Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το έκανα και είναι όλα όπως πριν(πιο ομαλά βέβαια).. Δεν έφυγε το Social Hub Premium...:D

 

Από εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=265254&page=542 (post #8116) ακολουθήστε τις οδηγίες και κατεβάστε το ελληνικό firmware.

Mετά με το multiloader επιλέγοντας full download μόνο(χωρίς boot change) περάστε ότι αρχεία έχει ο φάκελος που κατεβάσατε με το εληνικό firmware.

 

Και στην θεση του boot στον multiloader τι βαζουμε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και στην θεση του boot στον multiloader τι βαζουμε;

 

Τίποτα. Δεν πατάς Boot Change μόνο Full Download. Άμα πατήσεις Full Download απνεργοποιείται το Boot.

Link to comment
Share on other sites

Μπα σε μενα δεν απενεργοποιειτε.

 

Επέλεξε τον σωστό φάκελο που δεν έχει τα BOOT FILES μόνο τα υπόλοιπα αρχεία. Αν κατέβασες το σωστό firmware δεν έχει τον φάκελο BOOT FILES.

Link to comment
Share on other sites

Επέλεξε τον σωστό φάκελο που δεν έχει τα BOOT FILES μόνο τα υπόλοιπα αρχεία. Αν κατέβασες το σωστό firmware δεν έχει τον φάκελο BOOT FILES.

 

Μπραβο,δεν εχει.Το κανω τωρα και ενημερωνω.

Οι εφαρμογες ανοιγουνε κανονικα,επιτελους!Ελπιζω να στρωσει και το θεμα με το σβησιμο.Να στε καλα ρε μαγκες,ευχαριστω πολυ!

Edited by Comex
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι λίγο πιο πίσω: θέλω να πάω στο 1.2 (μέσω Kies) και συμβαίνουν τα ακόλουθα:

Συνδεώ τηλέφωνο, όλα καλά, τα kies μου λένε αναβάθμιση λέω ok, κατεβαίνουν τα αρχεία decompressing κλπ και ξαφνικά στα kies λέει "συνδέστε συσκευή" δλδ την έχει χάσει. Το τηλέφωνο εξακολουθεί να λέει connected.

Τη στιγμή που πάει να κάνει το upgrade, στο τηλέφωνο εμφανίζεται το μικρό τηλεφωνάκι και ... κολλάει. Απο τα kies λέει ότι το τηλέφωνο έχει αποσυνδεθεί και ξανακάντο. Αλλά πάντα τα ίδια.

Καμμιά ιδέα? Tα kies είναι τελευταί version αλλά σε όλες το ίδιο. Μια λεπτομέρεια είναι ότι η σύνδεσή μου στο internet είναι μέσω usb/3G moded

thanx

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά! Εδώ και λίγο καιρό όταν συνδέω το τηλέφωνο στο Kies μου λέει ότι "η συσκευή δεν υποστηρίζεται από το Kies 2.0".

Εχώ καταργήσει τους drivers, έχω εγκαταστήσει ξανά το Kies αλλά δεν ... Το βασικό μου πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να κάνω back up.

Αν έχει κάποια σημασία το τηλέφωνο είναι από την Vodafone (έχω αποφασίσει να περάσω μόνος μου την 2.0 όταν βρεί) και ο Η/Υ έχει Windows 7 x64.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι λίγο πιο πίσω: θέλω να πάω στο 1.2 (μέσω Kies) και συμβαίνουν τα ακόλουθα:

Συνδεώ τηλέφωνο, όλα καλά, τα kies μου λένε αναβάθμιση λέω ok, κατεβαίνουν τα αρχεία decompressing κλπ και ξαφνικά στα kies λέει "συνδέστε συσκευή" δλδ την έχει χάσει. Το τηλέφωνο εξακολουθεί να λέει connected.

Τη στιγμή που πάει να κάνει το upgrade, στο τηλέφωνο εμφανίζεται το μικρό τηλεφωνάκι και ... κολλάει. Απο τα kies λέει ότι το τηλέφωνο έχει αποσυνδεθεί και ξανακάντο. Αλλά πάντα τα ίδια.

Καμμιά ιδέα? Tα kies είναι τελευταί version αλλά σε όλες το ίδιο. Μια λεπτομέρεια είναι ότι η σύνδεσή μου στο internet είναι μέσω usb/3G moded

thanx

 

βγάλε την μπαταρία, αφαίρεσε την κάρτα μνήμης και την SIM κάρτα. Άνοιξε το τηλέφωνο ξανά και συνέδεσε το στο KIES και ξαναδοκίμασε

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

βρήκα το πρόβλημα προχθές και το έλυσα.:D

λοιπόν όσοι έχετε custom roms κτλ (όπως έχω κάνει κατά καιρούς) έχετε το ίδιο πρόβλημα. Η λύση βρέθηκε κατεβάζοντας από το FUS (το λογισμικό που ελέγχει για test roms) την αυθεντική GREEK rom. Την έβαλα και ουσιαστικά πέρασε μόνο τον bootloader αφού δεν μου έσβησε τίποτα από τα παλιά. Η συσκευή όμως αναστήθηκε αφού πλέον μου κρατά 3 μέρες (πριν δεν έβγαζε τις 10 ώρες και εμφάνιζε το προαναφερθέν πρόβλημα ενώ είχα πολλές φορές θέμα που μου έκλειναν εφαρμογές όταν τις άνοιγα).

 

Έτσι ούτε clear memory έγινε ούτε τίποτα και η συσκευή είναι πραγματικα μια χαρά

 

Είναι συχνό φαινόμενο να περνάνε οι χρήστες custom ROMs με την πεποίθηση ότι είναι καλύτερες από τις επίσημες. Προφανώς δεν ισχύει κάτι τέτοιο μιας και οι εταιρείες έχουν σπαταλήσει άπειρες ώρες για testing, λαμβάνοντας υπόψην την ασφάλεια, αυτονομία, ταχύτητα κτλ και βρίσκουν μια χρυσή τομή τους.

 

Δεν αμφιβάλλω ότι μερικές ROM (είτε Bada, Android κτλ) μπορεί να είναι ταχύτερες, ομορφότερες ή ότι άλλο θέλουν σε σχέση με τις επίσημες, αλλά το θέμα είναι ότι δεν εφαρμόζουν την παραπάνω χρυσή τομή με αποτέλεσμα πχ. να τελειώνει η μπαταρία σε 10 ώρες ή να ανοιγοκλείνει το κινητό μόνο του.

 

Πολλές φορές από το πολύ "σκάλισμα" στο κινητό μπορεί και να πιστέψουμε ότι είμαστε ψαγμένοι..Η πραγματικότητα βέβαια είναι ότι είμαστε απλά χαμένοι (λαϊκιστή "noobs")... :)

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλα κρασα.εδω η samsung δεν εδινε ουτε το android στην ωρα του που ηταν και ετοιμο κ απλα προσθετε καποια εξτρα θα εδινε το bada που ειναι εξ ολοκληρου δικο της ?????? παντα δυσκοιλια αυτη η εταιρια στις αναβαθμισεις.
Link to comment
Share on other sites

Είναι συχνό φαινόμενο να περνάνε οι χρήστες custom ROMs με την πεποίθηση ότι είναι καλύτερες από τις επίσημες. Προφανώς δεν ισχύει κάτι τέτοιο μιας και οι εταιρείες έχουν σπαταλήσει άπειρες ώρες για testing, λαμβάνοντας υπόψην την ασφάλεια, αυτονομία, ταχύτητα κτλ και βρίσκουν μια χρυσή τομή τους.

 

Δεν αμφιβάλλω ότι μερικές ROM (είτε Bada, Android κτλ) μπορεί να είναι ταχύτερες, ομορφότερες ή ότι άλλο θέλουν σε σχέση με τις επίσημες, αλλά το θέμα είναι ότι δεν εφαρμόζουν την παραπάνω χρυσή τομή με αποτέλεσμα πχ. να τελειώνει η μπαταρία σε 10 ώρες ή να ανοιγοκλείνει το κινητό μόνο του.

 

Πολλές φορές από το πολύ "σκάλισμα" στο κινητό μπορεί και να πιστέψουμε ότι είμαστε ψαγμένοι..Η πραγματικότητα βέβαια είναι ότι είμαστε απλά χαμένοι (λαϊκιστή "noobs")... :)

 

Σίγουρα... Αλλα οταν δεν έχεις ελληνικό κινητό αναγκάζεται να βάλεις custom.... Οταν βρήκα την αυθεντική την έβαλα

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Το wave είναι πραγματικα τρομερό τηλέφωνο και το BADA πολλα υποσχόμενο. Ελπίζω να βγάλει την ενημέρωση σύντομα γιατι αρχίζει να μοιάζει παρωχημένο το 1.2
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Εχουν ηδη βγει παρα παρα πολλα εξαιρετικα νεα θεματα για bada 2.0, αντε ρεεε Samsungggg!

 

απιστευτη παραμετροποιηση του lockscreen! ελπιζω να τηρηθει το q4!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και ένα χρόνο περίπου που έχω το κινητό, αποθήκευε τις φωτογραφίες στο φάκελο ''Φωτογραφίες0001''.

Πριν λίγες μέρες όμως άλλαξε φάκελο μόνο του και τις αποθηκεύει στο ''Φωτογραφίες0002''.

Γνωρίζει κανείς γιατί και πώς άλλαξε φάκελο και αν υπάρχει επιλογή ρύθμισης;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και ένα χρόνο περίπου που έχω το κινητό, αποθήκευε τις φωτογραφίες στο φάκελο ''Φωτογραφίες0001''.

Πριν λίγες μέρες όμως άλλαξε φάκελο μόνο του και τις αποθηκεύει στο ''Φωτογραφίες0002''.

Γνωρίζει κανείς γιατί και πώς άλλαξε φάκελο και αν υπάρχει επιλογή ρύθμισης;

 

νομιζω συμπληρωνει εναν αριθμο φωτογραφιων και μετα γεμιζει αλλο φακελο σε ολους το ιδιο κανει. δεν ξερω αν αλλαζει αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Έχετε υπόψιν σας που μπορώ να βρω ένα WAVE S8500 κάτω από 200,00 σε καινούριο?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχουν ηδη βγει παρα παρα πολλα εξαιρετικα νεα θεματα για bada 2.0, αντε ρεεε Samsungggg!

που? link please!!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

:mad:ελεος..απλα αποτυχεια!!!!!!!!οταν σαν εταιρια πουλασ καποιεσ συσκευες πρπει να εχεις τη καταλληλη υποστηριξη και στο λειτουργικο...περιμενοθμε ενα χρονο για το πολυαναμενομενο update και στο τελος πολυ φοβαμαι οτι δεν θα παρουμε τπτ!!!...ειμαι πολύ κοντα να το σκοτωσω και να παω σε android να ησηχασω!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...