Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάξε αν θέλεις για το s8530 .To είδα και μου άρεσε πολύ.Δύσκολα θα καταλάβεις διαφορά.Από τιμή και κάτω από 250E.

 

πωλείται σε κανενα κατάστημα ακόμη...;;; Δεν το βρίσκω πουθενά... Εδώ, το έχουν κάποια μαγαζιά, αλλά δεν είμαι σίγουρος για την αξιοπιστία τους και αν μπορώ να τα εμπιστευθώ για αγορά....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει στο πρόβλημα που έχω.Οταν συνδέω το καλώδιο USB και του τικάρω "μαζική αποθήκευση", πάνω στην οθόνη δείχνει την κάρτα με μια γραμμή κόκκινη και δεν την βλέπει.Εχει τύχει σε κάποιον αυτό?

 

Μέσα από το κινητό έχω πρόσβαση στην κάρτα.

 

Ευχαριστώ

 

Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

πωλείται σε κανενα κατάστημα ακόμη...;;; Δεν το βρίσκω πουθενά... Εδώ, το έχουν κάποια μαγαζιά, αλλά δεν είμαι σίγουρος για την αξιοπιστία τους και αν μπορώ να τα εμπιστευθώ για αγορά....

 

Δεν μπορώ να σου γράψω για κάποιο διότι είναι διαφήμιση.Διάβασε τις αξιολογήσεις,πάρε τηλέφωνο για διαθεσιμότητα,ρώτησε αν το καλύπτει με 2 χρόνια εγγύηση η αντιπροσωπεία και αν είναι σε v.1,2.Καλή τύχη.

Link to comment
Share on other sites

πωλείται σε κανενα κατάστημα ακόμη...;;; Δεν το βρίσκω πουθενά... Εδώ, το έχουν κάποια μαγαζιά, αλλά δεν είμαι σίγουρος για την αξιοπιστία τους και αν μπορώ να τα εμπιστευθώ για αγορά....

 

Για δες στην wind, το ειδα στο πιο προσφατο φυλλαδιο της.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..Παιδια εχω μεινει λιγο πισω οσον αφορα το κινιτακι μου και θα ηθελα να σας ρωτησω..Ειμαι στην εκδοση 1.0 . Πως μπορω να κανω αναβαθμιση σε νεοτερη εκδοση..?
Link to comment
Share on other sites

πωλείται σε κανενα κατάστημα ακόμη...;;; Δεν το βρίσκω πουθενά... Εδώ, το έχουν κάποια μαγαζιά, αλλά δεν είμαι σίγουρος για την αξιοπιστία τους και αν μπορώ να τα εμπιστευθώ για αγορά....

 

εγω το πηρα απο εδω http://www.unistore.gr/product_info.php?products_id=425

πολυ ευγενικος , εξυπηρετικος , γρηγορος και όπως ακριβως λεει . σφραγισμενη αποδειξη , και επισημη συσκευασια, (ΟΧΙ παραεισαγωγη)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αντιμετωπιζω προβλημα με το κινητο, και θα ηθελα την βοηθεια σας.

 

Εκανα αναβαθμιση στο λογισμικο του κινητου και αναβαθμιση στο Kies. Απο τοτε ομως, δεν μπορει να συνδεθει η συσκευη στο Kies (αυτο ειναι και το προβλημα μου :( :( ).

 

Παρατηρησα ακομα οτι οταν το συνδεω και επιλεγω να συνδεθει στο kies, δεν μαυριζει η οθoνη του κινητου οπως παλια και απλα βγαζει το σηματακι του usb πανω αριστερα στην οθονη.

Απεγκατεστησα το Kies απο τον υπολογιστη και το ξαναεγκατεστησα αλλα παλι το ιδιο συμβαινει. Σκεφτηκα μηπως φταιει το bada,ξερει κανεις πως μπορω να κανω ξανα εγκατασταση του χωρις το kies?

 

Επισης,να πω οτι εχω windows 7,αν αυτο βοηθαει....

Δεν ξερω τι αλλο να κανω, θα ημουν υποχρεος αν μπορει καποιος να βοηθησει....:wacko:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω εδω και καιρο το το wave 2 και εχω και ενα μπλου τουθ νοκια και ενα σονυ αλλα το κινητο δεν το αναγνωριζει ουτε το ενα ουτε το αλλο .κατα τα αλλα πολυ καλο κινητο.ευχαρηστω και για της πληροφοριες που παρεχετε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αντιμετωπιζω προβλημα με το κινητο, και θα ηθελα την βοηθεια σας.

 

Εκανα αναβαθμιση στο λογισμικο του κινητου και αναβαθμιση στο Kies. Απο τοτε ομως, δεν μπορει να συνδεθει η συσκευη στο Kies (αυτο ειναι και το προβλημα μου :( :( ).

 

Παρατηρησα ακομα οτι οταν το συνδεω και επιλεγω να συνδεθει στο kies, δεν μαυριζει η οθoνη του κινητου οπως παλια και απλα βγαζει το σηματακι του usb πανω αριστερα στην οθονη.

Απεγκατεστησα το Kies απο τον υπολογιστη και το ξαναεγκατεστησα αλλα παλι το ιδιο συμβαινει. Σκεφτηκα μηπως φταιει το bada,ξερει κανεις πως μπορω να κανω ξανα εγκατασταση του χωρις το kies?

 

Επισης,να πω οτι εχω windows 7,αν αυτο βοηθαει....

Δεν ξερω τι αλλο να κανω, θα ημουν υποχρεος αν μπορει καποιος να βοηθησει....:wacko:

 

Απο την εκδοση 1.2 και μετα δεν σου βγαζει μαυρη οθονη πια, ακομα και οταν το εχεις συνεδεμενο το κινητο μεσω Kies μπορεις να χρησιμοποιησεις το κινητο για αλλες λειτουργιες.

Αφου κατεβασεις την τελευταια εκδοση του KIES, ανοιξε το και πηγαινε Εργαλεια-Εγκατασταση προγραμματος οδηγησης για να ξαναπερασει τους drivers.

Link to comment
Share on other sites

haigoeo σε ευχαριστω για το χρονο σου. Θα το κανω τωρα και θα ενημερωσω....

 

 

Τελικα τιποτα,εκανα οτι ειπες και μου βγαζει αυτο:

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=20731&stc=1&d=1307285791

Edited by michtat
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πρέπει να εγκαταστήσεις προηγούμενη έκδοση του Kies χωρίς να του κάνεις update... Αν έχει κανείς το link

ας το ανεβάσει..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, παρήγγειλα το κινητάκι απο εδώ, μου είπε είναι ευρωπαικής αντιπροσωπείας, με ελληνικό μενού και manuals... Τι σημαίνει ευρωπαικής αντιπροσωπείας ακριβώς...;;; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκο το κατάστημα είναι τέλειο ,όπως και το κινητάκι.Το πιο ωραίο είναι ότι σου δίνει και το GPS δωρεάν. Αρκεί να κατεβάσεις τους χάρτες.Μη σε θορυβήσει που φαίνονται κλειδωμένοι.Συνδέεσαι στο διαδικτυο απ το τηλέφωνο και με λίγη υπομονή και επιμονή κατεβαίνουν.Το τηλέφωνο είναι από Γερμανία και καλύπτεται από 2 χρόνια εγγύηση.Καλορίζικο.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι. Πριν απο λιγο καιρο ειχα σβησει καταλαθος τα settings για να μπαινω στο ιντερνετ. Εχω Cosmote για να ξερετε. Απλα τωρα που ξαναεβαλα το πακετο με τα ΜΒ εστειλα μηνημα πηρα τα settings αλλα δεν μπορω να μπω καθολου ιντερνετ. Μηπως ξερει τι γινετε? Γιατι μου εχει σπασει τα νευρα! Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερει κανεις πως θα κανω αναβαθμιση απο την 1.0 στην 1,2.Το kies μου λεει πως δεν υπαρχει.Το τηλεφωνο εχει το λειτουργικο S8500xxgf3-KOR.Αν ξερει κανεις ας απαντησει εχω κολλησει δεν ξερω τι να κανω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερει κανεις πως θα κανω αναβαθμιση απο την 1.0 στην 1,2.Το kies μου λεει πως δεν υπαρχει.Το τηλεφωνο εχει το λειτουργικο S8500xxgf3-KOR.Αν ξερει κανεις ας απαντησει εχω κολλησει δεν ξερω τι να κανω.

 

Πάτα *#272*hhmm# , όπου hh την ώρα και όπου mm τα λεπτά , πχ αν η ώρα που λέει το κινητό είναι 21:14 γράφεις *#272*2114#

 

Θα σου εμφανίσει κατευθείαν το μενού του pre-configuration.

 

Επέλεξε EUR , αν έχει

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σε ευχαριστω παρα πολυ.Ολα τελεια...

 

Βιαστικα ενω το γυρισα σε EU Αναβαθμιση δε βλεπει.

Link to comment
Share on other sites

masaz αυτη ειναι η παλια εκδοση?
ειναι η παλια που αναγνωριζει το τηλ! και μαλιστα οταν πατισα update λεει οτι ειναι οκ! εμενα με αυτην δεν εχω προβλημα πια!!:D:D
Link to comment
Share on other sites

Βιαστικα ενω το γυρισα σε EU Αναβαθμιση δε βλεπει.

καμια αλλη ιδεα τωρα που το κινητο εγινε EUR.Παντως το kies2 αναβαθμιση δε δινει.Εχει μια που τρεχει τωρα τελειωνει σε AUTO και μου λεει οτι δεν ειναι συμβατη με το τηλεφωνο.Αν ξερει κανεις ας μου απαντησει

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, έχω μια είδοποιήση για ενημέρωση στο Samsung Apps του κινητού και όταν μπαίνω να την δω δε βρίσκω ποια είναι και ούτε την εμφανίζει... Έχει κανείς καμιά ιδέα πως να την βρω??
Link to comment
Share on other sites

Πάτα *#272*hhmm# , όπου hh την ώρα και όπου mm τα λεπτά , πχ αν η ώρα που λέει το κινητό είναι 21:14 γράφεις *#272*2114#

 

Θα σου εμφανίσει κατευθείαν το μενού του pre-configuration.

 

Επέλεξε EUR , αν έχει

 

εκανα κι εγω το παραπανω, για να κανω eur μονιμα το κινητο (γιατι το ειχα παρει με παραγγελια απο ηλεκτρονικο καταστημα και ηταν KOR και για να του περασω το 1.2 λογισμικο ειχα κανει κατι αλχημειες θυμαμαι).

 

τωρα θα ειναι μονιμα eur ? γιατι εκανε εκαθθαριση μνημης τηλεφωνου, widgets, θεματα, ρυθμισεις κτλ . εγινε καινουριο :)

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...