Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ξερω ότι έχει γίνει αναφορά για αυτό ήδη, όμως δεν θυμαμαι σε ποια σελίδα περίπου.. πως μπορώ να κάνω stream πολυμέσα από τον υπολογιστή στο κινητό μέσω Wi-Fi?..ευχαριστώ εκ των προτέρων

Για δες εδω

Δεν έχω δοκιμάσει να παίξω βίντεο απευθείας από το τηλέφωνο(θα το κάνω αύριο αφού πάρω κάρτα μνήμης). Αλλά παίζει κανονικά dvdrip xvid(480p) μέσω wifi(dlna). Εάν έχεις wifi router συνδεδεμένο με το pc σου, βάλε κανένα dlna πρόγραμμα στο pc(πχ samsung pc share manager) και κάνε καμιά ταινία share μέσα από αυτό, δώσε άδεια πρόσβασης στο κινητό(εφόσον είναι συνδεδεμένο στο wifi δίκτυο) και μετά μπορείς να βλέπεις κανονικά ταινίες μέσω wifi στο κινητό σου(μέσα από το ρυθμίσεις-->δυνατότητα σύνδεσης-->AllShare--->Αναπαραγωγή αρχείου από τον διακομιστή στο τηλέφωνό μου και μετά διαλέγεις το pc σου και βλέπεις τι ταινίες ή μουσική, κλπ έχεις κάνει διαθέσιμο μέσω του dlna προγράμματος).

 

Εμένα μου παίζει μια χαρά τις ταινίες μέσω wifi, άρα φαντάζομαι ότι θα τις παίζει χωρίς πρόβλημα και μέσω της μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ το πήγα στην Vodafone σήμερα λόγω του κολλήματος που έφαγε χθες και μου είπαν ότι θα το στείλουν στο service και εκείνοι θα αποφασίσουν για το αν θα γίνει αντικατάσταση ή επισκευή.....Άντε τώρα μείνε καμιά 10ριά μέρες χωρίς την υπέροχη οθόνη του wave......
Link to comment
Share on other sites

Eγώ με j8 έκανα μια επανεκκίνηση στο κινητό και πέρασε κανονικά το update στο appstore,μέσο πακέτων δεδομένων,χωρίς να χρειαστεί να κάνω επαναφορά...

Το gps χάνει περισότερο στο ύψος ειδηκά μετά την τελευταία αναβάθμιση αλλά κλειδώνει πολύ πιο γρήγορα νομίζω απ ότι πριν...

 

Καλά έτσι και βγάλουν android για το wave θα είναι πραγματικά πολύ απίστευτοι!!!!

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Όταν το ανοιγω μου γραφει samsung wave s8500 και μετά μου πεταει το Logo της vodafon

 

Κοιτα και εγω πριν ενα μηνα απο vodafone το πηρα και ειναι καθαρο απο τετοια. Μπορει στα καινουργια να το πειραξε η voda το λειτουργικο.

 

Νομιζω μπορεις να το βγαλεις το λογισμικο και να βαλεις ενα αλλο που δεν εχει τα χαζα της vodafone, αλλα δεν γνωριζω λεπτομερειες. Αν κανεις μια αναζητηση στο ιντερνετ θα βρεις πολλα custom firmware.

Link to comment
Share on other sites

αυτή τη μανία της vodafone να περνάει τα λογότυπα της δεν την έχω καταλάβει....

Εταιρικό κόμπλεξ, μόνο έτσι μπορώ να το εξηγήσω

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

καινούρια έκδοση του Asphalt 5. Βγάζουμε την παλιά και κατεβάζουμε την καινούρια. εννοείται ότι είναι free.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξε και σε μένα το samsung apps. Παρατήρησα μετά από μια αποτυχημένη προσπάθεια να κάνω το update, παρόλο που μου εβγαλε το κλασικό μηνυματάκι (try again later - error 0xff10) όταν βγήκα στο κεντρικό μενού το εικονίδιο της εφαρμογής έδειχνε να γεμίζει σιγά-σιγά σαν να κάνει download κάτι. Μόλις ολοκληρώθηκε, το εικονίδιο δεν ανταποκρινόταν καθόλου για είσοδο στο apps. Έκανα ένα restart το κινητό, μπήκα κανονικά στο samsung apps, μου έβγαλε disclaimer σαν να το ανοίγω πρώτη φορά, μόλις μπήκα μου έβγαλε την κλασική ένδειξη ότι βρήκε update και αυτή τη φορά ολοκληρώθηκε κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Οδηγίες έχει από αυτό το post

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3260265#post3260265

 

 

Συνοπτικά:

 

Όποιος έχει αγγλικά και θέλει να περάσει αναβάθμιση ελληνικά μέσω Kies χωρίς να πειράξει τίποτα ας δοκιμάσει το εξής:

 

ΜΕ Συνδεδεμένη την συσκευή στον υπολογιστή και το kies σε λειτουργία

 

1 - Ανοίξτε το Windows Registry (έναρξη->εκτέλεση->regedit)

 

1.1-Βρείτε το "HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Samsung \ Kies \ DeviceDB \ * 1

* Δοκιμάστε πιθανά τους αριθμούς 0, 1,2,3 αν έχετε βάλει πολλές φορές το Kies.

 

1.2-εκεί πρέπει να βρουμε και να πειράξουμε τα ακόλουθα

HIDSWVER:

ProductCode:

SoftwareRevision:

 

θέτωντας τις εξής τιμές

HIDSWVER: S8500XXJEE/S8500OXCJEC

ProductCode: GT-S8500BAAEUR

SoftwareRevision: S8500XXJEE/S8500OXCJEC

 

Έπειτα στο kies πηγαίνετε να κάνετε αναβάθμιση!

 

δοκιμάστε το και πείτε μου αν σας δούλεψε

 

Δούλεψε κανονικά

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

version 1.0.33 24 july 2010 16:43:43 στα αγγλικά όλα, ενώ πριν ήταν στα ελληνικά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

version 1.0.33 24 july 2010 16:43:43 στα αγγλικά όλα, ενώ πριν ήταν στα ελληνικά.

 

ακριβος το ιδιο και σε εμενα :)

Link to comment
Share on other sites

version 1.0.33 24 july 2010 16:43:43 στα αγγλικά όλα, ενώ πριν ήταν στα ελληνικά.

 

Το ίδιο και μένα

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

version 1.0.33 24 july 2010 16:43:43 στα αγγλικά όλα, ενώ πριν ήταν στα ελληνικά.

 

ακριβος το ιδιο και σε εμενα :)

 

Εγω εχω την 1.0.24 και οταν παω να κανω το update κολλαει εδω:

 

http://img716.imageshack.us/img716/4025/20100816234004.th.jpg

 

Εκανα restart αλλα τιποτα, θα περιμενω μηπως και..

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξε και σε μένα το samsung apps. Παρατήρησα μετά από μια αποτυχημένη προσπάθεια να κάνω το update, παρόλο που μου εβγαλε το κλασικό μηνυματάκι (try again later - error 0xff10) όταν βγήκα στο κεντρικό μενού το εικονίδιο της εφαρμογής έδειχνε να γεμίζει σιγά-σιγά σαν να κάνει download κάτι. Μόλις ολοκληρώθηκε, το εικονίδιο δεν ανταποκρινόταν καθόλου για είσοδο στο apps. Έκανα ένα restart το κινητό, μπήκα κανονικά στο samsung apps, μου έβγαλε disclaimer σαν να το ανοίγω πρώτη φορά, μόλις μπήκα μου έβγαλε την κλασική ένδειξη ότι βρήκε update και αυτή τη φορά ολοκληρώθηκε κανονικά.

 

 

Ακριβως τα ιδια και εγω. Και τωρα ειναι στα Αγγλικα. Προσωπικα δεν μ' ενοχλει καθολου.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό από τις 29 Ιουλίου. Το χρησιμοποίησα πολύ στις διακοπές, κατέβασα ένα σωρό εφαρμογές. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος, το προτείνω κι εγώ ανεπιφύλακτα! Δεν το έχω αναβαθμίσει ακόμα, είμαι στο JF1 με ελληνικό μενού. Οι ελληνικοί υπότιτλοι δεν μου είναι απαραίτητοι, τα υπόλοιπα είναι μια χαρά οπότε διαβάζοντας τις παρενέργειες που είχαν ορισμένοι, είπα να μην μπαίνω σε περιπέτειες. Να αναφέρω κι εγώ όμως 1 πρόβλημα που με ενοχλεί, ίσως να είναι θέμα ελαττωματικού hardware:

Κατά τη διάρκεια κάθε συνομιλίας, ό,τι κι αν κάνω με την ένταση του ήχου, η φωνή του άλλου "τρίζει" όπως ακριβώς κάνει 1 χαλασμένο ηχείο.

Έτυχε και σε κάναν άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό από τις 29 Ιουλίου. Το χρησιμοποίησα πολύ στις διακοπές, κατέβασα ένα σωρό εφαρμογές. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος, το προτείνω κι εγώ ανεπιφύλακτα! Δεν το έχω αναβαθμίσει ακόμα, είμαι στο JF1 με ελληνικό μενού. Οι ελληνικοί υπότιτλοι δεν μου είναι απαραίτητοι, τα υπόλοιπα είναι μια χαρά οπότε διαβάζοντας τις παρενέργειες που είχαν ορισμένοι, είπα να μην μπαίνω σε περιπέτειες. Να αναφέρω κι εγώ όμως 1 πρόβλημα που με ενοχλεί, ίσως να είναι θέμα ελαττωματικού hardware:

Κατά τη διάρκεια κάθε συνομιλίας, ό,τι κι αν κάνω με την ένταση του ήχου, η φωνή του άλλου "τρίζει" όπως ακριβώς κάνει 1 χαλασμένο ηχείο.

Έτυχε και σε κάναν άλλο;

Ελλατοματικό hardware είναι λογικά...πήγαινε το για service και πες του να σου περάσουν και την αναβάθμιση κιόλας και θα είσαι οκ...;)

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό από τις 29 Ιουλίου. Το χρησιμοποίησα πολύ στις διακοπές, κατέβασα ένα σωρό εφαρμογές. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος, το προτείνω κι εγώ ανεπιφύλακτα! Δεν το έχω αναβαθμίσει ακόμα, είμαι στο JF1 με ελληνικό μενού. Οι ελληνικοί υπότιτλοι δεν μου είναι απαραίτητοι, τα υπόλοιπα είναι μια χαρά οπότε διαβάζοντας τις παρενέργειες που είχαν ορισμένοι, είπα να μην μπαίνω σε περιπέτειες. Να αναφέρω κι εγώ όμως 1 πρόβλημα που με ενοχλεί, ίσως να είναι θέμα ελαττωματικού hardware:

Κατά τη διάρκεια κάθε συνομιλίας, ό,τι κι αν κάνω με την ένταση του ήχου, η φωνή του άλλου "τρίζει" όπως ακριβώς κάνει 1 χαλασμένο ηχείο.

Έτυχε και σε κάναν άλλο;

 

ναι το εχω παρατηρησει κ εγω αυτο οχι παντα αλλα σε καποιες συνομιλιες κανει κατι περιεργα!!Βασικα επειδη εχω πολλα χρονια SAMSUNG παντα ειχε ενα θεμα με το μικροφωνο κ το μεγαφωνο η SAMSUNG αλλα μεχρι εκει!

''χαλαει'' λιγακι η καθαροτητα τησ συνομιλιας!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Ελλατοματικό hardware είναι λογικά...πήγαινε το για service και πες του να σου περάσουν και την αναβάθμιση κιόλας και θα είσαι οκ...;)

 

Ναι, αύριο κιόλας. Είχα κάνει τη συνενόηση εξαρχής ότι την 1η αναβάθμιση θα μου την κάνουν αυτοί δωρεάν. Για να δούμε πόσο θα πάρει... Κρίμα πάντως, τό'χει η μοίρα μου με τα κινητά φαίνεται, τράβηξα κάμποσα με το προηγούμενο, το Ν95.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αύριο κιόλας. Είχα κάνει τη συνενόηση εξαρχής ότι την 1η αναβάθμιση θα μου την κάνουν αυτοί δωρεάν. Για να δούμε πόσο θα πάρει... Κρίμα πάντως, τό'χει η μοίρα μου με τα κινητά φαίνεται, τράβηξα κάμποσα με το προηγούμενο, το Ν95.

 

Ωραία...τι να πω μάλλον είσαι άτυχος...

 

Εγώ πάντως δεν έχω κανένα πρόβλημα με την συνομιλία,όταν έχω και έχει κ ο συνομιλιτής μου σήμα τον ακούω καμπάνα,κανένα πρόβλημα με το μεγάφωνο...αν και τις περισότερες φορές δλδ χρησιμοποιώ handsfree

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Ωραία...τι να πω μάλλον είσαι άτυχος...

 

Εγώ πάντως δεν έχω κανένα πρόβλημα με την συνομιλία,όταν έχω και έχει κ ο συνομιλιτής μου σήμα τον ακούω καμπάνα,κανένα πρόβλημα με το μεγάφωνο...αν και τις περισότερες φορές δλδ χρησιμοποιώ handsfree

 

Από αυτά που λέει και ο φίλος ο Κομμάτιας, μπορεί να προκύψει ότι είναι "φυσιολογικό" αυτό το τρίξιμο στα μοντέλα της Samsung. Αν είναι έτσι, το handsfree που λες θα είναι η λύση. Να συμπληρώσω ότι μου το κάνει σε κάθε συνομιλία άσχετα με την ισχύ του σήματος και δε θα το έλεγα παραμόρφωση φωνής, μάλλον τρύπιο ηχείο. Φαίνεται να είναι δηλ διαφορετικό από αυτό που περιγράφει ο Κομμάτιας. Θα δείξει αύριο...

Link to comment
Share on other sites

Έχω γύρω στις 350 επαφες στο SonyEricsson K800i και προσπαθώ να τις περάσω με bluetooth στο Samsung.

Ενώ μου λέει ότι περάστηκαν όλες, στο samsung έχουν περαστεί μόνο οι 200.

Όσες φορές και να το κάνω, ακόμα και από το pc να τις στείλω με bluetooth, μόνο 200 περνάει.

Τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Έχω γύρω στις 350 επαφες στο SonyEricsson K800i και προσπαθώ να τις περάσω με bluetooth στο Samsung.

Ενώ μου λέει ότι περάστηκαν όλες, στο samsung έχουν περαστεί μόνο οι 200.

Όσες φορές και να το κάνω, ακόμα και από το pc να τις στείλω με bluetooth, μόνο 200 περνάει.

Τι μπορεί να φταίει;

 

Μάλλον στις περνάει στη SIM και όχι στη μνήμη του κινητού. Στις ρυθμίσεις επαφών έλεγξε αν τη μνήμα που χρησιμοποιείται, μήπως φταίει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα το πρόβλημα με το samsung apps λύθηκε μόλις απεγκατέστησα μια εφαρμογή που είχα εγκαταστήσει μέσω kies αμέσως μετά το update του firmware και πριν ανοίξω για πρώτη φορά το samsung apps στο κινητό. Δοκιμάστε το και εσείς... :D
Finally fiber 100 :!:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...