Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω κατεβάσει το kies στο pc και όταν συνδέω το κινητό γράφει '' σύνδεση.. '' όλη την ώρα και δεν με αναγνωρίζει...το έκανα uninstall-install και ξανά πάλι το ίδιο.. μπορεί κάποιος να με βοηθήσει τι φταίει γιατί δεν το κατέχω και πολύ???

 

Πήγαινε στο Device Manager των Win και κατήργησε απο εκεί το κινητό. Μετά απο επανεκκίνηση ξανασύνδεσε το κινητό και άσε τα win να εγκαταστήσουν ξανά τους drivers για το κινητό. Έτσι λογικά θα το αναγνωρίσει το Kies και θα το συνδέσει κανονικά....

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το GPS (το route66 Που έχει μέσα το κινητό) είναι δωρεάν για 30 ημέρες, μετά δουλεύει χωρίς όμως πλοήγηση(μπορείς να δεις και να ψάξεις στον χάρτη μόνο δεν μπορείς να βάλεις τοποθεσία και να σε πάει). Αν θες το αγοράζεις μετά, έχει 30 ευρώ αν θες μόνο για Ελλάδα και 50 ευρώ για όλη την Ευρώπη.Αν το αγοράσεις το έχεις για πάντα μετά και δεν χρειάζετε σύνδεση στο ιντερνετ,αφού θα έχει μέσα αποθηκευμένους τους χάρτες.

Από εκεί και πέρα υπάρχουν και το Ndrive και το sygic για το κινητό μας.

 

Ωραια το Νdrive και το sygic που θα τα βρω? Υπαρχει καποιος στην ΠΑΤΡΑ που να μπορει να με βοηθησει με αυτα, και αν μπορει να μου τα περασει στο κινητο? Οπως καταλαβατε δεν πολλησκαμπαζω απο αυτα.

Link to comment
Share on other sites

facebook update!!!! now with chat!!! and some fix!!!

 

Για την εφαρμογή που έχει μέσα το κινητό λες? Εμένα δε μου έβγαλε τίποτα για update...

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρέα

 

 

 

Επίσης έχω παρατηρήσει οτι έχει χαμηλό σήμα , πχ 2 γραμμούλες , σε μέρη που είχα πάντα φουλ!,,,, δεν είχα πρόβλημα με κλήσεις αλλά με προβλημάτισε ... έχει κανένας άλλος παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο....

 

Ναι και εγώ το έχω παρατηρησει αυτό που έχω Cosmote.;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πηγα να κανω το update του facebook κ δεν το εκανε..εβγαζε σφαλμα..το διεγραψα να το ξανακανω και δεν το βρισκω πουθενα τωρα!!!καμια λυση???????
Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρέα

 

 

 

Επίσης έχω παρατηρήσει οτι έχει χαμηλό σήμα , πχ 2 γραμμούλες , σε μέρη που είχα πάντα φουλ!,,,, δεν είχα πρόβλημα με κλήσεις αλλά με προβλημάτισε ... έχει κανένας άλλος παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο....

 

Ναι και εγώ το έχω παρατηρησει αυτό που έχω Cosmote.;;;;;;

 

εγω ,καποιες φορες δειχνει 1 η καθολου σημα αλλα περνει και περνουν τηλεφωνα κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πηγα να κανω το update του facebook κ δεν το εκανε..εβγαζε σφαλμα..το διεγραψα να το ξανακανω και δεν το βρισκω πουθενα τωρα!!!καμια λυση???????

 

 

Τι γινεται με αυτη την ενημερωση????

 

Μου την προτεινε και εμενα το samsung apps εκανα ληψη και μετα η εφαρμογη δεν ανοιγει καν "Αγνωστο σφαλμα".

Επισης μου απο τοτε το samsung apps μου λεει οτι υπαρχει 1 ενημερωση την οποια δεν την βλεπω πουθενα και οταν επιλεγω ληψη ολων μου λεει οτι δεν υπαρχουν ενημερωσεις και ξανα το ιδιο

 

Βρηκε κανεις τι φταιει και ποια ειναι η λυση στο προβλημα????

Link to comment
Share on other sites

έχω κατεβάσει το kies στο pc και όταν συνδέω το κινητό γράφει '' σύνδεση.. '' όλη την ώρα και δεν με αναγνωρίζει...το έκανα uninstall-install και ξανά πάλι το ίδιο.. μπορεί κάποιος να με βοηθήσει τι φταίει γιατί δεν το κατέχω και πολύ???

Υπάρχει πρόβλημα αν έχεις Windows 64bit

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόβλημα αν έχεις Windows 64bit

 

Δεν ισχυει, εγω τοσο καιρο με Win 7 64 ειμαι και δεν εχω κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια το Νdrive και το sygic που θα τα βρω? Υπαρχει καποιος στην ΠΑΤΡΑ που να μπορει να με βοηθησει με αυτα, και αν μπορει να μου τα περασει στο κινητο? Οπως καταλαβατε δεν πολλησκαμπαζω απο αυτα.

 

Μέσω του samsungapps δεν μπορείς να τις βάλεις γιατί δεν έχουν ανοίξει οι πληρωμένες εφαρμογές του samsungapps στην Ελλάδα. Οι λύσεις είναι 3

1)Η περιμένεις να ανοίξουν (αν και όποτε ανοίξουν και τις αγοράζεις μετά απο εκεί)

2)η αγοράζεις το ROUTE66 που έχει ήδη μέσα το κινητό σου.

3)η βάζεις μέσα σπασμένες εκδόσεις των sygic η Ndrive.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έκανα κανονικά την ενημέρωση για το facebook app του κινητού και τώρα δοκίμασα και το άνοιξα και άνοιγε κανονικότατα. Δεν έχω facebook οπότε αν crasharei μετά το login δεν μπορώ να το ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι η αναβάθμιση του Facebook έγινε μια χαρά και δουλεύει. Την έκανα από το κινητό.

Στην αρχή έλεγε για κανα 5 λεπτό "αναμονή" αλλά τελικά κατέβηκε.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόβλημα αν έχεις Windows 64bit

 

Κι σ' εμένα δεν συνδεόταν με win7 64αρι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Μας άφησε χρόνους το facebook app. Ευτυχώς τουλάχιστον που το sync με το FB δε χάλασε, αλλά μείναμε χωρίς native app και το touch facebook είναι για κλωτσιές (ούτε καν αναζήτηση δεν μπορείς να κάνεις...)

 

Γαμ... ερασιτέχνες

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

το τραγικο της υποθεσης ειναι οτι δν ανεβαζουν κιολας τη native εφαρμογη στο samsung apps λες και θα χασουν την υπερεφαρμογη.

 

ενιγουει, δν το πολυχρησιμοποιουσα, απλα μου τη σπαει ο ερασιτεχνισμος.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

 

εγω ,καποιες φορες δειχνει 1 η καθολου σημα αλλα περνει και περνουν τηλεφωνα κανονικα...

 

παράξενο.... χαμηλό σήμα αλλά χωρίς προβληματα..... τουλαχιστον ωσ τώρα...'

 

..αλλα κινητά βγάζουν φουλ σήμα και δεν μπορείς να πάρεις τηλεφωνο......

 

τελος πάντων δεν έχω καμία όρεξη να το παω για σερβις και να το κρατήσουν κανα μήνα....

 

 

 

Κανένα λινκ για Sygic η Ndrive έχει κανένας???

Link to comment
Share on other sites

τι θα γινει βρε παιδια με αυτο το facebook... κατεβασαμε την αναβαθμιση για καλυτερα και στο τελος μειναμε χωρις facebook

 

Αχ ρε samsung apps με απογοητευεις!!!

Link to comment
Share on other sites

καλο πασχα ...παιδια εχο προβλημα με το κεντρικο ηχειο...δεν χτυπαει οθτε στις κλησεις ουτε μουσικη.....μπορω να κανω κατι?????? Edited by mpexpan
Link to comment
Share on other sites

καλο πασχα ...παιδια εχο προβλημα με το κεντρικο ηχειο...δεν χτυπαει οθτε στις κλησεις ουτε μουσικη.....μπορω να κανω κατι??????

 

επεισης σε ολους!!! εγω το αφησα ετσι!!! και εφτιαξε μονο του!!!!!!:blink::blink:μηπως ειχες πειραξει τον ηχο απο μεσα???

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα

προσπαθω εδω και κατι μερες να βαλω τουσ κωδικους απο yahoo & gmail αλλα τιποτα ολο σφαλμα μου βγαζει για λαθος η μη εγκυρο κωδικο! εχει συμβει σε καποιον αυτο? μπορει καποιοσ να βοηθησει?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

τι θα γινει βρε παιδια με αυτο το facebook... κατεβασαμε την αναβαθμιση για καλυτερα και στο τελος μειναμε χωρις facebook

 

Αχ ρε samsung apps με απογοητευεις!!!

 

Κατι θα βγει προσεχως, ηδη το γνωριζουν το προβλημα και απεσυραν το update.

 

παιδια καλησπέρα

προσπαθω εδω και κατι μερες να βαλω τουσ κωδικους απο yahoo & gmail αλλα τιποτα ολο σφαλμα μου βγαζει για λαθος η μη εγκυρο κωδικο! εχει συμβει σε καποιον αυτο? μπορει καποιοσ να βοηθησει?

ευχαριστω!

 

Εχω βαλει αρκετα email και δεν ειχα αντιμετωπισει προβλημα, για κανε ενα restart και δοκιμασε παλι.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο Device Manager των Win και κατήργησε απο εκεί το κινητό. Μετά απο επανεκκίνηση ξανασύνδεσε το κινητό και άσε τα win να εγκαταστήσουν ξανά τους drivers για το κινητό. Έτσι λογικά θα το αναγνωρίσει το Kies και θα το συνδέσει κανονικά....

 

τα κάνω όλα μια χαρά όπως μου είπες αλλά κάθε φορά που ξανατρέχω τους drivers μου βγάζει κάποιο σφάλμα..έχω απελπιστεί..να δοκιμάσω σε άλλο pc ίσως ή δεν έχει σχέση αυτό?

Link to comment
Share on other sites

τα κάνω όλα μια χαρά όπως μου είπες αλλά κάθε φορά που ξανατρέχω τους drivers μου βγάζει κάποιο σφάλμα..έχω απελπιστεί..να δοκιμάσω σε άλλο pc ίσως ή δεν έχει σχέση αυτό?[/quote

 

Ειχα και εγω το ιδιο προβλημα, για δοκίμασε ρυθμίσεις-μνήμη-προεπιλεγμένη μνήμη-θέση βιβλιοθήκης μέσων και τίκαρε το τηλέφωνο και όχι την κάρτα μνήμης ευχομαι να φτιάξει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...