Jump to content

[Επίσημο] HTC HD mini


zalaros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΗTC Touch II ;)

 

Σε ευχαριστώ διάβασα όλες τις σελιδες και ημουν ετοιμος αυριο να το παρω αλλα τώρα ανυσηχω.το μοντέλο που λες έχεις τις ιδιες δυνατότητες?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ διάβασα όλες τις σελιδες και ημουν ετοιμος αυριο να το παρω αλλα τώρα ανυσηχω.το μοντέλο που λες έχεις τις ιδιες δυνατότητες?

 

Είναι πιο γρήγορο από το mini με γραφιδα(οχι capacitive) και με κορυφαίο gps και ανάλυση οθόνης qvga 2,8in 320X240:)

Φυσικά πιο μικρό και πιο ομορφο προσωπικά:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο γρήγορο από το mini με γραφιδα(οχι capacitive) και με κορυφαίο gps και ανάλυση οθόνης qvga 2,8in 320X240:)

Φυσικά πιο μικρό και πιο ομορφο προσωπικά:rolleyes:[/quote

 

Η αλήθεια ειναι πως δεν ξέρω πιο να παρώ σκεφτομαι μιπως να πάρω καποιο ακόμα πιο απλο?πχ w995 γιατι και το p990i που έχω ποτέ δεν έμαθα όλες τις δυνατοτητες του.

Link to comment
Share on other sites

για να ειμαι πιο συγκεκριμενος και να μην με κατηγορησουν....θα ανεφερθω σε ενα συγκεκριμενο παραδειγμα.

μολις το συνδεσω με USB μου βγαζει επιλογη αν θελω να κανει συγχρονισμο με pc μεσω activesync η να ειναι σαν σκληρος κτλ.

εχει ενα κουμπι "Τελος" στο κατω μερος της οθονης αφου πατησεις αυτο που θελεις. ε αυτο το κουμπι "Τελος" πρεπει να το πατησω 2-3 φορες για να παρει μπρος (αυτο μου συμβαινει ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ και ΟΧΙ παντα).

φυσικα και το Νοκια που ειχα ετρωγε καποια κολληματα αλλα η τα ειχα συνηθισει (μπορει) η μαλλον δεν ηταν σε σημεια που σου σπανε τοσο τα νευρα.

 

ΕΡΩΤΗΣΗ 1: γιατι δεν βρισκω πουθενα επιλογη να ρυθμισω τα SMS να αποθηκευονται στην καρτα μνημης και οχι στο τηλεφωνο η στην SIM?????

 

Χθές του έκανα update απο το επίσημο site της htc....νομίζω πως πρόβλημα απόκρισης δεν έχει το κουμπί αλλά ο υπολογιστής να το αναγνωρίσει....εάν πάς στις ρυθμίσεις/μενού/περισσότερα/συνδέσεις/usb σε pc θα δείς οτι αποκρίνεται άμεσα το κινητό.γενικά τέτοια προβλήματα δεν έχω,ούτε μεταφοράς αρχείων.

το θέμα με τον ήχο και τα ακουστικά με ενημέρωσε ένας φίλος ότι υπάρχει γενικά στα καινούρια κινητά και συγκεκριμένα στο χperia 10 και είναι μάλλον απο την Είσοδο του ήχου 3,5 χιλ.....όσο για τα sms έχεις απόλυτο δίκιο,αλλά λογικά πρέπει να προσαρμοστούμε στο touch ;)

αναφορικά με το ίντερνετ είναι πολύ καλό , μπορείς να κατεβάσεις και το spb wireless monitor που σου δίνει αρκετές πληροφορίες,εννοείτε το no data......αλλά σε ταχύτητα και απόκριση εμένα μου έχει κάνει θετική εντύπωση.

το copilot που έχει trial 15 μέρες εμένα δεν με ικανοποίησε αλλά δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ ξανά πλοηγό για να μπορώ να συγκρίνω.....

Link to comment
Share on other sites

TCPMP εγγυση το προγραμμα. Μεχρι και υποτιτλους βλεπεις.

Για flv δεν ξερω. αλλα .avi και .mp4 παιζει.

Δηλαδη μπορεί να ''τραβήξει'' και ξεχωριστους υπότιτλους, ή δείχνει μόνο τους ενσωματωμένους στα βιντεάκια?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μπορεί να ''τραβήξει'' και ξεχωριστους υπότιτλους, ή δείχνει μόνο τους ενσωματωμένους στα βιντεάκια?

 

Διαβάζει κανονικά τους υπότιτλους (και στα Ελληνικά) και δεν χρειάζεται να είναι ενσωματωμένοι.

Μπορείς να το δοκιμάσεις, το πρόγραμμα είναι δωρεάν.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια σας παιδια ποσες μερες περιπου κραταει?

Προς το παρον εμενα μετα απο 2 μερες θελει φορτιση και με BT και wifi σχεδον παντα κλειστα...

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια σας παιδια ποσες μερες περιπου κραταει?

Προς το παρον εμενα μετα απο 2 μερες θελει φορτιση και με BT και wifi σχεδον παντα κλειστα...

 

2 μέρες με wifi και δοκιμάζοντας εφαρμογές,παιχνίδια.....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

ερώτηση.. Εαν πάρω το mini απο την Vodafone, θα φορά επάνω Vodafone ROM ή θα έχει την κανονική, την επισήμη δηλαδή της HTC.. Γενικά θέλω να ρώτησω δίοτι δεν μου αρέσουν οι ROM της Vodafone, ούτε τα λογοτίπα που βάζει, ασε που μέτα δεν ξέρω εαν θα δέχεται τις αναβαθμίσεις ROM απο το επίσημο site της HTC.

 

Ευχαρίστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

ερώτηση.. Εαν πάρω το mini απο την Vodafone, θα φορά επάνω Vodafone ROM ή θα έχει την κανονική, την επισήμη δηλαδή της HTC.. Γενικά θέλω να ρώτησω δίοτι δεν μου αρέσουν οι ROM της Vodafone, ούτε τα λογοτίπα που βάζει, ασε που μέτα δεν ξέρω εαν θα δέχεται τις αναβαθμίσεις ROM απο το επίσημο site της HTC.

 

Ευχαρίστω

 

καλημέρα,

η έκδοση rom είναι η 1.07.482.1 ELL.ΤΟ κινητό το πήρα απο το πλαίσιο,μέσω της vodafone.οπότε δεν ξέρω αν σε βοηθάω,πάντως update απο την htc έκανα χωρις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

το destinator έχει καταφέρει κανείς να το κάνει να παίξει σωστά ? αν ναι μπορεί ένας συνάδελφος να μου στήλη με pm ένα link... Edited by creation
:)
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

η έκδοση rom είναι η 1.07.482.1 ELL.ΤΟ κινητό το πήρα απο το πλαίσιο,μέσω της vodafone.οπότε δεν ξέρω αν σε βοηθάω,πάντως update απο την htc έκανα χωρις πρόβλημα.

 

Σε μερικά τηλέφωνα π.χ HTC DIAMOND 2, βγαίνει ROM η οποια ειναι VODAFONE και έχει μερικές διαφορες απο την επισημη ROM..

 

Παραδειγμα, το τηλεφωνο σου γραφει πουθενα επανω Vodafone ?

Link to comment
Share on other sites

Σε μερικά τηλέφωνα π.χ HTC DIAMOND 2, βγαίνει ROM η οποια ειναι VODAFONE και έχει μερικές διαφορες απο την επισημη ROM..

 

Παραδειγμα, το τηλεφωνο σου γραφει πουθενα επανω Vodafone ?

 

όχι,δεν γράφει πουθενά vodafone....και δεν έχει κ wallpapers,screensavers.....αν αυτό εννοείς

Link to comment
Share on other sites

το destinator έχει καταφέρει κανείς να το κάνει να παίξει σωστά ? αν ναι μπορεί ένας συνάδελφος να μου στήλη με pm ένα link...

 

δεν υπαρχουνε skin στην αναλυση της οθονης του mini...Μεχρι το dest7 φτιαχνονται skin μετα ειναι πιο δυσκολο..Παντως δυσκολα θα βγει skin σε αυτηνντην αναλυση μιας και ειναι το μοναδικο κινητο που την υποστηριζει

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

udtates για το mini απο που κατεβαζεται ρε παιδια?

Στο επισημο site δεν βρηκα κατι...

δεν πρεπει να εχει βγει κατι.

Link to comment
Share on other sites

1)

Στο HTC με τον Opera μπορει καποιος να δει αν εχει το ιδιο προβλημα με εμενα στο http://www.meteo.gr ;

 

πατηστε π.χ. τις προγνωσεις θαλασσων στα αριστερα και στο νεο μενου πατηστε π.χ. αργολικο κολπο.

δεν μπορω να βρω στοχο να παρει!!!! φευγει το υπομενου κτλ.... :mad::mad::mad:

 

2) TCPMP : αυτο γινεται εγκατασταση μεσα απο υπολογιστη; γιατι κατεβασα ενα αρχειο "SoftonicEN_tcpmp.pocketpc.0.72RC1.exe" και οταν το τρεχω απο το HTC μου βγαζει οτι δεν ειναι εγκυρη εφαρμογη του Pocket PC....και εχω μονο Ubuntu μπροστα μου τωρα....

Edited by whitecat
Link to comment
Share on other sites

να κανω 2 ερωτησεις κι'εγω για τους κατοχους.

1)Προστατευτικο οθονης δεν εχει???

2)Και για την μπαταρια μονο με 30 λεπτα τηλεφωνα αντε και κανα μυνημα την ημερα,θα κρατησει 3 ημερες.???

Link to comment
Share on other sites

1)Προστατευτικο οθονης δεν εχει???

1) οχι στην συσκευασια του Πλαισίου τουλαχιστον. πουλανε ζελατινες παντως ολα σχεδον τα μαγαζια που την κοβεις με το ψαλιδι στο μεγεθος που θελεις.

Link to comment
Share on other sites

εγω ρωταω απλα εαν σε αυτη την οθονη μπορεις να βαλεις προστατευτικο?

εχει βαλει κανεις ?

ειναι ιδια η λειτουργια οπως σκετο ?

ας μας απαντησει καποιος που το εχει κανει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...