Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια ερώτηση... Τι διαφορά έχει το Social Hub Basic που έχει το δικό μας το τηλέφωνο με το Premium που δεν θα αναβαθμιστούμε τελικά??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλόόόό!!! Πιο πριν γρινιάζαμε γιατί δεν είχαμε τις paid εφαρμογες, τωρα αρχήσαμε να γρινιάζουμε γιατί τις έχουμε.

Ρε δεν πιανόμαστε από πουθενά, λέμε!:lol:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα σημερα εναν τροπο για να εχουμε παλι τον browser σε full screen, κατι ειναι και αυτο μεχρι να διορθωσει το bug αυτο η Samsung.

 

"open the browser in potrait mode goto any website

turn to landscape and select new tab

open another page while still in landscape (DO NOT TURN TO POTRAIT WHILE IT IS LOADING)

turn phone to potrait then landscape

u have full screen browser!!!!"

 

ωραίος, καλή φάση.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα σημερα εναν τροπο για να εχουμε παλι τον browser σε full screen, κατι ειναι και αυτο μεχρι να διορθωσει το bug αυτο η Samsung.

 

"open the browser in potrait mode goto any website

turn to landscape and select new tab

open another page while still in landscape (DO NOT TURN TO POTRAIT WHILE IT IS LOADING)

turn phone to potrait then landscape

u have full screen browser!!!!"

 

δε καταλαβα γρη...:( ... οποιος θελει να ριξει μια μεταφραση θα ημουν υποχρεως..:dance::dance::respect::thanks:

Link to comment
Share on other sites

δε καταλαβα γρη...:( ... οποιος θελει να ριξει μια μεταφραση θα ημουν υποχρεως..:dance::dance::respect::thanks:

 

Ανοιξτε τον browser( το εικονιδιο ιντερνετ δηλαδη) ενω κρατατε κατακορυφα το κινητο. γυριστε το μετα οριζοντια και πατηστε νεα καρτέλα.στη νεα καρτελα ανοιξτε μια σελιδα και ενω αυτη φορτωνει συνεχιστε να το κρατατε οριζοντια.μολις φορτώσει γυριστε το κινητο κατακόρυφα και μετα ξανα οριζόντια. αυτό ήταν!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τα λέει ο τύπος αλλά δεν μας λέει πως μετά αλλάζεις καρτέλα ή πληκτρολογείς νέας διεύθυνση ή οτιδήποτε...

 

Αν πατησεις το κουμπι κλειδωματος ή την πανω μπαρα ειδοποιησεων του κινητου επανερχονται οι καρτελες του browser και μετα κανεις ενα portrait, landscape και ειναι παλι full screen!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, αλλά αυτό δεν είναι λύση. Δέχομαι ότι από το να έχουμε την μπάρα από πάνω, σίγουρα είναι καλύτερα, αλλά δε θα εξαρθρώσουμε και τους καρπούς για να μην έχουμε την μπάρα! :) Εννοείται ότι το τελευταίο σχόλιο είναι με αρκετή δόση χιούμορ.

Αν και μου είχε κοπεί το χιούμορ όταν αναβάθμισα στην 1.2 και είδα αυτήν την μπάρα να υπάρχει συνέχεια. Για να μην πούμε για αυτό που κάθε τρεις και λίγο βγάζει ότι είναι πολύ μεγάλη η σελίδα και χρειάζεται να κάνεις επανεκκίνηση το κινητό.

Πάντως, εγώ προσωπικά βρήκα λύση (τηρουμένων των αναλογιών) στον Opera mini. Χρησιμοποιώ μια τροποποιημένη έκδοση από το badaforums.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, αλλά αυτό δεν είναι λύση. Δέχομαι ότι από το να έχουμε την μπάρα από πάνω, σίγουρα είναι καλύτερα, αλλά δε θα εξαρθρώσουμε και τους καρπούς για να μην έχουμε την μπάρα! :) Εννοείται ότι το τελευταίο σχόλιο είναι με αρκετή δόση χιούμορ.

Αν και μου είχε κοπεί το χιούμορ όταν αναβάθμισα στην 1.2 και είδα αυτήν την μπάρα να υπάρχει συνέχεια. Για να μην πούμε για αυτό που κάθε τρεις και λίγο βγάζει ότι είναι πολύ μεγάλη η σελίδα και χρειάζεται να κάνεις επανεκκίνηση το κινητό.

Πάντως, εγώ προσωπικά βρήκα λύση (τηρουμένων των αναλογιών) στον Opera mini. Χρησιμοποιώ μια τροποποιημένη έκδοση από το badaforums.

 

Εγω να σου πω οταν μετα το update ειδα το bug αυτο του browser αναρωτιομουνα αν πριν δωσουν το update το δοκιμαζει κανεις..εκτος αν τους αρεσει ετσι οπως ειναι τωρα οποτε μιλαμε για ηλιθιοτητα!

Καλα ο mini γενικα τα σπαει, τον εχω εδω και 3χρονια που ασχολουμαι με smartphones σε οποιο κινητο και να εχω!

Link to comment
Share on other sites

Εγω να σου πω οταν μετα το update ειδα το bug αυτο του browser αναρωτιομουνα αν πριν δωσουν το update το δοκιμαζει κανεις..εκτος αν τους αρεσει ετσι οπως ειναι τωρα οποτε μιλαμε για ηλιθιοτητα!

Καλα ο mini γενικα τα σπαει, τον εχω εδω και 3χρονια που ασχολουμαι με smartphones σε οποιο κινητο και να εχω!

Για το αν το δοκιμάζει κανένας, τι να σου πω, πρέπει να είσαι πολύ περίεργος για να σου αρέσει να σου καλύπτεται η μισή οθόνη από μπάρες. Πολλές φορές σε διάφορες σελίδες, πάνω πάνω έχει κάτι που πρέπει να επιλέξεις και πρέπει να περιμένεις, πότε θα φύγει η μπάρα για να το επιλέξεις. Φοβερά σπαστικό!

Όσο για τον opera mini, συμφωνώ μαζί σου, αλλά ευχής έργο θα ήταν αν η Opera είχε βγάλει έκδοση τόσο για τον opera mobile όσο και για τον opera mini για bada και όχι να ήταν java. Αλλά από τη στιγμή που δεν έχουμε κάτι καλύτερα, αναγκαστικά προσαρμοζόμαστε σε αυτά που έχουμε.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πρόβλημα.... το wave δεν bootαρει κολάει στο bada screen.... τι κάνουμε τώρα>??? μπαίνω σε download mode και δεν μου το αναγνωρίζει το kies.... please ας απαντήσει κάποιος μπας και γλιτώσουμε το service.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας ρωτησω κατι

Εχει κανεις σας ενεργοποιημενο το widget Feeds & Upadates του Facebook??Εδω κ λιγες μερες δεν δουλευει καθολου κ ουτε κανει refresh....Το εχω βγαλει κ βαλει ποσες φορες αλλα τιποτα...Εχει κανεις ιδεα??

Link to comment
Share on other sites

Για το αν το δοκιμάζει κανένας, τι να σου πω, πρέπει να είσαι πολύ περίεργος για να σου αρέσει να σου καλύπτεται η μισή οθόνη από μπάρες. Πολλές φορές σε διάφορες σελίδες, πάνω πάνω έχει κάτι που πρέπει να επιλέξεις και πρέπει να περιμένεις, πότε θα φύγει η μπάρα για να το επιλέξεις. Φοβερά σπαστικό!

Όσο για τον opera mini, συμφωνώ μαζί σου, αλλά ευχής έργο θα ήταν αν η Opera είχε βγάλει έκδοση τόσο για τον opera mobile όσο και για τον opera mini για bada και όχι να ήταν java. Αλλά από τη στιγμή που δεν έχουμε κάτι καλύτερα, αναγκαστικά προσαρμοζόμαστε σε αυτά που έχουμε.

 

δοκιμασα κ εγω τον opera mini κ ειναι παρα πολυ καλος!χωρις εικονικο πληκτρολογιο κ σε προσαρμογη οθονης κ τα σπαει!δεν ξερω αν η εκδοση απο το badaforum ειναι καλυτερη,αλλα ειναι πολυ πιο γρηγορος απο τον browser του wave μας!αν δεν σ κανει κοπος στειλε url απο το badaforum!:)

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα κ εγω τον opera mini κ ειναι παρα πολυ καλος!χωρις εικονικο πληκτρολογιο κ σε προσαρμογη οθονης κ τα σπαει!δεν ξερω αν η εκδοση απο το badaforum ειναι καλυτερη,αλλα ειναι πολυ πιο γρηγορος απο τον browser του wave μας!αν δεν σ κανει κοπος στειλε url απο το badaforum!:)

Εσύ από ό,τι κατάλαβα κατέβασες την έκδοση από τη σελίδα της Opera; Για δοκίμασε και αυτήν την έκδοση.

Πρέπει να έχει (δεν είμαι σίγουρος αν αυτή εγκατέστησα στο δικό μου) αυτόματο γύρισμα της οθόνης σε landscape και το αντίθετο. Και επίσης όταν είσαι σε landscape mode, δε χρειάζεται να πατήσεις στην οθόνη για να ζουμάρεις τη σελίδα για να μπορείς να διαβάσεις το κείμενο.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρέα, έχω εγκατεστημένο το ndrive στο κινητό αλλά έχω παρατηρήσει ότι μένει ΄πισω, αργεί να δείξει την θέση που βρίσκεται το αυτοκίνητο. υπάρχει κανένας τρόπος να το κάνουμε λίγο πιο γρήγορο??
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα !!!

βρηκα αυτο εδω και ειπα να το μοιραστω μαζι σας

ειναι ενα προγραμματακι με το οποιο μπορειτε να φτιαξετε μονοι σας ενα widget με το οποιο θα συνδεεστε αυτοματα απο την αρχικη οθονη με καποια δειυθυνση που επιθυμητε

λεγεται LinkWidgetCreator

 

περισσοτερες πληροφοριες εδω

:thanks:

RIDE HARD_LIVE FREE

Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρέα, έχω εγκατεστημένο το ndrive στο κινητό αλλά έχω παρατηρήσει ότι μένει ΄πισω, αργεί να δείξει την θέση που βρίσκεται το αυτοκίνητο. υπάρχει κανένας τρόπος να το κάνουμε λίγο πιο γρήγορο??

 

ναι όντως, αναλόγως πως θα το πιάσει μένει λίγο πίσω και στις πολλές στροφές δεν σε προλαβαίνει και τα χάνει εντελώς. Το sygic είναι πάρα πάρα πολύ καλύτερο.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους,τώρα ανακάλυψα ότι υπάρχει forum για το wave στα Ελληνικά.

Επειδή ξόδεψα αρκετό χρόνο με πολύ φαντασία και μεράκι πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο και έτσι παραθέτω link για ένα user interface το οποίο σχεδίασα και δημοσιεύτηκε στο market χτες.

 

http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000809010&listYN=Y

 

Στην super AMOLED όπως και στην clear LCD του wave II δίνει μία πολύ μοντέρνα και ευχάριστη όψη στην όλη αίσθηση του κινητού που δε βαριέται κανείς εύκολα.

Τώρα στο θέμα του φίλου με το GPS,ανεξαρτήτου προγράμματος εισάγουμε το εξής : *#4097*4097# μετά επιλέγουμε την έκτη επιλογή :delete GPS Data (χρησιμοποιώ τα αγγλικά διότι βολεύουν περισσότερο).

Έπειτα το GPS κλειδώνει θέση σε δευτερόλεπτα.Εϊχα θέμα με το NDrive (κλείδωνε μετά από ένα 10λεπτο και άμα).

Αν το κάνουμε μία φορά τη βδομάδα είναι μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους,τώρα ανακάλυψα ότι υπάρχει forum για το wave στα Ελληνικά.

Επειδή ξόδεψα αρκετό χρόνο με πολύ φαντασία και μεράκι πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο και έτσι παραθέτω link για ένα user interface το οποίο σχεδίασα και δημοσιεύτηκε στο market χτες.

 

http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000809010&listYN=Y

 

Στην super AMOLED όπως και στην clear LCD του wave II δίνει μία πολύ μοντέρνα και ευχάριστη όψη στην όλη αίσθηση του κινητού που δε βαριέται κανείς εύκολα.

Τώρα στο θέμα του φίλου με το GPS,ανεξαρτήτου προγράμματος εισάγουμε το εξής : *#4097*4097# μετά επιλέγουμε την έκτη επιλογή :delete GPS Data (χρησιμοποιώ τα αγγλικά διότι βολεύουν περισσότερο).

Έπειτα το GPS κλειδώνει θέση σε δευτερόλεπτα.Εϊχα θέμα με το NDrive (κλείδωνε μετά από ένα 10λεπτο και άμα).

Αν το κάνουμε μία φορά τη βδομάδα είναι μια χαρά

 

ΣΩΣΤΟΣ! ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΕΛΕΙΑ :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους,τώρα ανακάλυψα ότι υπάρχει forum για το wave στα Ελληνικά.

Επειδή ξόδεψα αρκετό χρόνο με πολύ φαντασία και μεράκι πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο και έτσι παραθέτω link για ένα user interface το οποίο σχεδίασα και δημοσιεύτηκε στο market χτες.

 

http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000809010&listYN=Y

 

Στην super AMOLED όπως και στην clear LCD του wave II δίνει μία πολύ μοντέρνα και ευχάριστη όψη στην όλη αίσθηση του κινητού που δε βαριέται κανείς εύκολα.

Τώρα στο θέμα του φίλου με το GPS,ανεξαρτήτου προγράμματος εισάγουμε το εξής : *#4097*4097# μετά επιλέγουμε την έκτη επιλογή :delete GPS Data (χρησιμοποιώ τα αγγλικά διότι βολεύουν περισσότερο).

Έπειτα το GPS κλειδώνει θέση σε δευτερόλεπτα.Εϊχα θέμα με το NDrive (κλείδωνε μετά από ένα 10λεπτο και άμα).

Αν το κάνουμε μία φορά τη βδομάδα είναι μια χαρά

 

πολύ χρήσιμο ευχαριστούμε!

Link to comment
Share on other sites

Έχει εγκαταστήσει κανείς το <<ειδικό>> firmware που βγήκε ? Και αν ναι πως του φάνηκε?

που βγηκε; π

οιο ειναι αυτο;

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Τωρα πλεον δεν αναγνωριζει ουτε το τηλ. ως συσκευη. Βγαινει στην οθονη του PC ενα μηνυματακι, οταν συνδεω το τηλ. που λεει "Εντοπιστηκε νεο υλικο ΜΤΡ Device", και μενουμε εκει. Δοκιμασα και παλιοτερη εκδοση του KIES τιποτα, και hard reset εκανα στο τηλ. το μονο που καταφερα ηταν να χασω κατι σημειωσεις που δεν τις αποθηκευσα. Αν κανεις εχει καμια ιδεα, καλοδεχουμενη:([/quote

Μια βοηθεια βρε αδερφια, καμια ιδεα εστω. Εχω καταργησει και επανεγγαταστησει το Kies:(, το προγραμμα των drivers απο τον πινακα ελενχου:mad:, την συσκευη οταν ειναι συνδεδεμενη απο το USB Root:blink: , εχω αλλαξει θυρα USB, εκανα hard reset το τηλ.:wacko:.Δεν ξερω τη αλλο να κανω, πειτε μου καμια ιδεα γιατι δεν μπορω ποια να το συνδεσω στο pc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...