Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως ειναι ο κοδικος , γεια την μπαταρεια, βρε πεδεια !! γεια εξεικονομισι ενεργειας !! κατι με UTC αν δεν κανω λαθως . !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πως ειναι ο κοδικος , γεια την μπαταρεια, βρε πεδεια !! γεια εξεικονομισι ενεργειας !! κατι με UTC αν δεν κανω λαθως . !!!

 

CP/AP UART το αλλάζεις με *#8740#. Φαντάζομαι θες το AP.

Link to comment
Share on other sites

αντε μωρe θα το βγαλουν επιτελους το τιμημενο??? μας πρηξαν....μεχρι και η Μαλτα θα το παρει πρωτη...δεν υπαρχει ουτε τιποτα να κατεβασουμε για 1.2 ολα για τη 2.0 ειναι εδω και καιρο
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. επιτελους βγηκε αλλά δεν ξερω μεχρι το βραδυ ποσοι θα εχουν αρχισει τα πισογυρισματα στην 1,2 ..... το λεω αυτο γιατι σαν κατοχος του wave 2 ( το 8500το πουλησα πριν μερικες μερες ) δεν το εχουν ταιριαξει απόλυτα το λειτουργικό με τις συσκευες μας και εχει καποιοα προβληματακια που ισως ξενερωσουν καποιους,
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα κάνει προσωρινή αναβάθμιση για back up και μετα γινεται η κανονική!!!

 

ναι συγγνωμη λαθος συναγερμος, εχει δικιο ο agelakos12, κανει προσωρινη κραταει back up και συνεχιζει! και κανει μπακ απ ακομα και σελιδοδεικτες! μπραβο εξελιξη το kies!

Link to comment
Share on other sites

Οι ισπανοί το πήραν τέλη Γενάρη και εμείς αρχές Μάρτη. Ότι να'ναι.....

Πείτε εντυπώσεις παιδιά...

 

Υ.Γ. Εμένα από χτες σταμάτησε να εμφανίζει το samsung apps και λέει να κάνω αναβάθμιση το plug in αλλά δεν μπορώ να την κάνω την αναβάθμιση. Ξέρει κανείς καμιά λύση?

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

ναι συγγνωμη λαθος συναγερμος, εχει δικιο ο agelakos12, κανει προσωρινη κραταει back up και συνεχιζει! και κανει μπακ απ ακομα και σελιδοδεικτες! μπραβο εξελιξη το kies!

 

παιδιά καλημέρα μια βοήθεια , γιατί ενώ το έχω συνδέσει στο kies ούτε back ούτε αναβάθμιση ,δεν γίνεται τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Η ισπανική έκδοση ειναι παιδιά. Εγω που την ειχα, ενημερώθηκε το kies και μετά μου έβγαλε οτι εχω την τελευταία έκδοση.

Επίσης στο sumfirmware (http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&t=1&o=2&m=GT-S8500&r=1#regiona) δεν εχει πουθενά bada2 Greece.

Link to comment
Share on other sites

εχει όμως το FUZ

 

Το χω γυρίσει σε eur και δεν μου βγάζει αναβάθμιση. Τι ειναι αυτο το fuz και πως μπορω να το βάλω?

Link to comment
Share on other sites

Το kies μου γράφει ότι η συσκευή σας δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού και τρέχουσα έκδοση S8500XXJL2/S8500OXCJL1 (DBT) . Τι ακριβώς αυτό σημαίνει αν ξέρει κάποιος , ότι δε θα μπορέσω να κάνω αναβάθμιση;
Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/firmware/

 

GT-S8500 S8500BULA3 Bada 2.0 2012 February S8500VFGLA5 Greece (Vodafone)

 

GT-S8500 S8500XXLA1 Bada 2.0 2012 January S8500OXCLA2 Greece

προφανώς ο server τις sammy είναι τελείως~!~~~~!!! xoaoxaxoaxo

 

μόλις βγούν και οι άλλες έκδοσις τις κοσμοτέ και αν βγει k wind θα την ποστάρω!! εδώ στο ίδιο post!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα μια βοήθεια , γιατί ενώ το έχω συνδέσει στο kies ούτε back ούτε αναβάθμιση ,δεν γίνεται τίποτα

Δες ποια έκδοση του ΚΙΕΣ έχεις. Σου βγάζει κάποιο σφάλμα? Μπορείς να προσπαθήσεις να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις τη νεώτερη έκδοση από το ιντερνετ.

Το χω γυρίσει σε eur και δεν μου βγάζει αναβάθμιση. Τι ειναι αυτο το fuz και πως μπορω να το βάλω?

Εννοείς ότι έχεις ήδη BADA 2.0 ισπανικό? Το FUSdownloader είναι ένα προγραμματάκι που ελέγχει τους σερβερς του ΚΙΕΣ για τα λειτουργικά που είναι διαθέσιμα, official και testing.

Το kies μου γράφει ότι η συσκευή σας δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού και τρέχουσα έκδοση S8500XXJL2/S8500OXCJL1 (DBT) . Τι ακριβώς αυτό σημαίνει αν ξέρει κάποιος , ότι δε θα μπορέσω να κάνω αναβάθμιση;

DBT νομίζω είναι Γερμανία (ας το τσεκάρει κάποιος). Μπορείς να δοκιμάσεις να το γυρίσεις σε EUR, άλλα θα κάνει hard reset το κινητό, δλδ θα χάσεις τα πάντα.

http://www.sammobile.com/firmware/

 

GT-S8500 S8500BULA3 Bada 2.0 2012 February S8500VFGLA5 Greece (Vodafone)

 

GT-S8500 S8500XXLA1 Bada 2.0 2012 January S8500OXCLA2 Greece

προφανώς ο server τις sammy είναι τελείως~!~~~~!!! xoaoxaxoaxo

 

μόλις βγούν και οι άλλες έκδοσις τις κοσμοτέ και αν βγει k wind θα την ποστάρω!! εδώ στο ίδιο post!

Εμένα μου φαίνεται πιο πολύ για λάθος δικό τους, παρά του σερβερ. Άλλωστε και με τον checkfus δεν έβρισκε άλλο λειτουργικό πέραν της 1.2.

Link to comment
Share on other sites

Παντως οτι και να λεμε αυτο με το backup δεν το εχει ουτε το android και ουτε καποιος το σκεφτοταν να γινει

 

 

well done samsung και ας αργησες λιγακι

Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/firmware/

 

GT-S8500 S8500BULA3 Bada 2.0 2012 February S8500VFGLA5 Greece (Vodafone)

 

GT-S8500 S8500XXLA1 Bada 2.0 2012 January S8500OXCLA2 Greece

προφανώς ο server τις sammy είναι τελείως~!~~~~!!! xoaoxaxoaxo

 

μόλις βγούν και οι άλλες έκδοσις τις κοσμοτέ και αν βγει k wind θα την ποστάρω!! εδώ στο ίδιο post!

 

παντως και το fuz την δινει οτι βγηκε 13/1/12 για Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

αναβαθμισηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!!αντε ρε samsung !!!!!!!!!!!!επιτελους!!!!!!!!ελπιζω να αξιζει!!!πρωτη επαφη με το bada 2.0! φαινεται καλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Οι ισπανοί το πήραν τέλη Γενάρη και εμείς αρχές Μάρτη. Ότι να'ναι.....

Πείτε εντυπώσεις παιδιά...

 

Υ.Γ. Εμένα από χτες σταμάτησε να εμφανίζει το samsung apps και λέει να κάνω αναβάθμιση το plug in αλλά δεν μπορώ να την κάνω την αναβάθμιση. Ξέρει κανείς καμιά λύση?

 

Ιδιο πρόβλημα και σε μενα. Παντως μου δινει το καινουριο firmware για αναβάθμιση(XXLA1/XCLA2).

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την έβαλα. Στο καπάκι φορμάτ στην κάρτα sd (αφού έκανα backup χειροκίνητα) και hard reset. Και επαναφορά μόνο επαφές, μηνύματα, logs, και ρυθμίσεις ιντερνετ. Πετάει αυτή τη στιγμή και φαίνεται και πολύ όμορφο μπορώ να πω. Νεώτερα εν καιρό.
Link to comment
Share on other sites

μολις την περασα και γω..σαν να μου καναν δωρο νεο τηλεφωνο...επισης τα περισσοτερα εικονιδια δινουν αισθηση μεγαλυτερης οθονης...περισσοτερες εντυπωσεις το βραδυ
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους εχω και εγω Bada 2.0:yahoo: Για να δούμε τώρα τη ψάρια πιάνει:worry:
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

καλη φαση το backup κατα τη διαρκεια της εγκαταστασης. επισης ειδα οτι μπορουμε να το χρησιμοποιουμε κι απο δω κ περα, οποτε κουλ. επιτελους φαινεται να βελτιωσαν σημαντικα το kies. bravo στη σαμμυ (για να λεμε και τα καλα).

 

πολυ smooth το bada2. δν εχω δει λαγκ πουθενα. οι εφαρμογες που ειχα πριν τρεχουν οκ (αν και εκει ειδα λιγο λαγκ σε μερικες που στο 1.2 ετρεχαν σφαιρα).

 

ο browser συνεχιζει τα δικα του. στα 3 ταμπς με το google μονο ανοιχτο κλαταρε, ανοιγοντας το σπορ-φμ, επισης κλαταρε. δεν δοκιμασα βιντεος, φλας κτλ γιατι προς το παρον ειμαι με 3g. δεν μπηκα στο μαρκετ να δω τι παιζει απο νεες εφαρμογες.

 

η εμπειρια overall ειναι κατα πολυ αλλαγμενη και πολυ πιο προσεγμενη σε σχεση με το 1.2. μακαρι η σαμμυ να ειχε τη θεληση να το συνεχισει και να το υποστηριξει (υποστηριζοντας και τους devs). θα ειχε μεγαλο potential.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...