Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ βρε παιδιά ήθελα να ήξερα τι κάρτες δέχεται το Samsung Apps.... Πιστωτικές μόνο ή και Prepaid?? Ξέρετε?? Ή και χρεωστικές??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι είναι ρε μάγκες το SHP?

Social Hub Premium Κάτι που διαφήμιζε από την πρώτη μέρα και το πήραμε είδηση πιο μετά ότι δεν παίζει...

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω την εντυπωση οτι το wave 1 θα εχει BADA2 και συντομα μαλιστα. το ειπαν επίσημα σε συνεδριο της samsung για το BADA2 και το είπε ο εκπρόσωπος της εταιρειας. δεν νομιζω να το ειπαν ετσι. μεχρι τελος Ιουνη θα ειναι διαθεσιμο.

εχετε καποια άλλη ενημερωση εσεις????

ακουστε προσεκτικα τι λενε απο το 30΄΄ και μετα και αυτο εγινε στην επισημη παρουσιαση του BADA 2 . Edited by tolis29
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να το δώσουν και στο 8500 γιατί ο κόσμος θα τους γυρίσει πλάτη. Δεν παίρνουν παράδειγμα από την apple που αναβαθμίζει για τρία τουλάχιστον χρόνια τα κινητά της;
Link to comment
Share on other sites

Είναι απαράδεκτο το γεγονός ότι το samsung storie είναι γεμάτο εφαρμογές για την 1.2 και εμείς τις vodafone να είμαστε στο 1.0 ενώ υπήρχουν τόσες εφαρμογές στα Ελληνικά ενδιαφέρουσες.

Και διαβάζω για το 2.0 ότι θα το πάρουμε και εμείς οι κάτοχοι του wave I ενώ δεν ήρθε η 1.2 επίσημα στο Ελλαδιστάν μας.

Η 2.0 την κόβω κατά 2012 στο Ελλαδιστάν του κυρίου " υπάρχουν λεφτά "

Link to comment
Share on other sites

Είναι απαράδεκτο το γεγονός ότι το samsung storie είναι γεμάτο εφαρμογές για την 1.2 και εμείς τις vodafone να είμαστε στο 1.0 ενώ υπήρχουν τόσες εφαρμογές στα Ελληνικά ενδιαφέρουσες.

Και διαβάζω για το 2.0 ότι θα το πάρουμε και εμείς οι κάτοχοι του wave I ενώ δεν ήρθε η 1.2 επίσημα στο Ελλαδιστάν μας.

Η 2.0 την κόβω κατά 2012 στο Ελλαδιστάν του κυρίου " υπάρχουν λεφτά "

 

Εγω αν και δεν εχω vodafone, χρησιμοποιω μονταρισμενο firmware γιατι σταματησα να ασχολουμαι με το ποτε οι εταιριες στην Ελλαδα θα ξυπνησουν. Ειδικα τωρα που βρηκα firmware με bada 1.2 + ελληνικα + να παιζει spoofed games δεν το αλλαζω μεχρι να βγει το bada 2.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι αναλωνεστε στα ιδια και τα ιδια,η ιδια η samsung ειπε οτι η 2.0 θα μπει και στο wave 1,oσες φορες και να το αναλυσετε δεν θα αλλαξει κατι.Για αυτους που εχουν branded κινητα (vodafone)πχ,ΠΑΝΤΑ ετσι ηταν,παντα καθυστερουσαν οι αναβαθμισεις λογισμικου,το ξερατε απο πριν.Αλλωστε σε αυτη την περιπτωση δεν ευθυνεται ΜΟΝΟ η samsung αλλα και η vodafone για το ποτε θα δωθει η αναβαθμιση
Link to comment
Share on other sites

εγω καταχωρησα μια prepaid της eurobank και την καταχωρησε....

 

Ναι prepaid δεχεται, η χρεωστικη ειναι αλλη και δεν την δεχεται, δοκιμασα και εγω.

Link to comment
Share on other sites

Προτείνετε κάποια εφαρμογή που αξίζει να την αγοράσουμε.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κατεβάσω εφαρμογές από το ΚΙΕΣ, αλλά μου βγάζει μήνυμα ότι έχω φτάσει στο μέγιστο αριθμό εφαρμογών...

ΑΠό το κινητό μέσω του Apps, εγκαθιστώ χωρίς πρόβλημα.. Έσβησα και 5-6 εφαρμογές (έχω περίπου 30 μέσα)

Τι παίζει έχει κανείς άποψη? Ευχαριστώ

 

Μόνο σε εμένα συμβαίνει αυτό?

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Προτείνετε κάποια εφαρμογή που αξίζει να την αγοράσουμε.

Εγώ στο S8530 κατέβασα τα παιχνίδια GolfBattle 3D(1€),Reckless Racing(4€) που μου αρέσουν πολύ(ειδικά το Reckless Racing;)).

Link to comment
Share on other sites

Εγω αν και δεν εχω vodafone, χρησιμοποιω μονταρισμενο firmware γιατι σταματησα να ασχολουμαι με το ποτε οι εταιριες στην Ελλαδα θα ξυπνησουν. Ειδικα τωρα που βρηκα firmware με bada 1.2 + ελληνικα + να παιζει spoofed games δεν το αλλαζω μεχρι να βγει το bada 2.

 

...και ξανακάνεις τα πάντα spoof από την αρχή! :)

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Προτείνετε κάποια εφαρμογή που αξίζει να την αγοράσουμε.

 

Λοιπον εγω ξεκινησα με pirate raid (ελληνικο), fruit ninja, turbo grannies,idracula και notecraft (widget)!

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχει καταφερει κανεις να κρατησει τον λογιαριασμο που ειχε με το παλιο εμαιλ ή ανοιξατε νεο λογαριασμο με αλλο μαιλ;
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχει καταφερει κανεις να κρατησει τον λογιαριασμο που ειχε με το παλιο εμαιλ ή ανοιξατε νεο λογαριασμο με αλλο μαιλ;

 

Καλημέρα, εγώ νέο άνοιξα με άλλο email.

Μου έβγαλε σήμερα και μένα το update για το Facebook, αρκετά πιο γρήγορο μου φαίνεται & το chat πολύ καλό φυσικά!

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

Είναι απαράδεκτο το γεγονός ότι το samsung storie είναι γεμάτο εφαρμογές για την 1.2 και εμείς τις vodafone να είμαστε στο 1.0 ενώ υπήρχουν τόσες εφαρμογές στα Ελληνικά ενδιαφέρουσες.

Και διαβάζω για το 2.0 ότι θα το πάρουμε και εμείς οι κάτοχοι του wave I ενώ δεν ήρθε η 1.2 επίσημα στο Ελλαδιστάν μας.

Η 2.0 την κόβω κατά 2012 στο Ελλαδιστάν του κυρίου " υπάρχουν λεφτά "

δεν φταει η samsung που η vodafone δεν εχει ακομα δωσει την αδεια να γινει αναβαθμιση στα δικα της κινητα.

Link to comment
Share on other sites

Όπως ήδη ανέφερα δέχεται μια χαρά χρεωστικές, τις ίδιες που γίνονται δεκτές στο εξωτερικό (βλέπε και εδώ. Εμένα με pireus χρεωστική την δέχεται κανονικότατα.

 

Μια ερώτηση. Δηλαδή αν πάτε να κάνατε sign in με τον παλιό σας λογαριασμό και τον παλιό κωδικό τι σας λέει; Εμένα μου είχε βγάλει απλά μια επιβεβαίωση.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου βγαζει Σφαλμα και γραφει:

Αυτος ο λογαριασμος δεν ειναι δυνατό να χρησιμοποιηθεί σε αυτην την χωρα. Πραγματοποιηστε εξοδο απο τις Εφαρμογες Samsung και μεταβειτε στο στοιχειο "Οι λογαριασμοι μου" για να αποσυνδεθειτε (3013)

 

Το ίδιο συμβαινει και απο το PC μεσω kies.

Μου γραφει οτι αυτος ο κωδικος δεν ειναι γι αυτην την χωρα.

Φυσικα δεν μου δινεται η δυνατοτητα να κανω edit το λογαριασμο μου

 

Οταν παω να ανοιξω νεο λογαριασμο για την Ελλαδα πλεον, μου βγαζει error οτι αυτο το mail χρησιμοποιείται ηδη

Edited by sothoms
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω Το Φορουμ και Ελπιζω Να Μην Ειμαι Εκτος Θεματος Γιατι Δεν Ασχολουμαι Συχνα Με Τετοια Λογω Χρονου.

Αλλα Επειδη Εγινα Προσφατα Κατοχος Του S8500 Και Με Προβληματισε Η συμπεριφορα της Μπαταριας Εκανα Καποια Τεστ Και Γραφτηκα Στο Φορουμ Μονο Και Μονο Για Να Αναρτησω Αυτα Τα Αποτελεσματα.

Ισως Να Βοηθησουν Καποιους Ισως Παλι Οχι. Τα Συμπερασματα και Τα Αποτελεσματα Ειναι Στη Δικη Σας Κριση.

 

SAMSUNG WAVE GT-S8500

 

 

INFO

OPERATING SYSTEM: Bada 1.2 (After Update)

ΦΟΝΤΟ : Wallpaper 08.jpg

ΘΕΜΑ : Default Lismore.smt

ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑ : Samsung Font

ΦΩΤΕΙΝΟΤΗΤΑ : 5

ΚΑΡΤΑ SIM : Οχι

A-GPS : Οn

 

 

ΚΙΝΗΣΕΙΣ

1. φορτιση Και Καλιμπραρισμα Μπαταριας Με *#0228#

2. *#8740# Για Εναλλαγη Μεταξυ "AP UART" και "CP UART" Mode

 

 

AP UART------------------------------------------------------CP UART

Stand By : 0,29% / h CPU 1% Σταθερα----------------Stand By : 0,36% / h CPU 1% Σταθερα (Μετα Απο Restart Χωρις Να Κανω Τιποτα Αλλο)

Stand By : 0,54% / h CPU 3% - 6%---------------------Stand By : 0,65% / h CPU 3% - 6% (Ανοιγμα Εφαρμογων-Λειτουργεια-Κλεισιμο Εφαρμογων)

Music-Display ON : 27% / h CPU 8% - 15%------------Music-Display ON : 27% / h CPU 8% - 15%

Music-Display OFF: 9% / h --------------------------------Music-Display OFF: 9% / h

YouTube : 18% / h------------------------------------------YouTube : 23% / h (Δοκιμη Με Ταινια "HOME")

Video Απο Camera : 41% / h------------------------------Video Απο Camera : 48% / h (Record Mode 720p-Led ON)

Video Απο Camera : 18% / h------------------------------Video Απο Camera : 18% / h (Play Mode Απο Αυτο Που Ειχα Γραψει)

MKV και SRT : 15% / h--------------------------------------MKV και SRT : 15% / h (Αρχειο 350MB)

 

 

 

ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ:

1. οι Μετρησεις Ειναι Ενδεικτικες. Μπορει Να Διαφερουν Γιατι Η Μπαταρια Δεν Ηρεμουσε Στα Ενδιαμεσα ΤΕΣΤ.(Παρατηρησα Οτι Καποιες Φορες

Το Ποσοστο Της Μπαταριας Αυξανοταν Κατά 1% - 2% Μετα Απο Λιγο Που Το Αφηνα Σε Stand By Mode)

1. Οι Μετρησεις Εγιναν Ως Εξης: π.χ Στο Video Επαιξε 20' και το Ποσοστο Πολλαπλασιαστηκε Χ3=1h

2. Στο 15% Πρωτη Ειδοποιηση Για Φορτιση

3. Στο YouYube Δεν Υπαρχει Διαφορα Στη Θεαση Μεταξυ "AP UART" και "CP UART" Mode

4. Στο Video Απο Camera Δεν Υπαρχει Διαφορα Στη Θεαση Μεταξυ "AP UART" και "CP UART" Mode

5. Στο MKV και SRT Δεν Υπαρχει Διαφορα Στη Θεαση Μεταξυ "AP UART" και "CP UART" Mode

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!!!!!!!!!

Οι Εφαρμογες Απ' οτι Φαινεται Δεν Κλεινουν Στην Πραγματικοτητα ΠΟΤΕ.!!!! (Μονο Μετα Απο Restart)!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου βγαζει Σφαλμα και γραφει:

Αυτος ο λογαριασμος δεν ειναι δυνατό να χρησιμοποιηθεί σε αυτην την χωρα. Πραγματοποιηστε εξοδο απο τις Εφαρμογες Samsung και μεταβειτε στο στοιχειο "Οι λογαριασμοι μου" για να αποσυνδεθειτε (3013)

 

Το ίδιο συμβαινει και απο το PC μεσω kies.

Μου γραφει οτι αυτος ο κωδικος δεν ειναι γι αυτην την χωρα.

Φυσικα δεν μου δινεται η δυνατοτητα να κανω edit το λογαριασμο μου

 

Οταν παω να ανοιξω νεο λογαριασμο για την Ελλαδα πλεον, μου βγαζει error οτι αυτο το mail χρησιμοποιείται ηδη

Αν έχεις 2ο email account θα πράξεις ως εξής:

Στο PC θα πας στο Kies>Samsung Apps και θα κάνεις επιλογή χώρας Ελλάδα αφου κάνεις πρώτα αποσυνδεση (αν είσαι συνδεδεμένος σε άλλης χώρας Samsungapps),μετά βάλε το 2ο email και κάνε registration στο Appstore της Ελλάδας (+στοιχεία πιστωτικής κλπ.).

Στο κινητό πας επίσης στους Λογαριασμούς>και διαγράφεις τον ήδη υπάρχοντα λογαριασμό Samsung,ξανασυνδέεσαι με τα στοιχεία του 2ου που δημιούργησες στο PC για το ελληνικό Appstore πλέον και δεν θα έχεις πρόβλημα για απευθείας αγορά από το κινητό-υπόψην για λόγους ασφαλείας ζητάει τον κωδικό πριν κάθε αγορά;)(στην περίπτωση μου χρησιμοποίησα 3ο email γιατί από πέρσι που είχα Wave είχα κάνει registration στο Αγγλικό,Γερμανικό Appstore που τότε είχε περισσότερες εφαρμογές)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...