Jump to content

Cosmote Internet On The Go!


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το "3 μηνες unlimited, KAI 400GB για 9 μηνες" του on-the-go comsote mobile  μπορεί κάποιος (που να ξέρει) να το εξηγήσει λίγο ?

Δηλαδή είναι:
1.  3 μηνες unlimited και μετα ξεκινάει το 9μηνο με 400GB (συνολο 12 μηνες = 3 μηνες unl + 9μηνες με 400GB) ?

ή

2. 3 μηνες unlimited και μετα μέχρι το 9μηνο με 400GB (συνολο 9 μηνες =   3 μηνες unl + 6μηνες με 400GB ) ?

ή 

3.  3 μηνες unlimited και έχεις δικαίωμα να καταναλώσεις οτι υπόλοιπο έχεις (αν έχεις κατι, γιατι μπορει και οχι  διοτι πχ στο unlimited 3μηνο εφαγες 450GB)  μέχρι την ληξη 9μηνου (συνολο 9 μηνες = 400GB για 9 μηνες, αλλα στο 1ο 3μηνο αν τα φας παραπανω δεν θα σε περιορισούμε, απλα τους υπολοιπους 6 δεν θα εχεις data) ?
 

Ξέρει κανεις να μας πει safe τι ισχύει ?
Αποψη μου ειναι οτι το 1ο , too good to be true,

μαλλον το 2ο ισχύει (που ειναι παρόμοιο στα 120€ του frog unlimited),
αλλα τους εχω ικανούς για την λεκτική απάτη  του 3ου .

Edited by chris2019
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, chris2019 said:

Αυτό το "3 μηνες unlimited, KAI 400GB για 9 μηνες" του on-the-go comsote mobile  μπορεί κάποιος (που να ξέρει) να το εξηγήσει λίγο ?

Δηλαδή είναι:
1.  3 μηνες unlimited και μετα ξεκινάει το 9μηνο με 400GB (συνολο 12 μηνες = 3 μηνες unl + 9μηνες με 400GB) ?

ή

2. 3 μηνες unlimited και μετα μέχρι το 9μηνο με 400GB (συνολο 9 μηνες =   3 μηνες unl + 6μηνες με 400GB ) ?

ή 

3.  3 μηνες unlimited και έχεις δικαίωμα να καταναλώσεις οτι υπόλοιπο έχεις (αν έχεις κατι, γιατι μπορει και οχι  διοτι πχ στο unlimited 3μηνο εφαγες 450GB)  μέχρι την ληξη 9μηνου (συνολο 9 μηνες = 400GB για 9 μηνες, αλλα στο 1ο 3μηνο αν τα φας παραπανω δεν θα σε περιορισούμε, απλα τους υπολοιπους 6 δεν θα εχεις data) ?
 

Ξέρει κανεις να μας πει safe τι ισχύει ?
(το 1ο , too good to be true, μαλλον το 2ο, αλλα τους εχω ικανούς για το 3ο).

Το πρώτο ισχυει …..τσεκαρισμένο από πέρυσι 

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ ότι το ineternet on the go, εξαιρείται από τις προσφορές της Cosmote, που δίνει για απεριόριστα, όπως το τριήμερο του Αγίου Πνεύματος.

Link to comment
Share on other sites

On 16/6/2024 at 11:01 ΠΜ, ANAGNPANA said:

Ξέρει κανεις να μας πει safe τι ισχύει ?
(το 1ο , too good to be true, μαλλον το 2ο, αλλα τους εχω ικανούς για το 3ο).

Η Cosmote μπορεί να είναι λίγο τσιμπημένη στις τιμές (και καλά κάνει για μένα) αλλά πονηριές δεν κάνει.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Teiresias_ said:

Η Cosmote μπορεί να είναι λίγο τσιμπημένη στις τιμές (και καλά κάνει για μένα) αλλά πονηριές δεν κάνει.

Ποτέ 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Η Cosmote μπορεί να είναι λίγο τσιμπημένη στις τιμές (και καλά κάνει για μένα) αλλά πονηριές δεν κάνει.

Αν οι αλλοι, ειδικα η μαυρη κανει 7 στα 10, εδω κανει 1 στα 10 πονηριες.

Ο,τι ταιριαζει (και πως εχει μαθει να συμπεριφερεται και να του συμπεριφερονται) στον καθε συνδρομητη, δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

On 16/6/2024 at 11:01 ΠΜ, ANAGNPANA said:

Το πρώτο ισχυει …..τσεκαρισμένο από πέρυσι 

Κι όχι μόνο αυτό, αν έχουν περισσέψει από τα 400 (που πέρσι ήταν 200), αγοράζεις ένα οποιοδήποτε άλλο πακέτο και παρατείνεται η λήξη τους πέρα από τους 9 μήνες. Κι εγώ από ίδια εμπειρία το γράφω.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα, πήρα και εγώ τη κάρτα internet on the go με τα 20 ευρώ και την έχω βάλει σε ένα Iphone 14prο για δεύτερη κάρτα αλλά δεν μπορεί να συνδεθεί. μου βγάζει το σήμα Ε(edge) αλλά δεν έχω καθόλου ιντερνετ. με τη βασική κάρτα πάλι κοσμοτε δεν έχω θέμα. έχω κάνει ενεργοποίηση και ταυτοποίηση μέσω fb αλλά και πάλι δεν δουλεύει και στο chat μου λένε συνέχεια θα το κοιτάξουμε και θα σας ενημερώσουμε. Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο, στείλε στο Facebook, βοηθάνε πολύ τα παιδιά.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει και εδώ και εδώ και 5 μέρες δεν μπορούν να το λύσουν. Στη αρχή μου λέγανε ότι φταίει έπειδή δεν έχει γίνει ταυτοποίηση. Έγινε η ταυτοποίηση και συνεχίζετε το πρόβλημα. Περιμένω τώρα ακόμα περισσότερες οδηγίες. 

Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο πρόβλημα τον Οκτώβρη. Ούτε μέσω chat, ούτε από την εξυπηρέτηση έκαναν κάτι. Τελικά πήγα σε κατάστημα Γερμανός. Ο υπάλληλος έβαλε τη sim σε συσκευή δική τους για να διαπιστώσει το πρόβλημα (EDGE) και πήρε τηλ. στην εξυπηρέτηση (για τους ίδιους). Πρέπει να σου ενεργοποιήσουν το 4G/5G wificalling οι ίδιοι επειδή αυτή η κάρτα δεν μπορεί να στείλει sms. Μέσα σε 2 λεπτό έλαβα sms και μου το ενεργοποίησαν.

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις την κάρτα internet on the go με τα 20€ που έχει 15gb για 12 μήνες, χρειάζεται να πληρώσεις κάτι ενδιάμεσα στον χρόνο για να συνεχίζουν να ισχύουν τα 15gb όπως αγορά κάποιου πακέτου, ανανέωση κτλ; Και ακόμη ένα ερώτημα, μετά το χρόνο τι; μπορείς να πάρεις άλλο πακέτο και έτσι να έχεις συνεχώς 15gb για ένα χρόνο με 20€;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τους έστειλα αναλυτικά στο τσατ τι πρέπει να κάνουν και το φτιάξανε. Επίσης μου «φάγανε» τα 15γβ. Δεν μου ήρθανε ποτέ. Πολύ κακό customer support. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, chtrig said:

Αν πάρεις την κάρτα internet on the go με τα 20€ που έχει 15gb για 12 μήνες, χρειάζεται να πληρώσεις κάτι ενδιάμεσα στον χρόνο για να συνεχίζουν να ισχύουν τα 15gb όπως αγορά κάποιου πακέτου, ανανέωση κτλ; Και ακόμη ένα ερώτημα, μετά το χρόνο τι; μπορείς να πάρεις άλλο πακέτο και έτσι να έχεις συνεχώς 15gb για ένα χρόνο με 20€;

Μετά έχει 200GB με 25€/μήνα ή 5GB με 10€ ή 200GB με 80€ για 1 χρόνο τα οποία κάνουν rollover.

Όμως λόγω καλοκαιριού μέχρι 31/8 έχει ειδικές τιμές.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MIKU said:

Μετά έχει 200GB με 25€/μήνα ή 5GB με 10€ ή 200GB με 80€ για 1 χρόνο τα οποία κάνουν rollover.

Όμως λόγω καλοκαιριού μέχρι 31/8 έχει ειδικές τιμές.

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά φταίω εγώ, το διατύπωσα λάθος, εννοούσα αν μπορείς να καταργήσεις ή παρατήσεις το νούμερο και να αγοράσεις νέο στο όνομά σου ή αποδίδεται μια φορά ανά ΑΦΜ πχ.

Edited by chtrig
Link to comment
Share on other sites

On 18/7/2024 at 3:47 ΜΜ, chtrig said:

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά φταίω εγώ, το διατύπωσα λάθος, εννοούσα αν μπορείς να καταργήσεις ή παρατήσεις το νούμερο και να αγοράσεις νέο στο όνομά σου ή αποδίδεται μια φορά ανά ΑΦΜ πχ.

Είναι σε στυλ καρτοκινητου

οποτε μπορείς να πάρεις και άλλο στο όνομα σου 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,μήπως θυμάται κάποιος φίλος εάν πέρυσι είχε πάρει παράταση η προσφορά με τους 3 δωρεάν μήνες + 400 gb?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

On 26/7/2024 at 8:19 ΜΜ, DEERHUNTER said:

καλησπέρα,μήπως θυμάται κάποιος φίλος εάν πέρυσι είχε πάρει παράταση η προσφορά με τους 3 δωρεάν μήνες + 400 gb?

ευχαριστώ

Όχι δεν πήρε παράταση 

Link to comment
Share on other sites

On 28/8/2023 at 8:04 ΠΜ, user_one said:

Έδωσαν παράταση στην ενεργοποίηση του απεριόριστου πακέτου διμήνου των 25€ έως 29/09

(Δείτε τους όρους χρήσης του πακέτου στο cosmote App)

Πέρυσι είχε πάρει παράταση ενός μηνός

Κάθε χρόνο δίνει 2-3 εβδομάδες

Αυτό δε σημαίνει βέβαια ότι θα δώσει και φέτο

Επίσης, η ανακοίνωση έρχεται στην καλύτερη 2-3 ημέρες πριν λήξει ο Αύγουστος

Πρόπερσι νομίζω ότι το ανακοίνωσαν κυριολεκτικά την τελευταία ημέρα (31/08)

Edited by user_one
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

On 26/7/2024 at 8:19 ΜΜ, DEERHUNTER said:

καλησπέρα,μήπως θυμάται κάποιος φίλος εάν πέρυσι είχε πάρει παράταση η προσφορά με τους 3 δωρεάν μήνες + 400 gb?

ευχαριστώ

Δώσανε παράταση και φέτο

image.png

Edited by user_one
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, ψήνομαι να βάλω ένα πακέτο ακόμη για το εξοχικό, αν και έχω απεριόριστο από το προηγούμενο πακέτο έως αρχές Οκτωβρίου.

Σίγουρα θα μου χρειαστεί, αφού πηγαίνω.

Μακάρι να το κάνανε μόνιμο.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δώσανε παράταση 2 εβδομάδων επιπλέον (μέχρι και 30/09)

image.thumb.png.58827f046bb8a30685dc5921c41d0b53.png

Edited by user_one
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...