Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ' ευχαριστώ πολύ! Άντε να δούμε κάποιο σοβαρό πρόγραμμα πλοήγησης γιατί είμαι ένα κλικ να μην το πάρω ακριβώς για αυτόν τον λόγο!!! :X

 

Τίποτα,ναι το route 66 είναι κάπως απαράδεκτο σε μερικές φάσεις,όχι πάντα βέβαια..

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγγνωμη παλι, μηπως γνωριζει καποιος πως διορθωνεται???

 

Πες μου ενα site που στο κανει αυτο, να καταλαβω τι εννοεις.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα και εγώ την αναβάθμιση. Εμένα έχει μπει σε ένα loop το Samsung apps και μου ζητάει συνεχώς να εγκαταστήσει την καινούργια έκδοση και πάντα κάνει fail και κλείνει.:confused:

Ομοίως η αναβαθμιση τελείωσε επιτυχώς χωρίς κανένα πρόβλημα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τα ίδια . έκανα την αναβάθμιση και το samsung apps ζητάει αναβαθμίσεις που δεν μπορούν να επιτευχθούν λόγο του σφάλματος 0xff10.

Ας ελπίσουμε να διορθωθεί σύντομα.

 

Το κινητό τα σπάει!

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

παιδια asphalt 5 η to need for speed??ποιο θεωρειτε καλυτερο?βγηκε νεα εκδοση στο asphalt 5 πολυ καλη παντως!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα και εγώ την αναβάθμιση. Εμένα έχει μπει σε ένα loop το Samsung apps και μου ζητάει συνεχώς να εγκαταστήσει την καινούργια έκδοση και πάντα κάνει fail και κλείνει.:confused:

Ομοίως η αναβαθμιση τελείωσε επιτυχώς χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Κι εγώ τα ίδια . έκανα την αναβάθμιση και το samsung apps ζητάει αναβαθμίσεις που δεν μπορούν να επιτευχθούν λόγο του σφάλματος 0xff10.

Ας ελπίσουμε να διορθωθεί σύντομα.

 

Το κινητό τα σπάει!

 

Όλοι το ίδιο πάθαμε.:wacko::)

 

παιδια asphalt 5 η to need for speed??ποιο θεωρειτε καλυτερο?βγηκε νεα εκδοση στο asphalt 5 πολυ καλη παντως!!

 

Προτιμώ το Need for speed γιατί έχω καλύτερο έλεγχο του αυτοκινήτου.Αυτό το νίτρο δεν μπορώ να βρω που είναι όμως.:lol:

Στο asphalt μου άρεσουν περισσότερο οι διαδρομές.:)

Link to comment
Share on other sites

Πες μου ενα site που στο κανει αυτο, να καταλαβω τι εννοεις.

 

Να ας πουμε το βιντεακι εδω δεν το δειχνει

 

http://sport24.gr/Basket/USA/NBA/o_skoti_pipen_sto_pantheon_toy_mpasket.464614.html

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα και εγώ την αναβάθμιση. Εμένα έχει μπει σε ένα loop το Samsung apps και μου ζητάει συνεχώς να εγκαταστήσει την καινούργια έκδοση και πάντα κάνει fail και κλείνει.:confused:

Ομοίως η αναβαθμιση τελείωσε επιτυχώς χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Κι εγώ τα ίδια . έκανα την αναβάθμιση και το samsung apps ζητάει αναβαθμίσεις που δεν μπορούν να επιτευχθούν λόγο του σφάλματος 0xff10.

Ας ελπίσουμε να διορθωθεί σύντομα.

 

Το κινητό τα σπάει!

 

 

Eχθες εκανα αναβαθμιση στο κινητο. Δοκιμασα να μπω στο Samsung app και μου ανοιξε 2 φορες λεγωντας μου οτι υπαρχει νεα εκδοση την οποια και εγκαθιστουσα αλλα τερματιζε την εγκατασταση βγαζωντας το error. Μετα, για το υπολοιπο της ημερας δεν μπορουσα να τρεξω την εφαρμογη.

Σημερα δοκιμασα...ετρεξε κανονικα, μου ειπε οτι υπαρχει νεα εκδοση...την εγκατεστησα....και η διαφορα πλεον ειναι οτι το μενου εχει αλλαξει απο ελληνικα σε αγγλικα. Παντως λειτουργει κανονικα αφου καεβασα διαφορα απο κει μεσα

Link to comment
Share on other sites

Να ας πουμε το βιντεακι εδω δεν το δειχνει

 

http://sport24.gr/Basket/USA/NBA/o_skoti_pipen_sto_pantheon_toy_mpasket.464614.html

 

το βιντεακι δεν το παιζει γιατη κατεβηκε: η ενσωματωση απενεργοποιηθηκε μετα απο αιτηση

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι ακομη?σας βγαζει ειδοποιηση στο app store αν υπαρχει γενικα μια ενημερωση για καποια εφαρμογη την οποια εχετε εγκατεστημενη?ας πουμε για τις επομενες version στα παιχνιδια?

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι ακομη?σας βγαζει ειδοποιηση στο app store αν υπαρχει γενικα μια ενημερωση για καποια εφαρμογη την οποια εχετε εγκατεστημενη?ας πουμε για τις επομενες version στα παιχνιδια?

 

πατα εκει που λεει No updates αν εχει κατι καινουργιο θα στο εμφανιση

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βγήκε ένα νέο δωρεάν παιχνίδι, το Kroll(είναι σαν το God of War) αλλά δεν μπορώ να το κάνω install, μου λέει ότι δεν έχω χώρο(ενώ έχω). 163mB είναι :Ρ. Μπορεί να το δοκιμάσει κανείς;

 

*EDIT*

 

Απ' ότι καταλαβαίνω το samsung wave ορίζει μια περιοχή για εφαρμογές(1gB νομίζω) και βάζει όλες τις εφαρμογές εκεί. Αναρωτιέμαι εάν υπάρχει τρόπος για να το μεγαλώσουμε αυτό το χώρο. Εάν πάω και τσεκάρω τη "Κοινή Μνήμη", μου γράφει ότι έχω μόνο 140mB ελεύθερα. Έκανα uninstall το asphalt και μετά μπόρεσα να κάνω install το Kroll(μου έγραφε ότι είχα 400mB ελεύθερα). Μεγάλη βλακεία αυτός ο περιορισμός και ελπίζω να υπάρχει τρόπος να αυξήσουμε τη περιοχή που είναι για εφαρμογές.

 

ΥΓ Οι χάρτες του route66 δεν γράφονται σε αυτή τη περιοχή. Τσάμπα έσβησα τα 300-400mB χάρτες της Μεγάλης Βρετανίας :Ρ.

Edited by NIB
Link to comment
Share on other sites

Μιας και μάλλον θα καταλήξω στο Wave, μερικές ερωτήσεις προς τους γνώστες:

 

 

6. Για εναλλαγή μεταξύ γραμμών σε κάρτα SIM 2in1 κάνει αυτόματα επανεκκίνηση ή χάνει το σήμα από τη 1η και το επαναφέρει στη 2η γραμμή?

 

Όποιος μπορεί, ας βοηθήσει :)

 

εγω παντως που εχω 2ΙΝ1 cosmote κανει απλα μια επανεκκινηση οταν του ζητησω αλλαγη γραμμης. οταν εχω τη γραμμη 1, η γραμμη 2 γινεται προωθηση στην 1 και το αντιστροφο. μονο μηνυματα ομως δεν λαμβανεις αν πχ βρισκεσαι στη γραμμη 1 και σου στειλουν στη 2, θα πρεπει να ενεργοποιησεις τη 2 για να δεις τα μηνυματα εκει και αντιστροφως.

 

ελπιζω να σε καλυψα.

______________________________

 

επισης: μολις τωρα κανω κι εγω την τελευταια αναβαθμιση της σαμσουνγκ. για να δω κι εγω με το απ στορε τι γινεται! ελπιζω να μην εχω θεμα.

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι σημερα δεν μπορω να μπω στο appstore, μου βγαζει update, παταω να γινει και βγαζει μια μπαρα και ενα waiting και αυτο ειναι :worry:
Link to comment
Share on other sites

Φτιάξανε το update store. Την 1η φορά που μπήκα πήγε να κάνει update χωρίς να κατεβάσει κάτι και έβγαλε error. Ξαναμπήκα στο καπάκι γιατί είχε δείξει μία διαφορετική οθόνη από πριν, κατέβασε το νέο update και έκανε install μία χαρά. :)
Link to comment
Share on other sites

Μερικές ακόμα ερωτήσεις:

 

1. Πως απενεργοποιούμε τη δόνηση σε ένα προφίλ? Είναι υποχρεωτικό να υπάρχει?

2. Πως γίνεται να εμφανίζεται το όνομα του παρόχου (πχ Cosmote) στην αρχική οθόνη? Μόνο με widget?

3. Mπορούμε να αφαιρέσουμε το πεδίο της εικόνας μπροστά από κάθε επαφή?

4. Γίνεται να κάνουμε εναλλαγή γραμμής σε SIM 2in1 χωρίς επανεκκίνηση? Αν δεν κάνω λάθος, η επανεκκίνηση καταναλώνει μπαταρία...

5. Στην αρχική οθόνη εκτός από διάφορα widgets μπορούμε να βάλουμε και συντομεύσεις εφαρμογών?

6. Συντομεύσεις επαφών στο αριθμητικό keypad δεν μπορούμε να βάλουμε?

7. Πως απενεργοποιείται η φόρτιση μέσω USB από pc? (γίνεται?)

8. Μπορούμε να μικρύνουμε το μέγεθος της γραμματοσειράς στη λίστα των επαφών, έτσι ώστε να φαίνονται περισσότερα γράμματα?

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Ψιλο-off topic, αλλά το είδα τώρα...

 

τον φίλο makiman γιατί τον κάνατε ban .. ;

 

επειδή προσπαθούσε να προσφέρει ότι μπορούσε ;

 

τέλος πάντων επειδή δεν είναι του θέματος, αν θέλετε διαγράψτε το παρόν, και θα ήθελα να λάβω μία εξήγηση μέσω PM. (επειδή κοίταξα τα post του και δεν είχε κάτι λάθος το παιδί...)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ψιλο-off topic, αλλά το είδα τώρα...

 

τον φίλο makiman γιατί τον κάνατε ban .. ;

 

Ειναι και δικια μου απορια αυτο

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000080951&listYN=Y

 

Κατεβάστε το ΚRoll απο το samsung apps , φοβερό παιχνιδάκι και δωρεάν.

Φυσικά μέσα απο το ΚΙΕS γιατί εμένα ακόμα δεν έφτιαξε το samsung apps του κινητού :( .

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000080951&listYN=Y

 

Κατεβάστε το ΚRoll απο το samsung apps , φοβερό παιχνιδάκι και δωρεάν.

Φυσικά μέσα απο το ΚΙΕS γιατί εμένα ακόμα δεν έφτιαξε το samsung apps του κινητού :( .

 

ουτε εμενα ακομη δν εφτιαξε!!οπως επισης καταβαστε κ το asphalt 5 την τελευταια version που ειναι HD!!!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000080951&listYN=Y

 

Κατεβάστε το ΚRoll απο το samsung apps , φοβερό παιχνιδάκι και δωρεάν.

Φυσικά μέσα απο το ΚΙΕS γιατί εμένα ακόμα δεν έφτιαξε το samsung apps του κινητού :( .

 

Το κατεβασα, οντως φοβερο παιχνιδι!

Και μενα ακομα το app store δεν δουλευει.

 

Παντως εχω να πω οτι με το τελευταιο firmware, δεν εχω δει προβληματα μνημης στον browser!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βγήκε ένα νέο δωρεάν παιχνίδι, το Kroll(είναι σαν το God of War) αλλά δεν μπορώ να το κάνω install, μου λέει ότι δεν έχω χώρο(ενώ έχω). 163mB είναι :Ρ. Μπορεί να το δοκιμάσει κανείς;

 

*EDIT*

 

Απ' ότι καταλαβαίνω το samsung wave ορίζει μια περιοχή για εφαρμογές(1gB νομίζω) και βάζει όλες τις εφαρμογές εκεί. Αναρωτιέμαι εάν υπάρχει τρόπος για να το μεγαλώσουμε αυτό το χώρο. Εάν πάω και τσεκάρω τη "Κοινή Μνήμη", μου γράφει ότι έχω μόνο 140mB ελεύθερα. Έκανα uninstall το asphalt και μετά μπόρεσα να κάνω install το Kroll(μου έγραφε ότι είχα 400mB ελεύθερα). Μεγάλη βλακεία αυτός ο περιορισμός και ελπίζω να υπάρχει τρόπος να αυξήσουμε τη περιοχή που είναι για εφαρμογές.

 

ΥΓ Οι χάρτες του route66 δεν γράφονται σε αυτή τη περιοχή. Τσάμπα έσβησα τα 300-400mB χάρτες της Μεγάλης Βρετανίας :Ρ.

 

λοιπον δν ξερω ποση μνημη εχεις στην καρτα σου αλλα εγω να φανταστεις εχω 4GB κ τα πεταω ολα εκει μεσα!!τωρα για το θεμα της μνηνης που λες με την μνημη του κινητου πηγαινε ρυθμισεις>εφαρμογες>ρυθμισεις εγκαταστασης κ εκει πατα καρτα μνημης!!ετσι οτι κατεβαζεις απο apps store θα πηγαινει στην κατα κ οχι στο τηλεφωνο κ φυσικα παιζουν ολες οι εφαρμογες κανονικα!!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Το κατεβασα, οντως φοβερο παιχνιδι!

Και μενα ακομα το app store δεν δουλευει.

 

Παντως εχω να πω οτι με το τελευταιο firmware, δεν εχω δει προβληματα μνημης στον browser!

 

οντως κ εμενα μπορει να μην δουλευει ακομη το apps store αλλα πλεον κανενα προβλημα με την μνημη!!

 

παιδια υποθετω οτι επειδη το bada σαν λογισμικο ειναι πολυ "φρεσκο" ακομη σιγα σιγα θα διορθωνονται ολο κ πιο πολλα!!υπομονη να υπαρχει κ πιστευω οτι θα παει "ψηλα" το wave!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...