Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω αυτό δεν έχει σχέση με την σύνδεση στο PcCompanion, αλλά με την εγκατάσταση του από το κινητό.

 

Επίσης εξαφανίζεται το dialog με την επιλογή "φόρτιση"/"σύνδεση για διαχείριση περιεχομένου" κλπ

 

Τον τρόπο σύνδεσης από κει και πέρα τον επιλέγεις από την status bar

 

να το δοκιμασω λες?γτ η μνημη μου εξαντλειται δραματικα..:blink:

 

απλα αυτο το αρχειακι στο data που ειπες,που το βρισκουμε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να το δοκιμασω λες?γτ η μνημη μου εξαντλειται δραματικα..:blink:

 

απλα αυτο το αρχειακι στο data που ειπες,που το βρισκουμε?

 

Στον φάκελο /data με το root explorer

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στον φάκελο /data με το root explorer

 

το dop.iso εχει αμεση σχεση με το κομπανιον?γιαυτο δεν υπαρχει προβλημα αμα σβιστει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το dop.iso εχει αμεση σχεση με το κομπανιον?γιαυτο δεν υπαρχει προβλημα αμα σβιστει?

 

Ναι από εκεί κάνει εγκατάσταση το companion.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι από εκεί κάνει εγκατάσταση το companion.

 

οκ και κατι τελευταιο...που βρισκουμε το pccompanion.apk :O

με μια γρηγορα ματια στον γουγλη δεν βοηθηθηκα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οκ και κατι τελευταιο...που βρισκουμε το pccompanion.apk :O

με μια γρηγορα ματια στον γουγλη δεν βοηθηθηκα..

 

/system/app και μετά reboot

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους εχω 217mb ελεύθερα από τα 222mb, κάποια εφαρμογή για screenshot που να δουλεύει με την 2.1?
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους εχω 217mb ελεύθερα από τα 222mb, κάποια εφαρμογή για screenshot που να δουλεύει με την 2.1?

 

 

Εμένα με έχει βολέψει το drocap2....

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

:cry::cry::cry:

 

Moλις εγκατεστησα την 2.1 με το πισι κομπανιον και ολα δουλεψαν κανονικα.

εκδοση 2.0.Α.0.504 (2.1 update 1 λεει) βονταφον ειναι το χ10μινι μου

 

Ολο χαρα παω να κανω restore τα τηλεφωνα μου με το backup και επαναφορα,

τι να δω,ενω κανει και καλα αρκετη ωρα restore,πουθενα τα τηλεφωνα:blink:

 

Ασταδιαλα λεω,θα τα κατεβασω απο το gmail μου που τα χα σωσει,παω να μπω και τι πακετο τρωω:εχω ξεχασει το κωδικο και δεν μπορω να μπω.:worry:

 

****τοφελεκιμουμεσα λεω,ας παω να εγκαταστησω το AstroFile για να εγκαταστησω τα apk που ειναι στην καρτα μου(σε φακελο που ειχε δημιουργησει το appmonster).

Δοκιμαζω applanet,ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ Η ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΡΧΕΙΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟ ΑNDROID MARKET:X

Δοκιμαζω Ndrive,το ενα,το αλλο,το πανω,το κατω,τιποτα....

Το ιδιο μυνημα.:blink:

 

Ολοκληρη χαρα δεν μπορω να παρω.

Απο τη ζεστη στο κρυο...γμτ την ΑΕΚ μου μεσα.

 

Παιδια βοηθηστε με,δεν ξερω τι να κανω,λεω να φωναξω την αστυνομια../:dash:

Edited by zxr

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

:cry::cry::cry: [...]

Παιδια βοηθηστε με,δεν ξερω τι να κανω,λεω να φωναξω την αστυνομια../:dash:

 

Για τις εφαρμογές δοκίμασε να πας Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Άγνωστες πηγές tick

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

HELP

Ήθελα να περάσω τα αρχεία για το reboot και ξέχασα να περάσω το framework-res.apk με αποτέλεσμα με το που κάνει επανεκκίνηση το κινητό να μου βγάζει αναγκαστικό κλείσιμο σε κάποια αρχεία και κάνει τερματισμό.

Το άνοιξα ξανά πήγα να περάσω το framework-res.apk γρήγορα και την ώρα τις αντιγραφής έκλεισε :( με αποτέλεσμα να ανοίγει το κινητό και να κολλάει στο sony ericsson.

Καμια ιδέα (για να αποφύγω την επανεγκατάσταση)? Ούτε μέσω adb μπορώ :/ δεν μου λειτουργεί η εντολή su.

Link to comment
Share on other sites

HELP

Ήθελα να περάσω τα αρχεία για το reboot και ξέχασα να περάσω το framework-res.apk με αποτέλεσμα με το που κάνει επανεκκίνηση το κινητό να μου βγάζει αναγκαστικό κλείσιμο σε κάποια αρχεία και κάνει τερματισμό.

Το άνοιξα ξανά πήγα να περάσω το framework-res.apk γρήγορα και την ώρα τις αντιγραφής έκλεισε :( με αποτέλεσμα να ανοίγει το κινητό και να κολλάει στο sony ericsson.

Καμια ιδέα (για να αποφύγω την επανεγκατάσταση)? Ούτε μέσω adb μπορώ :/ δεν μου λειτουργεί η εντολή su.

 

KOUNELOS1986 δεν νομίζω να μπορείς με adb να κάνεις push χωρίς su permission.

 

Πας για reflash και σε 10 λεπτά περίπου και εγώ μαζί σου!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

KOUNELOS1986 δεν νομίζω να μπορείς με adb να κάνεις push χωρίς su permission.

 

Πας για reflash και σε 10 λεπτά περίπου και εγώ μαζί σου!

Το φανταστικά δεν πειράζει υπομονή να χούμε.

Ερώτηση με reflash επηρεάζονται τα αρχεία στην κάρτα μνήμης?

Link to comment
Share on other sites

Το φανταστικά δεν πειράζει υπομονή να χούμε.

Ερώτηση με reflash επηρεάζονται τα αρχεία στην κάρτα μνήμης?

 

Όχι δεν επηρρεάζει τπτ. Αν έχεις όμως app2sd ξανά από την αρχή φορματ και πέρασμα.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν επηρρεάζει τπτ. Αν έχεις όμως app2sd ξανά από την αρχή φορματ και πέρασμα.

 

E ok ένα φορματάκι.

Τα αρχεία που βρίσκονται στην κάρτα (που χρησιμοποιεί το κινητό) αν τα διαγράψω τα ξαναδημιουργεί μετά ή θα κάνω και άλλη πατάτα ?

(Έχω αρχεία μέσα που είχαν δημιουργήσει διαφορα προγράμματα και αφού τα έσβησα κάποια παρέμειναν αλλα δεν θυμάμαι ποια είναι).

Link to comment
Share on other sites

PcCompanion.apk και μετά πετάς και το dop.iso από /data και μόλις ελάφρυνες κατά 14Mb!

 

στον ASTRO file manager πάντως ο /data φαίνεται άδειος :/ θέλει σόνι και ντε root explorer που λες ; δεν υπάρχει στο android market αυτό btw...

Edited by kwsthsk
Link to comment
Share on other sites

στον ASTRO file manager πάντως ο /data φαίνεται άδειος :/ θέλει σόνι και ντε root explorer που λες ; δεν υπάρχει στο android market αυτό btw...

 

Η συσκευή σου είναι έχει root?..

 

Και ναι θέλει root explorer γιατί σαν file manager δεν έχει σχέση με το astro.

Ρίξε πρώτα μια ματιά στα thread του forum για να γινεις πιο οικείος με κάποιους όρους και διαδικασίες. Στο λέω γιατί η διαγραφή αρχείων συστήματος προϋποθέτει στοιχειώδη γνώση του τι πας να κάνεις.

 

ΥΓ: Το root explorer είναι paid app και γιαυτό δεν φαίνεται στο market. Google it!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

στον ASTRO file manager πάντως ο /data φαίνεται άδειος :/ θέλει σόνι και ντε root explorer που λες ; δεν υπάρχει στο android market αυτό btw...

 

υπαρχει στο google...;) :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι το έκανα root χτες : με UniversalAndroot δεν τα κατάφερα (έχω 2.1 πλέον) και με έφτιαξε το SuperOneClick απ'το pc...θα κοιτάξω να τη βρω απ'το google την app που λέτε...μήπως ξέρετε αν υπάρχει κανένα πιο ψαγμένο widget που να έχει ότι έχει και το Power Control (μαμίσιο) + battery level (βλέπε Status Switch μαμίσιο) + data traffic switch + LED switch...το ξέρω οτι ακούγεται πολύ custom σενάριο αλλά θα βόλεβε πολύ να τα έχει κανείς όλα σε ένα νοικοκυρεμένα :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ τις επαφές μου τις έκανα back up με το lookout από το market.

Γενικά είναι ένα ωραίο app και δωρεάν. Μετά το update το έκανα setup πρώτο και μπήκα στο site του mylookout και πάτησα restore. Σε 1 κλικ είχα τα πάντα πίσω, κατάλογος, φωτός και το αρχείο κλήσεων

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega v3.0XT - XXKI4 Gingerbread 2.3.5

 

www.e-arena.gr

Link to comment
Share on other sites

καλημερα....! εχω το mini x10.... απο vodafone...!

το εχω κανει root. ειδα απο αλλα παιδια οτι βγηκε η αναβαθμιση σε 2.1 . αξιζει τον κοπο?

ξερω οτι οταν θα κανω την αναβαθμιση θα χαθουν τα παντα απο το κινητο.

1. Θα μπορεσω μετα να το κανω root, ωστε να μπορεσω να βαλω εφαρμογες όπως το τιτανιουμ? υπαρχει ευκολος τροπος (με την εγκατασταση ενος προγραμματος) οπως το εκανα οταν ειχαμε την 1.6? στο τιτανιουμ εχω κανει backup ολες τις εφαρμογες. Αν δεν μπορω να το εγκαταστησω μετα πως θα επαναφερω τις εφαρμογες? Επισης εχω το Νdrive k το Ναvigon εγκατεστημενα με τον 'αλλο' τροπο. Θα παιζουν μετα?το χρειαζομαι να το κανω root μετα, για να απεγκαταστησω τα αχρηστα προγραμματα της voda, γιατι ήδη ειμαι οριακα με τον χωρο που εχει η μνημη του κινητου κ δεν θα μπορεσω να βαλω αυτες που θελω στην συνεχεια στο κινητο μου...

2.θελω επισης να συγχρονισω τις επαφες με το gmail. εχω στο gmail 422 επαφες αλλα μετα απο καιρο στο κινητο μου γινανε 460. οταν κανω συγχρονισμο απο το κινητο στο gmail...θα μεταφερθουνε οι καινουργιες επαφες του κινητου στο gmail....? ή υπαρχει κυνδινος να τις χασω...αν συγχρονισει το gmail στο κινητο...? ελπιζω να εγινα κατανοητος.... (για ασφαλεια θα τις συγχρονισω κ με το phone explorer,χρειαζεται να ειναι ροοτ το κινητο κ γι αυτο το προγραμμα?)

3. Μηπως ειναι καλυτερα να μεινω στην 1.6 και rooted, μεχρι να βγει κατι καλυτερο και να μη το σκαλισω τωρα γιατι απο οτι βλεπω πολλοι φιλοι αναφερουν αρκετα προβληματα...? γιατι υπαρχει η κλασσικη κρητικη μαντιναδα που λεει.... 'οποιος ειναι στα καλα, και καλυτερα γυρευει, ο διαολος του κωλου του, κουκια του μαγειρευει....!!! Γιατι αρκετα παιδευτηκα μεχρι να το φερω στα μετρα μου οταν το πρωτοαγορασα...και δεν εχω καμια ορεξη να περασω κ αλλη ταλαιπωρια...!!

 

Υπαρχει καποιος οδηγος να λεει αναλυτικα τα βηματα για να περασουμε στην 2.1 με ασφαλεια οπως προτεινει η S.E. ωστε να το επαναφερουμε στην προτερα κατασταση κ να

μην χασουμε επαφες,ημερολογια,μυνηματα,εφαρμογες κλπ....

Σας ευχαριστω εκ των προτερον ,σε οποιον εχει την ευγενικη καλοσυνη να μου απαντησει..! πιστευω θα βοηθησει αρκετο κοσμο...!

να ειστε ολοι καλα!!

δημητρης

Link to comment
Share on other sites

1) Ναι σε όλα. Για να κάνεις root δες εδώ

 

2) Το νόημα του συγχρονισμού αυτό είναι. Κανονικά θα πρέπει να γίνει ανανέωση στις επαφές σου στο gmail.

 

3) Εννοείται ότι πας σε 2.1 με κλειστά μάτια.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...