Jump to content

Rumours και μελλοντικά μοντέλα Symbian platform


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακομη καλυτερα στη C. Θα μιλαμε για συσκευη +-300€ που θα αντικαταστησει το C6 πχ. Οταν ερθει και αυτο με το καλο.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 294
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτι λένε για πολύ καλή "screen clarity". Κ γι'αυτό πολύ την κατατάσσουν στην επαγγελματική σειρά.

Να δούμε τη θα δούμε..

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μεταλλικο περιβλημα βλεπω και εδω. Κατω απο τον αισθητηρα νομιζω διακρινω τα γραμματα C0. Αλλα δεν μου αρεσε κατι... Ο μηχανισμος slide για το πληκρολογιο. Προς το τελος του Video νομιζω εχει ανασηκωθει η οθονη και δειχνει οτι στηριζεται σε ενα κομματακι πλαστικο στο πισω μερος. Με λιγο ατσαλο κλεισιμο ισως εχουμε καπιο σπασιμο... Ετσι ακριβως ειναι και στα Ν97; Μονο στο πισω μερος κραταει την οθονη; Δεν υπαρχει κατι να συγκρατει τις γωνιες να μην ανασηκωθουν απο το "σωμα" του κινητου;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Από την φώτο που ανέβασες φαίνεται ότι ο μηχανισμός είναι παρόμοιος με αυτών των Ν97. Αν παρατηρήσεις καλύτερα θα δεις ότι στην κάτω γωνία υπάρχει ένα "στήριγμα" το οποίο συγκρατεί το κάτω μέρος την οθόνης. Και στα Ν97 έτσι είναι ο μηχανισμός, ένα κεντρικό και μεγάλο στήριγμα για την πίσω πλευρά της οθόνης και ένα στήριγμα μπροστά για να κρατάει την κάτω πλευρά της οθόνης. Edited by stendor
Διόρθωση του post

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Στο 3.39 του Video φαινεται οντως ενα ακομη στηριγμα στην πανω πλευρα. Στο 3.51 ομως δεν υπαρχει στη κατω πλευρα και με τρομαζει αυτο...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις δει από κοντά τον μηχανισμό κάποιου από τα Ν97 θα δεις ότι έτσι ακριβώς είναι και αυτός που παρουσιάζεται στο βίντεο. Δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα. Ο συγκεκριμένος μηχανισμός είναι πολύ καλός και σταθερός. Έχω κρατήσει και τα 2 Ν97 και έχω μείνει έκπληκτος από την σταθερότητα που παρουσιάζουν. Το ίδιο θα σου επιβεβαιώσουν και οι κάτοχοι των συσκευών Ν97. Δεν ξέρω πως το κατάφερε η Nokia αλλά σε αυτό το κομμάτι έχει κάνει πάρα πολύ καλή δουλειά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μια και η nokia ειπε οτι μονο οι hi end συσκευες της θα εχουν meego συμπεραινω οτι η συγκεκριμενη συσκευη δεν θα ειναι στην κατηγορια N.

Παντος αυτο δεν με πειραζει διοτι ειμαι κατοχος n97 και ηθελα μια συσκευη με qwerty χωρις τις παιδικες ασθενειες του Ν97.

Μετα απο τοσο καιρο ασχολιας με το symbian ειναι δυσκολο να παω σε αλλο λειτουργικο διοτι δεν μπορω να μπω παλι στη διαδικασια να βρω εκ νεου εφαρμογες... :) .

Αυτος ειναι και ο λογος που δεν πηρα N900.

Το N9 ειναι οτι θα επρεπε να ειναι το Ν97 οταν κυκλοφορησε στην αγορα.

Μακαρι να βγει νωρις στην αγορα.

Edited by tsipfi
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη ειναι μαλλον της σειρας C. Δειτε τις φωτο απο κοντα. Κατω απο τον αισθητηρα το λεει καθαρα. C0. Εμενα μου αρεσει. Βασικα περιμενω και κατι αντιστοιχο στη σειρα Ε.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

μπορει να ανηκει στην C γιατι το πρωτοτυπο γραφει "C0" :confused:

 

To C0 ειναι κατι που χρησιμοποιει γενικα η Νοκια στα αρχικα πρωτοτυπα της

 

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2010/05/10x0511nokian82306.jpg

 

 

 

Προσωπικη υποθεση ειναι οτι προκειται για το Ε7, και οχι το Ν9 αφου αυτο αναμενεται με meego. Και σε διαφορα φορα του εξωτερικου οι περισσοτεροι για Ε7 μιλανε...

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν αποδειχθεί αυτό το Ν9 εγώ θα απογοητευθώ πολύ...

Σε καμία περίπτωση δεν είναι το Ν9 το οποίο έχει διαφορετικό σχεδιασμό από το Ν8 και είναι λίγο πιο χοντρό και με μεγαλύτερη οθόνη (φυσικών διαστάσεων και ανάλυσης). Επίσης, όπως ξέρουμε εδώ και καιρό, το Ν9 θα είναι το πρώτο meego.

 

Αυτό που βλέπουμε κατά πάσα πιθανότητα, όταν παρουσιαστεί θα ονομάζεται Ε7.

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία περίπτωση δεν είναι το Ν9 το οποίο έχει διαφορετικό σχεδιασμό από το Ν8 και είναι λίγο πιο χοντρό και με μεγαλύτερη οθόνη (φυσικών διαστάσεων και ανάλυσης). Επίσης, όπως ξέρουμε εδώ και καιρό, το Ν9 θα είναι το πρώτο meego.

 

Αυτό που βλέπουμε κατά πάσα πιθανότητα, όταν παρουσιαστεί θα ονομάζεται Ε7.

 

Αυτό ακριβώς περιμένω εγώ..

Να δώ για πόσο ακόμα θα μείνω με το 5800 (που κατά τα άλλα το βρίσκω καλό, αλλά αργό)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

παντως τα demo βιντεο που υπαρχουν τρεχουν με symbian 100%...

 

http://www.youtube.com/watch?v=jHpN6dFgoCg

Edited by el3ctronick
Link to comment
Share on other sites

Αν τρεχει symbian τοτε δεν ειναι Ν. Πιο πολυ για Ε το βλεπω. Θετικο η 4" οθονη, αναλυση ομως δεν ξερουμε...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Αν τρεχει symbian τοτε δεν ειναι Ν. Πιο πολυ για Ε το βλεπω. Θετικο η 4" οθονη, αναλυση ομως δεν ξερουμε...

 

nHD (360x640). Εγώ πιστεύω πως είναι ένα N8 variant του τύπου N8q (qwerty) ή κάτι τέτοιο...

 

Κρίμα ήθελα MeeGo...

Link to comment
Share on other sites

Αν τρεχει symbian τοτε δεν ειναι Ν. Πιο πολυ για Ε το βλεπω. Θετικο η 4" οθονη, αναλυση ομως δεν ξερουμε...

 

Στο βίντεο απο το engadget κάνει αναφορά για ανάλυση 640χ360

Link to comment
Share on other sites

μην μπερδευεστε, Ν9 το εχουν ονομασει αυθαιρετα οι reviewers το πραγματικο της ονομα Ν8-01, Εχχ Cχχ η δεν ξερω τι αλλο θα ανακοινωθει συντομα,πιθανον το σεπτεβριο στο nokia world
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μικρη η αναλυση για 4"; Δεν θα μπορουσε να εχει 800x480;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μικρη η αναλυση για 4"; Δεν θα μπορουσε να εχει 800x480;

 

Κάτι πρέπει να παίζει με το symbian... Ίσως δε θα παίζουν καλά οι εφαρμογές του σε 800x480. Δεν ξέρω ακριβώς, αλλά κάτι τέτοιο υποπτεύομαι.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, απο το video δεν δειχνει να υστερει σε ευκρινεια. Αλλα απο κοντα ισως να ειναι εντονο το πιξελιασμα. Να σου πω ομως, καλυτερα απο το να εχεις μια μικροτερη οθονη με υψηλοτερη αναλυση. Συγκριτικά με τα παλια symbian πχ το Ε51 που εχω εχει καλυτερη ευκρίνεια αλλα η διαγωνιος πχ του 3230 μου φαινεται πιο ανετη και ας εχει τη μιση αναλυση... Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...