Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

*EDIT* αν και περίμενα να μου πεις "δεν κάνω debrand γιατί περιμένω την 2.1" όχι Root!

 

Μα ακριβώς γι αυτό δεν κάνω root.Περιμένω να βγεί η 2.1 και μετά θα κάνω το debrand & root μαζί..Άλλωστε debrand δεν με έκαιγε κ πολύ να κάνω στην 1.6 γιατί έτσι και αλλιώς δεν επηρεαζόταν απο logo της wind το κινητο.Τώρα όμως αν αργησει η 2.1 με βλέπω για debrand και uk generic να βρω την ηρεμία μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μα ακριβώς γι αυτό δεν κάνω root.Περιμένω να βγεί η 2.1 και μετά θα κάνω το debrand & root μαζί..Άλλωστε debrand δεν με έκαιγε κ πολύ να κάνω στην 1.6 γιατί έτσι και αλλιώς δεν επηρεαζόταν απο logo της wind το κινητο.Τώρα όμως αν αργησει η 2.1 με βλέπω για debrand και uk generic να βρω την ηρεμία μου.

 

Το "branding" δεν αφορά μόνο logos, wallpapers και ringtones. Παίζουν μπάλα και κάμποσοι άλλοι περιορισμοί από τους παρόχους.

 

Η 2.1 έρχεται πρώτα στους κατόχους Uk Generic (κάπου στις αρχές Νοεμβρίου).

Εσύ πότε θα την πάρεις ενώ, ακόμα και στην 1.6 που είσαι, έχεις αριθμό έκδοσης 1.1.Α.08?

 

Και άντε πες οτι πάς και εσύ στην 2.1 στις αρχές Νοεμβρίου. Δεν θα κάνουν κανά μήνα τουλάχιστον μέχρι να βγει σωστή τεχνική root και debrand? Με αυτά τα λίγα φτάσαμε Δεκέμβριο.

 

Από την στιγμή που δεν υπάρχει πρόσβαση στα αρχεία συστήματος (δηλαδή δεν παίζει root), δεν έχεις την δυνατότητα να χρησιμοποιήσεις κάποιες πραγματικά χρήσιμες εφαρμογές όπως το Titanium Backup!

 

Οκ κομμάτια να γίνει το debrand, μέχρι την 2.1 ζεις και χωρίς αυτό αλλά για το root ξανασκέψου το.

 

Ελπίζω να μην παρεξηγείς το ύφος γραφής μου όλα πάνε καλοπροαίρετα, απλά επιμένω για την συγκεκριμένη διαδικασία (root) γιατί πραγματικά την θεωρώ εκ των ων ουκ άνευ σε ένα android κινητό.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω με τον απο πάνω. πως είσαι τόσο σίγουρος ότι θα μπορείς να κάνει και root και unbrand το κινητό στην 2.1; το πιο πιθανο ειδικα στο unbrand να παρει κανα μηνα το λιγότερο. ασε που σε άλλα κινητα για να δουλεψει το root σε μεγαλύτερες εκδόσεις πρέπει να ήταν το κινητό ήδη rooted. προσωπικά πιστευω αφου θέλεις να κάνεις μελλοντικα το κινητο και root και unbrand, κάνε το unbrand που σημαίνει θα είναι unbranded και μετα την αναβαθμιση σε 2.1 και όταν με το καλό βγει root για την 2.1, το κάνεις και root. :)
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ενα μεγάλο μπράβο για το site και τις πληροφορίες που δίνετε.Αφού διάβασα αρκετά (και τις 220 σελίδες) ήθελα να ρωτήσω και εγώ κάτι.Υπάρχει κάποιο προγραμματάκι απο market για ταχείες κλήσεις ή/και εγγραφή συνομιλίας;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Λοιπον κατεβασα και εγκατεστησα την νεα αναβαθμηση vodafon μεσω του PC ηταν 108 ΜΒ. Η αναβαθμηση μου χαλασε το root και δεν δουλευει το titanium το οποιο και θελω γιατι η vodafon ξαναεβαλε μεσα τις αηδιες της και τα τριαλ τα παιχνιδια ....οποτε ρωτω η τεχνικη root ησχυει για την 1.2.Α.1.174 η πρεπει να περιμενω αλλη τεχνικη παρακαλω τα φωτα σας παιδια.
Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Λοιπον κατεβασα και εγκατεστησα την νεα αναβαθμηση vodafon μεσω του PC ηταν 108 ΜΒ. Η αναβαθμηση μου χαλασε το root και δεν δουλευει το titanium το οποιο και θελω γιατι η vodafon ξαναεβαλε μεσα τις αηδιες της και τα τριαλ τα παιχνιδια ....οποτε ρωτω η τεχνικη root ησχυει για την 1.2.Α.1.174 η πρεπει να περιμενω αλλη τεχνικη παρακαλω τα φωτα σας παιδια.

 

Ισχύει ότι και για την προηγούμενη έκδοση. Προχώρα! :)

 

Καταρχήν ενα μεγάλο μπράβο για το site και τις πληροφορίες που δίνετε.Αφού διάβασα αρκετά (και τις 220 σελίδες) ήθελα να ρωτήσω και εγώ κάτι.Υπάρχει κάποιο προγραμματάκι απο market για ταχείες κλήσεις ή/και εγγραφή συνομιλίας;

 

Για εγγραφή συνομιλίας καλό πρόγραμμα είναι το Ultimate Voice Recorder. Θα το βρεις εδώ --> http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=434&t=86527&hilit=ultimate+voice+recorder

 

..............

Θέλω να ρωτήσω :

Ποια θήκη και ποιοτικό screen protector προτείνετε κυρίως από ελληνικά μαγαζιά ?

................

Ευχαριστώ.

 

Μια καλή θήκη πρέπει να είναι κι αυτή --> http://www.mobilefun.co.uk/crystal-case-sony-ericsson-xperia-x10-mini-pro-p25649.htm

Βέβαια είναι από UK. :(

Την παράγγειλα και την περιμένω! :)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τελευταία μου στέλνουν Sms και τα πέρνω 2-3 μέρες μετά, να φταιεί η εταιρία (cosmote) ή έκανα καμιά μαλκία με το root? Εβγαλά το build in πρόγραμμα και χρησιμοποιό το handcent sms, έχει βγάλει κανείς άλλος το εργοστασιακό πρόγραμμα και να παρατισήση προβλήματα?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο root στο κινητο, και αφου εσβησα απο το κινητο τα trial παιχνιδια και τα vodafone360, web,... μπαινω στο market να κατεβάσω και και κολλανε ολα στο εκκινηση λήψης, δεν προχωραει τιποτα, ιντερνετ εχω κανονικα. καμια ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Μια καλή θήκη πρέπει να είναι κι αυτή --> http://www.mobilefun.co.uk/crystal-case-sony-ericsson-xperia-x10-mini-pro-p25649.htm

Βέβαια είναι από UK. :(

Την παράγγειλα και την περιμένω! :)

 

Επίσης θήκες βρήκα και εδώ

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=43484

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=44012

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=44729

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τελευταία μου στέλνουν Sms και τα πέρνω 2-3 μέρες μετά, να φταιεί η εταιρία (cosmote) ή έκανα καμιά μαλκία με το root? Εβγαλά το build in πρόγραμμα και χρησιμοποιό το handcent sms, έχει βγάλει κανείς άλλος το εργοστασιακό πρόγραμμα και να παρατισήση προβλήματα?:confused:

 

Εγώ με COSMOKAPTA, το X10 mini "μανίσιο", με την "μαμά" εφαρμογή SMS, δεν έχω παρατηρήσει κάποιο τέτοιο πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τελευταία μου στέλνουν Sms και τα πέρνω 2-3 μέρες μετά, να φταιεί η εταιρία (cosmote) ή έκανα καμιά μαλκία με το root? Εβγαλά το build in πρόγραμμα και χρησιμοποιό το handcent sms, έχει βγάλει κανείς άλλος το εργοστασιακό πρόγραμμα και να παρατισήση προβλήματα?:confused:

 

και εμενα routed που ειναι και με το handecet αλλα και το chromp μια χαρα δουλευει, δοκιμασε να κανεις μια επαναφορα συστηματος.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πως βάζουμε το εικονίδιο των κλήσεων και των μηνυμάτων στον ADW Laucher ωστε να φαίνεται ο αριθμός των αναπάντητων και των μηνυμάτων όπως γίνεται σε εργοστασιακή λειτουργία?
Link to comment
Share on other sites

@ DaRk_dOg & kallair

Με βάλατε σε σοβαρές σκέψεις.Και μάλλον έχετε δίκιο.Ήδη είμαι πολύ πίσω στην τωρινή αναβάθμιση,πότε άραγε θα πάρω την 2.1:ninja:(ασχετο εμένα που ειναι αγορασμένο από Wind και λειτουργεί σε Voda ποιάς εταιρίας την αναβάθμιση παίρνει).Επομένως βάζω μπρόστά το Root και περιμένω λίγο να δω τι θα γίνει και μάλλον θα κάνω και debrand.Ευχαριστώ πάντως για τις συμβουλές,και δεν παρεξηγώ το ύφος κανενος.:)

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω σε κανά μήνα και ήθελα να ρωτήσω αν το πάχος του (17mm) και το βάρος του (120gr) δημιουργούν πρόβλημα. Μέχρι τώρα το πιο χοντρό κινητό μου ήταν το SE W705 (14.3mm) και δεν ξέρω πως θα είναι τα 17mm...
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω σε κανά μήνα και ήθελα να ρωτήσω αν το πάχος του (17mm) και το βάρος του (120gr) δημιουργούν πρόβλημα. Μέχρι τώρα το πιο χοντρό κινητό μου ήταν το SE W705 (14.3mm) και δεν ξέρω πως θα είναι τα 17mm...
Mιλας για το pro τωρα. Εγω εχω το mini. Απλα...σαν να μην κουβαλαω κινητο πανω μου.
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι και για την προηγούμενη έκδοση. Προχώρα! :)

 

Το εκανα ευχαριστω ξεφορτωθηκα και τα σκουπιδια ..!

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Όταν μπεις στα μηνύματα θα το έχει μαζί με τα εισερχόμενα

 

Η μοναδική φορά που είδα τα πρόχειρα με τον τρόπο που αναφέρεις είναι στις αρχές όταν δεν είχα καθόλου εισερχόμενα. Από εκεί και πέρα ότι και να αποθηκεύσω σαν πρόχειρο, ενώ μου γράφει ότι αποθηκεύεται μετά δεν υπάρχει στα εισερχόμενα... Τι παίζει άραγε;

 

edit: τελικά εφταιγε η εφαρμογή handcent sms, μόλις την απεγκατεστησα όλα καλά!

Σκέφτομαι να το πάρω σε κανά μήνα και ήθελα να ρωτήσω αν το πάχος του (17mm) και το βάρος του (120gr) δημιουργούν πρόβλημα. Μέχρι τώρα το πιο χοντρό κινητό μου ήταν το SE W705 (14.3mm) και δεν ξέρω πως θα είναι τα 17mm...

 

Είχα το 6700 classic πριν το Χ10, το οποίο ήταν 10χιλιοστά σε πάχος. Αρχικά πήρα το mini αλλά επειδή γράφω αρκετά μηνύματα και με το εικονικό πληκτρολόγιο μόνο είναι δύσκολο, έδωσα το mini και πήρα το mini pro. Τόσο στο 1ο, όσο και στο 2ο δεν αντιμερώπισα κανένα πρόβλημα με το μέγεθος τους καθώς αν και είναι σχετικά χοντρά (16χιλ το mini -17 το pro) κερδίζουν από τις άλλες διαστάσεις τους.

?Ξερω γω pois ας πουμε?speed cameras και τετοια?

 

Κάτι τέτοιο για το ndrive θα με ενδιέφερε και εμένα, αν υπήρχε. Να ευχαριστήσω και εγώ με τη σειρά μου για το πρόγραμμα.

Edited by greek_aeras
Link to comment
Share on other sites

απο το μαρκετ μεσα στο ndrive μπορεις να κατεβασεις τις καμερες; ;)
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε κανείς στους xda αυτό?

 

Προβλέπονται κοσμοϊστορικά γεγονότα!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε κανείς στους xda αυτό?

 

Προβλέπονται κοσμοϊστορικά γεγονότα!

 

Και απ ότι καταλάβατε Έλληνας(Lef.teris) είναι αυτός που έχει το x10 με την 2.1

Αντε μπάς και βγάλουν κάποιο κέρδος από όλη αυτη την ιστορια..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, η μανα μου αγόρασε το x10 mini και αντιμετωπίζει το εξής πρόβλημα,

πολλές επαφές (γραμμένες στα ελληνικά) δεν εμφανίζονται στη λίστα επαφών αλλα εάν καλέσει κάποια απο αυτές θα εμφανιστεί το όνομα στη οθόνη. Πως διορθώνεται αυτό; (Έκανε μεταφορά των επαφών απο τη sim)

Επίσης ποιά εφαρμογή να κατεβάσει απο το android market για να φωτίζεται η οθόνη όταν έχει εισερχόμενο μνμ;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Και απ ότι καταλάβατε Έλληνας(Lef.teris) είναι αυτός που έχει το x10 με την 2.1

Αντε μπάς και βγάλουν κάποιο κέρδος από όλη αυτη την ιστορια..

LoL πάλι Έλληνας την έκανε την λαδιά... :lol:

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

LoL πάλι Έλληνας την έκανε την λαδιά... :lol:

 

Σε κάτι τέτοια δεν μας πιάνει κανείς:D:D Το θέμα είναι να μπορέσουν να τα αντιγράψουν,γιατί αντιμετώπίζαν πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

μπορει να εξηγησει καποιος τη καταφερε ο λεφτερακης????κατι καλο πσιλιαζωμαι.κατι αλλο στο μαρκετ μου λεει για ενημερωση εφαρμωγης το ndrive αμα την κανω λογικα θα χαλασει και θα θελει μετα αγορα χαρτων κλπ???
Link to comment
Share on other sites

Help Please:

 

Πηγα να κανω ενημερωση σημερα (Pro-Vodafone Branded) και με ειπε οτι εχει καινουργια ενημερωση.

Την κατεβασα, εκανε εγκατασταση και εκανε επανεκκινηση το κινητο. Μολις ανοιξε με ειπε οτι η εγκατασταση δεν πετυχε και εχω ακομα την παλια (1,1,Α,0,13)

Αυτο συναιβει 3 φορες που δοκιμασα. Καθε φορα με λεει οτι υπαρχει καινουργια και καθε φορα αποτυγχανει. Οταν τελειωνει το κατεβασμα, με βγαζει ενα τεραστιο εικονιδιο που δειχνει ενα πακετο και μια μπαρα που προχωραει απο κατω, και μολις τελειωσει γινεται η επανεκινηση...αλλα τιποτα

 

Καμια ιδεα τι μπορει να φταιει?

 

Την ενημερωση την κανω απο το κινητο με wifi. Οταν πηγα να την κανω απο υπολογιστη, με ειπε οτι δεν υπαρχουν καινουργιες ενημερωσεις!

UP!

 

Ακομα και σημερα που εκανε ενημερωση το PC Companion δεν βρηκε τιποτα...

 

Κανας αλλος τροπος μηπως?

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...