγκεκριμένα είναι της κοπελιάς μου και θέλει οπωσδήποτε την γλώσσα του λειτουργικού στα αγγλικά...:(

Edited by yiannis_1
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη μεθοδος εγκαταστασης προγραμματων ειναι κατ'ευθειαν απο το κινητο,μεσω του Market(που υπαρχει ως εφαρμογη μεσα).

 

Δευτερη μεθοδος ειναι παλι μεσω του Market,αλλα απο την αντιστοιχη σελιδα για τα PC https://market.android.com/ .Εδω προυποθετει να εχεις το κινητο συνδεδεμενο στο ιντερνετ για να παρει την εντολη απο το PC.Η εγκατασταση γινεται επιλεγοντας την εφαρμογη που θες και επειτα πατωντας ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ,μετα αρχιζει το κατεβασμα στο κινητο και την εγκαθιστας.

 

Τριτη μεθοδος,για εφαρμογες επι πληρωμη(συνηθως) που δεν υπαρχουν στο Market και μπορει καποιες να εχουν αναφερθει κατα καιρους εδω μεσα,ειναι να τις ψαξεις στο google, να κατεβασεις το αρχειο εγκαταστασης τους στο PC(που καταληγει σε .apk),να το περασεις στην καρτα μνημης του mini και απο εκει να το βρεις με εναν file manager και να το εγκαταστησεις.

 

Οσο για εφαρμογη GPS, εγω χρησιμοποιω το Maverick,ειναι free και offline.Απλα πρεπει να φορτωσεις περιοχες οταν εισαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ.Οταν φορτωθουν τις βλεπεις και χωρις ιντερνετ.

 

καταρχην ευχαριστω για την απαντηση φιλε. κατεβασα ενα προγραμμα απο το ιντερνετ, το περασα στον υπολογιστη, αλλα δεν ξερω πως να το περασω στη μνημη. επισης τι εννοεις file manager? δεν γινεται εγκατασταση απευθειας?

 

σορρυ για τις χαζες ερωτησεις:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,εχω χαζεψει αρκετες μερες το topic και ειμαι ετοιμος να παρω το mini pro μιας και η τιμη του μου το επιτρεπει αλλα,υπαρχει καποιος που να εχει να μου προτεινει κατι αλλο στην ιδια τιμη(160 ευρα)+θελω πληκτρολογιο λογο του οτι δεν μπορω να γραψω με την οθονη αφης(και γραφω περιπου 2000 sms τον μηνα{σε αυτο το θεμα η μπαταρια θα με κραταει 1 μερα αμα στελνω περιπου 100 sms την μερα και κανενα 2ωρο πασπατεμα με εφαρμογες???})

Επισεις η οθονη εχει μικρη αναλυση,υπαρχει περιπτωση στο μελλον να μην υπαρχει υποστιριξη απο εφαρμογες λογο του οτι εχει τοσο μικρη αναλυση???

το @@@ και την υπογραφη προσεχω που την βαζω
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το my phone explorer αλλα δεν μπορω να συνδεσω το κινητο με bluetooth! λεει οτι δεν αναγνωριζει το κινητο.. καμια ιδεα κανεισ??
Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω για την απαντηση φιλε. κατεβασα ενα προγραμμα απο το ιντερνετ, το περασα στον υπολογιστη, αλλα δεν ξερω πως να το περασω στη μνημη. επισης τι εννοεις file manager? δεν γινεται εγκατασταση απευθειας?

 

σορρυ για τις χαζες ερωτησεις:D

 

Κανενα προβλημα!Στην περιπτωση που περνας εφαρμογες απο τον υπολογιστη στο κινητο(που γινεται συνδεοντας το κινητο με τον υπολογιστη με το καλωδιο usb,και μετα επιλεγοντας απο το κινητο να γινει προσαρτηση της καρτας μνημης,το οποιο γινεται κατεβαζοντας την μπαρα που ειναι επανω και πατωντας εκει που λεει "το καλωδιο usb ειναι συνδεδεμενο") σε μορφη .apk οχι,δεν γινεται αμεσως εγκατασταση.Οσο για τον file manager,ψαξε στο market για το astro file manager.Οι file managers σου επιτρεπουν να διαχειριζεσαι τα αρχεια που εχεις περασμενα στην καρτα μνημης και ειναι α-πα-ραι-τη-τοι!Και οταν βρεις το .apk που περασες καντου ενα χτυπημα και μετα εγκατεστησε το :)

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το my phone explorer αλλα δεν μπορω να συνδεσω το κινητο με bluetooth! λεει οτι δεν αναγνωριζει το κινητο.. καμια ιδεα κανεισ??

 

κατεβαζεις το my phone explorer στο pc και απο το κινητο επισης (απο το market) και τα συγχρονιζεις με wifi

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα

εχω το Χ10 2,1 και το εχω κανει root απο δω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682

ηταν επιτυχης για να δουλεψει (οσοι δεν ξερουν,,, πας Ρυθμισεις - Εφαρμογες - Αναπτυξη και τσεκαρεις "εντοπισμος σφαλματων" πατας root στο προγραμματακι που κατεβασες και εισαι οκ... Τωρα για τους γνωστες να κανω μια ερωτηση ... που βλεπεις οτι το τηλεφωνο εχει κανει root? και κατι ακομα που θα με βοηθησει το root.. το εκανα επειδη διαβζοντας ειδα οτι πολλες εφαρμογες για να περαστουν πρεπει να εχεις κανει root..

Αυτα ,,μην κουραζω κιολας

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα

εχω το Χ10 2,1 και το εχω κανει root απο δω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682

ηταν επιτυχης για να δουλεψει (οσοι δεν ξερουν,,, πας Ρυθμισεις - Εφαρμογες - Αναπτυξη και τσεκαρεις "εντοπισμος σφαλματων" πατας root στο προγραμματακι που κατεβασες και εισαι οκ... Τωρα για τους γνωστες να κανω μια ερωτηση ... που βλεπεις οτι το τηλεφωνο εχει κανει root? και κατι ακομα που θα με βοηθησει το root.. το εκανα επειδη διαβζοντας ειδα οτι πολλες εφαρμογες για να περαστουν πρεπει να εχεις κανει root..

Αυτα ,,μην κουραζω κιολας

 

αμα το τηλeφωνο σου ειναι rooted, θα πρεπει να εχεις καπου μεσα στο μενου το προγραμμα SuperUser... επισης θα σε βοηθησει επειδη οπως διαβασες μερικες πολυ χρησιμες εφαρμογες χρειαζονται root για να τις χρησιμοποιεις (βασικα γινεσαι admin του κινητου κ οχι απλος user) :)

Link to comment
Share on other sites

το εχω και στο κινητο... τι εννοεις να το συγχρονισω με wifi?

 

κοιτα ανοιξε το ρουτερ και το pc και συνδεσου με wifi με το κινητο επειτα ανοιξε το myphoneexplorer στο κινητο και στο pc και απο τις ρυθμισεις myphoneexplorer που εχεις στο pc κανεις συγχρονισμο, αυτο δε θελεις να κανεις????? αν καταλαβα καλα για επαφες κλπ η για κατι αλλο?????????

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω wifi... :/

και για να μην εχω συνεχεια καλωδια ηθελα να δοκιμασω με bluetooth..αλλα οταν παταω συνδεση λεει αποτυχια αναγνωρισης κινητου..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη τη παρέα,

μήπως θα μπορούσα να έχω ενα P.m. Με το shazam (με unlimited tags....;) )

 

Σας ευχαριστώ πολύ!!!

:cool:

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω wifi... :/

και για να μην εχω συνεχεια καλωδια ηθελα να δοκιμασω με bluetooth..αλλα οταν παταω συνδεση λεει αποτυχια αναγνωρισης κινητου..

 

sorry αλλα με bluetooth δε το εχω δοκιμασει, δε γνωριζω να σου πω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη τη παρέα,

μήπως θα μπορούσα να έχω ενα P.m. Με το shazam (με unlimited tags....;) )

 

Σας ευχαριστώ πολύ!!!

:cool:

 

Έχεις PM!!!:cool:

 

//Παιδιά γίνεται να παίρνουμε internet από το Laptop ατο κινητό με Usb ή Bluetooth??

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω wifi... :/

και για να μην εχω συνεχεια καλωδια ηθελα να δοκιμασω με bluetooth..αλλα οταν παταω συνδεση λεει αποτυχια αναγνωρισης κινητου..

 

με μια γρηγορη ματια που εριξα στο MyPhoneExplorer δεν εχει επιλογη συνδεσης με bluetooth, εχει με wifi και με καλωδιο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...