Jump to content

Samsung S5620 Monte


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπέρα αντιμετωπίζω πρόβλημα με την samsung GT S5620. Τοποθετώ οποιαδήποτε καρτα sim δίνω το pin και μου εμφανίζει την ένδειξη ¨Κωδικός πρόσβασης sim¨. Έχω δοκιμάσει τα μηδενικά, 1234 κτλ αλλά δυστηχώς τίποτα. Η συσκεθή είναι καινούρια και δεν έχει χρησιμοποιηθεί ποτέ ωστε να έχω αλλάξει κάτι. Ψάχνωντας βρήκα τον κωδικό *2767*2878# αλλά δεν το δέχεται στο 8ο ψηφίο μου σταματάει.

Αν μπορεί καποιος να βοηθήσει, ευχαριστώ πολύ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 463
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαλησπέρα αντιμετωπίζω πρόβλημα με την samsung GT S5620. Τοποθετώ οποιαδήποτε καρτα sim δίνω το pin και μου εμφανίζει την ένδειξη ¨Κωδικός πρόσβασης sim¨. Έχω δοκιμάσει τα μηδενικά, 1234 κτλ αλλά δυστηχώς τίποτα. Η συσκεθή είναι καινούρια και δεν έχει χρησιμοποιηθεί ποτέ ωστε να έχω αλλάξει κάτι. Ψάχνωντας βρήκα τον κωδικό *2767*2878# αλλά δεν το δέχεται στο 8ο ψηφίο μου σταματάει.

Αν μπορεί καποιος να βοηθήσει, ευχαριστώ πολύ;)

 

ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΤΟ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕΣ

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να απενεργοποιησω τελειως το ιντερνετ επειδη με χρεωνει συνεχεια οταν πατιεται και μπαινει καταλαθος.πωσ γινετε να το βγαλω τελειως ωστε να μην μπορει να συνδεθει και με χρεωνει αδικα?? μονο με wi-fi θελω να μπαινω.παρακαλω απαντηστε μου καποιος,ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να απενεργοποιησω τελειως το ιντερνετ επειδη με χρεωνει συνεχεια οταν πατιεται και μπαινει καταλαθος.πωσ γινετε να το βγαλω τελειως ωστε να μην μπορει να συνδεθει και με χρεωνει αδικα?? μονο με wi-fi θελω να μπαινω.παρακαλω απαντηστε μου καποιος,ευχαριστω

 

ρυθμίσεις δικτύου=>Συνδέσεις.

εκεί διέγραψε της συνδέσεις του παροχέα σου

:!:
Link to comment
Share on other sites

ωραια αν διαγραψω εκει που λες ολεσ τις συνδεσεις του παροχεα μου θα δουλευει μετα το we travel κανονικα? ευχαριστω

θα δουλευη το we travel

:!:
Link to comment
Share on other sites

και επειδη σε εχω ζαλισει αν μπορεισ δωσε μου ενα λινκ να κατεβασω χαρτεσ για το we-travel απο αλλεσ χωρεσ, ευχαριστω

 

χάρτες θα βρεις google ,μην τα θες ολα ετοιμα..

 

τα moultirama έχουν προσφορά έως 20/6 το samsung monte 129 ευρώ

:!:
Link to comment
Share on other sites

πηγα το monte μου για service γιατι κατι επαθε το μικροφωνο. υπαρχει περιπτωση να μην καταλαβουν οτι αλλαξα firmware ωστε να μη χασω την εγγυηση και πληρωσω για το μικροφωνο??
Link to comment
Share on other sites

πηγα το monte μου για service γιατι κατι επαθε το μικροφωνο. υπαρχει περιπτωση να μην καταλαβουν οτι αλλαξα firmware ωστε να μη χασω την εγγυηση και πληρωσω για το μικροφωνο??

Δεν θα έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα φιλε μου? γιατι ακουσα πωσ αν το αλλαξεις firmware χανεις τιην εγγυηση και ανχωνομαι

H εγγύηση αφορά μόνο hardware, όχι software. Είχα κάνει debranding στο παρελθόν σε 2-3 συσκευές και δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα.

Δες τα ποστ μου στο Ζ720.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε ,γιατι οταν το πηγα τους ειπα να δουν το μικροφωνο που χαλασε και τουσ ειπα να μου κανουν αναβαθμιση γιατι ταχα κολουσε,αλλα δεν κολουσε απλα δεν δουλευε ι καμερα του μετα απο το fw που το αλλαξα
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο service το πήγες; Εγώ τα πηγαίνω στα Πατήσια και δεν μου ζητάνε ούτε απόδειξη αγοράς.

το πηγα σε εξουσιοδοτημενο service της samsung στην θεσσαλονικη, απο σαλονικα ειμαι και μου ειπαν αν δεν μπορεσουν να το κανουν αυτοι θα το στειλουν στα κεντρικα στην αθηνα. τελικα το εστειλαν αθηνα, τωρα που ακριβως θα σε γελασω. μου ειπαν σε 10 εργασιμες που σε περιπτωση φυγει αθηνα θα το εχω πισω. οι 10 περασανε, τωρα τι να πω δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις αλλαξει firmware στο κινητο του χρησιμοποιωντας το multiloader?? αν ναι μπορει να μου πει αν τσεκαρω και το master rom ή μονο το full download? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά εμένα μου δημιούργησε πρόβλημα η κάμερα.. όταν πάς να την ανοίξεις βγάζει σφάλμα. γνωρίζεται τίποτα

Service κατευθείαν. Και πρόσεξε να το έχεις σε καλή κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάθει κι εγώ στο D980, δεν είναι θέμα λογισμικού.

 

εγω το επαθα στο μοντε και του εβαλα αλλο firmware ευρωπαικο και δουλευε μετα η καμ

 

99 ευρώ το monte πλεον παιδια http://www.open365.gr/index.php?dispatch=categories.view&category_id=1058

 

προσοχή η προηγούμενες οδηγίες καταργήθηκαν Ακριβή διάταξη αρχείων στο wetravel + χαρτες [ΕΤΟΙΜΟ].

 

Για αρχή εκτελείτε:

- Κατεβαζεται τo ένα αρχείο που δίνοντονται εδω

https://rapidshare.com/files/2199316135/WeTravel_new__by_jim_25.7z Αποσυμπιέζεται κατευθείαν το αρχείο στον υπολογιστη,αντιγραφη και επικοληση στο others στη καρτα sd.

- Εκεί είναι φορτωμένα : το ελληνικό μενού(ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΟ με 11 skin new) και οι ελληνικές φωνητικές εντολές (ΒΕΛΤΙΩΜΕΝES)

- Τώρα πάμε στο..μενού =αλλά αρχεία =wetravel =Wetravel .jar(samsung monte)(για όσους θέλουν έχει το jad μέσα LG κτλ.. )

κάνουμε εγκατάσταση τώρα οκ =οκ .θα μας βγάλη δυο κουτάκια .κλικ στο πρώτο και διαλέγουμε γλώσσα .....GR .στο δεύτερο κουτάκι έχει 11 new skin (εγώ έβαλα το mercedes )οκ και πατάμε (να επιτρέπετε (το πρώτο klik )

και οκ.

- Μετά ακολουθείτε : menu -> ρυθμίσεις -> GPS -> Αυτόνομο GPS [JSR-179].

-

- Ένα 5λεπτάκι στο μπαλκόνι / ταράτσα και ολα οκ!

καλη επυτηχια

το wetravel τώρα λειτουργεί κανονικά.

 

εδώ πάλι ένα λινκ το ίδιο με το πάνω από άλλο σέρβερ για τυχόν προβλήματα με το πρώτο : http://www.filesonic.com/file/1097758084

 

περιμένω εντυπώσεις

by jim_25 31/5/2011

 

 

φιλε μου jim εξηγησε μου κατι σε παρακαλω.το εχω εγκαταστησει εχω βαλει την πολη μου και τιν οδο μου ολα καλα μεχρι εδω.μια ερωτηση μονο,θελω να παω απο τον οδο μου σε μια αλλη οδο .πηγαινω πλοηγηση διαλεγω πολη(την δικια μου)και την οδο που θελω να παω και μετα παταω μενου και εχει 2 επιλογες. παταω μενου και οκ ή παταω μενου και Navigate to C... ? ποιο απο τα 2?ας απαντησει καποιος σας παρακαλω? διαλεγω οδο μενου και οκ ή μενου και Νavigate to C... που γραφει???

φιλε

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
γεια σας ειμαι νεο μελος και θελω να μαθω εαν απο cosmote που το ειχα μπορω να το κανω vodafon το ειχα παρει με χρηματοδοτηση απο την cosmote ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S5620 Monte

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...