Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

16gb καρτες μνημης σηκωνει το κινητο?

 

Ναι κι εγω 16άρα έχω εδώ και 7 μηνες.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Έχω ρυθμίσει από τα Mail το εταιρικό μου email μέσω Exchange ActiveSync. Όλα δουλεύον άψογα, απλά σε διάφορα χρονικά διαστήμα ενώ είναι σε αναμονή το τηλέφωνο μόλις πάω να το ξεκλειδώσω, αντί για την οθόνη "Σύρτε το δάχτυλο σας" μου ζητάει τον κωδικό ασφαλείας του τηλεφώνου. Δεν έχω το κλείδωμα τηλεφώνου ενεργό, δεν το έκανε παλιότερα και το κάνει τώρα που έβαλα το Exchange. Μπορώ κάπως να το παρακάμψω?:confused:
Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω όσους έχουν πάρει μνήμη υπάρχει καμία εμφανής διαφορά στα class ? p.x

http://www.getitnow.gr/prod/tilefonia-gps/aksesoyar-kiniton/memory-cards/kingston-mrg2-plus-sdc432gb-karta-mnimis-flash-32-gb-microsdhc/prod1120319pp/

class 4 32gb!! Θα είναι ένταξη ή θα σέρνεται?

 

Έχετε να προτείνετε κάποια άλλη? Ή από κάπου αλλού που πήρατε και είστε ικανοποιημένοι? Π.χ. net!!

Edited by masaz
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω όσους έχουν πάρει μνήμη υπάρχει καμία εμφανής διαφορά στα class ? p.x

http://www.getitnow.gr/prod/tilefonia-gps/aksesoyar-kiniton/memory-cards/kingston-mrg2-plus-sdc432gb-karta-mnimis-flash-32-gb-microsdhc/prod1120319pp/

class 4 32gb!! Θα είναι ένταξη ή θα σέρνεται?

 

Έχετε να προτείνετε κάποια άλλη? Ή από κάπου αλλού που πήρατε και είστε ικανοποιημένοι? Π.χ. net!!

 

καλή είναι αλλα κοίτα να είναι μάρκας από class6 και πάνω. η πιο γρήγορη είναι class 10 και μάρκας.αλλά πανάκριβη. μάρκα είναι sandisk,kingston τέτοιες

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

καλή είναι αλλα κοίτα να είναι μάρκας από class6 και πάνω. η πιο γρήγορη είναι class 10 και μάρκας.αλλά πανάκριβη. μάρκα είναι sandisk,kingston τέτοιες

Από νετ είναι καλυτέρα εβαυ και αμαζον?????

 

Π.χ http://www.amazon.com/Lexar-MicroSDHC-Memory-Reader-LSDMI32GBSBNAR/dp/tech-data/B004AM610M/ref=de_a_smtd

Link to comment
Share on other sites

boys and girls, καμια θηκουλα σιλικονης που μπορουμε να βρουμε εδω στο ελλαντα ???? :lol:

 

Ειναι πολυ καλή και δεν κανει το κινητο να φαινεται κουμουτσα

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=43885

Link to comment
Share on other sites

Παιδες δεν ξερω αν εχετε δει τα νεα games (spiderman, ninja fruit, splinter chell) αλλα δειχνουν οτι το bada εχει πολλες δυνατοτητες. Αντε να δουμε..
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ καλή και δεν κανει το κινητο να φαινεται κουμουτσα

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=43885

 

http://cgi.ebay.com/SOFT-GEL-CASE-COVER-SKIN-SAMSUNG-S8500-WAVE-/110634838880?pt=PDA_Accessories&hash=item19c259ab60

 

Διάλεξε χρώμα με 0,99 dollars μόνο.

 

και σε σιλικόνη

 

http://cgi.ebay.com/BLACK-SILICONE-SKIN-CASE-COVER-SAMSUNG-S8500-WAVE-/110634840126?pt=PDA_Accessories&hash=item19c259b03e

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω ρυθμίσει από τα Mail το εταιρικό μου email μέσω Exchange ActiveSync. Όλα δουλεύον άψογα, απλά σε διάφορα χρονικά διαστήμα ενώ είναι σε αναμονή το τηλέφωνο μόλις πάω να το ξεκλειδώσω, αντί για την οθόνη "Σύρτε το δάχτυλο σας" μου ζητάει τον κωδικό ασφαλείας του τηλεφώνου. Δεν έχω το κλείδωμα τηλεφώνου ενεργό, δεν το έκανε παλιότερα και το κάνει τώρα που έβαλα το Exchange. Μπορώ κάπως να το παρακάμψω?:confused:

 

:rolleyes: Κανείς?

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω τακτικα προβλημα με το KIES. Σημερα που το ανοιξα μου εβγαλε μην. για αναβαθμιση και το αποδεχτηκα. Μετα το περας της εγκαταστασης οταν το ξανανοιξα μου εσβησε την οθονη , εβγαζε μην."there is no signal":wacko:,και ακουγοταν μονο o ανεμηστηρας απο το τροφοδοτικο του computer, το συστημα επανηλθε μονο μετα απο reset.Το ιδιο ειχα συναντησει και μετα την αναβαθμιση στην πρωτη εκδοση του KIES 2:mad:. Εχω win XP SP3 αν αυτο εχει σημασια, ξερει κανεις κατι επ'αυτου??

 

Τωρα πλεον δεν αναγνωριζει ουτε το τηλ. ως συσκευη. Βγαινει στην οθονη του PC ενα μηνυματακι, οταν συνδεω το τηλ. που λεει "Εντοπιστηκε νεο υλικο ΜΤΡ Device", και μενουμε εκει. Δοκιμασα και παλιοτερη εκδοση του KIES τιποτα, και hard reset εκανα στο τηλ. το μονο που καταφερα ηταν να χασω κατι σημειωσεις που δεν τις αποθηκευσα. Αν κανεις εχει καμια ιδεα, καλοδεχουμενη:(

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι δεν μπορω να το κανω update το wave???

 

ειναι με την εκδοση 1,0 και χρησιμοποιω whats up.

 

εχω κανει λογαριασμο samsung κλπ αλλα οταν παταω ενημερωση μου λεει αποτυχια ληψης...ουτε απο το kies μπορεσα......γιατι?????

Εκείνοι που γνωρίζουν, δεν μιλάνε πολύ.

Εκείνοι που μιλάνε πολύ, δεν γνωρίζουν.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι δεν μπορω να το κανω update το wave???

 

ειναι με την εκδοση 1,0 και χρησιμοποιω whats up.

 

εχω κανει λογαριασμο samsung κλπ αλλα οταν παταω ενημερωση μου λεει αποτυχια ληψης...ουτε απο το kies μπορεσα......γιατι?????

 

Μόνο μέσα από το Kies να δοκιμάσεις. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος αναβάθμισης. Κατέβασε την πιο καινούρια έκδοση από http://www.samsungapps.com/about/onPc.as και ξαναδοκίμασε. Άμα δεν κατεβάζει και μετά είναι κάποιο δικτυακό πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

i χθες κατεβάσει Remote Desktop εφαρμογή για την Samsung Wave μου. Το βρήκα να είναι εκπληκτικό και έτσι είμαι μοιράζονται αυτό με you.It σας δίνει τη δυνατότητα να ελέγχει τον υπολογιστή σας μέσω Wi-Fi
Link to comment
Share on other sites

 

Εδώκαι κάτι μήνες έχω αυτή:

KINGSTON SDC10/16GB 16GB MICRO SDHC

http://www.eshopcy.com.cy/show.phtml?id=PER.552437

Αντικατέστησα μια kingston class 4, 4GB για περισσότερη χωρητικότητα. Ως προς την ποιότητα του hd video δε θυμάμαι να παρατήρησα διαφορά. Η ταχύτητα εγγραφής από το pc αυξήθηκε αισθητά και λίγο η ταχύτητα μεταφοράς προς το pc. Δεν ξέρω αν είναι υπερβολή τελικά το class 10 για κινητό αλλά για αυτό το κινητό δεν έκανα 2η σκέψη, πήρα την καλύτερη που βρήκα τότε διαθέσιμη. Αν υπήρχε τότε 32αρα θα έπαιρνα αυτή, η μέγιστη δυνατή χωρητικότητα μου είναι απαραίτητη.

Πλάκα - πλάκα τώρα που το σκέφτομαι, εμένα το κινητό πάει 12-14 μέρες χωρίς φόρτιση με λίγη χρήση χωρίς να το κλείνω τα βράδυα. Έχω κάνει καλιμπράρισμα 2 φορές και όταν φορτίζω, φορτίζω από usb. Δεν άκουσα άλλον με τόση διάρκεια. Παίζει ρόλο και η γρήγορη κάρτα άραγε;

Link to comment
Share on other sites

Εδώκαι κάτι μήνες έχω αυτή:

KINGSTON SDC10/16GB 16GB MICRO SDHC

http://www.eshopcy.com.cy/show.phtml?id=PER.552437

Αντικατέστησα μια kingston class 4, 4GB για περισσότερη χωρητικότητα. Ως προς την ποιότητα του hd video δε θυμάμαι να παρατήρησα διαφορά. Η ταχύτητα εγγραφής από το pc αυξήθηκε αισθητά και λίγο η ταχύτητα μεταφοράς προς το pc. Δεν ξέρω αν είναι υπερβολή τελικά το class 10 για κινητό αλλά για αυτό το κινητό δεν έκανα 2η σκέψη, πήρα την καλύτερη που βρήκα τότε διαθέσιμη. Αν υπήρχε τότε 32αρα θα έπαιρνα αυτή, η μέγιστη δυνατή χωρητικότητα μου είναι απαραίτητη.

Πλάκα - πλάκα τώρα που το σκέφτομαι, εμένα το κινητό πάει 12-14 μέρες χωρίς φόρτιση με λίγη χρήση χωρίς να το κλείνω τα βράδυα. Έχω κάνει καλιμπράρισμα 2 φορές και όταν φορτίζω, φορτίζω από usb. Δεν άκουσα άλλον με τόση διάρκεια. Παίζει ρόλο και η γρήγορη κάρτα άραγε;

12 μέρες? εμένα με μέτρια χρήση 2 μέρες! έχω βέβαια το wifi και το 3g ανοιχτό και τέρμα φωτεινότητα,(αλλά είτε στη μέση είτε τέρμα η διαφορά δεν είναι μεγάλη στο φωτισμό)

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

9 μέρες και το κλείνω το βράδυ...

 

class 10 έχω αλλά δεν έχω διαπιστώσει με σιγουριά διαφορές στην ταχύτητα (δεν έχω προλάβει να κάνω μετρήσεις - πιθανόν να υπάρχει διαφορά).

Link to comment
Share on other sites

Έχω ρυθμίσει από τα Mail το εταιρικό μου email μέσω Exchange ActiveSync. Όλα δουλεύον άψογα, απλά σε διάφορα χρονικά διαστήμα ενώ είναι σε αναμονή το τηλέφωνο μόλις πάω να το ξεκλειδώσω, αντί για την οθόνη "Σύρτε το δάχτυλο σας" μου ζητάει τον κωδικό ασφαλείας του τηλεφώνου. Δεν έχω το κλείδωμα τηλεφώνου ενεργό, δεν το έκανε παλιότερα και το κάνει τώρα που έβαλα το Exchange. Μπορώ κάπως να το παρακάμψω?:confused:

 

Μήπως σου έχει ήδη σβήσει καταλάθος όταν πας να το ξεκλειδώσεις,

και γι'αυτό σου ζητάει pin ?

 

Στο λέω γιατί μου συνέβαινε με σβησμένη οθόνη να μην το έχω κλειδώσει

και μέσα σε τσέπη να πατιούνται τα πλήκτρα και να σβήνει μόνο του :wacko:

Link to comment
Share on other sites

παιδια την βοηθεια σας.... εχω διαβασει οτι η φορτιση του κινητου μας με usb απο τον H/Y ειναι καλυτερο για την αυτονομια του τηλ. ( δεν το καταλαβαινω αυτο αλλα ....) εχω λοιπόν ενα φορτιστή σπιτιού απο ενα MP3 player το οποιο εχει εξοδο USB και εκει μπορω να συνδεσω το καλωδιο micro usb που εχουμε ... βλεπω λοιπόν οτι αυτος ο φορτιστης εχει εξοδο 5ν στα 300ma οταν ο κανονικος φορτιστης βγαζει 5ν στα 700ma .

Ρωταω λοιπόν αν φορτιζω το κινητο με τον uSB φορτιστη θα ειναι το ιδιο σαν να το φορτιζω απο τον Η/Υ ???? ή θα κανω ζημια??????

(ποσα ma βγαζει η εξοδος usb απο τον Η/Υ???) προφανος αν ειναι 300 δεν υπαρχει προβλημα. απλα θα φορτιζει πιο αργα .. ετσι ??????

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα - πλάκα τώρα που το σκέφτομαι, εμένα το κινητό πάει 12-14 μέρες χωρίς φόρτιση με λίγη χρήση χωρίς να το κλείνω τα βράδυα. Έχω κάνει καλιμπράρισμα 2 φορές και όταν φορτίζω, φορτίζω από usb. Δεν άκουσα άλλον με τόση διάρκεια. Παίζει ρόλο και η γρήγορη κάρτα άραγε;

 

Πλάκα πλάκα λέω να κόψουμε την πλάκα. Άκου εκεί 12-14 μέρες ο ένας 9 μέρες ο άλλος. Αν το έχουμε κλειστό μπορεί να κρατήσει τόσο. άλλος με πάνω από 14 μέρες?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα πλάκα λέω να κόψουμε την πλάκα. Άκου εκεί 12-14 μέρες ο ένας 9 μέρες ο άλλος. Αν το έχουμε κλειστό μπορεί να κρατήσει τόσο. άλλος με πάνω από 14 μέρες?

 

μην το λες αυτο. το δικο μου με νορμαλ χρηση (15' τηλ, 2 - 3 σμσ , λιγο σκαλισμα καθε μερα ) και το βραδυ κλειστο (12-7 πμ) κραταει χαλαρα 8 μερες και το εχω φορτισει 2 μονο φορες, (καινουριο)

 

παιδια την βοηθεια σας.... εχω διαβασει οτι η φορτιση του κινητου μας με usb απο τον H/Y ειναι καλυτερο για την αυτονομια του τηλ. ( δεν το καταλαβαινω αυτο αλλα ....) εχω λοιπόν ενα φορτιστή σπιτιού απο ενα MP3 player το οποιο εχει εξοδο USB και εκει μπορω να συνδεσω το καλωδιο micro usb που εχουμε ... βλεπω λοιπόν οτι αυτος ο φορτιστης εχει εξοδο 5ν στα 300ma οταν ο κανονικος φορτιστης βγαζει 5ν στα 700ma .

Ρωταω λοιπόν αν φορτιζω το κινητο με τον uSB φορτιστη θα ειναι το ιδιο σαν να το φορτιζω απο τον Η/Υ ???? ή θα κανω ζημια??????

(ποσα ma βγαζει η εξοδος usb απο τον Η/Υ???) προφανος αν ειναι 300 δεν υπαρχει προβλημα. απλα θα φορτιζει πιο αργα .. ετσι ??????

 

κανεις που να με βοηθησει???

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...