Jump to content

[Επίσημο] HTC HD mini


zalaros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.gsmarena.com/htc_hd_mini-3163.php

Δεν βρήκα άλλο thread για το HD mini και έφτιαξα αυτό. Με χαρακτηριστικά του HD και του HD2 σε μίνι διαστάσεις, μάλλον απευθύνεται σε αυτούς που... θέλουν Windows Mobile σε μίνι διαστάσεις :lol: Αναμένεται στα μέσα του Απρίλη και η τιμή του δεν θα υπερβαίνει τα 400€. http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=196164 Θετική εντύπωση μου άφησαν κάποια χαρακτηριστικά του όπως πχ. Capacitive οθόνη, 600 MHz επεξεργαστής, 384 MB RAM, accelerometer και proximity sensor ενώ δεν ξέρω τι παίζεται με την ανάλυση της οθόνης 320 x 480 pixels HVGA. (συμβατότητα με προγράμματα δηλαδή κλπ.) Για το μέγεθός του πάντως φαίνεται πολύ καλό. Ίδωμεν...

 

http://img.gsmarena.com/vv/pics/htc/htc-hd-mini-00.jpg

 

SAR : 0.985 W/kg

 

Ελληνικό εγχειρίδιο:

100318_HDmini_HTC_Grk_UM.pdf

100301_HDmini_HTC_Grk_QSG.pdf

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

HTC HD Mini FAQ

 

 

*Για οτιδήποτε update / link κρίνετε ότι είναι σκόπιμο να προστεθεί στο πρώτο post επικοινωνήστε μαζί μου... athanaso77.

Edited by Muck Smith
προσθήκη sar
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως βλέπω μια στροφή απο τις εταιρίες στις συσκευές μικρότερου μεγέθους όπως για παράδειγμα η Νόκια με το Ν97 mini, η SE με το X10 mini και τώρα και η HTC.

 

Όπως και να χει είναι μια ενδιαφέορυσα πρόταση απο αυτή την εταιρία που επιτέλους βγάζει μια πιο προσιτή οικονομικά συσκευή και μπαίνει στο παχνίδι των mid-range συσκευών διευρίνοντας το target group της.

Link to comment
Share on other sites

5 Απριλίου αναμένεται από το expansys. Οπότε λογικά θα το δούμε σε ελληνικά καταστήματα μέσα στο καλοκαίρι.
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ πάλι τη θεωρώ μια αναμενόμενη συσκευή μέσης κατηγορίας εάν κρίνω από την πορεία των εξελίξεων. Ίδωμεν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι τη θεωρώ μια αναμενόμενη συσκευή μέσης κατηγορίας εάν κρίνω από την πορεία των εξελίξεων. Ίδωμεν.

Συμφωνώ :) Έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά σε σύγκριση με τις συσκευές που ήδη κυκλοφορούν αλλά θα είναι μέσης κατηγορίας σε σύγκριση με αυτές που θα κυκλοφορήσουν. Σίγουρα θα δελεάσει αυτούς που δεν θέλουν μεγάλη οθόνη ;)

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σίγουρα θα δελεάσει αυτούς που δεν θέλουν μεγάλη οθόνη ;)

 

Δεν ξέρω πολλούς τέτοιους! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται δύσκολο ένα middle-end κινητό σαν το hd mini να κοστίζει κάτω από 400 ευρώ (τουλάχιστον στην Ελλάδα), γιατί έτσι θα τεθεί αντιμέτωπο με το low-end touch2 (που στην Ελλάδα κοστίζει 350ευρώ).. Θα δούμε!
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μου φαίνεται δύσκολο ένα middle-end κινητό σαν το hd mini να κοστίζει κάτω από 400 ευρώ (τουλάχιστον στην Ελλάδα), γιατί έτσι θα τεθεί αντιμέτωπο με το low-end touch2 (που στην Ελλάδα κοστίζει 350ευρώ).. Θα δούμε!

 

Ούτως ή άλλως, όταν θα βγει θα θεωρείται αντικαταστάτης του Touch2, συνεπώς λογικό είναι να κυμαίνεται σε αυτές τις τιμές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πολλούς τέτοιους! :rolleyes:

 

Δεν υπάρχει κανείς που να μην θέλει μεγάλη οθόνη, υπάρχουν αρκετοί όμως που δεν θέλουν γκουμούτσα συσκευή...:shifty:

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν υπάρχει αμφιβολία περί τούτου, γιαυτό εξάλλου και οι περισσότερες εταιρίες έχουν τέτοιες συσκευές στο portfolio τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πάντως ότι η επιτυχία η όχι της συγκεκριμένης συσκευής μπορεί να έρθει μόνο απ την τιμή της!! συγκεκριμένα απ τα 350 ευρώ κ κάτω (δε ξέρω βέβαια κατά πόσο είναι αυτό εφικτό...) θα πραγματοποιείσει το λιγότερο αξιοπρεπείς πωλήσεις.

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ενδιαφέρομαι για το κινητό αλλά με απογοητέυει η τιμή

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003A2J8B2

 

πόσο περίπου θα κοστίζει στην Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδή το Diamond το βαρέθηκα και τα έχει παίξει και λίγο ενώ το HD2 είναι πολύ μεγάλο για να κάνω τη δουλειά μου έτσι όπως τη θέλω, σκέφτομαι να περιμένω αυτό ή να χτυπήσω ένα Diamond2?? Το HD mini έχει περισσότερη RAM αλλά το Topaz καλύτερη ανάλυση.. Και είναι και σε μια χαρά τιμή και κλείνω προς τα εκεί αλλά είπα να ακούσω και μια 2η γνώμη..!

Γιάννη τι λες?!

ΥΓ: Η τελευταία αναβάθμιση στο Topaz είναι σε 6.5.3??

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καμία συσκευή της HTC δεν φοράει επίσημα (ακόμα) τα 6.5.X, ούτε η τελευταία rom του D2. Τώρα το θέμα της επιλογής είναι καθαρά υποκειμενικό. To mini ανήκει σε διαφορετική κατηγορία και στην ουσία είναι αντικαταστάτης του Touch2. Εάν σε ενδιαφέρει άνοιξε ένα θέμα στους Διαξιφισμούς για να πάρεις περισσότερες απόψεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οκ, thanks! Όχι, δεν έχει νόημα! Είπα απλώς να ακούσω κάποιον που έχει άμεση επαφή..Επειδή, όπως λες, είναι υποκειμενικό μάλλον εγώ πρέπει να καταλήξω!!!:D

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι κατά τη γνώμη μου zuper,

& από άποψη δυνατοτήτων & από άποψη μεγέθους.

Νομίζω ότι υπάρχει αρκετά μεγάλο κοινό,

που ζητάει smartphones με ανθρώπινο μέγεθος οθόνης.

Μη ξεχνάμε ότι μιλάμε για τηλέφωνο.

Αν βάλουν & τα 7ρια (όταν αυτά κυκλοφορήσουν), απλά το έχω "σκουπίσει"!

:food:

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...