Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Thanx για την απάντηση αλλά πήγα στις επαφές,πάτησα μία τυχαία,πήγα κάτω κάτω αλλά δεν έχει πουθενά ήχους κλήσης..Λέει μόνο ομάδες και προσθήκη ψευδώνυμου.. :( Ούτε βρήκα την προσθηκη περισσότερων πεδίων και τα γενέθλια που λες... :( Μα τι γίνεται? Εγώ έχω άλλη συσκευή....????

 

Αφού επιλέξεις μια επαφή, κάτω αριστερά η οθόνη έχει το πλήκτρο "Edit" (Επεξ.). Πάτα το.

 

Υ.Σ.: Οι οδηγίες του siciliano ήταν τόσο κατατοπιστικές που αν δε το βρήκες ακόμα, πιθανότατα έχεις άλλη συσκευή.

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά το κινητό μου γράφει ακριβώς αυτά..

 

GT-S8500

bada 1.2

 

Και στις επαφες λέει μόνο :

αριθμο τηλ

προσθηκη αριθμου

προσθηκη εμαιλ

ομαδες

προσθηκη ψευδωνυμου

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό μου γράφει ακριβώς αυτά..

 

GT-S8500

bada 1.2

 

Και στις επαφες λέει μόνο :

αριθμο τηλ

προσθηκη αριθμου

προσθηκη εμαιλ

ομαδες

προσθηκη ψευδωνυμου

 

:blink:

Eγώ έχω την 1.2 ....S8500XXJL2

Αν δεν σου βγάζει τα παρακάτω, δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει...:confused:

 

http://img823.imageshack.us/img823/3367/20110908003004.jpg http://img14.imageshack.us/img14/9427/20110908002950.jpg http://img821.imageshack.us/img821/3093/20110908002937.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει τρόπος να περαστεί το bada 1.0 ξανά, σε κάποιο wave που είναι αναβαθμισμένο στο 1.2?
http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Φίλε siciliano δεν μου τα γραφει ολα αυτα.. Σταματαει μονο ως εκει που σου ειπα..Μα ειναι δυνατον?:( Να αγχωθω...????

Heeeelp!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε siciliano δεν μου τα γραφει ολα αυτα.. Σταματαει μονο ως εκει που σου ειπα..Μα ειναι δυνατον?:( Να αγχωθω...????

Heeeelp!!

Όταν σου έβγαλε αυτό το μενού κύλιση (scroll) προς τα κάτω έκανες;

Link to comment
Share on other sites

samsungbada Samsung bada

The 2.0 upgrade for Wave devices will be available from 4Q (starting Europe) in different countries gradually

 

 

SamFirmware SamFirmware

Samsung start Bada 2.0 updates for his S8500 and S8530 next month. Start Europe Asia Africa

 

Από Τέλη Αυγούστου το πήγαμε Οκτώβρη

Link to comment
Share on other sites

samsungbada Samsung bada

The 2.0 upgrade for Wave devices will be available from 4Q (starting Europe) in different countries gradually

 

 

SamFirmware SamFirmware

Samsung start Bada 2.0 updates for his S8500 and S8530 next month. Start Europe Asia Africa

 

Από Τέλη Αυγούστου το πήγαμε Οκτώβρη

 

Μου θυμίζει την κλασική ατάκα: "Πότε ξεκινάς δίαιτα; Από Δευτέρα" :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

πολυ αργα....πανω απο 1.5 χρονο για ενα update που δεν ειναι και major...τι να πω..η sammy παντα στο software χωλαινει...

anyway οι 2αρες που κυκλοφορουν στο samfirmware ειναι ΟΚ? κανονικες 2.0 και μπαινουν χωρις προβλημα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

πολυ αργα....πανω απο 1.5 χρονο για ενα update που δεν ειναι και major...τι να πω..η sammy παντα στο software χωλαινει...

anyway οι 2αρες που κυκλοφορουν στο samfirmware ειναι ΟΚ? κανονικες 2.0 και μπαινουν χωρις προβλημα?

 

ναι ειναι κανονικες και λειτουργικες αυτες του samfirmware. Εγω ειχα δοκιμασει για μερικες ημερες τις 2 τελευταιες εκδοσεις μεσα στον Αυγουστο. Το μονο μειονεκτημα, οτι δεν υπαρχουν ελληνικα σε πληκτρολόγιο κτλ όπου απαιτειται. Εγω γι αυτο το λόγο και μονο επεστρεψα σε εκδοση λογισμικου bada 1.2.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι κανονικες και λειτουργικες αυτες του samfirmware. Εγω ειχα δοκιμασει για μερικες ημερες τις 2 τελευταιες εκδοσεις μεσα στον Αυγουστο. Το μονο μειονεκτημα, οτι δεν υπαρχουν ελληνικα σε πληκτρολόγιο κτλ όπου απαιτειται. Εγω γι αυτο το λόγο και μονο επεστρεψα σε εκδοση λογισμικου bada 1.2.

ΟΚ ωραια θα τις δοκιμασω - δεν με ενδιαφερουν τα ελληνικα...ευχαριστω

επεστρεψες κανονικα μεσω multiloader σωστα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

εχει βγει κατι για εγκατασταση εφαρμογων/games "πειραγμενων" και σε επισημα firmwares 1.2?

thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

εχει βγει κατι για εγκατασταση εφαρμογων/games "πειραγμενων" και σε επισημα firmwares 1.2?

thanks

 

http://www.badadownload.com/2011/06/how-to-spoof-easiest-tutorial-by-allanm.html

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια αξιζει να του βαλετε μια καλη καρτα πανω, εγω πριν λιγο καιρο του βαλα μια lexar 16GB class 10 και πεταει, ειδικα τα 3d HD games τρεχουν εξαιρετικα τωρα.
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα και απο μενα.

πρωτα απο ολα ενα μεγαλο ευχαριστω που με τις γνωσεις σας πανω στην τεχνολογια των κινητων

εμαθα τοσα πολλα στο τηλεφωνακι μου.Δεν θελω να μακρυγορω γι αυτο θα μπω

κατευθειαν στο θεμα μου.

Εδω και 2 μερες περιπου περασα στο κινητο(παντα με τις συμβουλες σας)το bada 2.

Ολα καλα,εκτος το οτι δεν μπορω να μπω στο samsung appls(μεσω wifi) με τιποτα.

δεν με αφηνει να κανω account.

χθες ,βγαζοντας την καρτα sim, μπηκα κατευθειαν.

να πω οτι στο διαδικτυο γενικα μπαινω κανονικα οπως επισης μεσω kies αν και δεν

υπαρχει τιποτα για το bada 2.

Μπορει να γινει κατι με αυτο η να ξαναγυρισω στο παλιο firmware?

η συνδεση που εχω ειναι vodafone gr

 

ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Η επικείμενη αναβάθμιση σε Bada 2.0 θα δώσει στο τηλέφωνο μας άλλο αέρα, μιας και η τελευταία έκδοση θα υπερέχει σχεδόν στα πάντα σε σχέση με την 1.2.

 

Παρόλα αυτά, όλες οι εκδόσεις Bada 2.0 που έχουν διαρρεύσει είναι ημιτελείς, με πολλά bugs και πολύ χειρότερες από την επίσημη 1.2, οπότε δεν υπάρχει λόγος να κάνεις την ανεπίσημη αναβάθμιση σε 2.0...

 

Τα σχόλια περί ελλείψεων της 2.0, λοιπόν, είναι περιττά. Υπομονή μέχρι να βγεί το επίσημο update!

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα τη βοηθεια σας. Το wave 2 παιρνει ελληνικα με τον ιδιο τροπο που παιρνει και το 1; Ρωταω γιατι δεν βρηκα αντιστοιχο οδηγο.
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ωραια θα τις δοκιμασω - δεν με ενδιαφερουν τα ελληνικα...ευχαριστω

επεστρεψες κανονικα μεσω multiloader σωστα?

 

ναι μεσω multiloader επεστρεψα σε 1.0 και μετα με kies εβαλα το 1.2.Θα περιμενω επισημα το 2.0 εγω προσωπικα.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια αξιζει να του βαλετε μια καλη καρτα πανω, εγω πριν λιγο καιρο του βαλα μια lexar 16GB class 10 και πεταει, ειδικα τα 3d HD games τρεχουν εξαιρετικα τωρα.

Εμ, εγώ τα έχω πει εδώ και καιρό... με class 10 πετάει το κινητό!!! Ότι κολλήματα υπάρχουν σε video, παιχνίδια, gps εφαρμογές κτλ φτιάχνουν με μία γρήγορη κάρτα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Να ρωτήσω..... πόσο εύκολο (και με ποιο τρόπο) γίνεται η μεταφορά των αρχείων σε καινούργια κάρτα;

Και προφανώς δεν μιλάω για τα αρχεία (εικόνες, βίντεο, μουσική) αλλά για τα προγράμματα και widgets που είχαν αποθηκευτεί και είχαν εγκατασταθεί από την κάρτα (και τα είχα κατεβάσει όταν ήταν ακόμα free)............???

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σημερα πηρα και εγω το πιο ομορφο για μενα κινητακι εχω την <sw ver S8500XXJG5> και <csc ver S8500XCJG4> απο οτι ειδα ειναι bada 1.0 οταν συνδεομαι και το kies μου λεει οτι δεν μπορο να κανω αναβαθμιση και απο οτι ξερω εχει βγει η bada 1.2 και περιμενουμε την 2.0 .τι μπορω να κανω για να του κανω αναβαθμιση? ευχαριστω πολυ
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Να ρωτήσω..... πόσο εύκολο (και με ποιο τρόπο) γίνεται η μεταφορά των αρχείων σε καινούργια κάρτα;

Και προφανώς δεν μιλάω για τα αρχεία (εικόνες, βίντεο, μουσική) αλλά για τα προγράμματα και widgets που είχαν αποθηκευτεί και είχαν εγκατασταθεί από την κάρτα (και τα είχα κατεβάσει όταν ήταν ακόμα free)............???

 

Πολυ ευκολα, αφου πρωτα βαλεις στα windows να σου εμφανιζει τα κρυφα αρχεια, κανεις copy ολα τα αρχεια της παλιας καρτας στο pc και απο εκει στην καινουργια. Οτι προγραμμα, game εχεις στην καρτα θα δουλευει και με την καινουργια.

 

παιδια καλησπερα σημερα πηρα και εγω το πιο ομορφο για μενα κινητακι εχω την <sw ver S8500XXJG5> και <csc ver S8500XCJG4> απο οτι ειδα ειναι bada 1.0 οταν συνδεομαι και το kies μου λεει οτι δεν μπορο να κανω αναβαθμιση και απο οτι ξερω εχει βγει η bada 1.2 και περιμενουμε την 2.0 .τι μπορω να κανω για να του κανω αναβαθμιση? ευχαριστω πολυ

 

Καλησπερα, ακολουθα τον οδηγο και βαλε την JL2 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308001

Στο τελος κανε preconfiguration σε EUR και θα σου βγαλει update στο Kies.

Link to comment
Share on other sites

το samsung apps έχει πολύ καλο υλικό τσάμπα για περιορισμένο χρονικό διάστημα!!\

 

http://www.samsungapps.com/promotion/specialPromotion.as?sScreenSetID=9239&sItemSeq=21

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...