Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εβαλα κατα λαθος μια επαφη στους ανεπιθυμητους στα μηνυματα...ξερεις κανεις πως βγαινει αυτο? δε το βρισκω πουθενα

 

Πας μηνυματα > ρυθμησεις > γενικες ρυθμησεις > αποκλεισμος μηνυματων και πατας διαγραφη σε οποιο θες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο ερώτημα που έκανα στη Vodafone αν θα γίνει αναβάθμιση στο λειτουργικό μου απάντησαν ότι δεν ξέρουν τίποτα ακόμα.

 

Όταν αγόρασα το Wave (Δεκέμβριο) ήταν η περίοδος που περιμέναμε όλοι παγκοσμίως την πολυπόθητη αναβάθμιση σε 1.2.

 

Έτσι, κάλεσα στην εξυπηρέτηση πελατών για να ρωτήσω τι θα γίνει. Μου είπαν ότι συνήθως αργεί 2-3 μήνες η αναβάθμιση από Vodafone (κρίνοντας από το Galaxy S και το Android 2.2) γιατί περνάει από τα χέρια των firmware testers της.

 

Οπότε όλοι οι άτυχοι κάτοχοι του Vodafone branded S8500, περιμένουμε το update κοντά στο Μάρτιο-Απρίλιο. Το καλό είναι ότι πιθανότατα, τα νηπιακά bugs της 1.2 θα έχουν εξαλειφθεί στην branded έκδοση του firmware. (πχ. εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει σχεδόν ποτέ το πρόβλημα "ανεπαρκούς μνήμης" εν αντιθέσει με τους unbranded 1.0.2 χρήστες που διαβάζω)

 

Υ.Σ.: Εννοοείται ότι με ενημέρωσαν για την απώλεια της εγγύησης αν τυχόν πειραχθεί με ανεπίσημο τρόπο το λειτουργικό μου (hard reset, unbrand κτλ).

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα αναβάθμιση και στο μενου καποια εικονίδια δεν μου τα βγάζει κανονικά αλλά με ένα κυκλο όπως στο samsung Apps. Πως μπορει να διορθωθεί αυτό?:(

XXJL2 ειναι η έκδοση

 

Εχει τύχει σε κανέναν κάτι παρόμοιο? δεν λειτουργεί το Αππς και οι εφαρμογές που είχα εγκατεστημένες.:worry:

Edited by siciliano

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο έκανα και εγώ την αναβάθμιση σε 1.2 αλλά μάλλον δεν έκατσε καλά γιατι μου εμφανίζει ένα σήμα με 1 pc και 1 κινητό. Ξεκινάει μόνο όταν το συνδέσω με καλώδιο όπου δείχνει ότι φορτίζει. Όταν πάρει μπροστά συνδέεται μόνο με κιεσ 1,5,1 ενώ στο 2 δείχνει σαν να προσπαθεί αλλά δεν επιτυγχάνει σύνδεση και έτσι δεν μπορώ να χρησιμοποιείσω την ανάκτηση λογισμικού από το tab εργαλεία. Υπάρχει κάποια ιδέα για λύση?

:O

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα αναβάθμιση και στο μενου καποια εικονίδια δεν μου τα βγάζει κανονικά αλλά με ένα κυκλο όπως στο samsung Apps. Πως μπορει να διορθωθεί αυτό?:(

XXJL2 ειναι η έκδοση

 

Εχει τύχει σε κανέναν κάτι παρόμοιο? δεν λειτουργεί το Αππς και οι εφαρμογές που είχα εγκατεστημένες.:worry:

 

 

JL2 μέσω του kies την κατέβασες??

Επίσης μήπως γνωρίζει κάποιος παρακαλώ να μου πει που να βρω ένα ωραίο μονό ακουστικό handsfree??

~In search of my talent~
Link to comment
Share on other sites

JL2 μέσω του kies την κατέβασες??

Επίσης μήπως γνωρίζει κάποιος παρακαλώ να μου πει που να βρω ένα ωραίο μονό ακουστικό handsfree??

Ναι μεσω του Kies 2 και όλα πηγαν καλά όπως μου έλεγε. Όταν όμως άνοιξα το κινητό, το εικονίδιο του Apps, όπως και άλλων εφαρμογών facebook, twitter κτλ., αντικαταστάθηκαν με ένα κύκλο και δεν λειτουργούν.:(

 

Δεν ανοίγει και το Παιχν& Άλλα

 

Έτσι μου τα εμφανίζει:

 

http://img28.imageshack.us/img28/6516/20110212221102.jpg http://img826.imageshack.us/img826/6748/20110212221237.jpg

Edited by siciliano

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά να ρωτήσω έχει τύχει σε κανέναν να ανάβει η οθόνη του κινητού στα καλά των καθουμένων, ενώ είναι κλειδωμένο με σβηστή οθόνη??? Πρέπει να ανησυχώ??
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά να ρωτήσω έχει τύχει σε κανέναν να ανάβει η οθόνη του κινητού στα καλά των καθουμένων, ενώ είναι κλειδωμένο με σβηστή οθόνη??? Πρέπει να ανησυχώ??

 

Εμένα συμβαίνει αυτό όταν χάνει επαφή με το bluetooth handsfree.

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν χρησιμοποιώ bluetooth handsfree..... Γι αυτό ανησυχώ...

 

 

εμενα το κανει οταν εχω ανοιχτο wifi κ κανει ληψεις email ή οτι αλλο προγραμμα που κανει ενημεωσεις ανα τακτα διαστηματα

 

δεν λειτουργει το widget "τροφοδοσιες" τι μπορει να φταιει παιδια?ολα τα αλλα δουλευουν μια χαρα κ ωενικως το τηλ παει περιφημα μηπως ειναι καποια ρυθμιση απο το μενου του τηλ για να λειτουργησει?

 

 

καποιος?:(

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

δεν λειτουργεί το widget "τροφοδοσίες" τι μπορεί να φταίει παιδια?ολα τα αλλα δουλευουν μια χαρα κ ωενικως το τηλ παει περιφημα μήπως είναι κάποια ρύθμιση από το μενού του τηλ για να λειτουργήσει?

 

Και εγω εχω το ιδιο προβλημα ξαφνικα στης αρχες Δεκεμβρη σταματησε να λειτουργεί.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω το ιδιο προβλημα ξαφνικα στης αρχες Δεκεμβρη σταματησε να λειτουργεί.

Μπορειτε να μου πειτε και εμενα τι ειναι αυτο το widget που λετε? Στα προεγκατεστημενα δεν το βρισκω.....

 

:worry:

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου πειτε και εμενα τι ειναι αυτο το widget που λετε? Στα προεγκατεστημενα δεν το βρισκω.....

 

:worry:

 

Υπάρχει στα προεγκατεστημενα, ονομάζεται Feeds & Update και με αυτό μπορείς να βλέπεις τα update από Facebook και Twitter σε μια εφαρμογή ταυτόχρονα.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στα προεγκατεστημενα, ονομάζεται Feeds & Update και με αυτό μπορείς να βλέπεις τα update από Facebook και Twitter σε μια εφαρμογή ταυτόχρονα.

Ευχαριστω πολυ, το βρηκα:)

Σε εμενα λειτουργει μια χαρα ομως........

Μηπως δεν εισαστε συνδεμενοι με facebook /twitter? απο το μενου "Λογαριασμοι" ?

Link to comment
Share on other sites

JL2 μέσω του kies την κατέβασες??

Επίσης μήπως γνωρίζει κάποιος παρακαλώ να μου πει που να βρω ένα ωραίο μονό ακουστικό handsfree??

 

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=52413&selectedCategoryId=485

 

Το έχω 3 μέρες τώρα και είμαι υπερ-ευχαριστημένος !

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ, το βρηκα:)

Σε εμενα λειτουργει μια χαρα ομως........

Μηπως δεν εισαστε συνδεμενοι με facebook /twitter? απο το μενου "Λογαριασμοι" ?

 

το εχεις κανει αναβαθμιση το κινητο σου?γιατι εγω οχι κ σκεφτομαι μηπως φταιει αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Ναι μεσω του Kies 2 και όλα πηγαν καλά όπως μου έλεγε. Όταν όμως άνοιξα το κινητό, το εικονίδιο του Apps, όπως και άλλων εφαρμογών facebook, twitter κτλ., αντικαταστάθηκαν με ένα κύκλο και δεν λειτουργούν.:(

 

Δεν ανοίγει και το Παιχν& Άλλα

 

http://img826.imageshack.us/img826/6748/20110212221237.jpg

Αφού έβγαλα την μπαταρία και την ξαναέβαλα, εμφανίστηκε το εικονίδιο του Apps μόνο. Όταν πηγα να αναβαθμήσω τις εφαρμογές μου λέει πως δεν υπάρχει μνήμη.

:wacko:

 

Στην συνεχή είσοδο κειμένου, πως γράφουμε δυό φορές το ίδιο γράμμα π.χ. το "Άννα" ή το "βαγόνι" όταν το γράφω στο πληκτρολόγιο (όχι Qwerty)?

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ, το βρηκα:)

Σε εμενα λειτουργει μια χαρα ομως........

Μηπως δεν εισαστε συνδεμενοι με facebook /twitter? απο το μενου "Λογαριασμοι" ?

Εγώ είμαι συνδεμένος με facebook /twitter. Στα καλά καθούμενα σταμάτησε να λειτουργεί:wacko: το πρόβλημα παρέμεινε και μετά την αναβάθμιση της συσκευής:worry:

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο έκανα και εγώ την αναβάθμιση σε 1.2 αλλά μάλλον δεν έκατσε καλά γιατι μου εμφανίζει ένα σήμα με 1 pc και 1 κινητό. Ξεκινάει μόνο όταν το συνδέσω με καλώδιο όπου δείχνει ότι φορτίζει. Όταν πάρει μπροστά συνδέεται μόνο με κιεσ 1,5,1 ενώ στο 2 δείχνει σαν να προσπαθεί αλλά δεν επιτυγχάνει σύνδεση και έτσι δεν μπορώ να χρησιμοποιείσω την ανάκτηση λογισμικού από το tab εργαλεία. Υπάρχει κάποια ιδέα για λύση?

:O

 

Κάποιος με καμιά ιδέα για τον τρόπο να το επαναφέρουμε?

Link to comment
Share on other sites

το εχεις κανει αναβαθμιση το κινητο σου?γιατι εγω οχι κ σκεφτομαι μηπως φταιει αυτο...

Ναι εχω JL2 ..... αλλα και πριν λειτουργουσε νομιζω, αν και δεν το χρησημοποιουσα

Εγώ είμαι συνδεμένος με facebook /twitter. Στα καλά καθούμενα σταμάτησε να λειτουργεί:wacko: το πρόβλημα παρέμεινε και μετά την αναβάθμιση της συσκευής:worry:

Δηλαδη τι δειχνει?

Κάποιος με καμιά ιδέα για τον τρόπο να το επαναφέρουμε?

Νομιζω εχει και το 1.5.1 ανακτηση λογισμικου αν πατησεις πανω αριστερα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

Είμα και εγώ ενας νεος κατοχος του 8500 , μήπως πορειτε ν μου πείτε πωε γίνετα γρηγορη εναλλαγη των προφιλ χωρις να πας στις ρυθμισεις ?

ΜΠορώ να βάλω καποιο μπουτον στην επιφανεια εργασιας ?

Επίσης ενδιαφερομαι και για καρτα μνημης , ποια ειναι συμβατη για να μην πεσω σε περιπετειες ?

Ευχαριστώ

Edited by manbag1970
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

Είμα και εγώ ενας νεος κατοχος του 8500 , μήπως πορειτε ν μου πείτε πωε γίνετα γρηγορη εναλλαγη των προφιλ χωρις να πας στις ρυθμισεις ?

ΜΠορώ να βάλω καποιο μπουτον στην επιφανεια εργασιας ?

Επίσης ενδιαφερομαι και για καρτα μνημης , ποια ειναι συμβατη για να μην πεσω σε περιπετειες ?

Ευχαριστώ

 

μπορείς απλά να πατήσεις το "κουμπί" πάνω στο κέντρο για να σου ανοίξει τις επιλόγές Wi-Fi / Bluetooth / Αθόρυβο και να βάλεις το κινητό σου στο αθόρυβο..γιατί αν κατάλαβα καλά αυτό αναζητάς :D

Link to comment
Share on other sites

μπορείς απλά να πατήσεις το "κουμπί" πάνω στο κέντρο για να σου ανοίξει τις επιλόγές Wi-Fi / Bluetooth / Αθόρυβο και να βάλεις το κινητό σου στο αθόρυβο..γιατί αν κατάλαβα καλά αυτό αναζητάς :D

 

Οχι ακριβως , αυτο το ειδα , εγω θέλω να το βαζω σε "Χαμηλο" ωστε να εχω και ηχο αλλα σε χαμηλη ενταση , και οχι μονο δονηση

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να ακουω ραδιοφωνο και να παιζω καποιο παιχνιδι στο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Οχι ακριβως , αυτο το ειδα , εγω θέλω να το βαζω σε "Χαμηλο" ωστε να εχω και ηχο αλλα σε χαμηλη ενταση , και οχι μονο δονηση

 

Πήγαινε στα sound profiles στα settings, και κάνε edit το προφίλ που θέλεις και βάλε την ένταση στο τελείως χαμηλό...

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...