Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τωρα πλεον δεν αναγνωριζει ουτε το τηλ. ως συσκευη. Βγαινει στην οθονη του PC ενα μηνυματακι, οταν συνδεω το τηλ. που λεει "Εντοπιστηκε νεο υλικο ΜΤΡ Device", και μενουμε εκει. Δοκιμασα και παλιοτερη εκδοση του KIES τιποτα, και hard reset εκανα στο τηλ. το μονο που καταφερα ηταν να χασω κατι σημειωσεις που δεν τις αποθηκευσα. Αν κανεις εχει καμια ιδεα, καλοδεχουμενη:([/quote

Μια βοηθεια βρε αδερφια, καμια ιδεα εστω. Εχω καταργησει και επανεγγαταστησει το Kies:(, το προγραμμα των drivers απο τον πινακα ελενχου:mad:, την συσκευη οταν ειναι συνδεδεμενη απο το USB Root:blink: , εχω αλλαξει θυρα USB, εκανα hard reset το τηλ.:wacko:.Δεν ξερω τη αλλο να κανω, πειτε μου καμια ιδεα γιατι δεν μπορω ποια να το συνδεσω στο pc.

 

Τωρα μου λεει οτι θελει το "sscebus.sys" αρχειο. Ξερει κανεις τι ειναι αυτο??:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τώρα ξεκινάω την αναβάθμιση του υλικολογισμικού. Έβγαλε το kiss ότι υπήρχε διαθέσιμη.

 

Είναι η πρώτη αφού το κινητό είναι από τη Voda.

 

Θα σας πω τι έγινε όταν τελειώσει. :)

 

 

-----------------------------------------------

 

Τελείωσε!!! Και επίσημα Bada 1.2 σε branded συσκευές. (και δουλεύει) :)

Edited by giotamike
ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει κανεις το navitel navigator; Σας βγαζει ονοματα οδων στον χαρτη;

 

Ονομα της οδου που βρισκεσαι δεν βγαζει και αυτο ειναι το μεγαλο μειον,ονοματα παραπλευρων οδων βγαζει

Link to comment
Share on other sites

Ονομα της οδου που βρισκεσαι δεν βγαζει και αυτο ειναι το μεγαλο μειον,ονοματα παραπλευρων οδων βγαζει

 

Εμενα δεν μου βγαζει τιποτα απο οδους, μπορεις να μου πεις ποιον χαρτη εβαλες και σε ποιο μερος στην καρτα μνημης;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου βγαζει τιποτα απο οδους, μπορεις να μου πεις ποιον χαρτη εβαλες και σε ποιο μερος στην καρτα μνημης;

 

Oταν τον κατεβασεις τον αποσυμπιεζεις σε ενα φακελο και ονομασε αυτον τον φακελο greece πχ.Βαλε αυτον τον φακελο στην καρτα μνημης και οταν ανοιξεις το προγραμμα θα σου ζητησει να του δειξεις που ειναι ο χαρτης,περιμενεις να τον φορτωσει και εισαι ετοιμος

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κάνω αναβάθμιση σε 1.2 και έβγαλε μήνυμα αποτυχίας με καθοδήγησε στην ανάκτηση έκτακτης ανάγκης αλλά και εκέι αποτυχία και να επικοινωνίσω με σαμσουνγκ ελλάς.

Υπάρχει τίποτα άλλο να κάνω υπόψιν το κινητό είναι νεκρό

Link to comment
Share on other sites

ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ και εγω ετσι , όμως μου ειπε το ΚΙΕΣ οτι αυτες οι λήψεις φαινονται στο : ΄΄ ΟΙ ΛΗΨΕΙς ΜΟΥ ΄΄ και απο εκει θα πατησεις πανω δεξια γωνια το ΄΄Προβολη του μενου Ιστορικο Αγορων ''. εκει σου βγαζει οτι εχεις κατεβασει παλαιοτερα. με εσωσε εμενα αυτο γιατι ειχα κατεβασει και δεν ειχα εγκαταστησει στο κινητο εφαρμογες και δεν μπορουσα να τις ξανακατεβασω. Βεβαια εγω δεν αλλαξα τηλ . αλλά δοκιμασε το και βλεπεις τι γινετε.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μία πτώση του wave μου (ευτυχώς με πλαστική θήκη τύπου σιλικόνης)

και ενώ εξωτερικά δεν είχε πάθει γρατζουνιά σταμάτησε να δουλεύει το ηχείο.

 

Μετά από ψάξιμο και διάφορα πειράματα που έκανα για να ξαναδουλέψει

και επειδή δεν ήθελα να το στείλω για service αν και είναι εντός εγγυήσεως

δοκίμασα κάτι παράτολμο που είδα ότι σε πολλούς είχε αποτέλεσμα.

 

Του έκανα μια ελεγχόμενη πτώση από μισό μέτρο περίπου για να βρει η γωνία του ηχείου πάνω σε χοντρό βιβλίο.

 

Αποτέλεσμα ? Δούλεψε αμέσως και κανένα πρόβλημα εδώ και μερικές μέρες :happy:

 

Γλύτωσα και το παρκάρισμα του κινητού μου στο service. Λέτε και αυτοί να λύνουν το θεματάκι με παρόμοιο τρόπο? :p

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κάνω αναβάθμιση σε 1.2 και έβγαλε μήνυμα αποτυχίας με καθοδήγησε στην ανάκτηση έκτακτης ανάγκης αλλά και εκέι αποτυχία και να επικοινωνίσω με σαμσουνγκ ελλάς.

Υπάρχει τίποτα άλλο να κάνω υπόψιν το κινητό είναι νεκρό

 

Τελικά έκανα την αναβάθμιση στον άλλον Η/Υ με WIN7 32bit

Link to comment
Share on other sites

Τι εχει γινει ρε παιδια σημερα στο apps και βρεχει εφαρμογες?

που τις βρηκαν ολες ξαφνικα?

τα περισσοτερα ειναι θεματα βεβαια....

Link to comment
Share on other sites

Eφαρμογες εχει,το θεμα ειναι που ειναι οι τοσες ΔΩΡΕΑΝ εφαρμογες που βγαιναν μεχρι πριν λιγο καιρο,και τωρα που εχουμε τις paid εχουν εξαφανιστει οι δωρεαν
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το να βγεί μια εφαρμογή αξιόλογη σε καλή τιμή (1-2 ευρώ το πολύ) τότε ΟΚ, να την στηρίξουμε, αλλά το να βγάζουν θέματα και κάτι άκυρες εφαρμογές και παιχνίδια και να χρεώνουν 3-5 ευρώ είναι μεγάλη απατεωνιά!

Αυτό που μου την σπάει επίσης είναι που ξεκινήσανε να βάζουνε διαφημίσεις σε μερικές "δωρεάν¨εφαρμογές!!! Να τις βάλους στον κώλ0 τους τις διαφημίσεις και τις εφαρμογές τους αν είναι έτσι!:angry:

Link to comment
Share on other sites

προσπαθουν να εκμεταλλευτουν την "αναγκη" που ειχαμε να εχουμε και paid εφαρμογες προφανως...

 

λογικα θ αρχισουν να πεφτουν οι τιμες σε λιγο καιρο...

 

 

υγ. γελαω με κατι θεματα της πλακας με 10 ευρω!!:lol::lol:

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν κάποια apps τα οποία στο "στιγμιότυπο οθόνης" είναι χωρίς εικονίδια ή γράμματα όπως αυτό http://http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000875442&listYN=Y πατάτε το κεντρικό κουμπί και το on-off ταυτόχρονα και έχετε το μόνο το "στιγμιότυπο οθόνης" σαν φωτογραφία και μετά το κάνετε ορισμό ως φόντο:X
Link to comment
Share on other sites

Το είχα θέσει και (πολύ) παλαιότερα. Υπάρχει τρόπος να λαμβάνω μεγάλα μηνύματα; Εννοώ αυτά που είναι πάνω από το όριο χαρακτήρων του ενός μημνύματος. Παράδειγμα σημερινό: Μου στείλανε ένα τετραπλό μήνυμα. Το 1/4 διαβάζεται κανονικά, από κάτω γράφει "άκυρο μήνυμα" τρεις φορές. Δείχνει φακελάκι ότι υπάρχουν 3 ακόμα αδιάβαστα μηνύματα αλλά ψάχνοντας βρίσκω ότι δεν είναι "κιτρινισμένα" τα 3 νέα μηνύματα αλλά 3 τυχαία, παλαιά μηνύματα (εννοείται του ίδιου αποστολέα).

:confused:

Τη βοήθειά σας παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Tα μηνύματα περί σπασμένων εφαρμογών φυσικά αφαιρέθηκαν, γιατί είναι αντίθετα με τους κανόνες του φόρουμ.

 

Το ίδιο έγινε και με τα spam μηνύματα "στείλε μου pm"... δε χρειάζεται να γράφουμε δημόσια σε κάποιον να στείλει pm, γι'αυτό υπάρχουν τα pm :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Το είχα θέσει και (πολύ) παλαιότερα. Υπάρχει τρόπος να λαμβάνω μεγάλα μηνύματα; Εννοώ αυτά που είναι πάνω από το όριο χαρακτήρων του ενός μημνύματος. Παράδειγμα σημερινό: Μου στείλανε ένα τετραπλό μήνυμα. Το 1/4 διαβάζεται κανονικά, από κάτω γράφει "άκυρο μήνυμα" τρεις φορές. Δείχνει φακελάκι ότι υπάρχουν 3 ακόμα αδιάβαστα μηνύματα αλλά ψάχνοντας βρίσκω ότι δεν είναι "κιτρινισμένα" τα 3 νέα μηνύματα αλλά 3 τυχαία, παλαιά μηνύματα (εννοείται του ίδιου αποστολέα).

:confused:

Τη βοήθειά σας παρακαλώ.

 

και μενα μου συμβαινει με μια φιλη που εχει sony ericsson παλιο...όταν καποιος αλλος μ στελνει περιμενω να ερθει κ δευτερη φορα το μηνυμα ωστε να συμπληρωθει...αυτο με τα παλια μηνυματα μου συμβαινει και μενα μονο οταν δεχομαι απο παλιο κινητο, δν ξερω τι γινεται..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...