Jump to content

[Επίσημο] HTC HD mini


zalaros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενημερώθηκε. :rolleyes:

 

(Ευχαριστούμε τον Οδυσσέα!)

 

 

 

Γιάννη κάνε edit στο post του zalaros

γιατί το link το έχει κάνει copy-paste από το post μου και όχι από quote.

Το κανονικό link είναι αυτό.

http://rapidshare.com/files/378018143/480_320_320_480-odytsak.rar

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιάννη κάνε edit στο post του zalaros

γιατί το link το έχει κάνει copy-paste από το post μου και όχι από quote.

Το κανονικό link είναι αυτό.

http://rapidshare.com/files/378018143/480_320_320_480-odytsak.rar

Έκανα edit το ποστ μου ;) Και να φανταστείς όταν έφτιαχνα το ποστ το είχα στο μυαλό μου αλλά μετά το ξέχασα :blink: :lol: :lol: :lol:

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν ClearType στο mini κάντε τα παρακάτω:

Με έναν Registry Editor πηγαίνουμε στο HKLM -> System -> GDI όπου δημιουργούμε new key δίνοντάς του το όνομα ClearType. Μπαίνουμε μέσα στο ClearType και δημιουργούμε new dword με όνομα ClearType και τιμή 1. Επανεκκίνηση και είναι έτοιμο ;) Για κάποιον λόγο η ρύθμιση ClearType λείπει από τις ρυθμίσεις συστήματος. Δεν ξέρω αν γίνεται μέσω Registry να εμφανιστεί η ρύθμιση για το ClearType.

Edited by zalaros
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που το έχετε αγοράσει και λέτε ότι έχει πρόβλημα με την ανάλυση στο destinator:

Μια φωτο να δουμε λιγο το προβλημα;

 

Και επίσης, μία άσχετη ερώτηση, στις capacitive οθόνες, αν βάλεις screen protector (υπερβολή, το ξέρω), έχεις πρόβλημα μετά με το να καταλαβαίνει η οθόνη που πατάς;

Carpe Diem

http://www.custominsight.com/services/bmw.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και επίσης, μία άσχετη ερώτηση, στις capacitive οθόνες, αν βάλεις screen protector (υπερβολή, το ξέρω), έχεις πρόβλημα μετά με το να καταλαβαίνει η οθόνη που πατάς;

 

Όχι δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Για όσους θέλουν ClearType στο mini κάντε τα παρακάτω:

Με έναν Registry Editor πηγαίνουμε στο HKLM -> System -> GDI όπου δημιουργούμε new key δίνοντάς του το όνομα ClearType. Μπαίνουμε μέσα στο ClearType και δημιουργούμε new dword με όνομα ClearType και τιμή 1. Επανεκκίνηση και είναι έτοιμο ;) Για κάποιον λόγο η ρύθμιση ClearType λείπει από τις ρυθμίσεις συστήματος. Δεν ξέρω αν γίνεται μέσω Registry να εμφανιστεί η ρύθμιση για το ClearType.

 

Ενημερώθηκε το πρώτο post. Όσοι βρίσκεται ενδιαφέροντα tweaks και όχι μόνο, μη διστάζετε να με ενοχλείτε για να τα βάζω στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τις πρώτες ώρες/μέρες στο αντικαθιστά το κατάστημα αγοράς. Εάν εμφανιστεί αργότερα επίσκεψη στο service της ACE Hellas και αντικατάσταση οθόνης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τις πρώτες ώρες/μέρες στο αντικαθιστά το κατάστημα αγοράς. Εάν εμφανιστεί αργότερα επίσκεψη στο service της ACE Hellas και αντικατάσταση οθόνης.

 

Τέλεια... Ευχαριστώ πολύ.

Καμμία φώτο με το destinator να φορτώνει στην πληρη-προβληματική ανάλυση;

 

Να υποθέσω ότι το orientation της οθόνης του τηλεφώνου αλλάζει αυτόματα με το γυροσκόπιο (περιστρέφοντας την συσκευή);

Carpe Diem

http://www.custominsight.com/services/bmw.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να υποθέσω ότι το orientation της οθόνης του τηλεφώνου αλλάζει αυτόματα με το γυροσκόπιο (περιστρέφοντας την συσκευή);

 

Δεν έχει πέσει η συγκεκριμένη συσκευή στα χέρια μου αλλά κρίνοντας από τις υπόλοιπες, αυτό θα γίνεται όχι σε γενική βάση αλλά μόνο σε εφαρμογές που το υποστηρίζουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ σήμερα από Expansys. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές. Η οθόνη έχει θα έλεγα το ιδανικό μέγεθος (έχω και το HD2), το συνολικό μέγεθος και βάρος είναι επίσης ιδανικά, η οθόνη είναι βέβαια capacitive και ανταποκρίνεται άψογα (μάλλον είναι η ίδια που έχουν βάλει και στο Hero) και η απόκριση της συσκευής είναι άμεση. Ήθελα να ρωτήσω ποιες είναι οι διαφορές ανάμεσα στο WM 6.5 και στα WM 6.5.3 που φοράει το mini;

Τέλος, στα αρνητικά θα βάλω την απεικόνιση του κειμένου που είναι κάπως λεπτή και άσχημη (τα fonts). Θα δοκιμάσω το tip για την ενεργοποίηση του clear type, μήπως φταίει αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Τέλος, στα αρνητικά θα βάλω την απεικόνιση του κειμένου που είναι κάπως λεπτή και άσχημη (τα fonts). Θα δοκιμάσω το tip για την ενεργοποίηση του clear type, μήπως φταίει αυτό.

Το cleartype σίγουρα βελτιώνει κατά πολύ την κατάσταση. Το πρώτο πράγμα που έψαξα μόλις έπιασα το κινητό στα χέρια μου ήταν αυτό. Όντως πολύ άσχημη η απεικόνιση του κειμένου. Στους xda κάποιοι λένε πως βελτιώνεται ακόμη περισσότερο αν μεγαλώσεις λίγο τα fonts. Εμένα πάντως με κάλυψε πλήρως η ενεργοποίηση του cleartype ;)

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποια προβλήματα με τον Resco Explorer, αλλά και με το Resco Keyboard (v5.23). Στο πρώτο μου κόβει η κάτω μπάρα των WM, μέρος από την κάτω μπάρα του resco, ενώ στο δεύτερο, μου βγάζει το iSkin πληκτρολόγιο πολύ μικρό σε μέγεθος.
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ σήμερα από Expansys. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές. Η οθόνη έχει θα έλεγα το ιδανικό μέγεθος (έχω και το HD2), το συνολικό μέγεθος και βάρος είναι επίσης ιδανικά, η οθόνη είναι βέβαια capacitive και ανταποκρίνεται άψογα (μάλλον είναι η ίδια που έχουν βάλει και στο Hero) και η απόκριση της συσκευής είναι άμεση. Ήθελα να ρωτήσω ποιες είναι οι διαφορές ανάμεσα στο WM 6.5 και στα WM 6.5.3 που φοράει το mini;

Τέλος, στα αρνητικά θα βάλω την απεικόνιση του κειμένου που είναι κάπως λεπτή και άσχημη (τα fonts). Θα δοκιμάσω το tip για την ενεργοποίηση του clear type, μήπως φταίει αυτό.

 

Η μικροτερη οθονη σε σχεση με το ...μεγαλο δημιουργει προβλημα ?Στην αρχικη οθονη ποσα εικονιδια μπορουμε να βαλουμε στη σειρα και ποσες σειρες ? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ήθελα να ρωτήσω ποιες είναι οι διαφορές ανάμεσα στο WM 6.5 και στα WM 6.5.3 που φοράει το mini;

 

Όσον αφορά την εμφάνιση έφυγε το start από πάνω αριστερά (και μπορεί να μπει κάτω αριστερά) και μεγάλωσε η κάτω μπάρα. Όσον αφορά την ταχύτητα, τα 6.5.X builds είναι πιο γρήγορα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Eπιασα λίγο στα χέρια μου χθες το mini του zalaros, πραγματικά απογοήτευση.:O
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Eπιασα λίγο στα χέρια μου χθες το mini του zalaros, πραγματικά απογοήτευση.:O

 

από ποιά άποψη? με ενδιαφέρει και εμένα αυτό που λες...

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα σαν κάτοχος HD2, υπό άλλες συνθήκες θα το είχα αγοράσει ήδη.:)
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα σαν κάτοχος HD2, υπό άλλες συνθήκες θα το είχα αγοράσει ήδη.:)

 

Κι εγω εχω HD2 . Τι μειονεκτηματα εχει το mini ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φαντάζομαι ότι ο Οδυσσέας θα εννοεί τα προφανή... μέγεθος οθόνης, ram και ταχύτητα επεξεργαστή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι ο Οδυσσέας θα εννοεί τα προφανή... μέγεθος οθόνης, ram και ταχύτητα επεξεργαστή.

 

 

Η οθονη ειναι κατι απολυτα αναμενομενο χωρις βεβαια να ειναι μικρη και του mini . Ο επεξεργαστης του ποσο μικροτερος ειναι ? Το κανει πολυ πιο αργο ? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όχι δεν είναι πολύ πιο αργό, απλά σε γενικότερες γραμμές σου δίνει την αίσθηση του "λίγου" σε σχέση με το HD2.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οποτε οποιος ενδιαφερεται παει "το πιανει" και αποφασιζει. Η πιο αλανθαστη μεθοδος.Η μοναδικη φορα που πηρα κινητο χωρις να το εχω πιασει ηταν με το HD2 γιατι δεν το εβρισκα πουθενα ανοιχτο. Δεν μετανοιωσα αλλα λιγο μικροτερο θα το ηθελα.Κατι σαν μεγεθος Iphone.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχει καποιος κάτοχος την καλοσυνη να μας ενημερωσει για το sar?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...