Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mια θηκούλα καλό θα ήταν. Για screen protector δεν θα το πολυσυνιστούσα εγώ προσωπικά γιατί ενώ έχω εγώ θα το βγάλω όπως φαίνεται γιατί κάποιες φορές να καταλάβει την επαφή. Βέβαια αυτό που έχω εγώ είναι σχετικά φτηνό, αλλά αξίζει να δώσεις 20,00 euro για ένα καλό screen protector? A και τη θήκη εγώ την ειχα πάρει 6,00 euro από το ebay δερμάτινη και τη κάνει μια χαρά τη δουλειά της.

Εννοείς με το screen protector δεν "αισθανόταν" την αφή (δηλαδή δεν είχε την ίδια ευαισθησία);

Ε όχι και 20€ για ένα screen protector. Πριν δυο εβδομάδες πήρα 2 screen protectors για το diamond 2, που έχω τώρα, από το ebay 8€.

μην παρεις κατι για αρχη να χαρεις το τηλ και μετα βλεπεις

παρελαβε με το καλο μην ανησυχεις για τιποτα :)

Ωραία, να το χαρώ το τηλέφωνο - σίγουρα το οποιοδήποτε τηλέφωνο είναι πιο όμορφο χωρίς θήκη - αλλά αυτό που φοβάμαι είναι μη χαραχτεί η οθόνη.

Μέχρι τώρα είχα κινητά με resistive οθόνες, οπότε για πολλά πράγματα χρησιμοποιούσα νύχι. Αλλά με την capasitive (που δεν "ακούει" το νύχι), δεν πιστεύω να έχω κάποιο πρόβλημα χάραξης της οθόνης.

Το πίσω μέρος του κινητού, που είναι από αλουμίνιο, χαράσσεται εύκολα, χρειάζεται προστασία ή είναι σχετικά ανθεκτικό. Αναφέρομαι σε νορμάλ χρήση (και στην αρχή θα το προσέχω και πολύ ως καινούριο).

 

@ NIΒ: Τώρα τίποτα δε γίνεται, το έχω παραγγείλει ήδη, οπότε αναμένω... :)

Όσο για την ανάλυση, την ξέρω, γιατί και το diamond 2 480Χ800 έχει σε 3,2 ίντσες. Βέβαια, ούτε capasitive ούτε super amoled είναι, αλλά έχω μία ιδέα για το πόσο ευδιάκριτα φαίνονται.

Βλέπω πολλά παιχνίδια, αν και δεν είμαι των παιχνιδιών, με την οθόνη που έχει λες να κολλήσω; :p

Πάντως, μου άρεσει που υπάρχει το palringo γιατί το χρησιμοποιώ και στο windows mobile κινητό που έχω και είναι αρκετά βολικό.

Edited by ostvarivanje
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγώ τα ίδια . έκανα την αναβάθμιση και το samsung apps ζητάει αναβαθμίσεις που δεν μπορούν να επιτευχθούν λόγο του σφάλματος 0xff10.

Ας ελπίσουμε να διορθωθεί σύντομα.

 

Το κινητό τα σπάει!

 

Καποια εφαρμογη εχει μπλοκαρει το samsung apps ..εμενα ηταν η vitesse ...την απεγκατεστησα...αλα γυρισε την γλωσσα στα Αγγλικα..!!!!.. και τωρα ολα ειναι οκ..!!!!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

ΝΙΒ μακαρι να ειχαμε σαν επιλογη το REAL FOOTBALL 2010 στα free applications αλλα μαλλον θα αργησουμε πολυ να εχουμε προσβαση στα paid appl.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

ΝΙΒ μακαρι να ειχαμε σαν επιλογη το REAL FOOTBALL 2010 στα free applications αλλα μαλλον θα αργησουμε πολυ να εχουμε προσβαση στα paid appl.

 

Κάποτε ήταν δωρεάν, όποιος πρόλαβε πρόλαβε :Ρ. Αναρωτιέμαι εάν μπορώ να το βάλω και σε άλλο wave μέσω του kies(εφόσον ήδη το έχω στο account/pc μου). Ίσως να το δοκιμάσω στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε ήταν δωρεάν, όποιος πρόλαβε πρόλαβε :Ρ. Αναρωτιέμαι εάν μπορώ να το βάλω και σε άλλο wave μέσω του kies(εφόσον ήδη το έχω στο account/pc μου). Ίσως να το δοκιμάσω στο μέλλον.

 

Όταν μετέφερα ο περιεχόμενο της παλιάς μου κάρτας στη νέα, μεταφερθήκανε και τα εγκατεστημένα apps χωρίς πρόβλημα. Δεν είμαι σίγουρος αν εγκαθίσταται ο,τιδήποτε στη μνήμη του κινητού. Δε βρήκα κάτι. Θα μπορούσαμε δηλ να δοκιμάσουμε να περάσουμε το αρχείο (Real Foodball) από την κάρτα του φίλου NIB κατευθείαν στη δικιά μας (εννοείται να μας το στείλει, βάλει σε link κτλ). Μπορεί και να κάτσει...

Link to comment
Share on other sites

Ευκολο ειναι, ειναι ομως και αδυνατο προς το παρον γιατι η Samsung δεν εχει δωσει ακομα τις εντολες να ανοιγει ο media player.

 

Tότε μήπως μπορείς να αντικαταστήσεις το Internet με το default SMS ?:O

 

Σ' ευχαριστώ που ασχολείσαι :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή βλέπω και το συζητήσατε πιο πίσω, screen protector δεν χρειάζεστε!!!

Δείτε γιατί:

 

Εκτός και αν έχετε σκοπό να χρησιμοποιείται το κινητό με το σφυροκάλεμο...

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, έπαθα πλάκα. Είδα ότι έγραφε στα χαρακτηριστικά κάτι για αντιχαρακτική προστασία, αλλά δεν περίμενα κάτι τέτοιο.

Φίλε μου, σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το βιντεάκι. Οπότε μόνο πάμε για θήκη;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Nαι, και γω έπαθα πλάκα όταν το είδα, αλλά πάλι γενικά έχω πάθει πολλές πλάκες με αυτό το κινητό. Την πρώτη την έπαθα όταν είδα την οθόνη του.... Όταν την δεις από κοντά θα καταλάβεις την αξία της. Μόνο γι αυτή αξίζει το κινητό. Μακάρι η Samsung να προχωρήσει την τεχνολογία Super AMOLED και σε οθόνες-τηλεοράσεις, μπας και δούμε καμιά εικόνα της προκοπής επιτέλους...

Πάντως όποιος σκέφτεται να πάρει το κινητό και κολλάει στο Bada, καλό είναι να ξεκολλήσει γιατί η Samsung έχει αρχίσει να το προωθεί πολύ. Είδη έχουν ανακοινωθεί άλλα 3 τηλέφωνα με Bada OS, Τα Wave 2, Wave 2 Pro και το Wave 723. Και προς Θεού, μην ανησυχείτε, είναι υποδεέστερα σε χαρακτηριστικά από το Wave. Και ακριβώς αυτό, το ότι θα είναι πιο προσιτά στο ευρύ κοινό, θα συμβάλει πολύ στην διάδοση του Bada. Επίσης, το γεγονός ότι είναι ανοικτό λογισμικό, όπως το Android, είναι πολύ καλό για την εξέλιξή του.

Μακρηγόρησα λίγο, άλλα επειδή είχα και 'γω ενδοιασμούς για το Bada και το έψαξα, είπα να μοιραστώ μαζί σας την άποψή μου...

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Παιδες και γω τι να γραψω για το κινητο xD Ολοκληρωμενη αποψη μετα απο καμια βδομαδουλα, προς το παρον ειμαι ενθουσιασμενος, και το μονο προβλημα που φοβομουν δηλαδη η πληκτρολογιση δεν μου παρουσιαζει κανενα απολυτως προβλημα , λιγο αυτη η αυτοματη διορθωση μου σπαει τα νευρα και την εσβησα αλλα no prob γραφω με Τ9 και πληκτρολογιο κινητου αφου ειμαι συνηθησμενος :)
Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι ότι σχεδόν όλοι σας μιλάτε για την οθόνη και εγώ δεν την έχω δει καν. Έχω παίξει λίγο με το galaxy s αλλά όχι με το wave. Τώρα περιμένω πότε θα έρθει για να δω τι γίνεται. Ήδη άρχισα να κοιτάω σε ξένα forums και βλέπω αρκετά καλή υποστήριξη.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

με bluetooth ή με USB το πέρασες? Μήπως έχει πρόβλημα το συγκεκριμένο widget? Το έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος να μας πει τη γνώμη του?

 

με usb...ναι αν το δοκιμασε και κανενας αλλος το widget να μας πει

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι ότι σχεδόν όλοι σας μιλάτε για την οθόνη και εγώ δεν την έχω δει καν. Έχω παίξει λίγο με το galaxy s αλλά όχι με το wave. Τώρα περιμένω πότε θα έρθει για να δω τι γίνεται. Ήδη άρχισα να κοιτάω σε ξένα forums και βλέπω αρκετά καλή υποστήριξη.

 

καλο θα ηταν παντος να ειχες παιξη και λιγο με το wave,θα ειχες μια εικονα απο το Bada πριν παρεις ενα τηλ με τοσο καινουργειο λειτουργικο,ειμαι σιγουρος δεν θα σε απογοητευση

Link to comment
Share on other sites

καλο θα ηταν παντος να ειχες παιξη και λιγο με το wave,θα ειχες μια εικονα απο το Bada πριν παρεις ενα τηλ με τοσο καινουργειο λειτουργικο,ειμαι σιγουρος δεν θα σε απογοητευση

Δηλαδή εννοείς το μενού κλπ; Βασικά έχω δει αρκετά βιντεάκια στο youtube, οπότε ξέρω περίπου περί τίνος πρόκειται. Φυσικά δεν είναι το ίδιο με το να το δεις και να το περιεργαστείς, αλλά γενικά δεν έχω προβλήματα με τα λειτουργικά, εννοώ μενού και ο τρόπος που κάνει κάποια πράγματα. Φυσικά θα το περιεργαζόμουν, αλλά κάποιες υποχρεώσεις και η έλλειψη χρόνου δεν μου το επέτρεψαν.

Πάντως, και να τελειώνω με αυτό, όταν έψαχνα για κινητό και διάβαζα τους διαξιφισμούς, όπου αναφερόταν το wave, στη συντριπτική πλειοψηφία τους οι χρήστες ανέφεραν θετικά έως πολύ θετικά σχόλια για το κινητό και το λειτουργικό του.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εννοείς το μενού κλπ; Βασικά έχω δει αρκετά βιντεάκια στο youtube, οπότε ξέρω περίπου περί τίνος πρόκειται. Φυσικά δεν είναι το ίδιο με το να το δεις και να το περιεργαστείς, αλλά γενικά δεν έχω προβλήματα με τα λειτουργικά, εννοώ μενού και ο τρόπος που κάνει κάποια πράγματα. Φυσικά θα το περιεργαζόμουν, αλλά κάποιες υποχρεώσεις και η έλλειψη χρόνου δεν μου το επέτρεψαν.

Πάντως, και να τελειώνω με αυτό, όταν έψαχνα για κινητό και διάβαζα τους διαξιφισμούς, όπου αναφερόταν το wave, στη συντριπτική πλειοψηφία τους οι χρήστες ανέφεραν θετικά έως πολύ θετικά σχόλια για το κινητό και το λειτουργικό του.

 

δεν υπαρχουν αρνητικα σχολια για το τηλ ειναι εξαιρετικη συσκευη εχεις κανει πολυ καλη επιλογη.Και το μενου θα σου παρει 5-6 μερες ζητημα

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχουν αρνητικα σχολια για το τηλ ειναι εξαιρετικη συσκευη εχεις κανει πολυ καλη επιλογη.Και το μενου θα σου παρει 5-6 μερες ζητημα

Πιστεύω ότι στην παρούσα συγκυρία και με το ποσό που θα ήθελα να δαπανήσω για κινητό είναι η καλύτερη επιλογή.

Μια ερώτηση: έρχεται με μνήμη 2gb; Επίσης, ram πόση έχει; Έχετε βάλει κάρτα μνήμης; Και αν ναι, τι χωρητικότητας;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι στην παρούσα συγκυρία και με το ποσό που θα ήθελα να δαπανήσω για κινητό είναι η καλύτερη επιλογή.

Μια ερώτηση: έρχεται με μνήμη 2gb; Επίσης, ram πόση έχει; Έχετε βάλει κάρτα μνήμης; Και αν ναι, τι χωρητικότητας;

 

οχι δεν ερχεται με καρτα μνημης 2gb.εγω εβαλα 8αρα και ειμαι πολυ καλα δεδομενου του οτι βαζω μεσα αρκετα τραγουδια πολλες φωτογραφιες(500-600 αυτη τη στιγμη) και καμια 100αρια τραγουδια και εχω δεσμευσει μονο 2.2gb....και βεβαια κανα δυο επεισοδια απο μια σειρα..ελπιζω να σε καλυψα με το παραδειγμα μου

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣ ΝΙΒ Η' ΟΠΟΙΟΝ ΕΧΕΙ ΤΟ WIKITUNE.

ΣΤΑ SPORTS ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ (ΕΡΑΣΠΟΡ - ΣΠΟΡ-FM - SENTRA),

ΕΝΩ ΕΧΕΙ π.χ. ΤΟ SUPER SPORT ΛΑΜΙΑΣ ΚΑΙ ΚΥΠΡΟΥ.

ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΒΡΩ?

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣ ΝΙΒ Η' ΟΠΟΙΟΝ ΕΧΕΙ ΤΟ WIKITUNE.

ΣΤΑ SPORTS ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ (ΕΡΑΣΠΟΡ - ΣΠΟΡ-FM - SENTRA),

ΕΝΩ ΕΧΕΙ π.χ. ΤΟ SUPER SPORT ΛΑΜΙΑΣ ΚΑΙ ΚΥΠΡΟΥ.

ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΒΡΩ?

 

Δεν τα βρίσκεις δυστηχώς...δεν τους έχει όλους τους ελληνικούς...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ερχεται με καρτα μνημης 2gb.εγω εβαλα 8αρα και ειμαι πολυ καλα δεδομενου του οτι βαζω μεσα αρκετα τραγουδια πολλες φωτογραφιες(500-600 αυτη τη στιγμη) και καμια 100αρια τραγουδια και εχω δεσμευσει μονο 2.2gb....και βεβαια κανα δυο επεισοδια απο μια σειρα..ελπιζω να σε καλυψα με το παραδειγμα μου

 

δεν εχει μεσα καρτα εγω εχω αυτην http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553306

Δεν εννοώ κάρτα μνήμης, ξέρω ότι δεν έχει. Αναφέρομαι στην εσωτερική μνήμη. Σύμφωνα με τη σελίδα της Vodafone, λέει ότι έχει 2gb εσωτερική μνήμη. Βάζω τη σελίδα της Vodafone επειδή από τη Vodafone το παρήγγειλα.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

2gb έχει εσωτερική μνήμη αλλά τα 1,4 χρησιμοποιούνται ήδη από το λειτουργικό σύστημα..

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Οπότε μονόδρομος η κάρτα μνήμης. Προς το παρόν θα βάλω μια τεσσάρα που έχω ήδη.

Οκ, να μη ρωτάω άλλα, γιατί όλες αυτές οι απορίες που έχω θα μου λυθούν με το που θα το παραλάβω.

Οπότε, να μην καταχραστώ άλλο την προθυμία σας.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Οπότε μονόδρομος η κάρτα μνήμης. Προς το παρόν θα βάλω μια τεσσάρα που έχω ήδη.

Οκ, να μη ρωτάω άλλα, γιατί όλες αυτές οι απορίες που έχω θα μου λυθούν με το που θα το παραλάβω.

Οπότε, να μην καταχραστώ άλλο την προθυμία σας.

 

Όχι βρε συ μην κολλάς,ρώτα ότι θες,δεν μας κάνει κόπο ;)

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε συ μην κολλάς,ρώτα ότι θες,δεν μας κάνει κόπο ;)

Βλέπω και εσύ το ξενυχτάς. :)

Απλά τις εφαρμογές τις εγκαθιστάς στη μνήμη ή στην κάρτα. Με hard format, αν είναι εγκατεστημένες στην κάρτα, λειτουργούν ή θέλουν εγκατάσταση από την αρχή.

Επίσης, έχουν βγει κάποια updates και διάβασα ότι κάποιο δημιουργεί πρόβλημα. Σε τέτοια περίπτωση, μπορείς να κάνεις downgrade και αν όχι, τι κάνεις; Συμβιώνεις με το ενδεχόμενο πρόβλημα που έχει μέχρι να βγει καινούρια αναβάθμιση;

Paid εφαρμογές, προς το παρόν δεν μπορούμε από την Ελλάδα. Με έμμεσο τρόπο, μπορούμε να βρούμε, όπως συμβαίνει σε symbian, windows mobile, iphone jailbroken; Αυτό που θα με ενδιαφέρει στο μέλλον, θα είναι για το ndrive, οπότε να χρησιμοποιούμε και το gps (αν και έχω το igo στο diamond 2, που μάλλον αυτό θα χρησιμοποιώ).

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...