Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν μου ειχε βαλι τπτ και τωρα βαζω ολους τους πιθανους κοδικους αλλα κανενας δεν ειναι αν ξερετε τι να κανω ας μιλιση καπιος...

1234 δοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία... αναβαθμίστηκε το samsung app και μαζί με αυτό διορθώθηκε και το πρόβλημα με το facebook. Επαναγκαταστάθηκε και πάλι το app
Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Ωραία... αναβαθμίστηκε το samsung app και μαζί με αυτό διορθώθηκε και το πρόβλημα με το facebook. Επαναγκαταστάθηκε και πάλι το app

 

Επειδή εμένα δεν έχει αναβαθμιστεί ακόμη, το είχες κάνει delete; Επειδή εγώ το έχω αφήσει με error...

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να σβήσεις την εφαρμογή που απέτυχε να αναβαθμιστεί.

Έπειτα θα σου βγάλει νέα αναβάθμιση του face που ουσιαστικά εγκαθιστά την νέα εφαρμογή face από την αρχή.

 

Αν δεν έχεις κάνει αναβάθμιση το Apps κάντο.

Πλέον για να συνδεθείς από το κινητό πρέπει μέσω kies να κάνεις νέο λογαριασμό στο Ελληνικό Apps.

Ο παλιός που είχαμε κάνει δεν ισχύει για Ελλάδα και είχε γίνει για άλλη χώρα (π.χ. UK για εμένα)

Αν κάνεις νέο λογαριασμό στο Apps μέσω Kies στο Ελληνικό, πλέον μπορείς να συνδεθείς και στο Apps από το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Τρέχοντας σήμερα το Samsung Apps μου εμφάνισε ένα μήνυμα για αναβάθμιση της εφαρμογής. Επιλέγοντας ΟΚ (δεν είχε άλλη επιλογή) ξεκίνησε την αναβάθμιση. Όταν τελείωσε η λήψη, μπαίνω στο μενού και βγάζει το εικονίδιο σωστό Samsung Apps αλλά έγραφε "Σφάλμα" . Εκτελώντας την εφαρμογή, βγαίνει το μήνυμα ότι η εφαρμογή εμφάνισε σφάλμα και πρέπει να διαγραφεί.

 

Γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να εγκαταστήσω ξανά την εφαρμογή Samsung Apps κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση μετά την αναβάθμιση του Samsung Apps στο κινητό:

Παρατήρησα ότι πηγαίνοντας στις λήψεις μου, εν εμφανίζει τίποτα μιας και όλα είχαν κατέβει με τον παλιό λογαριασμό στο Apps. Αυτό σημαίνει ότι χάσαμε το δικαίωμα αναβάθμισης? Παλιά όταν έβγαινε ένα update από τις λήψεις, σε ενημέρωνε ότι έχει αναβάθμιση, τώρα???

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να σβήσεις την εφαρμογή που απέτυχε να αναβαθμιστεί.

Έπειτα θα σου βγάλει νέα αναβάθμιση του face που ουσιαστικά εγκαθιστά την νέα εφαρμογή face από την αρχή.

 

Αν δεν έχεις κάνει αναβάθμιση το Apps κάντο.

Πλέον για να συνδεθείς από το κινητό πρέπει μέσω kies να κάνεις νέο λογαριασμό στο Ελληνικό Apps.

Ο παλιός που είχαμε κάνει δεν ισχύει για Ελλάδα και είχε γίνει για άλλη χώρα (π.χ. UK για εμένα)

Αν κάνεις νέο λογαριασμό στο Apps μέσω Kies στο Ελληνικό, πλέον μπορείς να συνδεθείς και στο Apps από το κινητό.

 

Thanks για τις οδηγίες του facebook. Λειτούργησε.

Ως προς τον λογαριασμό για το Samsung Apps με απογοήτευσες. Είχα ήδη συνδεθεί στο UK, είχα δηλώσει το κινητό για το protection (μετά ανακάλυψα ότι δεν κάλυπτε την Ελλάδα) και τώρα πρέπει να βρω άλλο mail account για να τα ξανακάνω, ενώ εγώ θέλω να χρησιμοποιήσω αυτό που έχω ήδη δηλώσει. Να μπορούσα να κάνω delete το UK account μου τουλάχιστον...

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν το συνδεω στο kies κ παω να αγορασω μια εφαρμογη μου ωγαζει να επιλεξω χωρα κ παλι να κανω συνδεση...παταω τον κωδικο που ειχα κανει λογαριασμο παλια αλλα δεν μ ε συνδεει!!θελει καινουριο λογαριασμο οπως λεει κ ενας φιλος παραπανω??

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

που είναι το chat ρε παιδιά??? στραβώθηκα???

Μπαίνεις Facebook πάς στους φίλους και κάτω αριστερά σου γράφει chat (on line)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια την αναβαθμιση για το facebook σας τη βγαζει μεσα στο samsungapps η' πανω στο εικονιδιο του facebook στο μενου?εμενα δε μου εχει βγαλει κατι!

η αναβαθμιση αφορα την original εφαρμογη που υπηρχε εξ αρχης στο κινητο και οχι καποια third party ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια την αναβαθμιση για το facebook σας τη βγαζει μεσα στο samsungapps η' πανω στο εικονιδιο του facebook στο μενου?εμενα δε μου εχει βγαλει κατι!

η αναβαθμιση αφορα την original εφαρμογη που υπηρχε εξ αρχης στο κινητο και οχι καποια third party ετσι δεν ειναι?

 

εγω ειχα σβησει τελειως την εφαρμογη κ μετα την βρηκα μεσα στο app store στις ληψεις κ μου ειχε βγαλει το εικονιδιο ενημερωση!ειναι η original εφαρμογη κ ειναι κ πιο γρηγορη κ με chat!

 

Παιδες μολις πραγματοποιησα την πρωτη μ αγορα απο το app store!!!ευκολο κ γρηγορο!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

y

εγω ειχα σβησει τελειως την εφαρμογη κ μετα την βρηκα μεσα στο app store στις ληψεις κ μου ειχε βγαλει το εικονιδιο ενημερωση!ειναι η original εφαρμογη κ ειναι κ πιο γρηγορη κ με chat!

 

Παιδες μολις πραγματοποιησα την πρωτη μ αγορα απο το app store!!!ευκολο κ γρηγορο!!

 

πως μπορεις να σβησεις τις εφαρμογες που ειχε μεσα το κινητο?

εμενα δε μου βγαζει το κοκκινο εικονιδιο για διαγραφη σε αυτες τις εφαρμογες!

μονο σε αυτες που κατεβασα μετα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μολις πραγματοποιησα την πρωτη μ αγορα απο το app store!!!ευκολο κ γρηγορο!!

Έφτιαξες νέο account στο ελληνικό site; Μου τη σπάει γιατί δε θέλω να χρησιμοποιήσω διαφορετικό mail από αυτό που είχα στο αγγλικό apps.

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξες νέο account στο ελληνικό site; Μου τη σπάει γιατί δε θέλω να χρησιμοποιήσω διαφορετικό mail από αυτό που είχα στο αγγλικό apps.

 

ναι εβαλα το δευτερο μου mail μιας κ τον αλλον λογαριασμο δεν μπορουσα να τον χρησιμοποιησω!το konami τι λεει ρε παιδια?αξιζει να το κατεβασω??κ καμμια αλλη εφαρμογη οποιος εχει υποψην του!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα νέο λογαριασμό με το παλιό mail που είχα βάλει. Μου το είχε και σαν προεπιλογή μάλιστα. Μιλάω πάντα για το samsung apps του κινητού. Το σύνδεσα και με τη χρεωστική μου κάρτα και έκανα και 3-4 αγορές. Όλα βαίνουν αισίως.

 

ΥΓ: Τι λέει andoidades, ολά καλά; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Now for the bad; over the past several months, our team has been working around the clock to add Social Hub Premium to as many devices around the world as possible. Due a complicated and challenging business environment, this has been no easy task. We regret to inform you that we are unable to upgrade the Wave S8500 device from basic to Premium Social Hub. We sincerely apologize for premium service’s delay and unavailability.

 

 

 

Thank you for your continued support and patience.

 

 

 

Social Hub Team

Link to comment
Share on other sites

Μήνυμα απο Samsung σήμερα στο fb:

"Samsung Apps

Are you ready to have more fun with Samsung Apps' paid services? We're announcing the 7 countries that will have the opportunity to experience the services: the Czech Republic, Hungary, Greece, Ireland, Slovakia, Lithuania, and the UAE."

Edited by lambis_7

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα νέο λογαριασμό με το παλιό mail που είχα βάλει. Μου το είχε και σαν προεπιλογή μάλιστα. Μιλάω πάντα για το samsung apps του κινητού.

 

Πως το εκανες αυτο;

Εμενα δεν μου το δεχεται με τιποτα.

Μου βγαζει οτι αυτος ο λογαριασμος υπαρχει ηδη

 

Άλλος το εχεις καταφερει;

Πρεπει να ανοιξουμε αλλο mail account ειδικα για την samsung δηλαδη;

Τι βλακειες ειναι αυτες;

Link to comment
Share on other sites

Now for the bad; over the past several months, our team has been working around the clock to add Social Hub Premium to as many devices around the world as possible. Due a complicated and challenging business environment, this has been no easy task. We regret to inform you that we are unable to upgrade the Wave S8500 device from basic to Premium Social Hub. We sincerely apologize for premium service’s delay and unavailability.

 

 

 

Thank you for your continued support and patience.

 

 

 

Social Hub Team

 

Ενταξει επισημα στο bada 2 θα δουμε Shp, ανεπίσημα υπάρχουν firmware που το περιλαμβάνουν ήδη!

Αύριο θα κάνω και εγώ τις πρώτες μου αγορές! Καιρός ήταν..μόνο το n-drive θα αφήσω "έτσι"!

Προτάσεις δοκιμασμένες, fruit ninja, defengAstro, reckless racing και splinter chell.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει επισημα στο bada 2 θα δουμε Shp, ανεπίσημα υπάρχουν firmware που το περιλαμβάνουν ήδη!

Αύριο θα κάνω και εγώ τις πρώτες μου αγορές! Καιρός ήταν..μόνο το n-drive θα αφήσω "έτσι"!

Προτάσεις δοκιμασμένες, fruit ninja, defengAstro, reckless racing και splinter chell.

Καλά, η Samsung τον παίζει αγρίως. Αυτά που λένε είναι τρίχες κατσαρές, το SHP υπάρχει *ΗΔΗ* στο wave αλλά δεν είναι ενεργοποιημένο για όλους, εξαρτάται από την χώρα και τον πάροχο σταθερής. Αυτά που λένε "ότι δυστυχώς δεν μπορούμε" είναι φτηνές παπάτζες, μια χαρά μπορούν απλά η samsung πολύ απλά μας λέει "όσοι πήρατε το wave-1 να πάτε να γ......". Μια χαρά μπορούμε να δούμε Bada2 χωρίς SHP όπως βλέπουμε και Bada1 χωρίς SHP.

 

Αν ξαναπάρω τίποτα από τη samsung να μου κοπεί το χέρι, άντε γιατί με έχουν συφιλιάσει με τις ******** τους και τις προχειρότητές τους.

 

Και περιμένουμε το bada2 στο wave I... καλά κρασιά. Πώς θα πουλήσει αλλιώς η Samsung το Wave-II που από hardware είναι κατώτερο από το Wave-I ? Θα του δώσει πράγματα που δεν πρόκειται να δώσει στο wave-I.

 

Πρέπει να βρεθεί κάποιος να τους ταράξει στις μηνύσεις, γιατί συνεχίζει να διαφημίζει το SHP στα site της με εικόνες που έχουν το wave-I και ΟΧΙ το wave-II

Edited by menes
Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κατεβάσω εφαρμογές από το ΚΙΕΣ, αλλά μου βγάζει μήνυμα ότι έχω φτάσει στο μέγιστο αριθμό εφαρμογών...

ΑΠό το κινητό μέσω του Apps, εγκαθιστώ χωρίς πρόβλημα.. Έσβησα και 5-6 εφαρμογές (έχω περίπου 30 μέσα)

Τι παίζει έχει κανείς άποψη? Ευχαριστώ

Edited by giorgio6600
attached screenshot
Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...