Jump to content

Samsung S5620 Monte


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρυθμίσεις δικτύου=λειτουργία δικτύου=βάλε gsm 900/1800

ρυθμίσεις δικτύου=προτιμώμενα δίκτυα =κλικ στο δίκτυο σου=τύπος δικτύου

=gsm .τώρα συνδέεται μόνο με wi fi

 

 

ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Το πρώτο το έκανα. Για τη 2η ρύθμιση όμως που μου λες στο:

ρυθμίσεις δικτύου=προτιμώμενα δίκτυα =κλικ στο δίκτυο σου... Δεν υπάρχει τύπος δικτύου σε αυτό το σημείο. Υπάρχει Κωδικός χώρας, Κωδικός δικτύου, Όνομα δικτύου και Προτεραιότητα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 463
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Το πρώτο το έκανα. Για τη 2η ρύθμιση όμως που μου λες στο:

ρυθμίσεις δικτύου=προτιμώμενα δίκτυα =κλικ στο δίκτυο σου... Δεν υπάρχει τύπος δικτύου σε αυτό το σημείο. Υπάρχει Κωδικός χώρας, Κωδικός δικτύου, Όνομα δικτύου και Προτεραιότητα

 

ρυθμίσεις δικτύου=>Συνδέσεις.

εκεί διέγραψε της συνδέσεις του παροχέα σου

 

εγώ αυτό έκανα + ότι το ρύθμισα να με ρωτά όταν πάω να συνδεθώ σε δίκτυο εις γνώσης μου ακόμα

Edited by nikolaos1977
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως ξέρουμε με τον opera mini ότι βγαίνουμε στο internet από το wifi και όχι από 3g;

Στον opera δεν έχει πουθενά να ορίσουμε από ποιο δίκτυο να βγούμε ενώ στο browser του κινητού έχει.

Είτε έχουμε ενεργοποιήσει το wifi είτε όχι συμπεριφέρεται με τον ίδιο τρόπο.

πως μπορούμε να ήμαστε σίγουροι ότι πάντα βγαίνουμε με wifi;

Μπορούμε να απενεργοποιήσουμε το 3g;

 

thanks

Στα παιχνιδια πας κατω δεξια που λεει περισσοτερα===>συνδεσεις και διαλεγεις ειτε τον παροχεα σου ειτε το wifi που θες

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Το πρώτο το έκανα. Για τη 2η ρύθμιση όμως που μου λες στο:

ρυθμίσεις δικτύου=προτιμώμενα δίκτυα =κλικ στο δίκτυο σου... Δεν υπάρχει τύπος δικτύου σε αυτό το σημείο. Υπάρχει Κωδικός χώρας, Κωδικός δικτύου, Όνομα δικτύου και Προτεραιότητα

 

ανάμεσα προτεραιότητας και όνομα δικτύου λέει τύπος δικτύου .εμένα το λέει .

:!:
Link to comment
Share on other sites

ανάμεσα προτεραιότητας και όνομα δικτύου λέει τύπος δικτύου .εμένα το λέει .

 

μάλλον εμένα δε θα το λέει επειδή έχω βγάλει το vodafone προφίλ (μπήκα με κωδικό admin) και έχω βάλει της samsung

Link to comment
Share on other sites

samsung μενου έχω και εγώ .τους κωδικούς admin εγώ τους ξεκίνησα όπως και τους χάρτες.

υπάρχη προσφορά στο γερμανό 141 ευρώ το samsung monte.

 

για παιχνίδια εφαρμογές εδώ http://www.mobango.com/

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
:!:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχει το google maps το οποιο ομως χρεωνει,οχι πολυ αλλα χρεωνει...java προγραμμα gps χωρις χρεωση ειναι το wetravel...

 

το προβλημα με την αναπαραγωγη hd βιντεο στο youtube το χει συναντησει κανας αλλος;

 

καλο βραδυ μπορει καποιος συναδελφος που εχει κατεβαση το wetravel...να το ανεβαση ετοιμο γιατη στο σαιτ που παω για να το κατεβασω ολο φορτωνη και τιποτα αλλο και καποια βοηθεια για την εγατασταση ευχαριστω

SW1HKL
Link to comment
Share on other sites

 

ολα καλα το περασα γιτη δεν λοκαρη ξερει καποιοσ να βοηθηση ευχαριστω

SW1HKL
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα δεν θυμαμαι τον κωδικο τηλ και θελω να τον αλαξω τι μπορω να κανω?

(εδιτ)

γεια σας παιδια .σημερα σας βρηκα κωδικους για το monte δοκιμασμενους .οποιος πηρε το τηλ απο το γερμανο ειχε το μενου τις cosmonte .αν σας χαλαη οπως εμενα υπαρχει λυση να γινει samsung το μενου,[δοκιμασμενω και αν χρειαστη παλι γινεται cosmote]πληκτρολογούμε * # 5239870 * # για να δείτε το μενού admin παμε 2 pre-configuration πληκτρολογούμε * # 27236 * # και επιβεβ. τωρα βλεπουμε cos και kor επιλεγουμε kor και εγκατ. θα γινη επανεκκίνηση στο τηλ με samsung μενου .τωρα παμε να βαλουμε ελληνικα. μενου= ρυθμισεις=ρυθμισεις τηλεφωνου=γλωσσα=κειμενο οθονης=ελληνικα .τωρα θα γινει παλι επανεκκινηση και θα εχουμε ελληνικο μενου.ξαναπαμε μενου= ρυθμισεις=ρυθμισεις τηλεφωνου=γλωσσα=γλωσσα εισαγωγης =ελληνικα .και με τα ιδια βηματα αν θελετε γινετε cosmote παλι το μενου.

 

 

εψαξα και βρηκα αυτο το ποστ του τζιμ και ολα κομπλε εγινε καιρουριο κινιτο χωρις το myview

τωρα ψαχνω πως να συνδεθω στο ιντερνετ μεσο wifi αλλα τπτ θα ψαξω και εδω..ξερει κανεις να μ πει?

Edited by PappouC_ALeXi5
Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΕΚΤΗΜΟΥΣΑ ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟ.... ΕΧΩ ΤΟ ΜΟΝΤΕ ΑΠΟ ΤΙΝ COSMOTE . ΑΠΟΦΑΣΗΣΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟ ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΟΝ FIRMWARE ME ENA ΑΛΛΟ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΔΙΑΓΡΑΦΗΚΕ ΤΟ COSMOTE WAP ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΠΕΤΡΕΠΕ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟ 3G. ΕΤΣΙ ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ ΜΕ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ MONO ΜΕΣΩ WIFI. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟ 3G?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα δεν θυμαμαι τον κωδικο τηλ και θελω να τον αλαξω τι μπορω να κανω?

(εδιτ)

 

 

 

εψαξα και βρηκα αυτο το ποστ του τζιμ και ολα κομπλε εγινε καιρουριο κινιτο χωρις το myview

τωρα ψαχνω πως να συνδεθω στο ιντερνετ μεσο wifi αλλα τπτ θα ψαξω και εδω..ξερει κανεις να μ πει?

 

εύκολο ειναι ..κάνετε αναζήτηση για wi -fi δίκτυο πρώτα, βάλε το κωδικό σου, αποθήκευση ,αυτό εινε ...και στο προφίλ ίντερνετ ..κάνε κλικ το wi -fi σου.

:!:
Link to comment
Share on other sites

sorry. απλα ηθελα να αποφυγω τους τονους

 

εχω ενα προβλημα. σε καθε καινουριο application που βαζω στο monte οταν το τρεχω δεν το δειχνει full screen αλλα δειχνει κατι βοηθητικα πληκτρα ( βελακια , κτλ) στο κατω μερος της οθονης. υπαρχει κατι που μπορω να κανω?

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

παιδια 1-2 ερωτισουλες

στο κιν μπαινει το σκαιπε και το μσν?

 

αα και το κιν. τι λογισμικο εχει? ανροιδ δεν εχι παντος ε?

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα το firmware που υποστιριζει qwerty πληκτρολογιο . υπαρχει καποιος τροπος να εγκαταστησω την ελληνικη γλωσσα? επισης δεν μπορω να εγκαταστησω το cosmote wap. αν ξερει καποιος κατι, θα το εκτιμουσα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια 1-2 ερωτισουλες

στο κιν μπαινει το σκαιπε και το μσν?

 

αα και το κιν. τι λογισμικο εχει? ανροιδ δεν εχι παντος ε?

 

οχι δεν ειναι android ειναι το κλασικο κλειστο λειτουργικο της samsung

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μπορεί καποιος να μου πει product code και το λογισμικό από ένα Ελληνικό S5620 ?

Ευχαριστώ

Unlock All Mobile Phones , Modem .

Repair Boot HTC , Samsung , LG ...

Ανάκτηση επαφών από νεκρά τηλέφωνα .

Info msn : e-gsmshop@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

προσοχή η προηγούμενες οδηγίες καταργήθηκαν Ακριβή διάταξη αρχείων στο wetravel + χαρτες [ΕΤΟΙΜΟ].

 

Για αρχή εκτελείτε:

- Κατεβαζεται τo ένα αρχείο που δίνοντονται εδω

http://www.mediafire.com/?yylzz2i1z1k Αποσυμπιέζεται κατευθείαν το αρχείο στον υπολογιστη,αντιγραφη και επικοληση στο others στη καρτα sd.

- Εκεί είναι φορτωμένα : το ελληνικό μενού(ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΟ με skin new) και οι ελληνικές φωνητικές εντολές (ΒΕΛΤΙΩΜΕΝES)

- Τώρα πάμε στο μόντε ..μενού =αλλά αρχεία =wetravel =Wetravel .jar κάνουμε εγκατάσταση τώρα οκ =οκ .θα μας βγάλη δυο κουτάκια .κλικ στο πρώτο και διαλέγουμε γλώσσα .....GR .στο δεύτερο κουτάκι έχει τέσσερα skin (εγώ έβαλα το πορτοκαλί )οκ και πατάμε (να επιτρέπετε (το πρώτο klik )

και οκ.

- Μετά ακολουθείτε : menu -> ρυθμίσεις -> GPS -> Αυτόνομο GPS [JSR-179].

-

- Ένα 5λεπτάκι στο μπαλκόνι / ταράτσα και ολα οκ!

καλη επυτηχια

το wetravel τώρα λειτουργεί κανονικά.

 

δίνω και το δεύτερο χάρτη που εινε λίγο καλύτερος από το πρώτο .απλός κάνετε αλλαγή τους φακέλους map στο wetravel .σβήνετε το πρώτο map φάκελο επικοληση το δεύτερο http://www.rapidshare.com/#!download|38l32|349096388|greece_1.90_z11_v4.rar|86292

:!:
Link to comment
Share on other sites

Το πήρε ένα φιλαράκι μου πριν 10 μέρες, πολύ ικανοποιημένος. Μόνο που έκανε το λάθος και το πήρε από το Γερμανό.

 

τη λάθος δηλαδή ??

:!:
Link to comment
Share on other sites

το είχε 143ε ο γερμανός πριν κανένα μήνα προσφορά .200 δεν είχε ποτέ και όταν πρώτοβγήκε

 

θα το δοκιμάσω στο σπίτι και θα κάνω εδιτ

κάτι άσχετο γιατί όταν είμαι στο ίντερνετ μου κει memory phone full?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S5620 Monte

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...